Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)

[es] :: ISP :: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29787 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)20.09.2010. u 22:20 - pre 164 meseci
Prije dok je većina korisnika imala Internet pakete sa plaćenim protokom ... Ajoj muke...

Ljudima blokiraš nalog kada ispucaju kvotu... Oni zovu i psuju mater... "Misliš da ja nemam para da platim prekoračenje... "..
Onda iste te ljude pustiš i ne gasiš i nadaš se da redovno kontrolišu promet... Opet zvoni telefon nakon ispostavljanja računa i opet ode majka na doboš... "Mamu vam, ... lopovi, pljačkaši,... samo bi da kradete... "

Ali gospodine imate FLAT pakete za istu cijenu... Ma JOOOOOOOOOK... Lakše je ne razmišljati pa drugoga proglasiti lopovom...


Dad skratim priču...

Pokretač teme je bio ćorav pored sopstvenih očiju i sada je platio 3400 + 10k + ovo + ono i sad je naučio mnogo toga.

Ne kažem da su operateri cvjećke ali su i korisnici izuzetno bezobrazni u pojedinim momentima...






 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)20.09.2010. u 23:47 - pre 164 meseci
Sve su to sablonski ugovori, cak da i nesto ti smeta u ugovoru nece hteti da promene. Tako da ispadne uzmi ili ostavi

p.s- @tarla je dobro reko

[Ovu poruku je menjao petersonic dana 21.09.2010. u 00:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 00:18 - pre 164 meseci
"Svijetu se ne moze ugoditi."
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 02:55 - pre 164 meseci
Pa što kukaš na forumu. Nisi pročitao ugovor. Hteo si muziku za džabe, a da pritom ne čitaš, a posle ti je kriv đavo. Srpska posla. Još jednom molba za članove foruma koji ne čitaju ugovore da ne otvaraju teme za žalopojkama i raznim dirljivim pričama, kako ih je neko prevario.

Ako ste toliko lenji da ne možete da čitate ugovore koje potpisujete, onda snosite posledice, i nemojte više gnjaviti ljude na forumu, ovakvim temama

I nemoj tako pljuvati neku firmu, koja ne snosi krivicu za tvoju neodgovornost
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 04:30 - pre 164 meseci
Dobro je da postoje ovakve teme, jer skreću pažnju na koske u ugovorima nekih firmi na koje bi trebalo obratiti pažnju. Jeste, ovakve teme neće doneti nikakve koristi onome ko kuka, osim da se možda malo isprazni ovako javno, ali može biti korisno onima koji tek treba da potpišu ugovor, pa da znaju na šta da paze.

Inače, što se tiče mog slučaja, da sam ja taj koji je potpisao ugovor i da se kasnije ispostavilo da usluga nije baš onakva kako sam ja zamišljao, već onakva kakva je opisana u ugovoru, prihvatio bih to normalno, plaćao šta sam dužan te dve godine koliko traje ugovor i to je to. Ko mi je kriv kad nisam čitao ugovor. Međutim, problem je u tome što ja niti sam dobio ugovor na uvid, niti sam bio prisutan kada je usluga uvođena, niti sam ugovor potpisao, što po meni, tehničar koji je izašao na teren ne bi smeo da uradi. Valjda je na njemu da proveri kome uvodi uslugu i zatraži ličnu kartu na uvid prilikom potpisivanja ugovora. Ok, može on da kaže da je uslugu uveo mom burazeru, a ne meni, jer je sa njim i potpisao ugovor, ali onda je i opremu trebao da montira kod njega u kući, a ne kod mene, jer ovako mu fakturišu uslugu koju on ne može da koristi.

Naravno, niko ne kaže da zbog toga treba da lete glave, greške se dešavaju, ali ako su ozbiljna firma, trebalo bi da priznaju grešku i izađu nam u susret raskidanjem tog ugovora i vraćanjem usluge u prvobitno stanje, bez plaćanja tih ugovornih kazni i gluposti, a ako imaju neki problem sa tim, da to rasprave sa tehničarem koji je uslugu uvodio, bez prethodne provere kome šta instalira, a sa kime potpisuje ugovor.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 07:31 - pre 164 meseci
Citat:
Pa što kukaš na forumu. Nisi pročitao ugovor. Hteo si muziku za džabe, a da pritom ne čitaš, a posle ti je kriv đavo.


Moram po stoti put da ponovim: Ništa ja nisam tražio džabe. Nisam imao pojma da ću besplatno dobiti mesec dana da gledam kanale koji se plaćaju.
U ugovoru ništa ne piše na tu temu. Ova promotivna ponuda se opisuje u "opštim uslovima" koji mi _nisu uručeni_ (verovatno namerno).

U biznisu postoji nešto što se podrazumeva. Nećemo valjda potpisivati ugovor svaki put kad odemo u prodavnicu hleb da kupimo. Podrazumeva se da će pekar učiniti sve što je u njegovoj moći da hleb bude kvalitetan i da mu neće povećavati težinu dodavanjem cigle u brašno... ne treba to ugovorima regulisati.

Ja verovatno nemam pravnog osnova da ih dobijem na sudu, ali imam puno moralno pravo da se osećam prevarenim i opljačkanim.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6274

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 07:56 - pre 164 meseci
Imas pravni osnov, jer si pitao, dali su ti netacnu informaciju i tako te doveli u zabludu koja je proizvela veci trosak za tebe.
 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 08:03 - pre 164 meseci
Citat:
Ne kažem da su operateri cvjećke ali su i korisnici izuzetno bezobrazni u pojedinim momentima...


Mislim da sam našao uzrok ovakvog ponašanja.
Od kako je počela kriza SBB je u gadnim problemima.

2009. godina: promet 6.8 milijardi din, gubitak 1.7 milijardi din
2008. godina: promet 5.1 milijardi din, gubitak 2.3 milijardi din
2007. godina: promet 3.7 milijardi din, dobit 53 miliona din
2006. godina: promet 2.1 milijardi din, dobit 326 miliona din

svi podaci su sa sajta APR-a.

SBB je verovatno uložio ogromne pare u širenje, pokrivenost tržišta se utrostručila za tri godine, ali su troškovi poslovanja mnogo više porasli nego prihodi. A u istom trenutku je i došla svetska kriza.
Sada se verovatno trude da namaknu što je više moguće dugoročnih ugovora (na jednu godinu ili na dve). Agresivnom kampanjom i uvaljivanjem cigle korisnicima pokušavaju da uvećaju vrednost kompanije (po principu "jeste da pravimo gubitke, ali imamo 300000 MIX ugovora koji važe u naredne dve godine"). Miriše na prodaju firme. Ako ne uspeju da prodaju možda čak i propadnu. Investicioni fond koji drži SBB verovatno želi što pre da se ratosilja trule jabuke u svom portfoliju..

Zlo vreme.
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.kbcnet.rs.

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 08:22 - pre 164 meseci
Slichna situacija sa TotalTV-om, ja sam imao problem, a poznajem i mnoge koji imaju isti.

Naime, ugradjena oprema, promo period mesec dana, svi kanali su tu, sve radi savrsheno.

Nakon 22 dana, zovem operatera, poshto su u pitanju 2 kutje, trazhim samo osnovni paket za oba ugovora. Shto je i uradjeno, nema XXX, Pink, HBO i ostalih dodatnih kanala iz dodatnih paketa. Platjam redovno pretplatu za oba ugovora 900 i neki dinar. Nakon 6 meseci stizhe obrachun za svih shest meseci Maksimum paketa.

Zovem ih prvi put kad je stigao obrachun. Uputishe me na shefa, oni ne mogu nishta. Drugi poziv, dobijam shefa, uredno kazhem datum i broj telefona sa kojeg je zvano, navodno nema snimka razgovora, proveritje josh jednom, pa da se javim za 2 dana. Zovem za 2 dana i dalje nishta, rekoshe mi da ochekujem poziv i da tje se situacija reshiti... To je sve bilo pre 9 meseci, uslugu ne koristim i ne platjam.

Imao sam dobru volju da nastavim da koristim usluge, ali posle svega ovoga, samo i jedino da se raskine ugovor.
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
*.mozzartbet.com.

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 09:08 - pre 164 meseci
Kao što je Marko rekao, dobro je da postoje ovakve teme.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 09:33 - pre 164 meseci
Slažem se sa time da je SBB manje-više lopovska firma, ali moram da dodam da je to sasvim normalno za firme kojima je profit na prvom i jedinom mestu, a takve su skoro sve (kapitalističke) firme. Koliko sam ja upoznat, situacija vam nije ništa bolja ni u inostranstvu, čak je često gora.

Ali sve se vraća i plaća. Svo to ponašanje društva u kome je novac ispred čoveka, proizvodi jake frustracije kod ljudi (kao što se vidi u ovoj temi) i povećava bes u celom društvu. To za posledicu ima lagani porast nasilja i otuđenosti, koji možemo videti u svim zapadnim (i bivšim istočnim) zemljama na svakom koraku.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 09:45 - pre 164 meseci
Informacija koju si dobio prvog dana je možda malo neprecizna ali je ipak jasna. Rečeno je da su mesec dana svi paketi za dž i da se posle bira, jedino nije definisano da li se tada ukidaju svi paketi pa onda svako javi/potpiše ugovor na još neke ili svi idu i dalje i moraju da se odjave neželjeni. Čak i ako ovo nije rečeno, mogao si da vidiš da svi paketi idu i posle mesec dana pa da proveriš kod njih. Pošto si zvao i nisi dobio odgovor koji si očekivao, ti si samo nastavio da plaćaš onako kako si planirao ... umesto da opet zoveš ili čak i odeš do njih. Svaki ugovor je takav, ne računa se ono što ti shvatiš nego ono što piše. Slično je sa ovim keš kreditima pa i raznim akcijama banaka, mobilnih operatera, ISP i sličnih, ako nešto daju za dž, mora da postoji razlog koji sigurno nije njihova dobrota i široka ruka.
Citat:
Marko_L: Inače, što se tiče mog slučaja, da sam ja taj koji je potpisao ugovor i da se kasnije ispostavilo da usluga nije baš onakva kako sam ja zamišljao, već onakva kakva je opisana u ugovoru, prihvatio bih to normalno, plaćao šta sam dužan te dve godine koliko traje ugovor i to je to. Ko mi je kriv kad nisam čitao ugovor. Međutim, problem je u tome što ja niti sam dobio ugovor na uvid, niti sam bio prisutan kada je usluga uvođena, niti sam ugovor potpisao, što po meni, tehničar koji je izašao na teren ne bi smeo da uradi. Valjda je na njemu da proveri kome uvodi uslugu i zatraži ličnu kartu na uvid prilikom potpisivanja ugovora. Ok, može on da kaže da je uslugu uveo mom burazeru, a ne meni, jer je sa njim i potpisao ugovor, ali onda je i opremu trebao da montira kod njega u kući, a ne kod mene, jer ovako mu fakturišu uslugu koju on ne može da koristi.
Ovo nisam razumeo najbolje. Burazer je samo potpisao i onda su oni tebi instalirali a njemu naplaćuju? Otkud oni znaju čiji je potpis, tebi su ponudili i došli ali je on samo potpisao. Da li je davao ostale podatke, matični broj, broj svog ugovora ... jer mi nije logično da on potpiše, sve instaliraju kod tebe a vodi se na njega.

Hm, pa zar Mix paket nije jeftiniji od običnog Internet paketa?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 09:59 - pre 164 meseci
tako je i sa Total Tv-om, monteri jasno i glasno kazu da posle meseca u kom imate sve kanale pozovete call centar i prijavite paket koji bi da gledate, i naravno placate
 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.adsl-2.sezampro.yu.



+26 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 10:03 - pre 164 meseci
VAŽNO!!!

Pažljivim čitajem opštih uslova sam došao do sledeće informacije:

Novi korisnici D3 usluge NEMAJU mesec dana besplatnog gledanja svih programa koji se plaćaju, nego:

Oni koji su potpisali ugovor do 15-og u mesecu, mogu besplatno da gledaju kanale do kraja tog meseca.
Oni koji su potpisali ugovor od 16-og u mesecu, mogu besplatno da gledaju kanale do kraja narednog meseca.

To znači da promotivno korišćenje svih paketa može da traje od 15 do 45 dana. Sve zavisi kad je ugovor potpisan.

Dodatna komplikacija koja zamagljuje pravu informaciju i jedini cilj joj je da se broj prevarenih i opljačkanih maksimalno poveća.

 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.adsl-2.sezampro.yu.



+26 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 10:08 - pre 164 meseci
Citat:
tako je i sa Total Tv-om, monteri jasno i glasno kazu da posle meseca u kom imate sve kanale pozovete call centar i prijavite paket koji bi da gledate, i naravno placate


Ovde se radi o ne malim parama. Dve hiljade pa do 5-6 hiljada dinara. Za te pare mogu da se kupe patike, ode par puta u restoran na večeru..
Zar tako bitna informacija treba da zavisi od toga hoće li monteri da se sete ili neće da se sete da kažu? A naročito kada zloj kompaniji odgovara da se monteri ne sete..
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 10:17 - pre 164 meseci
Dobra informacija, planiraću kada da uvedem mix kada to ovde bude ponuđeno. Inače mi liči na dobru ponudu, ti paketi se inače plaćaju po kalendarskim mesecima a ne na 30 dana pa mi je nekako normalno da besplatno bude tog meseca ... a varijanta da se dobije i sledeći ako se potpiše u drugoj polovini meseca je samo plus. Ponuda Telekom ADSL-a po kojoj imaš tri meseca dž internet važi za kalendarske mesece pa ako počneš da koristiš 25. onda imaš dva meseca i 5 dana.
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 10:18 - pre 164 meseci
Kad sam uvodio SBB Mix rekli su mi i kad sam išao da poručim instalatera, i kad je došao sa D3 uredjajem i kad sam pročitao ceo ugovor (posle potpisivanja) da imam sve besplatno do tog i tog datuma a posle moram da javim koje pakete želim da zadržim, tako je i bilo i nisam imao nikakvih problema.

Stvarno mi je teško da verujem da si ti mislio da su ti uključeni HBO, XXX, Arena Sport i ostali kanali za džabe zauvek? Sam si rekao u poruci "Pogledao sam cene raznih programskih paketa i odlučio se za Standard + HD paket" znači svestan si bio da to košta. Onda ti je stigao D3 i video si da je sve uključeno, ajde da ti verujem da ti nisu rekli da je ovo samo privremeno, zašto ih nisi odmah zvao i rekao ej ljudi uključili ste mi sve a ja sam hteo Standard + HD. Verovatno zato što si mislio da su se zeznuli i slučajno uključili sve i bilo ti je lepo što si ih zeznuo i na kraju su te kao opljačkali a u stvari si sam kriv što ti se ovo desilo, a još manje ima smisla što nisi posle prvog meseca otkazao ostale pakete.

Izvini ali priča ti je puna rupa.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 12:29 - pre 164 meseci
Ja sam imao slican problem sa TOTAL TV,

Uzmem opremu i platim sve moguce instalacije i sve ostalo i pored toga sto nista nije instalirano (jer sam ja odlucio da antenu nosim u inostranstvo), ali mi je monter rekao da on mora to sve da mi naplati. Naravno pristao sam na to i platio sve, moj je problem sto ja nosim antenu u inostranstvo. Kad sam instalirao antenu i prvih mesec dana sve radilo ja se odlucio da uzmem sve pakete i to super radilo i drugi mesec, treci mesec poceli problemi, nema kanala, poceli kanali neki da koce, itd. Ja ih zovem i kazem u cemu je problem ali oni nemogu da mi pomognu. Ugovor naravno na 2 godine,pitam ja da li mogu da vratim kompletnu opremu, kad oni mozes ali da platis kaznu i sve otprilike 20000 dinara (tada oko 250E), posto mi se to nije isplatilo jer je tada najmanji paket bio oko 500 dinara, ostavim ja opremu i cekam da prodje ugovor, kad je istekao ugovor koji sam unapred raskinuo, oni traze svoju opremu nazad. Na moje pitanje zasto traze opremu nazad kada sam koristi dve godine oni kao to mora da se vrati, jer tako pise u ugovoru, to nisam nigde nasao ali nema veze. Posto je cela oprema u inostranstvu, ja im kazem da posalju majstora da skine antenu. Oni poslali majstora na BGD adresu kad tamo nema antene. Oni zovu i kazu da nema antene, i da ce da me tuze sto sam skinuo njihovu opremu, koju je majstor postavio, ja sam im rekao da nadju majstora koji je opremu postavio i da onda on dodje da je skine (Dao sam im i ime i telefon majstora) pa kad im je njihov covek rekao da nije on antenu postavio, eto problema. Izdali racun za uslugu koju nisu ispunili, majstor stavio pare u dzep on montiranja, ali oni i dalje prete tuzbom. Toliko su bili bezobrazni da su cak predali moj "dug" firmi koja vrsi naplatu potrazivanja za njih, (kao neka firma koja uteruje dugove), poslala da firma meni obracun koliko sam im ja duzan (osnovna cena + kamate+itd+itd) napravili oni racun od 60.000 dinara kao da ja njima dugujem. posto nisam placao u rokovima koji su navedeni. Mene ne mrzi pa okrenem ja tu firmu i pitam gde su slali te racune za uplatu i ko je to primio, (naravno oni neznaju da ja ne zivim u Srbiji). Kazu oni su slali na adresu iz ugovora i da je neko primio postu. Kad sam ja pitao da li oni imaju potvrdu o prijemu poste oni kazu da oni to ne salju preporuceno neko obicnom postom, ja ih pitam je postoji opcija da je postar ostavio postu u vratima i da je vetar to odneo, onda oni kazu da njih to ne zanima i da ja moram to da im platim inace ce oni da primene drugi nacin naplate (ovi mi kaze ljubazna devojka preko telefona) na moje pitanje da li mi to oni prete i da mi da direktora firme, ona odgovara da je on njoj to rekao da kaze. Posto je takva situacija kazem ja da cu doci da popricam sa direktorom, odem ja tamo kad ono direktor tu i ista prica, ali da nebi duzio ja njemu kazem da za sve to sto su rekli mogu da ih tuzim i da ce imati vise problema nego ja on kaze da ja nemam dokaze, ali posto sam ja snimao razgovor i moj sa ljubaznom devojkom i ranije sve, on poceo opet da preti kako to nije posteno, kako to nije po zakonu, e onda je stupila na snagu deviza "ko je veci ludak, ja ili oni" posto su oni pricali i pretili ja prevrnem dva stola i kazem im da ako jos jednom stigne nesto od njih da cemo totalno drugacije da pricamo i izadjem napolje. (naravno ovo nije metoda koja treba da se primenjuje ali je izgleda jedina delotvorna u srbiji). Od tada mi nije nista stiglo, antena i kompletna oprema je jos kod mene.

P.S. Poruka " sa stokom samo drsko i bezobrazno" jer nije zasluzila nista drugo.
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 12:55 - pre 164 meseci
Citat:
pisac: Slažem se sa time da je SBB manje-više lopovska firma, ali moram da dodam da je to sasvim normalno za firme kojima je profit na prvom i jedinom mestu, a takve su skoro sve (kapitalističke) firme. Koliko sam ja upoznat, situacija vam nije ništa bolja ni u inostranstvu, čak je često gora.


Nije ni bas tako. Nisam u nekom instranstvu (Slovenija), ali ovde nije tako kako ti pricas. Evo ti dva primera: Elektro Ljubljana (kao naša elektro-distribucija, ali samo za jedan deo Slovenije), inače privatna firma, je rešila da podigne cene krajem 2008 godine za 6%, u internom dosluhu sa ostalim slovenačkim elektro-preduzećima. Na odluku skupštine, prema zakonu o konkurenciji sada vraćaju pare sa kamatom uz izvinjenje. Sledeći put (ako uopšte bude) će verovatno biti gore posledice. Iako nisu uradili ništa što u ugovoru ne piše, država im je stala za vrat.
Drugi primer, SIOL, slovenački internet provajder će podići cene za korisnike 20Mb optike sa 26 na 32 evra. Pošto to nije cena po kojoj su koriscnici sklopili ugovor (iako u ugovoru piše da mogu da menjaju cene), svim korisnicima je omogućeno da besplatno otkažu ugovor bez ikakvih troškova. Naravno, obaveštenje su poslali početkom avgusta kad su svi na odmoru, a rok za besplatno odjavljivanje je bio prvi septembar, nije sjajno ali bolje nego ništa.

Hoću da kažem da nije rešenje optuživati ljude za nečitanje ili nerazumevanje ugovora jer ne razumeju svi legaltalk ili ne mogu ići kod advokata kad hoće samo da uvedu kablovsku. Najveći problem je to što kod nas ima ljudi kažu "Ko ti kriv kad su pametniji od tebe" i da je to "sasvim normalno" a pritom govore o KDS operateru broj jedan. Dokle god tako razmilšjamo neće nikada biti bolje, dokle god postoji javno ili tiho odobravanje i krivljenje žrtve, svaka firma će pokušati da nategne krajnjeg korisnika za profit.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+65 Profil

icon Re: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)21.09.2010. u 12:57 - pre 164 meseci
Da se nadovežem na prethodni post koji je napisao elmagico, naime ističe mi mix ugovor za par dana i ja zovem da kažem da neću nastavljati da koristim usluge njihovog interneta, razlog je jer prelazim kod Telekoma ali to nisam naravno njima objašnjavao jer ih se ni ne tiče. Uglavnom iako imaju poslovnicu u Pančevu ja opremu moram razdužiti u Beogradu u njihovoj glavnoj poslovnici, znači iako mi prestaje ugovor za par dana ja dalju saradnju moram da prekinem konkludentnom radnjom (razduživanjem opreme) što je i ok ali nije fer i normalno da to moram uraditi u Beogradu iako postoji njihova poslovna jedinica i u Pančevu. U svakom slučaju jako drsko i bezobrazno!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB Lopovi (čitajte ugovore i opšte uslove!)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29787 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.