Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je neko ovde u svom životu video šintere?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12880 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?24.08.2010. u 16:42 - pre 166 meseci
Sa' ću da vam otkrijem rupu na saksiji: psi se plaše nas !

Ja imam običaj kad lutalice iz nekog razloga zalaju na mene da ne reagujem - jednostavno idem kao da ih nema,
ali ako me baš nerviraju ili ako počnu da mi se uz lajanje približavaju, jednostavno im se okrenem i "cimnem" na njih,
ili lupim đonom o tlo, i to je sasvim dovoljno da odustanu od svojeg dokazivanja na meni.
Napadali su me i čopori i pojedinačni kerovi, i mali prgavi i veliki zastrašujući, i ovaj recept je uvek radio.
Napadali su me uglavnom u tim "crnim tačkama" kao što su šetališta (zemunski kej, ušće, košutnjak, manji parkovi...)
ali i na uobičajenim kuća-poso rutama.
Niti ih se plašim, niti ih mrzim, niti mislim da ih treba istrebiti jer i oni , verovali ili ne, čine neki deo ovog našeg bio-sistema (u prevodu - vataju pacove, jedu mrcine).


Sad će neko da kaže: ali žene, deca, starci... Žene i starci su isto odrasli ljudi koji bi trebalo da (ako mogu)
poštede širu zajednicu svojih fobija (da, da, baš sam bezosećajan...) , a deca su najveće žrtve, ne pasa, već
nasleđivanja fobija od odraslih. Poznajem tridesetogodišnje osobe koje protrese napad fobije kad naiđu na psa,
daleko bilo na ceo čopor. A imao sam (na moje zadovoljstvo) i prilike da vidim kako neka deca na putu u školu
(ili gde su već išli, otkud znam, nisam ih pratio, nemoj da mi neko sad tu nešto imputira...) praktikuju moju taktiku, naravno uspešno.


Da li bih plakao kad bi ih nestalo, ne bih ni to. Najiskrenije me baš briga da li u mojem naselju ima ili nema
pasa, otprilike isti odnos imam kao i prema golubovima, vrapcima, mačkama... Ono čega mi jeste žao su životinje o čijoj
zloj sudbini "brine" njihov vlasnik: loše zbrinute životinje, vezane, u kavezu, izgladnjivane, tučene, bolesne, izbačene iz kola da crknu daleko od očiju...

Ovakve teme me iritiraju samo sa one tačke koju sam opisao a to je lična fobija koja prosto varniči iz strastvenih
povika "čopori lutalica zavladali ulicama, građanstvo u strahu" , "dokle da trpimo teror čopora lutalica" ,
"pas lutalica kriv za Kosovo"...


Šinteri su komunalna služba pri lokalnim ili opštinskim upravama - što znači samo jedno: Ne rade
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?24.08.2010. u 16:59 - pre 166 meseci
Problem sa lutalicama u BG-u, je sto su to uglavnom psi koje su vlasnici izbacili. Ja znam za slucaj gde su psa kad je porastao, spakovali u kola i "pustili da trci po livadi" na drugom kraju grada... zatim seli u kola i nestali. Pas naravno nije znao da se vrati. Takvih slucajeva je mnogo. Mozda bi za pocetak trebalo basnoslovno kaznjavati ljude za koje se dokaze da su izbacili svog psa napolje - i/ili (da ih ne bi ubijali) dati im alternativu da se takvi psi salju u azil o drzavnom trosku (i recimo njihovoj simbolicnoj jednokratnoj uplati)... pa bi to uticalo na manja sredstva koja su potrebna da bi se problem reshavao ubijanjem i hvatanjem, a lakshe bi se kontrolisalo razmnozavanje, odnosno, bilo bi isplativije dugorocno za grad. Ali ovde se nista ne radi dugorocno... tako da...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?24.08.2010. u 17:01 - pre 166 meseci
Bato, strah od čopora lutalica nije neosnovan, samo u prethodnih par godina je bilo gomila slučajeva ujedanja i u novinama i ljudi koje poznajem. Tako da reći svima e vi ste paranoici ja sam neustrašiv samo ih šutnem par puta i oni nestanu je čista glupost. Pogotovu da po tebi deca i starci moraju biti istrenirana da se sama odbrane noću od 10ak džukela koje patroliraju krajem. Da ne pominjem koja je opasnost recimo za ljude koji voze motore, prvo što ih napadaju a tek kamikaze koje izleću na ulicu u sred centra grada što može biti kobno.

Nepostojanje sistemskog rešavanja problema pasa lutalica u gradu je čist pokazatelj nesposobnosti vlasti da konkretni problem reši a diskutovanje o tome da li je postojanje lutalica dobro ili loše je čist kretenizam. Zašto vlast ne želi da reši problem lutalica? Pa zato što je to nepopularna mera, treba pobiti sve te kerove, a tu su dežurni besposličari koji rade u društvima za zaštitu životinja koji šalju negativnnu medijsku sliku o dragim nam političarima i naravno političar bira liniju manjeg otpora i problem jednostavno ignoriše. I naravno na tome ne mogu da se uzmu pare.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?24.08.2010. u 18:39 - pre 166 meseci
Bato, ti si izgleda otkrio... toplu vodu. Pa ko to ne zna? A i svi znamo da se svi (i ovi voljeni i zbrinuti kučići po dvorištima, uravnoteženi), barem skoro svi, zatrčavaju ka uniformisanima i penzionerima (jer su najslabije karike, barem ovi poslednji).
Lepo kaže jnk, i mogu ja od sebe da ih oteram tako, ali šta ću kad vodim kuče? Aj da ti damo jedno, neko dovoljno veliko da ne možeš da ga uzmeš u ruke, a dovoljno malo da ne može da se odbrani (ili nesposobno kao što je moje ), pa da vidimo kako ćete proći.
Pa mogu da zarade, na raznim sapunima, pa da podmetnu to meso u javnim kuhinjama, onda umesto veštačkog krzna, pa da ih prodaju po malim cenama ako neće već da ih poklanjaju... Samo nebo je granica!
I to uopšte nije nepopularna mera, nego dva-tri stručna analitičara nešto se.u po novinama, pa nam izgleda da je nepopularno.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?24.08.2010. u 19:24 - pre 166 meseci
Ja bi da ti kazem pravo radije tu meru primenio na znatan deo dvonoznih dzukela koje se setaju ovom zemljom pa me niko ne pita.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?26.08.2010. u 01:21 - pre 166 meseci
Nikada nisam šutnuo životinju, ne zato što sam dirty hippie, nego zato što nisam lud da rizikujem da
me pas ujede.
Ono što sam opisao je sasvim dovoljno i ne treba nikakva hrabrost ni snaga , i ako ćemo iskreno
ja i nisam ni jak ni hrabar. Recimo , čoveka nikad nisam smeo onako da tretiram, iako bih mnoge rado.

Političare baš zabole za ne/popularnost koju će steći ili izgubiti aktivnošću nvo-a za zaštitu životinja,
kada se još uvek bave temama krađe para , korumpiranog pravosuđa , i sličnim sitnicama.
A sa druge strane te nvo za zaštitu životinja su klasični paravani za sisanje kojekakvih fondova,
čija se aktivnost svodi na plakate , bedževe i drugi jeftini marketing. I , naravno , duple knjige.

Većina slučajeva ujeda kojih se sećam da sam čuo u medijima, su ujedi pasa koji imaju vlasnike.
Za onu masu slučajeva gde žrtve ujeda traže odštetu u novcu od gradske vlasti, ispostavilo se da
su pokretani od jedne te iste advokatske ekipe, kod istog sudije. Bar sam tako čuo u tim istim medijima.

Video sam svašta, i udarene ljude u saobraćaju, i prebijene u tučama/hapšenjima, i ružne posekotine
zadobijene na razne načine, ali nikada nisam video/sreo/pričao sa nekim ko je ugrižen od psa.
Čak sam video i da vrana nasrće na čoveka u brišućem letu.

Mene je puno puta ugrizao papagaj, i jednom me je ugrizla mačka. Papagaj jače grize.

Video sam naravno i slučajeve da psi lutalice nasrću na šetane vlasničke pse, ali i tu vredi ona "moja" opisana metoda.
Svojeg psa držiš blizu sebi, a nasrtljive lutalice oteraš svojom pojavom.


Za mesta gde se odvode psi lutalice sam čuo sledeće: ubijanje se vrši u gasnoj komori.
Gasna komora je, otprilike, kontejner kockastog oblika čije su stranice oko jednog metra ili metar i po' .
Da bi "tehničarima" bilo lakše i bezbednije da obave taj posao, psi se danima drže u kavezu gde se ostave
da oslabe u gladi, žeđi, hladnoći, vrućini, prljavštini, i međusobnom sukobljavanju.
Kad se izvlače iz kaveza da bi se strpali u komoru, to se radi šinterskim davilicama koje prosecaju kožu,
a uz to se životinja mlati drugim štapovima/šipkama.
Da bi posao trajao što kraće, i da bi se valjda uštedelo na materijalu, u pomenutu komoru se natrpa
koliko god može pasa. Punjenje je , inače , od gore - kao zamrzivač "sandučar".
Ne znam koliko traje gušenje, ni kakvi se krici mogu čuti na takvim mestima.
Ali bih voleo da znam ko to može da radi, od takvih ljudi se plašim.

Kao što rekoh, ovakve teme me zgražavaju zbog gomile ljudskih mana koje se opravdavaju,
jer pravi problem je tamo neka bedna životinja kojoj se sprema agonija
izvedena od polu-prikrivenih psihopata, a na zahtev mirnog porodičnog građanstva.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?26.08.2010. u 07:45 - pre 166 meseci
Pričaš svoju priču, ima i drugo.
Jesi li video po novinama: onom liku odgrižen nos, pa onda pas ujeo dete (100×), čak i poslanicu ćapilo itd. Tačno je: mnogi psi koji nasrću imaju vlasnike (aili ne i brnjice).

Moju ženu ujelo kuče više puta.

Ja kad sam bio u opštini da se raspitam ko je odgovoran za džukele, nemaju pojma kao, ali kažu da ima baš puno ljudi koji su napadnuti, a mnogi bogme i tuže.

Koliko mi je poznato, u "Našem domu" u Požegi, gde se nalazi jedan azil za džukce, sterilišu ih, pa ih ili vraćaju ili se čeka da ih neko eventualno usvoji. Mislim da eliminišu samo "nepopravljive": hronično agresivne, bolesne i sl.


Meni npr. uopšte ne smetaju pojedinačni mali kučići: evo neki trčkaraju po parku, deca se malo igraju sa njima i to je to. Ali, kad se učopore, pa se pojave neke ogromne mrcine, crvenih očiju, to je problem...

Pre nas je u kafiću (napolju) non-stop obletao jedan veeliki džukac. Puno ljudi, puno dece... Mislim, gladan je on, kapiram to, ali zeznuto je tako da se vrzma: vidi npr. kiflu kod deteta i AM, bude svašta.

Lepo kaže pesmica iz Viteza Koje: "U pseću kuću moraš, jer ogrlicu nemaš."
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?26.08.2010. u 07:48 - pre 166 meseci
Citat:
Video sam svašta, i udarene ljude u saobraćaju, i prebijene u tučama/hapšenjima, i ružne posekotine
zadobijene na razne načine, ali nikada nisam video/sreo/pričao sa nekim ko je ugrižen od psa.


Ma u pravu si.
Kad ti to nisi video, to mora da se ne desava. Javi to medijima i pobrini se da im detaljno prepricas svoja iskustva, kako niko ne bi bio uskracen.

Citat:
Mene je puno puta ugrizao papagaj, i jednom me je ugrizla mačka. Papagaj jače grize.


Ne, bato, onda te macka nije ujela.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?26.08.2010. u 11:40 - pre 166 meseci
Citat:
3way: Ne, bato, onda te macka nije ujela.

Mora da je bila neka ara, ili neko mače bez zuba...

Bato, očigledno za to lupanje nogom o pod postoje mnoge tehnike jer meni nikad ne vredi dok šetam kuče...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 11:49 - pre 166 meseci
Ne treba lupati nogom, dovoljni su zubni suglasnici koji prave visoke frekvencije, "s" i "c" su sasvim dovoljni..da se obratis "gde sssi kucco" vec ce se zaustaviti, makar ih bilo deset i laju.
Instinkt je najace upozorenje...

Uglavnom se komunikacija sa psima vezba, sto najbolje znaju kuckari, u najvecoj meri, od stalozensti do neugrozavanja i neispoljavanja agresije.
Nikakav "miris znoja" nije u pitanju, vec veoma jednostavan govor tela, zvuk i pozicioniranje u prostoru.

Poz
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:07 - pre 166 meseci
Neverovatno je kako ljudi u gradovima zele sistematski da uniste sve sto je zivo osim sebe samih. Prvo su drveca i zelene povrsine istrebljene. Zatim su na red dosli komarci,glodari, pa sad i psi i macke lutalice. Pa cak i zelene bezopasne bubice kojih ima svega mesec dana, sada su na meti zabrinutih gradjana.

Jbt, nije ova planeta nicije privatno vlasnistvo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:09 - pre 166 meseci
Citat:
MilanTarot: Neverovatno je kako ljudi u gradovima zele sistematski da uniste sve sto je zivo osim sebe samih.


Kao sto psi teraju nepozeljne sa svoje teritorije, tako rade i ljudi.
Psi ne pripadaju gradu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:17 - pre 166 meseci
Ne znam o kakvoj pripadnosti gradu govoris? Na cijoj zelji i planeti je taj grad sagradjen? Po cemu ti imas vece pravo na taj deo planete, od bilo kog drugog zvog stvora koji je cak i duze od tebe kao coveka na planeti!?

Tako je. Psi teraju sa svoje teritorije, a ne ubijaju. I to teraju samo "nepozeljne" nikako sve druge kao sto to ljudi rade.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:21 - pre 166 meseci
Kontrola zivotinja u naseljenom mesto je najnormalnija pojava, pa i iz ugla prirode.
Idi u sumu kod divljih svinja gde se setaju, pa pocni da im pretrcavas preko mladunaca ili okolo hrane - ne verujem da bi skontali tu pricu o suzivotu, jer tvoje mesto nije tu, kao ni njihovo u tvom dvoristu ili basti.
Cak ne znam ni da li bi izvukao zivu glavu, ako bi jako popeezdele.

Otud i lovci, koji se brinu o tome.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:22 - pre 166 meseci
Citat:
MilanTarot: Po cemu ti imas vece pravo na taj deo planete, od bilo kog drugog zvog stvora koji je cak i duze od tebe kao coveka na planeti!?


Po istom principu po kom svoju teritoriju uredjuju sve zivotinje, a pogotovo one teritorijalne kao sto su psi - po tome sto sam jaci.

Citat:
MilanTarot:
Tako je. Psi teraju sa svoje teritorije, a ne ubijaju. I to teraju samo "nepozeljne" nikako sve druge kao sto to ljudi rade.


Ko kaze da se ubijaju?
Taj problem treba resiti na lep i normalan nacin, kao sto je resen u drugim gradovima...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:35 - pre 166 meseci
Citat:
3way: Po istom principu po kom svoju teritoriju uredjuju sve zivotinje, a pogotovo one teritorijalne kao sto su psi - po tome sto sam jaci.


Drago mi je sto ne uvidjas razliku izmedju seve i zivotinja, osim u jacini.


Citat:
3way: Ko kaze da se ubijaju?



Cemu da ti nabrajam ko sve to kaze? Evo imas i u ovoj temi ljudi koji su to rekli, a procitao si i sam.



Citat:
[url=/p2679728]Taj problem treba resiti na lep i normalan nacin, kao sto je resen u drugim gradovima...


A koji je to lep i normalan nacin da se proteraju sva ziva bica osim ljudi iz gradova?


 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 12:39 - pre 166 meseci
mphh...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 17:58 - pre 166 meseci
Citat:
MilanTarot: Neverovatno je kako ljudi u gradovima zele sistematski da uniste sve sto je zivo osim sebe samih.

aj molim te samo nabroj pesticide koji se koriste u selima koja ne žele da unište sve ostalo
A da ne pričamo kako su se pravile hajke na vukove i onda oni razni lovovi...
A niko nije spomenuo da hoće da se reši vrabaca, gugutki, mačaka, neagresivnih i neučoporenih pasa!
Citat:
MilanTarot: Po cemu ti imas vece pravo na taj deo planete, od bilo kog drugog zvog stvora koji je cak i duze od tebe kao coveka na planeti!?

A šta sad treba da pustimo crve i tamo neke puževe, šta već, da nam se razmile svuda pošto su oni evoluciono koliko stariji kod nas? Aj nam ti pokaži kako se to radi ako si već ovde našo da nam filozofiraš!
A i čemu služe lanci ishrane i cela evolucija? Da napredniji ostanu i da se unište sve slabe karike.
Citat:
MilanTarot: Psi teraju sa svoje teritorije, a ne ubijaju. I to teraju samo "nepozeljne" nikako sve druge kao sto to ljudi rade.

Psi su verovatno postali od vukova i u čoporima se verovatno veoma slično ponašaju (samo što ne stignu da se reše onih nikakvih primeraka), a vukovi ubijaju čak i druge vukove, samo ne ubijaju one iz svog čopora koje hoće da oteraju. Samo što ovi psi još nisu stigli do tog stadijuma prilagođenosti jer ko zna kakvi se tu primerci šetaju u čoporima i moraju hteli ili ne da se prilagode okolnim ljudima u nekoj meri.
Aj navedi neku poželjnu životinju koju oni mogu da uhvate, a da ne sarađuje sa njima!
Citat:
MilanTarot: Drago mi je sto ne uvidjas razliku izmedju seve i zivotinja, osim u jacini.

Nijedan prirodni zakon niti evolucija ne uviđa razliku! Aj ti idi tamo u neke džungle i te životinje će te poštedeti jer nisi odatle, nije li?
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 20:09 - pre 166 meseci
Citat:
93 Stefan: A i čemu služe lanci ishrane i cela evolucija? Da napredniji ostanu i da se unište sve slabe karike. 
A ko tebi kaze da si ti napredniji? Vidis da nisi, mislim cim te toliko ugrozavaju ti psi koji su se 'ladno prilagodili zivotu u gradovima bez ljudi koji brinu o njima. I ne samo da ne brinu, nego jos hoce i da ih istrebe. A oni se ne daju. Psi lutalice mislim. Ko je onda tu bolje prilagodjen? To mislim u tim zemljama gde psi lutalice zive u gradovima, ne sporim da su negde ljudi bolje prilagodjeni pa tamo u gradovima nema pasa lutalica.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?27.08.2010. u 21:02 - pre 166 meseci
To sa psima u stvari verovatno ima veze sa ovom sto sam napisao. Evo na primer za "nas" , Srbi u stvari vekovima nisu ni ziveli u gradovima, tj u urbanim naseljima, dok je ovde bilo Otomansko carstvo, osim na jugu Srbije, gde su ziveli u gradovima zajedno sa Turcima i bavili se gradskim zanimanjima. Iznad Nisa Srbi naseljavaju gradove tek posle prvog srpskog ustanka, sa Karadjordjem, a pre toga su ziveli po sumama, kao Crni Gruja. A i to naseljavanje nije stvorilo da Beograd bude neki grad, nego je vise bio kao neka malo veca varos sve do drugog svetskog rata. Tek posle sa Titom i komunistima se Beograd pretvara u pravi milionski grad, ako se to da se naselje moze nazvati gradom meri brojem stanovnika. Pa cak ni to sto je Beograd postao milionski grad nije doprinelo da se Srbi potpuno prilagode urbanom nacinu zovota, i verovatno zato ti psi na ulicama, djubre na sve strane, divljastvo u saobracaju a i sire, i ostale gluposti. E pa ne moze to preko reda, na mufte i na kombinaciju, uclanjujuci se u partije itd. Iako ovi sad misle da ce Srbin sve da ih nadmudri na kraju. Nece. Mora to da se djubri, zaliva i kosi vekovima pa da postane kao engleski travnjak. Ali nezgodno je sto jos nije ni izorano. Sta da radis, tako ti u Srbiji brale. Ima da trpite pse i šlus.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je neko ovde u svom životu video šintere?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12880 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.