Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12878 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 07:01 - pre 166 meseci
Samo se jedno pitam, recimo : Vlast kaze da su g**na hranjiva i ta ih treba jesti, siguran sam da bi se ovde nasli pojedinci
koji bi opravdavali takav stav.

Ovo oko naplate 'vazdusarine' uopste nema nameru da bude ono sto se kaze da ce da bude,
nego cista pljacka, samo se izmislja argumenat.

Ako ja treba kao vozac koji putuje u neki drugi grad, da mislim koliko ima hajduckih rampi na putu, o onda da ga
hebem.

A ideja od koga su dobili, pa zna se - od profesionalnog 'srbina' koji hajdukuje na Mokroj Gori.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 07:39 - pre 166 meseci
Citat:
milance_kg:
Ovo oko naplate 'vazdusarine' uopste nema nameru da bude ono sto se kaze da ce da bude,
nego cista pljacka, samo se izmislja argumenat.


Ovde su se povele 2 price.
Jedna - da li treba naplacivati ulaze u NP i druga - da li ih treba naplacivati u Srbiji.
Odgovor pod jedan je da, u normalnim zemljama taj novac ce da ode gde treba. Odgovor pod dva je ne, cisto sumnjam da ce taj novac otici gde treba.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 09:26 - pre 166 meseci
Nije mi bas najjasnije kako oni ovo planiraju da sprovedu za visednevne posete? Znaci ako odem sa zenom i klincem na taru 10 dana treba da im platim 30e vazdusarine? I ko ce to da mi naplati i za sta? Za ciscenje tudjeg djubreta? Da bi tu oupste zazivelo mroace da bude gro agenata na terenu d proveravaju ljude i nece ni to biti dovoljno para. I to jos na 40 (je 40) lokacija kroz koje sigurno prolaze magistralni i medjunarodni putev koje oni planiraju da taksiraju cak i za ljude koji samo prolaze i ne nameravaju da koriste park. Veliki idiotizam, ako je do koriscenja onda se to resava boravisnim taksama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 09:58 - pre 166 meseci
Ne verujem da mogu da naplate po danu, prvo jer je mnogo 100 dinara dnevno, a drugo ne postoji efikasan mehanizam za takvu naplatu... Naplata u nacionalnim parkovima poput Kopaonika, gde postoje svega 2-3 prilaza kuda možeš doći automobilom je relaitvno jednostavna... Stavi se rampa na ulaz, i platiš jednokratno sedmodnevnu propusnicu 100 dinara... To je recimo ako si smešten u Brzeću da ne moraš svaki dan da plaćaš kartu... A gore ako ostaneš i 15 dana nije strašno, ne verujem da bi to sada neko kontrolisao...

Što se tiče samih nacionalnih parkova, mogu konkretno da pričam za Kopaonik jer tamo provedem najmanje mesec dana svake godine... Koliko ja vidim gore najveći problem je što nakon izgradnje objekata, staza i sl. stvari se ne dovedu u prvobitan izgled nego sve ostane onako razbacano, gomila šuta, otpada, sve razrovano.. Ne znam da li je tolika nauka iza sebe pokupiti šut, poravnati zemlju i posejati travu...

Većina turista ni ne primeti masovno krčenje šume koje se odvija svake godine (sve legalno, sa odobrenjem šumara). Ja se vozim ATV-om po čitavom Kopaoniku, i pređem ga uzduž i popreko uvek.. Ove godine su krčili šumu oko vikend naselja i bačišta, plus standardno krčenje u crvenim barama... Zvanično obrazloženje zbog čega se seče šuma - "seče se jer je neuređena!?!?" WTF, pa to je valjda i poenta nacionalnog parka da se priroda ne dira... Ok je da isečeš trulo stablo pored staze da ne padne i ne ubije nekoga, ali zašto uopšte dirati šumu u sred nacionalnog parka, pa i u rezervatima prirode (područja sa posebnom zaštitom unutar samog nacionalnog parka).

Pešačke staze po kopaoniku su generalno lepo uređene i obeležene, i tu stvarno čovek ne može da kaže ništa loše... Tu i tamo neko drvo padne i prepreči put nakon oluje, ali uglavnom to mi sa ATV-ovima ili sankama sklonimo, ili ako pre toga naiđe neki traktorista koji izvlači šumu, tako da može lepo da se šeta... Pretprošle zime nordijske staze nisu bile u funkciji jer su sanke bile zabranjene, a nije imao ko da prođe da ih utaba, i barem definiše da neki skijaš ne zaluta (one nisu skoro pa uopšte obeležene), tako da su od prošle sezone ponovo počeli da tolerišu sanke, pa su i te staze zimi prohodne...

Ove ulaznice u nacionalni park će verovatno poslužiti da uprava parka obnovi vozni park i kupi par novih igračaka, ali šta je tu je, možda nešto kapne i na drugu stranu pa stvarno i poboljšaju nešto....
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 09:59 - pre 166 meseci
Citat:
Marko83: Komunizam ("kolektivna krivica") je odavno propao
OFF

Odmah se vidi da nemas pojma. U "komunizmu" je bas krivica bila pojedinacna, ama su uspesi bili kolektivni. Ono, osvoji Mika na primer zlatnu medalju u necemu i to smo onda pobedili "mi" , a ako Mika ne osvoji zlatnu medalju onda je izgubio on i svi mu psuju mater. Ja mislim da ni sad nije drugacije, i ovde a i sire, he, he, he

A o temi, pa valjda je u trzisnoj privredi i kapitalizmu normalno da se naplacuje ulaznica u nacionalni park, i pare da sluze za odrzavanje parka, samo sto je 100 din dnevno mnogo, a mozda i nije za dnevne posete, a za nedeljne ili duze bi trebalo da se odredi druga cena. Kao sto ima jedna cena za godisnju pecarosku dozvolu a druga cena za dnevnu.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.223.99.0



Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 11:35 - pre 166 meseci
Citat:
Ne verujem da mogu da naplate po danu, prvo jer je mnogo 100 dinara dnevno, a drugo ne postoji efikasan mehanizam za takvu naplatu... Naplata u nacionalnim parkovima poput Kopaonika, gde postoje svega 2-3 prilaza kuda možeš doći automobilom je relaitvno jednostavna... Stavi se rampa na ulaz, i platiš jednokratno sedmodnevnu propusnicu 100 dinara... To je recimo ako si smešten u Brzeću da ne moraš svaki dan da plaćaš kartu... A gore ako ostaneš i 15 dana nije strašno, ne verujem da bi to sada neko kontrolisao...


po cemu ne mogu ?

u tekstu ne pise da ce karta biti na 7 dana sto znaci da ce se placati za svaki ulazak u tzv "nacionalni park"

na primer ljudi koji ostaju da borave u vikend naselju ce morati da placaju svaki dan kada idu na skijanje po 300 dinara minimum, ako su sami, a za dvoje ih sleduje 400 dinara.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.223.99.0



Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 11:37 - pre 166 meseci
Citat:
Samo se jedno pitam, recimo : Vlast kaze da su g**na hranjiva i ta ih treba jesti, siguran sam da bi se ovde nasli pojedinci
koji bi opravdavali takav stav.

Ovo oko naplate 'vazdusarine' uopste nema nameru da bude ono sto se kaze da ce da bude,
nego cista pljacka, samo se izmislja argumenat.

Ako ja treba kao vozac koji putuje u neki drugi grad, da mislim koliko ima hajduckih rampi na putu, o onda da ga
hebem.

A ideja od koga su dobili, pa zna se - od profesionalnog 'srbina' koji hajdukuje na Mokroj Gori.


e a najjace od svega je sto gro magistralnih puteva ide kroz te "nacionalne parkove" na primer gomila puteva magistralnih prolazi preko fruske gore i ti ljudi nece moci da stignu od tacke a na tacku b bez da plate harac na vazdusarinu tj 200 dinara za ulazak u nacionalni park + 85 dinara mislim na fruskoj gori da je harac po coveku.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.223.99.0



Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 11:40 - pre 166 meseci
Citat:
U koji god NP da odes, ulaznicu ces da placas.


nesto nacionalne parkove nisam posecivao u zadnje vreme, osim prilikom letovanja u egiptu prosle godine, u sharm el sheiku sam posetio nacionalni park koralni greben ras mohamed i niko mi ne naplati nikakav harac .

evo odlicne ideje za ubiranje novih haraca i punjenje budzeta - proglasiti po jedan nacionalni park na svakih 20 kilometara magistralnog puta, i ubirati pare od srpskih ovaca , na ime svakog ulaska izlaska i prolaska....
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.223.99.0



Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 11:43 - pre 166 meseci
Citat:
Ne verujem da mogu da naplate po danu, prvo jer je mnogo 100 dinara dnevno, a drugo ne postoji efikasan mehanizam za takvu naplatu... Naplata u nacionalnim parkovima poput Kopaonika, gde postoje svega 2-3 prilaza kuda možeš doći automobilom je relaitvno jednostavna... Stavi se rampa na ulaz, i platiš jednokratno sedmodnevnu propusnicu 100 dinara... To je recimo ako si smešten u Brzeću da ne moraš svaki dan da plaćaš kartu... A gore ako ostaneš i 15 dana nije strašno, ne verujem da bi to sada neko kontrolisao...


ovo je po meni samo fora da se dodatno opljacka narod, i da se pare uteraju Kosticu u kasu, sobzirom da je gomila ljudi narocito iz beograda odmarala u brzecu gde je smestaj jeftin tj 5 evra, i 4 puta jeftiniji najmanje nego smestaj kod kostica u konacima za grand tek da ne govorimo. i na ovaj nacin oni ce da destimulisu jedan broj ljudi da boravi "van tzv nacionalnog parka"

ja rekoh iamm vikendicu u vikend naselju , i vikend naselje je van nacionalnog parka, sto znaci da ce se verovatno i nama koji imamo tamo vikendice naplacivati zuti tadicev harac na ulazak u nacionalni park - na dnevnoj bazi...
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 11:43 - pre 166 meseci
Na Fruškoj Gori već naplaćuju harač, ali zasad samo za vozila i to ne naplaćuju na mag. putu nego kad skrećeš sa njega. Koliko sam ja video, naplaćuju na putu N.S. - Ruma gore na Vencu, ako želiš da skreneš na Partizanski put. I to verovatno samo u dane vikenda. Ako na isto mesto dođeš sa drugog kraja, nikom ništa ...
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.223.99.0



Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!10.09.2010. u 11:45 - pre 166 meseci
Citat:
Na Fruškoj Gori već naplaćuju harač, ali zasad samo za vozila i to ne naplaćuju na mag. putu nego kad skrećeš sa njega. Koliko sam ja video, naplaćuju na putu N.S. - Ruma gore na Vencu, ako želiš da skreneš na Partizanski put. I to verovatno samo u dane vikenda. Ako na isto mesto dođeš sa drugog kraja, nikom ništa ...


nisam iz tog kraja pa ne znam rekoh da te pitam...

hoces da kazes da vec sada naplacuju harac na putu novi sad ruma preko fruske gore i da svako ko ide u rumu iz novog sada i obratno mora da plati harac ?
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!11.09.2010. u 10:32 - pre 166 meseci
Ne plaća se ako ideš glavnim putem, međutim ako želiš da skreneš na Partizanski put (ide praktično grebenom FG), eto čike sa torbicom i nekim ulaznicama...
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!11.09.2010. u 17:35 - pre 166 meseci
Citat:
pbenka: Ne plaća se ako ideš glavnim putem, međutim ako želiš da skreneš na Partizanski put (ide praktično grebenom FG), eto čike sa torbicom i nekim ulaznicama...


Relativno cesto idem tim putem na relaciji Mitrovica - NS, i to u dve varijante:

SM - Lezimir - Beocin - NS , ili

SM - Lezimir - Iriski Venac - Kamenica - NS , i niko nikad nije ni pokusao da naplati putarinu.

Za 1. maj je na raskrsnici koja odvaja Beocin i Iriski Venac stojao baja koji je naplacivao parking 50 dinara, ali je delio kese za smece, ali to je bila neka akcija kao cuvajmo zivotnu sredinu, nikakva "vazdusarina"
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!11.09.2010. u 19:38 - pre 166 meseci
Ove godine 3. jula (subota) moj radio klub je montirao antene u blizini tornja RTV, i pri skretanju sa puta NS-Ruma, naplatili su nam 100 din po automobilu. Hteli su i za kamp kućicu ali smo im rekli da ćemo biti unutar dvorišta tornja pa su nas pustili. Pre dve godine ista situacija kad smo išli na Brankovac, to je bilo prva subota posle prvog maja. Može se to zvati parking, ulaznica ili vazdušarina, ali se naplaćuje po automobilu - zasad. Verovatno to rade kad je lepo vreme i samo za dane vikenda, kad ima naroda koji ide na F. Goru. Ako ideš preko Beočina na Brankovac, onda tu niko ne naplaćuje, valjda uberu dovoljno harača na Vencu.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!13.09.2010. u 22:54 - pre 166 meseci
Bio sam na Brankovcu, sa Iriškog Venca pre jedno tri nedelje, i nisam nikog sreo. A sad mi žao, propustio sam priliku da ne platim i prođem dalje i da gledam kako se neko nervira...
Ko vam je uopšte i naplaćivao? Jel imao neku legitimaciju, a da nije članska karta biblioteke u Beočinu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dragicka: Vlast uvela VAZDUSARINU tj porez na cist vazduh!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12878 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.