Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ograničavanje interneta neželjenim korisnicima preko LAN mreže

[es] :: SOHO Networking :: Ograničavanje interneta neželjenim korisnicima preko LAN mreže

[ Pregleda: 2226 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mspasovic
Spasović Miroslav
nezaposlen
Prokuplje

Član broj: 161481
Poruke: 21
*.ptt.rs.



Profil

icon Ograničavanje interneta neželjenim korisnicima preko LAN mreže26.09.2010. u 09:39 - pre 165 meseci
Imam ADSL modem TP-LINK TD-8810B sa protokom od 4096/256. Iz tog rutera sam preko sviča i UTP kabla doveo internet do dva računara i to perfektno funkcioniše. Međutim, imamo lokalnu LAN mrežu sa pedesetak računara pa sam hteo prijatelju koji je udaljen više od 100 m, a nema tehničke mogućnosti da dobije svoj ADSL, da dam internet preko LAN mreže. To sam izveo tako što sam iz sviča povezao drugi svič preko koga mi ide lokalna LAN mreža, tako da je prijatelj dobio internet, ali su i drugi dobili. Pitam ako neko zna kako ograničiti ostalima pristup internetu. Da li je potreban poseban hardwer ili to može i softverski da se uradi.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Ograničavanje interneta neželjenim korisnicima preko LAN mreže26.09.2010. u 10:18 - pre 165 meseci
Najjednostavnije ti je da iskljucis DHCP i onda rucno podesi parametre na ta tri racunara koja ce koristiti net, a ostali nece dobijati ta podesavanja (eventualno promeni IP adresu tom ruteru da ne ubacuju rucno podesavanja koja su mozda zapamtili).
Ovo ti bas i nije neko resenje, ali ti je najjednostavnije tako da uradis, pod uslovom da svi ostali racunari vec imaju fiksne adrese i da im to nije jedini DHCP.
Drugo resenje ti je da u MAC filter dodas vase tri mac adrese i da za njih stavis da propusta net, a ostalima da ne dozvoljava.
 
Odgovor na temu

mspasovic
Spasović Miroslav
nezaposlen
Prokuplje

Član broj: 161481
Poruke: 21
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ograničavanje interneta neželjenim korisnicima preko LAN mreže26.09.2010. u 12:59 - pre 165 meseci
Puno ti hvala na odgovoru, stvari stoje ovako:
Nisam ti ja ba� mnogo vi�an oko toga �to pri�a�, da li postoji mogu�nost da pristupi� mom ra�unaru preko TeamViewera, a ja �u ti uzgred puno pomo�i
uspeo sam da vidim MAC adrese onih kojim bi dao internet, ako treba nije problem da tamo i kod njega ukucam bilo �ta.
Ako ste raspolo�eni, imam, skajp, msn, xfire, yahoo
Svuda je korisni�ko ime mspasovic, osim na skajpu, miroslav.spasovic
Jo� jednom hvala i pozdrav

--_d6d96c11-0ba3-4fd5-9318-f04834bc0fc5_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
<br><br>&gt; To: [email protected]<br>&gt; Subject: Re: Ograni�avanje interneta ne�eljenim korisnicima preko LAN mre�e [elitesecurity.pracenje.teme]<br>&gt; From: [email protected]<br>&gt; Date: Sun, 26 Sep 2010 11:18:24 +0200<br>&gt; <br>&gt; Najjednostavnije ti je da iskljucis DHCP i onda rucno podesi parametre na ta tri racunara koja ce koristiti net, a ostali nece dobijati ta podesavanja (eventualno promeni IP adresu tom ruteru da ne ubacuju rucno podesavanja koja su mozda zapamtili). <br>&gt; <br>&gt; Ovo ti bas i nije neko resenje, ali ti je najjednostavnije tako da uradis, pod uslovom da svi ostali racunari vec imaju fiksne adrese i da im to nije jedini DHCP. <br>&gt; <br>&gt; Drugo resenje ti je da u MAC filter dodas vase tri mac adrese i da za njih stavis da propusta net, a ostalima da ne dozvoljava.<br>&gt; <br>&gt; --<br>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2702875<br>&gt; <br>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#410703<br>&gt; <br>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>&gt; esauth:410703:1c0adcfc28e275facb496049037e1ccf<br>&gt; Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:<br><br>Puno ti hvala na odgovoru, stvari stoje ovako:<br>Nisam ti ja ba� mnogo vi�an oko toga �to pri�a�, da li postoji mogu�nost da pristupi� mom ra�unaru preko TeamViewera, a ja �u ti uzgred puno pomo�i<br>uspeo sam da vidim MAC adrese onih kojim bi dao internet, ako treba nije problem da tamo i kod njega ukucam bilo �ta.<br>Ako ste raspolo�eni, imam, skajp, msn, xfire, yahoo<br>Svuda je korisni�ko ime mspasovic, osim na skajpu, miroslav.spasovic<br>Jo� jednom hvala i pozdrav<br> </body>
</html>
--_d6d96c11-0ba3-4fd5-9318-f04834bc0fc5_--
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ograničavanje interneta neželjenim korisnicima preko LAN mreže

[ Pregleda: 2226 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.