Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virtualizacija 50 desktopa ?!?

[es] :: Virtualizacija :: Virtualizacija 50 desktopa ?!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9246 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 07:15 - pre 160 meseci
Hvala na odgovoru. Sve sam ovo detaljno procitao i pre i mogu ti raci da u obzir se uzimaju samo Wyse i Samsung. Gledao i po netu i to zaista radi super (jos 2008 na VMware World-u) ali me zanima jel to neko video uzivo pa da mi prenese iskustva. Lagovi, seckanja, streaming itd ...

Mislim jedina dilema mi je, da li ici na Zero Client tj. da ima u sebi samo PCoverIP chip i da on sve radi (dakle bez x86, DDR itd) ili da se uzme Wyse npr R50L koji ima u sebi neki 1.5 sa 1GB pa da on to cepa na clinetu ... Ako me razumes sta hocu da kazem. Jer ipak je dosta nova tehnologija i ne smemo se zezati. Naravno da ovo sve porzava i RDP (M$ ce ga sigurno jos vise ispeglati za 8-cu) tako da se opet ulazi u staru pricu rata protokola. Nikako ne zanemarujem ni Citrix ICA tj sada HDX mislim ...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 07:34 - pre 160 meseci
Jeste li pravili računicu koliko jeftinije bi vas sve koštalo sa Linux terminalima?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 08:23 - pre 160 meseci
Jesmo i racunica je sledeca: kao sto napisah negde gore, linux smo forsirali i ispitivali kolega i ja skoro godinu dana (mozes misliti sta smo sve probali) ali jednostavno to ne radi. Nabudzili smo na kraju da se ceo centOS image povuce preko iscsi na storage i to radi super ali u lab uslovima, nikako za produkciju. Zna se da VMware u svom lab-u vec tera Linux uveliko tako da se ocekuje a vec ima i najave da ce izaci ove godine (u najgorem slucaju sledece) tako da ih cekamo.

Ako pitas koliko nam je skuplje 150 win 7-ca i naravno server 2008 zbog VDI infrastrukture, pa i nije mnogo, tacnije zanemarljivo. M$ ima poseban nacin licenciranja za virtualnu infrastukturu kao i za akademske istitucije. Akcenat je na lakoj administraciji, centralizaciji, iskoriscenosti, lakoci (i za nas i za korisnike), brzini, sigurnosti itd... Optimizacija i sve sto nudi VMware trenutno radi samo na win, nazalost.

Veruj mi da je meni najgore sto ide Win a ne Linux ali tako je trenutno.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 08:29 - pre 160 meseci
Zar nije lakše instalirati LTSP na nekoliko servera u HA konfiguraciji (po aplikacijama sistem, OpenOffice.org/MS Office, Firefox) i pustiti netboot za terminale?

Čemu vmware VDI, iscsi?

Rezultat je da imaš direktorijum sa korisnicima, storage sa njihovim profilima i par servera (Windows/Linux) po kojima deliš aplikacije. Upravljanje serverima sa aplikacijama se radi kroz nativne alate (za Windows imaš sve na šta si navikao). Nema klijentskih sistema, pa ni njihovog održavanja.


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 08:58 - pre 160 meseci
Tom mislju smo se i mi nosili i naravno probali LTSP ali iskren da budem nismo bili zadovoljni i imali bi mnogo administacije i petljancije

Pazi scenario ovako: mi cemo zapravo raditi public kios mode jer ujutru kad se otvaraju citaonice mi moramo da popalimo/povucemo 150 masina. Svaki put kad neko zavrsi rad, izloguje se, kreira se nova masina. fresh image i pali momentalno.


Ovo je ipak neki drugi nivo elegancije.


http://www.youtube.com/watch?v=7Miv0PiJFzM&feature=related
 
Odgovor na temu

saasapop
Aleksandar Popović
Sys adm, Datatek doo
Beograd, Srbija

Član broj: 258543
Poruke: 14
*.datatek.rs.

Sajt: www.datatek.rs


Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 09:03 - pre 160 meseci
Upravo sam dobio Wyse C10LE terminal, sa namerom da proverim mogućnosti ThinOS-a.
podeliću opažanja čim završim testiranje.
predlažem ti da se uopšte ne zamaraš virtualizacijom desktopa, jer time nećeš ništa dobiti, već da energiju usmeriš na virtualizaciju aplikacija.
obzirom na broj korisnika, i aplikacije koje bi se virtualizovale, predlažem ti Windows Terminal server. za klijentske uređaje ne mogu da dam preporuku, jer ne poznajem detalje korisničkog okruženja (štampači, skeneri, segmentacija mreže,....)
Wyse ima odgovor na sva pitanja, ali odgovori često znaju da budu skupi. Fujitsu ima dobre uređaje, ali su noćna mora za administratore, jer dolaze sa gomilom software-a na sebi, koji treba zaključavati i kontrolisati...
u slučaju da su svi štampači mrežni, i da nema skenera ili nekih drugih ne standardnih periferija, predlažem da proveriš Wyse S seriju terminala.
Aleksandar Popović
www.datatek.rs
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?02.02.2011. u 09:15 - pre 160 meseci
Citat:
predlažem ti da se uopšte ne zamaraš virtualizacijom desktopa, jer time nećeš ništa dobiti, već da energiju usmeriš na virtualizaciju aplikacija


Odličan komentar! Virtualizacija radnih stanica ima smisla samo kada svaki korisnik treba da ima mogućnost pune kontrole operativnog sistema i da instalira sopstvene aplikacije. U svim drugim slučajevima, ono što je zapravo potrebno je terminal.

Jedino što bih se u Linux varijanti ja opredelio za netboot, bez lokalno instaliranog sistema npr. Wyse V00LE.

Izmena: Tek sada sam primetio da sam od početka u ovoj temi učestvovao bar pet puta, a da je pitanje zašto virtuelizacija desktopa, a ne terminal ponovljeno sedam puta. Nije mi namera bila da budem dosadan, samo sam nepažljiv i ne pratim forum redovno.

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 02.02.2011. u 19:58 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?03.02.2011. u 08:50 - pre 160 meseci
Citat:
saasapop: Upravo sam dobio Wyse C10LE terminal, sa namerom da proverim mogućnosti ThinOS-a.
podeliću opažanja čim završim testiranje.


Ko je zvanican diler za Srbiju ?
 
Odgovor na temu

saasapop
Aleksandar Popović
Sys adm, Datatek doo
Beograd, Srbija

Član broj: 258543
Poruke: 14
*.datatek.rs.

Sajt: www.datatek.rs


Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?03.02.2011. u 09:32 - pre 160 meseci
http://www.arrowecs.rs/
nalaze se u Milutina Milankovića 23


Aleksandar Popović
www.datatek.rs
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.BVCOM.NET.



+18 Profil

icon Re: Virtualizacija 50 desktopa ?!?30.08.2011. u 14:14 - pre 153 meseci
Citat:
saasapop:predlažem ti da se uopšte ne zamaraš virtualizacijom desktopa, jer time nećeš ništa dobiti, već da energiju usmeriš na virtualizaciju aplikacija.



Koji softverski paket se moze koristiti za virtuelizaciju aplikacija, a da se aplikacije mogu pokrenuti klikom na web browser-u... a da pri tom nije potreban neki sofverski klijent na klijentskom racunaru?

Video sam ovako nesto na jednom univerzitetu u USA, gde sam online putem Mac Book-a pokrenuo MatLab.
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Virtualizacija 50 desktopa ?!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9246 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.