Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini

[es] :: Java :: jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini

[ Pregleda: 1268 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeto202
Student

Član broj: 241813
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini26.09.2010. u 15:08 - pre 165 meseci
Nikako da provalim o čemu se radi...
Koristim NetBeans IDE 6.9, napravio sam GUI aplikaciju koja kada je pokrenem iz IDE-a radi odlicno.Medjutim, kada automatski napravljeni jar fajl stavim na neku drugu masinu, onda se aplikacija cudno ponasa.Svi delovi aplikacije rade isto kao na mojoj masini, ali jedno dugme ne reaguje uopste. Da stvar bude cudnija, to isto dugme na dva test racunara radi normalno, a na ostalih 5-6 ne. Mislio sam da bi jar fajl trebalo uvek da radi isto kao kada aplikaciju pokrenem iz IDE-a. Nisam bas iskusan sa javom, pa je verovatno tu stos, a i nervira me sto preko IDE-a nisam siguran sta se tu stvarno desava.
Da nije neko imao slican problem?
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini26.09.2010. u 23:10 - pre 165 meseci
Da li na svim racunarima imas identicnu verziju jave instalirane ? Znam da ne bi trebalo da ima u teoriji problema, ali u praksi hmm, imao sam jednom cudan problem da se recimo jedna forma drugacije renderovala pod OpenJDK u odnosu na Sun JDK. Ono sto jos mozda ume da pravi problem jesu fontovi, ne znam koji si layout koristio, ali mozda je to dugme "pobleglo" jer ne stane na formu zbog npr teme koja se korisiti ili samog fonta.
 
Odgovor na temu

djordjeto202
Student

Član broj: 241813
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini27.09.2010. u 01:02 - pre 165 meseci
Nisam siguran za sve racunare, ali imam bar 4 racunara sa istom verzijom jave, pri cemu na jednom racunaru dugme funkcionise, a na ostalim to nije slucaj. Zato mislim da nije to u pitanju. Takodje, na nekim racunarima je XP, a na nekim sedmica i ista je situacija, tako da sam i to izbacio kao razlog.
Samo da pojasnim, dugme se uvek vidi, na svim masinama, ali na nekim masinama hoce da radi, a na nekim ne. Pritiskom na dugme korisnik bi trebalo da promeni vrednost nekog slajdera. Na odredjenim racunarima to se i desava, ali na vecini racunara, dugme ne reaguje.
Pre ovoga imao sam istu situaciju kada sam koristio radio dugmad. Svako radio dugme je postavljalo slajder na odredjenu predefinisanu vrednost. Kada pokrenem projekat iz IDE-a sve radi odlicno. Takodje, kada pokrenem jar fajl sa istog racunara sve funkcionise. Ali kada sam taj isti jar fajl pokrenuo na nekom drugom racunaru sve je radilo osim radio dugmadi. Pritiskom na dugme ono se selektuje ali ne izvrsi komandu.
Komanda je tipa: imeMogSlajdera.setValue(55);

Razmisljao sam da li je mozda trebalo da u jar fajl uvrstim i neku dodatnu biblioteku. S druge strane, zasto onda radi u IDE-u?
Inace, koriscen je default-ni IDE-ov Free design Layout i dugme je tu ali ne radi(u vecini slucajeva).
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini27.09.2010. u 12:07 - pre 165 meseci
Savet, ovo je mozda trentuak da koristis neki logger tipa log4j, i loguj svaki uluzak tj prozal kroz event, moguce je da ti se na nekim masinama javlja neki exception kojeg ne hvatas i onda zbog toga imas problem.
 
Odgovor na temu

djordjeto202
Student

Član broj: 241813
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini07.10.2010. u 23:31 - pre 165 meseci
Hvala na savetu, upravo je u tome bila stvar, na nekim racunarima sam imao exception a na nekim ne, mada nisam detaljno ispitao sve. Zbog jurenja termina sam morao da izbacim dugme i ostavim problem za kasnije. Posto mislim da cu uskoro imati vremena da se tome posvetim, probacu i da resim problem.
Thanks
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: jar aplikacija ne radi isto na mojoj i na remote masini

[ Pregleda: 1268 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.