Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ideja za operatore mobilne telefonije

[es] :: GSM - upotreba :: Ideja za operatore mobilne telefonije

[ Pregleda: 3144 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Ideja za operatore mobilne telefonije25.01.2004. u 14:20 - pre 246 meseci
Ljudi imam jedan predlog koji ce se sigurno svideti svima...
Voleo bi kada bi korisnici 063 i 064 mogli da izmedju sebe "pozajmljuju" kredit jedni drugima. Npr. moj drug ima dosta kredita i voljan je da mi pozajmi malo jer meni hitno treba, dovoljno je da upise neki kod (*#XXXX#) zatim moj broj (064XXXXXXX ili 063XXXXXXX) i koliko zeli da mi prebaci u din (#XXXX#).
Napomena: samo za pripaid korisnike iste mreze!
Naprimer da je moj broj 0641234567 a kod za "pozajmljivanje" *#9999# i neko mi prebacuje 10 Din to izgladalo ovako: *#9999#0641234567#0010#
Ljudi ako ovako nesto vec postoji ja se unapred izvinjavam i voleo bi da me neko u tom slucaju obavesti o nacinu upotrebe te usluge.
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.beg.sezampro.yu



+5 Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije25.01.2004. u 14:25 - pre 246 meseci
Pa slazem se da je ideja dobra,ali kako bi to predlozio mob operaterima???

I mislim da je logicno da ce uzeti neku proviziju od te transakcije,npr 10% bi minimalno uzimali,aali kako bi ti to predlozio njima???Ja mislim da je to problem.
 
Odgovor na temu

Andjelko Gadzic

Član broj: 19678
Poruke: 67
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije25.01.2004. u 14:44 - pre 246 meseci
Možda bi moglo to da se izvede ali samo kada bi kredit koji se prenosi bio u apoenskoj vrednosti dopuna znaci 200, 500 ili 1000 dinara kao sto postoji da post paid moze da kreditira pre paid korinike 063 mreže. Njima se ne iplati da ljudi prebacuju po nekoliko desetina dinara jer će tada ljudi manje kupovati dopune a oni ce imati manji dobitak.
Poydrav!!!
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije26.01.2004. u 13:53 - pre 246 meseci
Citat:
Pa slazem se da je ideja dobra,ali kako bi to predlozio mob operaterima???

Pa ljudi pravo da vam kazem ni ja nemam pojma kako da ovo predlozim operatorima ali sam se nadao da neko od nadleznih cita ovo...
Ukoliko se vama, ljudi, ovo svidja pa zajedno cemo da predlozimo operatorima...
Citat:
I mislim da je logicno da ce uzeti neku proviziju od te transakcije,npr 10%

Sto se tice nacina, pa mislim da se nebi mnogo bunili oko provizije ali ne bas tolike...
Citat:
Možda bi moglo to da se izvede ali samo kada bi kredit koji se prenosi bio u apoenskoj vrednosti dopuna znaci 200, 500 ili 1000 dinara

Ali sto se iznosa tice pa bedak je da bude po 200 500 ili 1000, nek bude proizvoljna cifra ai neka bude neki minimum npr 50 din.
Cuo sam da se ovako nesto primenjuje u susednoj Hrvatskoj. Interesuje me da li je to istina?
 
Odgovor na temu

Oto_Grunf
Beograd

Član broj: 23132
Poruke: 9
212.200.54.*



Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije24.03.2004. u 19:07 - pre 244 meseci
Bolje pocni nesto da radis, pa kupi dovoljno kredita (ili idi na post-paid), nego da razbijas glavu resavajuci probleme tipa "kako bez love da radim ono sto se moze samo sa lovom"...

Pozdrav!
If everything else failed, read the fucking manual!
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije24.03.2004. u 19:25 - pre 244 meseci
Citat:
Njima se ne iplati da ljudi prebacuju po nekoliko desetina dinara jer će tada ljudi manje kupovati dopune a oni ce imati manji dobitak.


Andjelko je u pravu, njima se to ne isplati. Da je u pitanju cifra od nekih 100-tinak dinara za pozajmljivanje mozda bih i razmislili ali ovako...

p.s I ja bih voleo da ovako nesto moze...

pozdrav * * *

 
Odgovor na temu

qwerty
Boris Bajcetic
Beograd

Član broj: 2880
Poruke: 139
195.252.85.*



Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije24.03.2004. u 21:08 - pre 244 meseci
Citat:
joca 26:
Citat:
Njima se ne iplati da ljudi prebacuju po nekoliko desetina dinara jer će tada ljudi manje kupovati dopune a oni ce imati manji dobitak.


Mislim da svakako ne bi imali manji dobitak,naprotiv.
Pod pretpostavkom da prepaid korisnici mogu da jedni drugima prebacuju kredit, broj kupljenih kartica za dopunu bio bi isti.
Ukoliko bih ja imao 300 dinara kredita i ukoliko bih prebacio nekom 200 dinara, ja bih brze trosio kredit, tj cesce bi kupovao dopune nego inace. Onaj koji od mene prima kredit bi zato redje kupovao dopunu. U sustini stanje je isto, samo sto ja dopune kupujem cesce a moj imaginarni prijatelj redje.
Mislim da bi operater u tom slucaju mogao samo da zaradi, i to kroz proviziju na takvu transakciju koja sigurno ne bi bila zanemarljiva.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije24.03.2004. u 21:34 - pre 244 meseci
Pa nije bas tako. Ako bi ti imao 300 dinara zasto bi prebacivao nekom 200 ako i tebi i njemu treba? Osim ako ti ne procenis da njemu treba vise nego tebi a i moras da budes jako dobar s njim(prijatelj, rodjak). Sad se postavlja pitanje koliko dolazimo cesto u situacije da nekom prijatelju zatreba kredit a da nam se izjada kako nema pa se stvori uslov za davanje? Mislim da ovo nije bas cesto i nisam imao mnogo prilike da budem u takvoj situaciji niti sam video druge. tacnije operateru se uopste ne isplati da uvodi ovakvu uslugu jer bi imao samo manji promet a ne veci.

Dopune nisu toliko skupe da moras da odvajas od usta da bi ih kupio a onaj ko ih mnogo trosi znaci da mu treba i da ima za njih. Kad bi tvoj imaginarni prijatelj tako dobijao kredit od tebe onda on uopste ne bi imao potrebu da kupuje dopune kad mu dzabe kaplje s neba. Operateru se vise isplati situacija da kad jedan prijatelj ima a drugi ne da onaj ko nema kupi dopunu od 300 a ne da mu onaj prebacije 200din jer su tako na dobitku. Ovako bi samo bila komplikacija...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

qwerty
Boris Bajcetic
Beograd

Član broj: 2880
Poruke: 139
195.252.85.*



Profil

icon Re: Ideja za operatore mobilne telefonije24.03.2004. u 23:21 - pre 244 meseci
U pravu si, mnogo je to komplikovano i nepotrebno.
Ko nema 220-270 dinara za dopunu koj' ce mu moj telefon.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Ideja za operatore mobilne telefonije

[ Pregleda: 3144 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.