Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera

[es] :: Hosting :: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera

[ Pregleda: 2623 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-4.sezampro.yu.



+74 Profil

icon SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera25.09.2010. u 10:32 - pre 165 meseci
Imam SSL sertifikat za sajt kupljen kod Godaddy-ja (Standard (Turbo) SSL). E sad, posto je GoDaddy simbol za spor hosting, interesuje me koliko je vazno kod kog provajdera je kupljen sertifikat. Recimo, cena ovog sertifikata je $50/yr, medjutim ima nekih koji kostaju is $150 pa i $500/yr.

Ono sto me najvise interesuje je koliko sertifikat utice na BRZINU ucitavanja HTTPS stranica? Nije mi bas bezbednost na prvom mestu (svestan sam da su skuplji bezbedniji), jer nemam sajt banke, nego obican online shop sa 3rd party payment procesorom.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.68.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera27.09.2010. u 01:45 - pre 165 meseci
Ako imas payment software na sajtu preporucujem ti da uzmes bar bilo koji ssl...i ja sada gledam da resim to otvoreno pitanje.

Naravno da su bolji ovi skuplji ali mislim da ce tebi kao i mene sve potrebe da zavrse ovi do 50-ak dolara godisnje.Razlika u skupljim sertifikatima je to sto neki imaju wild card,vecu premiju,vecu enkripciju bolju zastitu...

Svima je jako bitno da se zastite bar od ovih klinaca koji se vezbaju,naprave nam ogromnu stetu a njima je to zezanje pa preko ssl sertifikata imas bar tracak nade da ti taj deo sajta niko nece dirati.
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera27.09.2010. u 09:21 - pre 165 meseci
Ne treba ceo sajt da ti ima ssl.

Posto se radi o spoljnom operateru za placanje onda on verovatno ima svoj ssl.

Pozeljno je da imas ssl samo na onom delu sajt gde korisnik unosi svoje licne podatke.
Ne verujem da ces ovde drzati podatke o platnim karticama, cisto zastita za najosnovnije licne podatke i sta je kupovao.

SSL ti nije zastita od razbijanja sajtova, on sluzi da spreci presretanje saobracaja i da garanciju posetiocu da je sertifikovano mesto gde on ostavlja podatke.

Ja nikada ne bih ostavljao brojeve racuna cak ni na sajtovima sa ssl-om, vec samo tamo gde znam da ce biti sigurni - paypal, 2co, godaddy...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera27.09.2010. u 09:35 - pre 165 meseci
Ok, tako i radim, imam SSL samo u delovima sajta gde se vrsi kupovina (gde se ostavlja adresa itd), cisto da se kupac oseca sigurno. Kasnije placanje ide preko 2CO koji naravno ima svoj SSL.

Mene je samo brinula BRZINA. Da li utice na brzinu? Znam da usporava sajt svakako, ali da li ovaj jeftin GoDaddy-jev sertifikat usporava sajt vise nego npr. ovaj skup od Thawte-a ili VeriSign-a?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera27.09.2010. u 09:52 - pre 165 meseci
Ne, potpuno ista stvar sto se tice brzine.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera28.09.2010. u 00:53 - pre 165 meseci
Mene zanima kako se resava ono kad firefox kaze da ssl sertifikat nije potpisan, da li se potpisivanje placa dodatno?
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera28.09.2010. u 02:18 - pre 165 meseci
To je zato što je https uključen, tj. ima ssl podrške (npr. OpenSSL koji se vrti na serveru), ali nije sertifikovano (self-signed sertifikat). Na self-signed ti svi browseri pokazuju onu poruku, ne samo firefox. To se rešava tako što se kupi SSL sertifikat (od kompanije koja vrši komercijalni certificate authority).
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera28.09.2010. u 10:27 - pre 165 meseci
Ma imam to nego sam mislio da mora jos nesto da se odradi, hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: SSL sertifikati i razlike izmedju provajdera

[ Pregleda: 2623 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.