Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odgovarajuci wireless ruter za hostel.

[es] :: SOHO Networking :: Odgovarajuci wireless ruter za hostel.

[ Pregleda: 1571 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makaveli13
makaveli13

Član broj: 144978
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Odgovarajuci wireless ruter za hostel.15.09.2010. u 13:27 - pre 165 meseci
Potreban mi je wireless ruter za hostel. S' obzirom da je u pitanju velika spratna kuca,sa vise soba i pregradnih zidova,ukljucujuci i podrum,verovatno ce mi trebati neki iz n serije? Lynksis mi se cini kao najbolji izbor. Ali u moru rutera koji postoje,i moje limitirano znanje,me sprecavaju da odredim pravi,a da pritom cena ne premasi 8000 dinara npr. Samo bih da napomenem da bi taj wireless koristilo mozda cak i vise od 10 ljudi istovremeno a i znacila bi mi opcija (mozda lupam) koja bi podelila internet protok na jednake delove. Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Odgovarajuci wireless ruter za hostel.15.09.2010. u 19:19 - pre 165 meseci
Pretpostavljam da si gledao Linksys sa upload boosterom. On ti nece zavrsiti posao odmah da ti kazem. Ja sam hteo nesto slicno kod mene u stanu da uradim, zivim u dupleksu, na gornjem spratu mi je modem i router, i hteo sam da prebacim wireless internet kod komsije (dobro ajde komsinice) koja zivi sprat ispod mene. Znaci u sustini kao dva sprata i nisam imao mrezu nije je cak ni nalazio sa slabim signalom. Sve je prilicno debelo kod mene, armatura i beton, pretpostavljam da je tako i tu, to ti nece nazalost raditi. Kasnije sam se raspitivao kod nekih poznanika kako to da uradim, i svi su se slozili da treba kupiti neku antenicu koja se montira napolju, a isto je proizvodi linsys ako se dobro secam, i sa njom onda radi sve. Znaci jedino linksys + njegova spoljna antena.

edit: ali... sve zavisi gde bi ti stojao ruter, i gde ti stoji antena, kakva je zgrada, gde su sobe u odnosu na antenu, i to je mozda varijanta koja ti ne bi radila.

Varijanta koja bi ti 100% radila je wireless router (bilo koji, tp link recimo za 3000) + AP-ovi po sobama (spratovima, zavisi opet od konfiguracije same zgrade).
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Odgovarajuci wireless ruter za hostel.17.09.2010. u 13:56 - pre 165 meseci
Posebno mozes mati problema kada wireless-om zelis da pokrijes vertikalno. Horizontalno pokrivanje je znatno bolje. Mozda ova ideja sa nekom spoljnom antenom nije losa (verovatno moze i varijanta - napravi sam).

Ja recimo sam na drugom spratu i komsija do mene kuca, na prizemlju ma net, ali ovde su kuce od kartona, u Srbji beton, celik... sumnjam da ce to da radi...
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odgovarajuci wireless ruter za hostel.17.09.2010. u 14:07 - pre 165 meseci
neka mikrotik platforma
sigurno preko 80e da se izvede pro
:) stim sto bi ja turio 2 ili 3 kartice pa
razlichite kanale i razlichite antene :)
em cesh imati super prijem em cesh
imati domet :)
naravno kosta :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Odgovarajuci wireless ruter za hostel.

[ Pregleda: 1571 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.