Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Počinje zaplena imovine neplatišama

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Počinje zaplena imovine neplatišama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8030 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama03.10.2010. u 20:24 - pre 165 meseci
Citat:
burex: Ali se možda jeste probudio i ubrzo potom saznao da plata takva kakva jeste "is going bye bye"... 3 meseca kasnije dolazi čika da pleni Riz Color TV za 30k dinara duga. Backup plan? U Srbiji? Evo ga: "Sunshine, lollipops and rainbows.. everything that's wonderful is what I feel when we're together...".

A možda su mu se na vratima jedno jutro pojavili vanzemaljci i laserom mu dezintegrisali kompletnu ušteđevinu...

Ako već diskutujemo, hajde da diskutujemo u realnim okvirima. Takve stvari se ne dešavaju preko noći i bez ikakve najave.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama03.10.2010. u 20:38 - pre 165 meseci
@ventura
Citat:
A možda su mu se na vratima jedno jutro pojavili vanzemaljci i laserom mu dezintegrisali kompletnu ušteđevinu...


Suvise gledas na stvari iz svoje, dobro pozicionirane, perspektive...

Vecina ljudi koje znam nemaju nikakvu ustedjevinu... A oni koji su je i imali, istrosili su je.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama03.10.2010. u 20:45 - pre 165 meseci
Vecini ljudi koje znam vanzemaljci nikad nisu zakucali na vrata...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama03.10.2010. u 21:40 - pre 165 meseci
To što pričam ne pričam napamet, to se upravo mojoj porodici desilo. I sad kada duguješ državi i nemaš para da platiš, onda je "ko te hebe što nemaš backup plan", a kada država duguje tebi, onda treba da se stisneš i da ćutiš.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama03.10.2010. u 21:51 - pre 165 meseci
Koliko imam prilike da vidim, redovno plaćaš internet... Dakle, stvar je u prioritetima..
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama03.10.2010. u 22:13 - pre 165 meseci
Pre 5 godina (kada se to i desilo) sam plaćao po 200MB mesečno lokalnom provajderu i eventualno pozajmljivao 128k flat od prijatelja... ako ćemo već da uperujemo prste. I ovaj trenutan ADSL delim sa par ljudi. Danas sam malo bolje situiran, cenim, ne zahvaljujući izmirenju duga države prema mom ćaletu (koji se izgleda nikad ni neće desiti). Bez obzira što sada imamo mogućnosti da platimo grejanje takvo kakvo je, pokušao sam sa predsednikom zgrade da uvedemo te kalorimetre pa da platim ono što potrošim, ali svega je 30% bilo zainteresovano... Ostatak izgleda voli da odvali "česmu" do daske i da otvori prozor. Kalorimetri iz 80tih već postoje na svakom spratu i radili su par godina, ali su ugašeni 90tih bog zna čijom odlukom i od tada se ide sa naplatom grejanja po kvadraturi. Eto - ADSL mogu i da ne platim ako nemam para ili ako mi se ne sviđaju njihove usluge, ali grejanje ne. I sad ako opet ne platim grejanje, doći će opet neki čika da pita kakav TV imam... ali ako grejna sezona ne počne na vreme ili se greje mlakom vodom na ledene dane, mogu da im plenim sadržaj međunožja. I dan danas sam zadovoljan što ćale nije uzeo iz svog famoznog "500eur minimum" šteka da plati to grejanje, jer je ubrzo posle toga postojala potreba za kupovinom lekova od 60Eur po bočici. Prioriteti, kao što kažeš.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 01:25 - pre 165 meseci
Ventura zamislja da svi treba da postanu Bear Grylls :D
Ako nemas para da placas grejanje preseli se na selo (kao da je tamo besplatno) ako nemas za struju snadji se za svecu.. ako nemas za hranu odlepi zgazenu macku s asfalta.
Pa nije bas tako jednostavno. Nije dugovanje problem pojedinaca nego velikog procenta stanovnistva. Ovo tvoje razmisljanje gore bi bilo ok da je ovo normalna drzava koja pruza sansu za napredak umesto toga ova drzava sputava na svakom koraku i toga je i sama svesna pa se tolerisu, otpisuju dugovanja prema nekim javnim sluzbama.Odrzavanje socijalnog mira. Venturino "razumno" ponasanje i stednja bez mogucnosti da se potreban novac negde i zaradi bi veliki deo populacije oterao u kameno doba.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 04:21 - pre 165 meseci
Citat:
HeYoo: Ako nemas para da placas grejanje preseli se na selo (kao da je tamo besplatno) ako nemas za struju snadji se za svecu.. ako nemas za hranu odlepi zgazenu macku s asfalta.
haha, al si opisao, ko u crtanom filmu

By the way, mislim da Bear Grylls fejkuje lov pomalo, tako mi se cini u epizodi kad lovi ribu/soma rukama ili kad jede zamrznutu vevericu koja se obesila o njegovu zamku.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 07:46 - pre 165 meseci
Citat:
HeYoo: Ventura zamislja da svi treba da postanu Bear Grylls :D
Ako nemas para da placas grejanje preseli se na selo (kao da je tamo besplatno)...

Da, na selu jeste besplatno grejanje. Greješ se na drva koja sam nasečeš ili skupiš.

Na periferiji su troškovi života manji nego u centru grada. Na selu su troškovi života manji nego na periferiji.

Citat:
HeYoo
Venturino "razumno" ponasanje i stednja bez mogucnosti da se potreban novac negde i zaradi bi veliki deo populacije oterao u kameno doba.

Mani me toga molim te... Ne može da se zaradi novac, a Srbija svake godine uvozi Rumune da beru voće po plantažama jer to kod nas niko neće da radi... A da ne pričamo o čuvenoj frazi kad se neko nađe uvređen -> "JA da radim za X evra! Nema šanse!"... Ja ih znam gomilu što sede kući jer im ne pada na pamet da rade za X evra... Ono, excuse me princu od velsa, nisam te prepozno..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 07:51 - pre 165 meseci
Meni je prosto muka od ovih koji vazda jednako lupetaju kako "narod bukvalno gladuje" (WTF ?), kako "narod nema od čega da plati infostan" i slične gluposti. Jesu li vama čavke popile mozak ?! Zapravo, jedina prava istina je da: narod ne plaća infostan samo zato što ne postoji mogućnost da se ukine daljinsko grejanje, usluge vodovoda i kanalizacije, odnošenje smeća i sve ostalo !

Taj isti "narod" (muka mi je i od navike da neko tako često dozvoljava sebi da komentariše u ime naroda) uredno plaća račun za telefon, mobilni, kablovsku i sve ostalo što davalac usluga može lako i brzo da ukine. K'o stvarno nema prilično lako može da dobije znatna oslobađanja i popuste koji idu i preko 50% iznosa na uplatnici.

A ako ćemo pošteno, nije u redu da jedni koji "nemaju" moraju da kupe drva sami, a drugi koji "nemaju" mogu da se greju za dž. Pa ti nema ni u Holivudu !

Uzgred, ona matematička računica je tačna, ali ste zaboravili da "Real life is special case !". Ako vlast zaista želi da naplati potražvanja infostana (za sada ne znamo koliko su čvrsto rešili) dovoljno je da imovinu zaplene dvadesetorici (na primer najveći dužnici u vilama na Dedinju) i da to tokom dva tri meseca svakodnevno u 2. dnevniku, onako uzgred pokažu. Za petnaest dana će stotine hiljada onih koji "nemaju" da poplaćaju dugove i neće im više pasti na pamet da sa cigaretom u zubima i mobilnim u ruci kukaju kako nemaju od čega da plate komunalije.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 04.10.2010. u 09:16 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 08:54 - pre 165 meseci
Bravo Java Beograd, ali samo si zaboravio jednu sitnicu. Nece inkasanti smeti ni da privire na Dedinje, niti su ikada smeli, vec se zaleteti po raji sirotinji koja jedva sastavlja kraj sa krajem. Sa druge strane nije toliki problem ni ta sacica 'sirotinje' sa Dedinja koja nema novca da plati racune, vec preduzeca koja duguju blago receno milione. I to sto vece preduzece vise se duguje. E sad posto preduzecima gotovo da nista ne mogu onda nasi vrli potrazivaci dugova saberu dug stanovnistva sa dugom preduzeca i kazu da to sve ustvari duguju gradjani.
Kao dokaz, bolje reci primer jer nemam papire da to dokumentujem, jedna firma u kojoj sam radio je 2003. godine zakljucno sa februarom 2003. dugovala telekomu 120000+ dinara. Ja sam poceo u toj firmi da radim u junu mesecu. Tada je 1e bio 70 dinara. Firma je zaposljavala 3 radnika.

Cik da vidim da neko domacinstvo napravi racun od 1500 evra i da mu telekom 'ne precvika' zicu.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 09:10 - pre 165 meseci
Naravno. Nego to Dedinje sam pomenuo onako, imajući u vidu da su neke lovatore (koji su svakako daleko od vlasti i vladajućih krugova) nešto preslišavali pre godinu-dve, isključivali im vodu i slično. Čisto psihološki. Sirotinja ima da se u*ere od straha kad vidi kako kod lovatora ide prinudna naplata.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Počinje zaplena imovine neplatišama04.10.2010. u 10:44 - pre 165 meseci
Niti sazaljevam, niti kazem da ne treba da placaju samo rekoh zasto ne placaju i zasto im se to tolerise sa sve oprostima dugova itd.
Mene vise nervira kad neko pomene "verovali ili ne" tv reportazu o uvozu rumuna kao da je to masovna pojava.

@ventura Pa nije svako selo pored sume. Ne zamisljas valjda seosko domacinstvo kao blatnjavu avliju sa kravom i kokoskama gde se mladji narastaji umesto u skolu salju u skupljanje trulotina po obliznjoj sumi, a ostali idu u sakupljanje sumskih plodova kako bi preziveli sutrasnji dan. Takav zivot odavno ne postoji na ovim prostorima osim u nekim zabitima koje civilizacije nisu videli. Doduse imate rome po gradovima koji su spojili sakupljacki nacin zivota i urbanu sredinu i nije tesko proceniti njihovu perspektivu.
Dakle cisto ako nisi znao ograv se kupuje i van Beograda. Sad na koji nacin to je drugo pitanje.. u zavisnosti od materijalne situacije ako nema para ili uzme kredit ili se zaduzi na neki drugi nacin.

Naivna su razmisljanja o promeni nacina zivota kao da je u pitanju par procenata stanovnistva. Ako pogledas primanja i troskove zivota lako je zakljuciti koji deo populacije takva briga zahvata i kakve bi posledice bi izazvale te "promene" kod ljudi ako bi uopste bile moguce. Mislis da te posledice ne bi osetili i oni koji imaju dovoljno. Kome prodati robu/uslugu ako je veliki deo stanovnistva primenio stednju ala kameno doba :)

Sto se tice resenosti drzave da naplati dugovanja.. cisto sumnjam. Ako i bude bice ko i za tv pretplatu sporadicno i sporo cisto da ovi koji placaju ne pomisle kako su naivni sto to cine.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Počinje zaplena imovine neplatišama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8030 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.