Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ISDN modem - problem

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN modem - problem

[ Pregleda: 4947 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon ISDN modem - problem25.01.2004. u 13:56 - pre 245 meseci
Posto ne mogu da nadjem adekvatniju rubriku od ove, neka me admin premesti gde treba.

Imam problem sa ISDN modemom ZOLTRIX SPEEDIER. Sve se lepo instalira na Win98SE i nece da radi. Kako pocne da zove tako javi neku od onih standardnih Win gresaka. Nacuo sam da treba nesto da se budzi u onoj razvodnoj kutiji, dolazio lik iz Telekoma i opet nista. Kako da resim ovaj problem. Ako treba da proverim i prepisem neke detalje ovde, javite mi koji su u pitanju. Hvala
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

jovbabic
Srbija

Član broj: 10164
Poruke: 37
*.com



Profil

icon Re: ISDN modem - problem26.01.2004. u 06:17 - pre 245 meseci
Neku od gresaka... KOJU?
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: ISDN modem - problem26.01.2004. u 20:38 - pre 245 meseci
Neku od onih klasicnih gresaka: server koji se zove je nedostupan i sl. To traje samo jedan kratak trenutak.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

sasadjak
sasa djakovic
Beograd

Član broj: 7826
Poruke: 153
*.yubc.net



Profil

icon Re: ISDN modem - problem27.01.2004. u 17:19 - pre 245 meseci
Koji provajder si zvao i na koji broj?
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: ISDN modem - problem28.01.2004. u 03:52 - pre 245 meseci
ptt net.
Nije u tome problem.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu



+90 Profil

icon Re: ISDN modem - problem28.01.2004. u 08:41 - pre 245 meseci
Mozda je do OS. Znaci nadji na netu nove drivere. Moze da bude i neispravan uredjaj, pitaj boga. Probaj na nekom racunaru sa XP ako si u mogucnosti. Sta je sa testom modema u control panel=>modems->properties...? TCP/IP?
Mnogi imaju problema sa kombinacijom ISDN - 041; 042...
Sa USB predji na serijski obavezno za probu!!!
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: ISDN modem - problem29.01.2004. u 14:51 - pre 245 meseci
Citat:
bobiska:
Sa USB predji na serijski obavezno za probu!!!


Nisam siguran da sam dobro razumeo ovaj savet ali mi se cini da se tice spoljnjeg modema. Ovo je interni tako da ne znam sta da probam na USB ili serijski. Inace na netu nema novijih drajvera od onih koje sam dobio uz uredjaj.

Hvala svima na dobroj volji za pomoc.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: ISDN modem - problem30.01.2004. u 05:19 - pre 245 meseci
A da li si makao/stavio shtrik sa Multilink u TCP / IP properties (win 2000/xp)... tj. kod win98 mora da se stavi use additional devices... ima podesavanja za Internet CG na http://www.cg.yu/podrska/isdn/win98.htm pa promijeni brojeve i probaj tako... Mada su ovo objasnili za Santisa (Siemensov NT)... I moras od providera da trazis da ti omoguce 2 konekcije, tj. da mozes da koristis 2 kanala, jer ako to nemas omoguceno, kako ISDN i po nekoliko puta u sekundi pokusava da se poveze mozes da nabijes racun...
 
Odgovor na temu

Foki

Član broj: 14836
Poruke: 122
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: ISDN modem - problem30.01.2004. u 16:22 - pre 245 meseci
Citat:
S a l e:
I moras od providera da trazis da ti omoguce 2 konekcije, tj. da mozes da koristis 2 kanala, jer ako to nemas omoguceno, kako ISDN i po nekoliko puta u sekundi pokusava da se poveze mozes da nabijes racun...


Hoces da kazes da dok sam na netu na jednom kanalu isdn pokusava da se nakaci i na drugi, i svaki put to tarifira sa jednim impulsom?
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: ISDN modem - problem30.01.2004. u 16:45 - pre 245 meseci
Da, ako ti pise da je povezan na 128, A znas da nisi trazio da ti omoguce da koristis 2 kana i vidis da ti je brzina downloada maximalno oko 8 KBps - onda ocigledno nijesi dobro podesio konekciju i da non stop pokusava da nakaci drugi kanal... Ako se nakacis po jednom kanalu, MORA da ti pise da je povezan na 64kbps... Ako pise 128, oonda se ja vrtim u loop, pa procitaj ovaj post od pocetka
 
Odgovor na temu

sale_2003
Beograd

Član broj: 16103
Poruke: 18
*.nasamreza.com



Profil

icon Re: ISDN modem - problem30.01.2004. u 18:59 - pre 245 meseci
Ja mogu da napravim konekciju od 128k, ali provajder ne dozvoljava MLPP konekciju, i onda faktički radi samo 64k.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: ISDN modem - problem30.01.2004. u 20:43 - pre 245 meseci
Da, ali ovaj drugi kanal stalno pokusava da se nakaci... Ao pa ja sve jedno isto pricam, a vi nista ne citate...

http://www.cg.yu/podrska/isdn/napredne_opcije.htm

Citat:
NAPOMENA: posebno skrećemo pažnju korisnicima koji pokusavaju da se konektuju sa 2 kanala na internet a registrovani su kod ICG za konekciju po 1 kanalu da je vrlo moguce pravljenje velikih telefonskih racuna. O cemu se zapravo radi : korisnik se konektuje uspjesno po jednom kanalu dok se u background-u ISDN pokusava BEZUSPJESNO konektovati na drugi kanal. Svaki bezuspjesan pokusaj konektovanja po pomenutom drugom kanalu prouzrokuje trosenje 1 tel.impulsa (moze se desiti da je to po deset puta u minuti, dakle 10 impulsa za 1 minut). Usluga povecanja broja dozvoljenih konekcija na 2 je besplatna za korisnike koji placaju "sate". Korisnici koji placaju neogranicen pristup, placaju dupli neograniceni pristup. U periodu u kome korisnik ima konekciju na oba kanala, tj. dvije konekcije o 64 Kbps vrijeme koje je uplaceno se duplo brže troši.



- Capi Monitor vam prikazuje da li ste konektovani na Internet. Crvena boja je oznaka ISDN kanala koji se trenutno ne koriste (koji su offline), a zelena boja je oznaka ISDN kanala koji se trenutno koriste (koji su online).



Ovo za duplo neograniceno zbog 2 kanala vise ne vazi, sada to kosta 20 eur.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN modem - problem

[ Pregleda: 4947 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.