Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji

[es] :: .NET :: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji

[ Pregleda: 1663 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 11:23 - pre 165 meseci
Zna li neko za dobar alat sa kojim moze da se analizira (runtime, u tekucoj aplikaciji) koji su sve objekti zauzeti (referencirani u object graphu) i koje su generacije ako nemaju referencu?

Najvise me zanima mogucnost da za zadati tip T dobijem listu aktivnih referenci na sve objekte tipa T, ili za referencu na konkretni objekat O da dobijem sve ostale reference na taj objekat O. Alat moze da bude u obliku eksternog profajlera ili runtime klase koju mogu da ugradim u Debug konfiguraciju assemblija. Za sada koristim princip da u klasama koje hocu da pratim brojim reference u jedan private static, povecavajuci brojac u konstruktoru i smanjujuci u destruktoru, ali to nije univerzalno i moram da subklasujem sve klase sto ponekad nije moguce (sealed klasa ili factory method koji proizvodi konacni tip).

Postoji li tako nesto?
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
212.200.231.*



+8 Profil

icon Re: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 12:23 - pre 165 meseci
Nešto ovako?
http://blogs.msdn.com/b/oldnew...chive/2010/08/12/10049155.aspx
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 15:38 - pre 165 meseci
Nisi razumeo, ne trebaju meni reference na objekte da bih mogao da ih menjam/invokujem metode, nego samo da ih prebrojim tj. da vidim da li se i kada oslobadjaju. Imam jako komplikovanu aplikaciju sa ogromnim, medjusobno povezanim parent-child grafovima i zanima me da li se i kada reference oslobadjaju, posto aplikacija radi 24/7/365.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 18:40 - pre 165 meseci
Svejedno je za čega ti trebaju, pitanje je isto: "How can I find all objects of a particular type?", a odgovor je dat u blogu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 20:27 - pre 165 meseci
Ako GC moze da ih nadje da ih oslobodi onda sigurno postoje strukture koje to cuvaju, pitanje je samo koji je njihov format i dostupnost (veorvatno mora da se prcka kroz unsafe kod u C++/CLIu). U svakom slucaju tebi treba memory profiler tool. Nije obicaj da se reklamiraju alatke ovde ali posto je ova prilicno jedinstvena predlozio bih ti da je pogledas:

http://www.memprofiler.com/

ima besplatan 14 day trial, sto je meni bilo vise nego dovoljno da dijagnostikujem moj problem.

Tebi treba ovaj view: http://www.memprofiler.com/sna...s.aspx#Types_Resources_Details
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.dial-up.dsl.siol.net.



+14 Profil

icon Re: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 21:48 - pre 165 meseci
Hvala mmix, to izgleda da je upravo to sto mi treba. Btw. nije reklama kad neko trazi, nego "preporuka"

Citat:
lukeguy: Svejedno je za čega ti trebaju, pitanje je isto: "How can I find all objects of a particular type?", a odgovor je dat u blogu.

Nije odgovor dat u blogu, u blogu se analiziraju imaginarne posledice koriscenja imaginarnog metoda Type.GetInstances() na veoma podrugljiv nacin, mislio sam da ili me zayebavas za glupo pitanje ili da nisi shvatio, pri cemu sam uljudno odgovorio na ovo drugo.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji09.09.2010. u 23:14 - pre 165 meseci
Pogledaj malo sam profiler, mislim da ima svoj API koji mozes da referenciras iz tvog procesa i onda mozes i iz samog svog programa da kazes profajleru kad da uradi snapshot ako te mrzi da sedis pored progrma i cekas :) Neki tajmer pa na 12h ili slicno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Alat za analizu zauzetih referenci u tekucoj aplikaciji

[ Pregleda: 1663 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.