Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS Modem Alcatel X080S

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: MTS Modem Alcatel X080S

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19981 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adamovici

Član broj: 167493
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MTS Modem Alcatel X080S12.07.2012. u 10:38 - pre 143 meseci
Citat:
rale2rale:
Da ne otvaram novu temu.

Imam ovaj MTS alcatel modem, i do skora je radio đene đene, uglavnom je konektovanje bilo ok, 80% na GPRS, ponekad UMTS i veoma retko HDSPA brzina protoka zavisila od vremenskih uslove verovali ili ne (da li ima oblaka, kiša itd), jer se nalazim malo u rupi pa signal i nije baš najbolji.

Međutim, zadnjih mesec dana dešava se nešto vrlo čudno, uključim laptop modem signalizira crvenim svetlom da je signal prisutan GPRS sa 2 ili tri crtice, u trenutku kad mu dam nalog Connect signal se gubi i kreće da blinka narandžasti signal, bez bilo kakvog signala, ako USB izbacim iz kompa i ponovo ubacim on nađe signal kao šta sam naveo ali ako kliknem connect isto se ponavlja, signal se gubi, tako da nisam pametan šta da radim, jedno vreme je bila situcija da se konektuje i u nekom trenutku zaglupi bez ikakvog protoka iako ima signal, ali ako ga malo pomerim rukom (ne i izvučem iz kompa, ostaje uključen) signal krene da stiže.

Sad nisam siguran jel modem otišao, softverski problem ili je prosto do signala???

Help?!!!


Izgleda da ti problem pravi usb port na tvom laptopu.Meni se nesto slicno desavalo onda ga prebacim na drugi usb port i sve lepo radi.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: MTS Modem Alcatel X080S13.07.2012. u 14:28 - pre 143 meseci


Imam tri porta i na sva tri isti slučaj?!

[Ovu poruku je menjao espresso dana 13.07.2012. u 19:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

adamovici

Član broj: 167493
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MTS Modem Alcatel X080S14.07.2012. u 12:38 - pre 143 meseci
Ono sto se meni desavalo je da moj modem nadje lepo mrezu kada ga ubacim u usb port i prilikom uspostavljanja veze veza puca tj. ne mogu nikako da se zakacim.Ispostavilo se na kraju da je modem pravio neki sukob sa usb portom iz ne znam ni ja kojih razloga i da nikako nije mogao da uspostavi vezu.Kao sto rekoh zamenio sam usb port i resio problem.

Neznam koliko si udaljen od bazne stanice da li ima neka fizicka prepreka zbog koje gubis signal, ali pokusaj sa drugih lokacija i na drugim racunarima da vidis kako ce se ponasati.Istestiraj malo.

Ako i dalje budes imao isti problem sa signalom onda je definitivno u pitanju modem i uz garantni list kod njih u poslovnicu na reklamaciju.

Kazi mi posto vidim da ti je modem radio lepo do skoro u kom si mestu?Mts je pre mesec dana krenuo u veliko renoviranje svoje mreze i uvodje nove tehnologije HSPA+ mozda se zbog radova desavaju i promene.

Pokusaj ako imas neki slobodan prazan hard disk ne formatiran da ubacis svezu instalaciju operativnog sistema i probas na nju.Moze da bude i da si neki sistemski parametar poremetio ili ti firewall blokirao.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: MTS Modem Alcatel X080S16.07.2012. u 12:04 - pre 143 meseci
Citat:
adamovici:
Ono sto se meni desavalo je da moj modem nadje lepo mrezu kada ga ubacim u usb port i prilikom uspostavljanja veze veza puca tj. ne mogu nikako da se zakacim.Ispostavilo se na kraju da je modem pravio neki sukob sa usb portom iz ne znam ni ja kojih razloga i da nikako nije mogao da uspostavi vezu.Kao sto rekoh zamenio sam usb port i resio problem.

Neznam koliko si udaljen od bazne stanice da li ima neka fizicka prepreka zbog koje gubis signal, ali pokusaj sa drugih lokacija i na drugim racunarima da vidis kako ce se ponasati.Istestiraj malo.

Ako i dalje budes imao isti problem sa signalom onda je definitivno u pitanju modem i uz garantni list kod njih u poslovnicu na reklamaciju.

Kazi mi posto vidim da ti je modem radio lepo do skoro u kom si mestu?Mts je pre mesec dana krenuo u veliko renoviranje svoje mreze i uvodje nove tehnologije HSPA+ mozda se zbog radova desavaju i promene.

Pokusaj ako imas neki slobodan prazan hard disk ne formatiran da ubacis svezu instalaciju operativnog sistema i probas na nju.Moze da bude i da si neki sistemski parametar poremetio ili ti firewall blokirao.


Beograd, Ripanj
 
Odgovor na temu

adamovici

Član broj: 167493
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MTS Modem Alcatel X080S16.07.2012. u 12:19 - pre 143 meseci
Velika verovatnoca da su radovi u pitanju ali nemoj me drzati za rec jer nemam precizne informacije nisam njihov radnik.Pre nepunih mesec dana je zavrsena Vojvodina i sad se spustaju na dole.

Kao sto rekoh probaj da malo menjas lokaciju idi malo ka centru, nbg-u, da vidis kako ce se ponasati.Probaj ga instalirati i na nekom drugom racunaru da vidis reakciju ili ako imas neki neformatirani prazan hard koji ti stoji u cosku uradi svezu instlaciju operativnog sistema i prati da vidis sta ce biti.

Ako ti i posle ovoga gubi signal onda je modem definitivno pobrljavio i moras na reklamaciju.
 
Odgovor na temu

nikola789
Nikola Stefanovic
nema,nema,nema

Član broj: 303854
Poruke: 4
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: MTS Modem Alcatel X080S25.08.2012. u 10:22 - pre 141 meseci
Prvog septembra bice dve godine od kako sam potpisao ugovor, a ADSL jos nisam dobio. Sada me zanima sta znaci ovo:
"U slučaju da se u ugovorenom periodu ne ispune uslovi za ADSL ugovor se obnavlja na neodređeno vreme."?

Da li to znaci da ce oni da nastave da mi uplacuju gigabajte svakog meseca dok ne dobijem ADSL i koliko dugo to moze da traje?

Posto mi ADSL nece trebati kada ga budem dobio (necu biti kuci nekoliko godina) da li mogu ugovor za ADSL da prenesme na nekog drugog ko bi umesto potpisivanja novog ugovora preuzeo moj?


Na racunu imam 48 GB tako da vise nije limit 15 GB.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: MTS Modem Alcatel X080S

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19981 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.