Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda

[es] :: Elektronika :: Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda

[ Pregleda: 6215 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecic
Konstruktor, ppt

Član broj: 179360
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda26.08.2010. u 00:06 - pre 166 meseci
Razbijenu zavisnu staklokeramčku ploču zamenio sam polovnom, kupljenom preko interneta. Na moje iznenađenje, nova ploča imala je samo dva izvoda iz ringli (nisam ni znao da takve postoje), dok je stara imala standardnih četiri. Iako sam pretpostavljao da neću ništa postići, povezao sam ploču na stare prekidače (6+0) i rezultat je bio da su dve ringle radile (bez mogućnosti regulacije snage grejanja) a dve uopšte nisu radile. Pitanje za one koji znaju je: Da li je jedino rešenje ove situacije kupovina novih prekidača ili se nešto može postići nekim budženjem. Posmatranjem obe ploče nameće mi se kao rešenje mogućnost da povezivanjem grejača napravim da ringle budu sa četiri izvoda. Unapred hvala na svakom savetu.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda26.08.2010. u 05:36 - pre 166 meseci
mozes ubaciti termostatske prekidace,da bi imao regulaciju, u protivnom prikljuci da imas 0 iskljuceno, svi ostali polozaji ukljuceno
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

pecic
Konstruktor, ppt

Član broj: 179360
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda26.08.2010. u 22:44 - pre 166 meseci
Na koji način si mislio da se prikljuci 0 iskljuceno, a svi ostali polozaji ukljuceno? Da li obradom bregova na osovini unutar samog prekidača ili na neki drugi način?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda27.08.2010. u 08:21 - pre 166 meseci
Ringlu prikljucijes na deo za tinjalicu
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

pecic
Konstruktor, ppt

Član broj: 179360
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda28.08.2010. u 00:25 - pre 166 meseci

Hvala Ivane. Vidi se da si ekspert za ovu oblast. Termostatski prekidači su ono što će mi završiti posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ringla sa četiri izvoda-ringla sa dva izvoda

[ Pregleda: 6215 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.