Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u

[es] :: Muzička produkcija :: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u

[ Pregleda: 2490 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u27.08.2010. u 18:12 - pre 166 meseci
Dakle, imam karticu audiophile 2496, drajveri instalirani, sve po ps-u... I kad ukljucujem Cubase svaki put kad radim onaj test za karticu nije uspesan, konstantno u test info se nagomilavaju brojke gde pise Syncs lost? Buffers lost 0 a ovo dodje i do 40-50!? Ja se slabo razumem u to sta znaci buffer a sta sync, pa ako mozete da mi objasnite zasto se to desava i kako da se to ispravi. Konfiguracija je sledeca: imam AMD athlon 4200+ dual core procesor i 2GB rama. pozdrav
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u27.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
Koji test? Onaj Cubase-ov?
Ako koristis pravi ASIO driver (onaj koji ide uz karticu), taj test nema nikakvog znacaja.
Kako si namestio ASIO?
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u28.08.2010. u 00:27 - pre 166 meseci
Da, onaj cubase-ov test na pocetku kad ulazis u program. U tom delta control panelu mi je namesteno na 44100 Hz codec sample rate, 256 stoji na DMA buffer size, sad ne znam sta je jos bitno za taj sync... U kompjuterskom control panel-u u opciji sound and audio devices mi stoji i za sound playback i za sound recording M audio delta AP multi opcija. U cubase-u je izabran taj njegov drajver M audio detla driver... Nemam pojma zasto tako gubi to, i naravno na kraju mi kaze test was not successful. ??? Ako te jos neka opcija zanima kak oje namestena pitaj... I da, koristim taj njegov drajver sto sam dobio uz karticu. Hvala... pozz
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u28.08.2010. u 02:14 - pre 166 meseci
Kada je ASIO u Cubase-u usmeren da koristi drajver kartice (M-Audio Delta ASIO), taj test nema nikakav znacaj.
To je za ASIO Multimedia i ASIO DirectX Full Duplex, sto nikako nisu opcije koje su tebi potrebne, jer tvoja kartica ima svoj ASIO.
Test slobodno zaobidji i zaboravi (iskljuci opciju da ti se svaki put pokrece taj test kada otvoris Cubase).

Da li imas konkretnih problema u zvuku kada koristis Cubase i kako se oni manifestuju?
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u28.08.2010. u 09:45 - pre 166 meseci
Imam jedan problem koji mi je jako zbunjujuci... Dakle, mozda nedelju dana pre nego sto sam kupio audiophile 2496 imao sam najobicniju neku integrisanu karticu Realtek mislim da je. I sad, kolega mi donese na test neku kartu Audigy Sound Blaster, sa kojom sam ja uspeo sledece da usnimim: Ubacio sam addictive drums kroz celu pesmu (pesma traje 3 minuta odprilike), odsvirao sam gitaru kroz celu pesmu i namestio na clean u amplitube2, ima prateca gitara na clean takodje, solo gitara na drajvu i otpevao sam pesmu sa sve pratecim vokalima kojih ima 3 ukupno. Sve je islo super, i kad sam odsvirao jos jednu gitaru u pratnji i stavio drajv na nju ceo program je seckao i blokirao. Cim sam iskljucivao taj drajv sa AT2 seckanje prestaje. OK, vratio sam mu tu kartu i kupio ovaj audiophile 2496. Ja sada taj projekat nikako ne mogu da pustam jer secka i koci skroz, ali kada usnimim novi projekat on dobro radi. U cemu je problem sto ne mogu projekat pustiti odradjen sa slabijom karticom na jacu? :/
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u28.08.2010. u 13:02 - pre 166 meseci
Pokreni projekat, iskljuci sve VST-ove na kanalima, ukljucuj jedan po jedan i prati ponasanje procesora (Devices > VST Performance)...pogledaj koji pluginovi povlace iskoriscenost procesora i da li postoji neki koji je tu posebno "agresivan", a posebno obrati paznju da li imas iznenadne skokove koji se pojavljuju u razmaku od nekoliko sekundi.
Ako se u projektu nalaze dva i vise Amplitube 2 plugina, pogotovo ako su zahtevni presetovi (ima nekih koji bas maltretiraju procesor), moze se desiti da povuce dosta resursa.

Ja sam odavno odustao od bilo koje AMD platforme kada je u pitanju rad sa zvukom, zato sto su se cesto pojavljivali neki neobjasnjivi problemi.
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u28.08.2010. u 18:17 - pre 166 meseci
Aham, ok... provericu... Hvala puno u svakom slucaju, narocito na brzim odgovorima. :)
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u29.08.2010. u 10:52 - pre 166 meseci
Jel moze biti problem sa operativnim sistemom to "izjedanje" procesora? Posto mi rece jedan drugar koji se bavi snimanjem da ne bi trebalo toliko da mi zauzima procesor. Ja imam duplo jaci od njega procesor a on moze da stavi i po 20 tih AT2 VST-ova. Ja koristim WIN XP SP3, a sad on mi rece da vratim na SP2 i da ce se resiti problem.... jel to istina, ima veze do toga ili ne?
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u29.08.2010. u 12:19 - pre 166 meseci
Ima.

Probaj

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u29.08.2010. u 13:47 - pre 166 meseci
Problem sa nestabilnim ASIO protokolom je ponekad veoma tesko pronaci. Moze da bude softverskog porekla, ali i do hardverskih konflikata...ja sam pre nekoliko godina imao problem sa iznenadnim skokovima opterecenja CPU-a, koji je (verovao ili ne) nestao kada sam zamenio SATA kablove. Problem mogu da prave i graficka karta (tj. njen drajver), lose napajanje, firewire kartica, mrezna karta / wireless...
Da li je sistem dovoljno stabilan da radi sa real-time protokolima kao sto je ASIO, mozes proveriti sa DPC Latency Checker-om (besplatna alatka, na toj stranici imas i neke predloge za proveru problema). Ukljucis Cubase, pokrenes DPC i posmatras nekih dva minuta - sve sto je ispod 100 µs je idealno, ispod 500 je dobro, ali ako prelazi tu vrednost, sistem nije dovoljno stabilan za ASIO i sigurno imas neki problem, hardverski ili softverski.
Bez obzira da li se samo desavaju iznenadni skokovi ili je DPC stalno zakucan na neku visoku vrednost, takva stanja pokazuju da nesto nije u redu.

Za pocetak se uradi reinstalacija sistema i instaliraju se samo potrebni drajveri i aplikacije...pa se krene sa posmatranjem stanja. Nakon svakog novoinstaliranog programa treba otvoriti Cubase i proveriti da li je nesto podivljalo.

Sto se tice service packova, i oni nekad mogu da naprave zbrku kada se instaliraju duze vreme nakon instalacije operativnog sistema..."krivci" su ponekad i neki kodeci, drajveri, directx fajlovi...


 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 11:50 - pre 166 meseci
Meni stvarno nije nista jasno oko ove moje masine, totalno je neobjasnjivo sa moje strane. Dakle, skinuo sam DPC latency checker sto si rekao acardio. Desava se sledece: Ja ga ukljucim na prazno, bez pokretanja programa bilo kakvog i on je skroz flat, znaci 100 ne prelazi. Ukljucim cubase i na CPU usage naravno udara stotku tako da sve cepka i koci i slusam taj projekat tako kako fino zapucava a taj latency checker i dalje stoji dole, ode do 200-300 ali uglavnom do 500 ni ne dodje. Onog momenta kada iskljucim cubase on svaki sekund sledeci se penje na maximalnih 1600... Ufff, znaci probao sam i po uputstvu na sajtu od tog DCP LC da u device manager-u iskljucim network i lan i tako te gluposti, i dalje je isto... Takodje sam i vratio na Win XP SP2 i ni to nije pomoglo... Sad vec toliko gubim nadu da mi se smesi kupovina novog procesora...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 12:26 - pre 166 meseci
Ma kakva kupovina novog procesora, uradi svezu reinstalaciju sistema, ubaci ono sto ti je osnovno za rad i proveravaj situaciju.
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 14:05 - pre 166 meseci
Pa to sam uradio, sinoc u 3 ujutro sam digao sistem (XP SP2) i instalirano je samo ono sto je osnovno potrebno za rad, znaci drajveri za graficku, maticnu, LAN i muzicku. Od programa imam trenutno samo WinRaR, mozzilu, antivirus i cubase sa dodacima... Jbg, stvarno sorry ako smaram, nije mi u nameri da budem naporan. Probacu eto i SATA kabl da promenim kao sto si ti uradio...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 15:41 - pre 166 meseci
Ne se mešam...

Neko mi je svojevremeno "doturio" neki crack-ovan Cubase SX.
Ništa nisam ni radio sa njim, jer sam bio apsolutni početnik, ali sam primetio da mi cela mašina nekako čudno reaguje, za razliku od drugih, koje sam imao u okruženju.
Negde sam čitao da su "kupljeni" programi ponekad đubre i izbacio sve "doturene" programe.
Mašina se preporodila i od onda više ne stavljam neprovereno

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 17:57 - pre 166 meseci
Mada necemo da sirimo pricu oko piraterije, samo da pomenem da su neke starije verzije Cubasea nabavljene "ispod tezge" funkcionisale veoma lose, ali sa druge strane ima i veoma pouzdanih.

Ovo sa DPC skokovima do 1500 mikrosekundi nema nikakve veze sa Cubaseom ili drugim softverom u kome se radi, vec je najverovatnije hardverski konflikt, nekompatibilnost ili problem sa drajverima.

Probaj da uradis reset BIOS-a, tj. postavi sve njegove vrednosti na "default". Ako imas neki uredjaj na IDE konektoru (drugi hard disk ili CD/DVD), iskljuci ga i proveri da li to menja situaciju.
Kada startujes DPC checker, u isto vreme pokreni i Task manager i proveravaj ponasanje CPU-a. Mozda postoji neki proces koji ti "kida" procesor i u tom momentu ometa ASIO protokol.

Citat:
stvarno sorry ako smaram, nije mi u nameri da budem naporan

Nema frke, predlazemo sve sto nam padne na pamet. Nazalost, ovakav problem zahteva detaljnu analizu.

Postoji i nesto sto se zove optimizacija sistema za rad sa zvukom. Ja nisam nikada uspeo da izvucem "nesto vise" iz sistema primenjujuci tu optimizaciju (nista se konkretno nije menjalo), ali mozes da bacis pogled i isprobas: http://www.audioforums.com/resources/windows-xp-optimization.html


 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 18:27 - pre 166 meseci
Upravo sam googlao po nekim forumima da li neko ima slicne probleme kao ja i naslo se nekoliko ljudi sa istim problemom sto im AT2 "izjeda" procesor. Tamo sam procitao odgovor i lik koji je imao problem je odradio to sto su mu rekli i navodno se stanje dosta poboljsalo. E sad, ja ne razumem bas najbolje, pa ako moze neko da mi objasni gde se to podesava. Navodno treba ici u neki SETUP koji stoji pod Hardware setup (al eto ja ne znam gde to stoji) i treba promeniti neku opciju pod nazivom RTAS na jedan manje od procesora koji imam. Dakle ako je dual core treba da stoji na 1. Poslednja recenica glasi... "You need to have at least one CPU free from RTAS for Amplitube 2 to work" ... Dakle, gde se podesava i menja taj RTAS? Mozda to da probam?
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 18:40 - pre 166 meseci
Upravo sam i resetovao BIOS i upalio task manager, nema nista sa strane sto uzima CPU osim Cubase-a... Kad otvorim projekat samo on uzima i do preko 90%...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 22:21 - pre 166 meseci
Citat:
BachRnR: treba promeniti neku opciju pod nazivom RTAS

RTAS je platforma virtuelnih plaginova i instrumenata za Pro Tools, isto kao sto je VST za Cubase, Nuendo i ostali slican softver. To nema nikakve veze sa tobom jer ne koristis Pro Tools.

Na procesoru koji imas (sasvim solidnom), ne bi smelo da bude nikakvih problema sa AT2. Ja imam dosta slabiji procesor i pokretao sam po dva-tri AT2 efekta.

Kada snimas, koristi presetove koji su manje zahtevni za procesor, a kada sve zavrsis, lepo zatvoris Cubase, odes u Control Panel svoje kartice i postavis DMA buffer na neku mnogo vecu vrednost (npr. na 2048) sto ce ti dosta rasteretiti procesor. Sa takvim podesavanjima imas veci komfor, ali samo za mix. Sa tako visokim bufferom se ne rade snimanja (imao bi veliko kasnjenje).
 
Odgovor na temu

BachRnR
Bojan Krtinic
Student
Srbija, Apatin

Član broj: 266955
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u30.08.2010. u 22:40 - pre 166 meseci
Da, ovo sam kasnije skontao da je za proo tools. ok, probacu jos tako... u svakom slucaju, kontam da pocnem da stedim za neki Intelov procesor, kontam da bi to bio spas... Hvala na svemu u svakom slucaju, posebno na strpljenju. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Problem sa gubljenjem sync-ova u cubase-u

[ Pregleda: 2490 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.