Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati

[es] :: Windows aplikacije :: Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati

[ Pregleda: 2642 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati04.10.2010. u 14:39 - pre 165 meseci
U firmi nije dozvoljeno instalirati 3rd party programe. Postoji li opcija da enkriptiram email poruku koju saljem nekome van firme (djevojci, prijatelju i slicno) bez ikakvih programa ili dodataka email klijentu? Program mora biti jednostavan za koristenje (jer ce ga koristiti stariji ljudi) i treba se moci aktivirati bez instalacije. Znaci, nesto skroz jednostavno, ali da odradjuje posao: uzme tekst, ispretura ga, napravi algoritam za dekodiranje, i posalje poruku.
...
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati07.10.2010. u 22:44 - pre 165 meseci
Nije mi jasno za sta ce ti ovo, bojis se da neko iz firme ne presretne tvoj email i procita?
Program bi trebao da bude Client<->Server. GMAIL ima aktiviran SSL tako da je sniffovanje i citanje tvog email-a nemoguce.

Pogledaj ovaj sajt LOCKBIN , uneses svoj email i email od primaoca, uneses password koji ces dati primaocu da bih mogao procitat email koji si mu poslao.



Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati08.10.2010. u 10:55 - pre 165 meseci
Da. Samo nije sve do mene jer druga strana ne moze nikako instalirati enkripcijski program, a nema ni internet konekciju (mail primaju preko mreze). Zato i trazim neki alat tipa .exe file u koji se moze unijeti neki tekst, on ispretura slova po nekom patternu i onda se taj tekst posalje drugoj strani koja desifrira izvorni sadrzaj preko tog istog programa.

A nista, ako to ne postoji, morat cu ga sam napraviti :D
...
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati08.10.2010. u 14:40 - pre 165 meseci
Ne znam da li taj email u mrezi podrzava Attachment slanje fajlova, ako podrzava onda koristi LockNote. U njemu napises tekst ides na SAVE AS, stavis sifru i posaljes taj sacuvani EXE fajl.
Drugoj strani ne treba nikakav program, samo je potrebno da skinu EXE iz attach-a i pokrenu, unesu sifru i to je to.

Imas milion gotovih PORTABLE programa ove namjene, koristi google. LockNote freeware i mozes ga besplatno skinut ovde LockNote


Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati08.10.2010. u 15:33 - pre 165 meseci
To je to. Hvala. Naravno da sam prvo trazio po googleu (to mi je 100put brze nego cekati da mi neko odgovori). Samo nikako nisam mogao pogoditi pravu kljucnu rijec (nisam se ni sjetio ukucati portable)
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Email enkripcija bez programa koji se mora instalirati

[ Pregleda: 2642 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.