Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instaliranje BIOS-a

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Instaliranje BIOS-a

[ Pregleda: 9490 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miko85
Milan Vasic
nezaposlen
Grad

Član broj: 265397
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Instaliranje BIOS-a20.08.2010. u 15:14 - pre 166 meseci
Kako skinut BIOS da instaliram na računar na kom sam podigao sistem? Skinuti fajl(256KB) ima oblik praznog lista papira i kada kliknem na njega izadje ispis da ga Windows ne može otvoriti da odaberem neki od ponuđenih programa. A u opcijama piše da se otvara pomoću Windows Shell Commor-a. Bilo kakva pomoć.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
66.220.30.*



+21 Profil

icon Re: Instaliranje BIOS-a20.08.2010. u 16:55 - pre 166 meseci
Stop. Stani. Ne igraj se dalje da ne upropastis comp. Windows Shell Commor stoji kada windows ne zna cime da otvori taj program. Informisi se sa neta ili sa ovog foruma o apdejtu biosa. Ne radi dalje nista dok ne naucis neke stvari.
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Instaliranje BIOS-a21.08.2010. u 23:59 - pre 166 meseci
Instalacija nove verzije bios-a nije tako jednostavna kao sto ti mislis,i nije bezopasna.
Kao sto je napisao boxxter,pod obavezno moras nauciti neke stvari i detaljno procitati
upute i upozorenja prije nego sto bilo sta krenes raditi.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Instaliranje BIOS-a22.08.2010. u 08:57 - pre 166 meseci
Kao prvo daj tacnu oznaku maticne ploce koju imas i verzije BIOS-a koju imas trenutno.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Miko85
Milan Vasic
nezaposlen
Grad

Član broj: 265397
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Re: Instaliranje BIOS-a23.08.2010. u 17:15 - pre 166 meseci
Matična j ASUS P4SGX-MX, a BIOS je 1004gxmx.awd.
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
89.216.59.*



+13 Profil

icon Re: Instaliranje BIOS-a23.08.2010. u 20:44 - pre 166 meseci
Mrzi me da sve ponovo kucam pa sam uradio copy - paste mog odgovora na slicno pitanje od pre par meseci a pisali su i drugi, jos kako, ali imas dovoljno informacija pa izvoli:

"Zdravo!

Predpostavljam da si skinuo najnoviju verziju BIOSa sa Neta i taj programcic za flasevanje. Binary Mind kaze da je u pitanju AFLSH i siguran sam da je to pravi, ako on tako kaze. Moras biti POTPUNO siguran je BIOS koji si skinuo i koji planiras da uflesijes, SIGURNO za tvoju ploci i za tvoju verziju ploce. Ovo je vrlo kriticna operacija, valjda to znas.
Uzmi disketu stavi je drajv i formatizuj je, s tim da ukljucis opciju "Create a MD-DOS startup disk" ili tako nesto (vidim da koristis Windows XP). To je jedna od one 3 opcije u donjem delu prozora. Zatim start dugme u istom prozoru. Ovim postupkom si dobio butabilnu disketu, tj disketu kojom mozes da podignes sistem, cak i iako nemas apsolutno nista drugo of drajvova, sem flopi disk drajva, naravno. Na istu tu disketu nasnimi taj AFLSH i taj BIOS koji si skinuo sa neta.
Potom, pokreni taj racunar sa tom plocom koju ces da flesujes i odmah uleti u BIOS i stavi da ti je first boot... upravo disketa, snimi to podesavanje pri izlasku iz BIOSa i restart (ako ti je u BIOSu vec podeseno da je first boot... disketa, onda mozes ovu operaciju da preskocis). Dakle dizes sistem sa ovako pripremljenom disketom u flopi disk drajvu. Kad se sistem digne pomocu te diskete, ukucas (jer ces biti u konzolnom rezimu rada) naziv tog alata za flash, u tvom slucaju AFLSH ili kako se vec zove. Ako si zaboravio kako se zove, otkucas DIR pa ces videti. Kada si pokrenuo taj fajl (AFLSH) pojavice ti se nekakav meni koji ja ne mogu dalje da pratim, no najbitinije su opcije da mozes da snimis stari BIOS na disketu i sto ti i predlazem da uradis i naravno opcija kojom upisujes novi BIOS na mesto starog. Kada upisujes novi BIOS racunar ce te pitati za naziv tog novog BIOSa i ti moras njegov naziv tacno ukucati. Znaci bas tacno nazive opcija ja ne mogu da ti kazem ali glavne stvari sam ti objasnio. Kad se zavrsi fles, restartujes masinu, posle i ugasis racunar. Ako posle narednog paljenja racunar dize sistem - dobro je, ako ne, onda si nesto zestoko zabrljao. No, da te ne plasim. Znaci bitno je da je alat (programcic) za flash pravi i da je BIOS pravi i bice sve u redu. Jos da napomenem da disketu koju koristis bude neka sto bolja, ne neka sa kamarom bad sektora pa da se posle kajes."

Znaci ovo je odgovor na neko drugo pitanje ali slicno tvom, znaci ne moras sve doslovce shvatiti.

Ukratko:
- skines sa neta BIOS za TVOJU plocu i TVOJU VERZIJU ploce
- naparavis butabilnu disketu i na nju nasnimis stvari iz stavke 1.
- dignes sistem sa te diskete i pratis dalja uputstva kako te racunar piita
- po zavrsetku flsh-ovanja BIOSa resetujes i ugasis racunar IZ STRUJE, uradis Clear_Cmos na ploci.... i pomolis se Svevisnjem da si sve uradio kako treba.

Ima toga dosta na ovu temu malo proceprkaj, nije zgoreg!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Instaliranje BIOS-a

[ Pregleda: 9490 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.