Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interesuje me par stvari.....

[es] :: Wireless :: interesuje me par stvari.....

[ Pregleda: 1159 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
*.crnagora.net.



Profil

icon interesuje me par stvari.....01.09.2010. u 08:33 - pre 165 meseci
dakle ovako opisacu to na ovaj nacin ja zivim izmedju dva druga koji su na razlicite strane udaljeni od mene oko nekihg 500-700 m vazdusne linije .... postoji opticka vidljivost... ja imam adsl i mislili smo da stavimo antenu na moju kucu a oni sa antenama da fataju..... e sad me interesuje sta meni treba... njima treba antena i wireless kartica... sta meni treba...

znam od prilike da mi treba aces point... ja imam ovaj je li to taj
http://www.itreviews.co.uk/hardware/h441.htm

i treba mi antena... moze li neko malo to da mi objasni.... i koji kabal nam treba....

fala unaprijed
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: interesuje me par stvari.....01.09.2010. u 11:37 - pre 165 meseci
bolje bi bilo da imas neki ap koji ima wan port i koji podrzava npr ap-router mod airlive5470, mada nije to toliko daleko mogao bi to da odradis i sa nekim wireless routerom npr TP-Link TL-WR543G Wireless AP CLIENT Internet Router,TP-Link TL-WR542G (jeftinija solucija 3000-4000 din).posto su sa razlicite ralicite strane klijenti(drugovi) trebala bi ti neka omni antena (moze i rucne izrade odradila bi posao).kabel CFD-200 50 oma od routera,ap-a do antene (sto manje kabla to bolje)...iz adsl modema (lan port) utp kabel do routera (wan port) router podesiti na dynamic ip (uzima sva podesavanja od adsl modema) odredis mrezni opseg za dhcp server,zastitis tu mrezu i to bi bilo to....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: interesuje me par stvari.....

[ Pregleda: 1159 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.