Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105502 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dtikvicki
Serbia and Montenegro

Član broj: 47173
Poruke: 12
*.tippnet.rs.

ICQ: 377921939


Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 10:45 - pre 165 meseci
Sad mi u naslovnoj liniji komunikatora pise Send/Recive Completed, a sve ostalo je ostalo kao sto je i bilo, ne ucitava se ni jedan mail, niti ja mogu da saljem mail. Stoji natpis koji sam spomenuo u prethodnoj poruci
 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.artcommunication.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:21 - pre 165 meseci
Citat:
Milan013:
otvara stranice na telefonu na opera-i mini sasvim pristojno i posle smanjenja...

Posle potrosenih 150 mb, kolika je brzina preko telenorovog modema, probao neko?
 
Odgovor na temu

Milan013
Telecomm. Consultant
Pancevo/Beograd

Član broj: 4413
Poruke: 150
*.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:25 - pre 165 meseci
Nisam merio, ali otvaram web (ne wap) sajtove u Opera-i... jeste sporo ali je dz...

Hey man you know I'm really okay...
The gun in my hand will tell you the same!
 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.artcommunication.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:31 - pre 165 meseci
Za PC upotrebu, proveru poste, fb i slicno, bez downloada, vise nego dovoljno za 30 dana. Zanimalo me je bas kolika je brzina naprimer na speedtest.com, ne bih da trosim sada ovih 140-ak megabajta odjednom :)
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:34 - pre 165 meseci
Hvala Telenoru na bespaltnom netu, ipak je to besplatno, e da hvala i @komsijakaraburma na postu, kao i elitesecurity-u.

 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.artcommunication.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:38 - pre 165 meseci
Citat:
markodon: Hvala Telenoru na bespaltnom netu, ipak je to besplatno, e da hvala i @komsijakaraburma na postu, kao i elitesecurity-u.


Rezultat se odnosi na "punu" brzinu?
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:45 - pre 165 meseci
Da, rezultat se odnosi na "punu" brzinu, nisam potrošio 150MB, ostalo mi je još 135MB. Konektovan sam preko UMTS = 3G.
Možda je do opterećenja bazne stanice pa zato nemam punu 3Ge brzinu, inače u pitanju je Niš. Voleo bi da vidim i druge gradove, koje su brzine???
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 11:54 - pre 165 meseci
Ko ima EDGE moze najbolje da kaze koja je brzina jer ko ima samo GPRS moze najvise da dobije 5 ipo kilobajta. Znaci varirala bi brzina izmedju 1 i 5 kilobajta.
A EDGE moze do 20. Mozda oni samo iskljuce 3g brzinu pa zato kazem
 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 12:19 - pre 165 meseci

Ubacio karticu u modem, e sad, na ovoj mi je aktivirana tarifa PRICA, mozda, ako bih prebacio na tarifni profil INTERNET (moze samo ako se zatrazi od njih), onda brzine idu i preko 50 kbs, bar mi je tako na ovoj drugoj pripejd kartici. Provera megabajta preko aplikacije KLIK STANJE na 9000.
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 12:30 - pre 165 meseci
Provera megabajta može i preko ove adrese http://wap.telenor.rs/klik/

Citat:
Telenor KLIK



Telenor KLIK možete aktivirati samo jednom mesečno u promotivnom periodu do kraja godine. Usluga vam je već aktivna.

Ostalo vam je još 129.26 MB besplatnog protoka po punoj brzini. Iskoristite ga do 07.10.2010..

Ukoliko želite da vam se pošalju linkovi za klijentske aplikacije Telenor Komunikator i Telenor Pretraživač, kliknite ovde.



Deaktiviraj uslugu



Telenor WAP portal
 
Odgovor na temu

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 13:56 - pre 165 meseci
Brzina kod pripaid korisnika je ogranicena na tih 0.39mbita i APN ne moze da se stavi "net" nego "internet" tako je kod mene. Kod svih mojih prijatelja koji su na postpaidu i uzeli su neki tarfini dodatak za internet brzina ide oko 2 mbita i naravno mogu da stave APN na "net".
Puna brzina ide i na pripaid internet karticama koja se dobije uz modem, naravno sa njih ne moze da se telefonira samo internet i sms.
 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 14:40 - pre 165 meseci
Citat:
drvac:Puna brzina ide i na pripaid internet karticama koja se dobije uz modem, naravno sa njih ne moze da se telefonira samo internet i sms.

Moze puna brzina i da ide na obicnim pripejd karticama, uslov je da je kartica registrovana i da se u njihovoj poslovnici, besplatno, trazi promena profila na INTERNET i onda je omoguceno da apn koristi net varijantu kao i postpejd korisnici, pisem upravo preko jedne takve, obicne pripejd kartice. Evo i rezultata:

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 17:01 - pre 165 meseci
Citat:
A odekle ta informacija da ce se ukinuti tarfini dodaci za internet?


Cuo sam na 9863. Moze li neko da proveri to?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 17:46 - pre 165 meseci
Evo pozvao sam ponovo 9863 i ponovo pitao, 10 din mogu da im poklonim.

Dakle, tarifni dodaci Dodaj Internet se ukidaju za sve korisnike voice paketa od 1. oktobra i bice automatski deaktivirani svim korisnicima kod kojih su aktivni.

Jedina mogucnost i za prepaid i za postpaid korisnike ostaje Telenor klik. To je prva stvar koja je katastrofalno losa. Ako mi neki mesec bude iz bilo kog razloga potrebno vise od 150MB, ja moram da aktiviram ponovo klik po istoj ceni, a za to bi po trenutnoj ponudi mogao da kupim skoro 1GB koji je oko 750din sa porezima.

Dakle, razocaranje, 30 dinara ustede mesecno, uz gubljenje mogucnosti izbora! To je glavni problem.

Stari internet dodaci/paketi ostaju samo na Telenor internet karticama, dok na standardnim nece moci da se aktiviraju. (informacija potvrdjena od strane 2 "predstavnika podrske" na 9863/9000 i od strane prodavca u telenor shopu - posle zahteva da oni ipak provere tu informaciju).

Izmena: Tarifni dodaci za internet se gase od 01.01.2010. - zadnja informacija koju imam.


Druga stvar je sto su mi operu mini na telefonu brendirali bez pitanja i bez da ista o tome pise u uslovima koriscenja usluge. To ajde i da progutam, mada uopste ne volim brendiran softver, ali se desila jos mnogo gora stvar, a to je da su svi bookmarkovi iz opere mini jednostavno nestali, dobio sam Telenor, Blic, 24 sata, pitaj boga koje, a oni mi nista ne znace. Sve ovo bez ikakvog pitanja. Zasto, ne znam.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 08.09.2010. u 21:56 GMT+1]
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

milanpavke
novi sad

Član broj: 10620
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 18:09 - pre 165 meseci
Ali nisu nestali sa operinog sajta :) ako si imao sinhonizovano, i ako eventualno nije blokirana ta opcija.
 
Odgovor na temu

Filip.ue
Uzice

Član broj: 263102
Poruke: 319
*.opera-mini.net.



+21 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 19:08 - pre 165 meseci
Hocu da koristim telefon kao modem.

Sta treba da upisem kao apn, username i pass, a da mi ne skida kredit, vec samo one megabajte?
Filip
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 19:18 - pre 165 meseci
user: telenor
pass: gprs
apn: internet
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
109.106.251.*



+35 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 20:27 - pre 165 meseci
Koristim N95 i na laptop računaruu imam instaliran drajver Nokia_Connectivity_Cable_Driver.

Registrovao sam se za Klik internet i na telefonu sve radi bez greške.

Na laptopu sam kreirao konekciju na internet, odabrao Nokia modem, za broj telefona upisao *99#, korisničko ime telenor, lozinku gprs.
Kada pokrenem konekciju, sve odradi, kaže da registruje računar na net i pojavi se ikonica u taskbaru koja kaže da je brzina 460,8 Kbps.
Na prvi pogled reklo bi se da je sve OK, ali nije. Ne može ni jedan sajt da se otvori, ne mogu mejlovi da se preuzmu, Skype ne može da se konektuje ...

Da li mi neko može pomoći, gde sam pogrešio?

Citat:
Slobodan Milivojevic: user: telenor
pass: gprs
apn: internet


Nisam nigde upisao APN, ne znam gde da nađem ovo. Nadam se da je ovde problem.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 20:30 - pre 165 meseci
Ides u control panel pa nadjes modems, pa izaberes konkretan pa kazes properties pa advanced i imas extra initialization string da uneses, upisi:

AT+CGDCONT="1","IP","internet"

probaj sa time.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Milan013
Telecomm. Consultant
Pancevo/Beograd

Član broj: 4413
Poruke: 150
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart08.09.2010. u 20:38 - pre 165 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic
Druga stvar je sto su mi operu mini na telefonu brendirali bez pitanja i bez da ista o tome pise u uslovima koriscenja usluge. To ajde i da progutam, mada uopste ne volim brendiran softver, ali se desila jos mnogo gora stvar, a to je da su svi bookmarkovi iz opere mini jednostavno nestali, dobio sam Telenor, Blic, 24 sata, pitaj boga koje, a oni mi nista ne znace. Sve ovo bez ikakvog pitanja. Zasto, ne znam.



We are the Opera. You will be assimilated. Resistance is futile. :D

On more serious note, ako malo razmislis ima logike... sve si ti to prihvatio da bude tako kada si instalirao i prvi put pokrenuo Operu i bez Telenorove kampanje ili ti je Opera dosla sa telefonom pa si opet prilikom prvog starta dobio uslove koriscenja koje si prihvatio...
Hey man you know I'm really okay...
The gun in my hand will tell you the same!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Klik - Internet na mobilnom koji nije smart
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105502 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.