Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)

[es] :: Windows desktop :: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)

[ Pregleda: 3382 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Kovacic
Rijeka, Hrvatska

Član broj: 121769
Poruke: 5
*.dsl.iskon.hr.



+1 Profil

icon Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)19.08.2010. u 23:26 - pre 166 meseci
Bok!

Evo i slika:



Dakle pošto su mi dokumenti na drugom disku, znači nisu u "My Documents", tu gdje je strelica bih htio dodati shortcut na folder gdje su mi dokumenti.

Hvala na pomoći!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)19.08.2010. u 23:55 - pre 166 meseci
Taj program ili putokaz do programa iskopiraš na lokaciju:

C:\Documents and Settings\KORISNIČKO IME\Start Menu

Gde umesto KORISNIČKO IME upišeš stavrno ime korisnika računara.
Po slici bi to kod tebe trebalo biti Marko Kovačić
 
Odgovor na temu

Marko Kovacic
Rijeka, Hrvatska

Član broj: 121769
Poruke: 5
*.dsl.iskon.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)20.08.2010. u 00:24 - pre 166 meseci
Nije to to. Kad to napravim shortcut mi se pojavi tek tamo kad kliknem na "All Programs" pa na vrhu. Ja bi htio da mi bude baš kako je na ovoj slici, tu di je strelica, odmah ispod "My Computer". Poanta je da mogu sa dva klika doć do dokumenata.
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)20.08.2010. u 07:22 - pre 166 meseci
Ne znam kako se radi to što hoćeš.

Ali možeš i ovako. Uključiš My Documents stavku u start meniju
Desnim klik - properties na my documents prečicu na desktopu promeniš TARGET odnosno putanju prema tvojim dokumentima, i ubiješ 2 muve sa jednim udarcem
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

Bajka

Član broj: 59728
Poruke: 73
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)20.08.2010. u 08:33 - pre 166 meseci
Mozes da napravis precicu na desktop pa je prevuces tamo gde je Internet i E-mail, iznad one sive linije i uvek ce biti tu.
 
Odgovor na temu

Marko Kovacic
Rijeka, Hrvatska

Član broj: 121769
Poruke: 5
*.dsl.iskon.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)20.08.2010. u 11:21 - pre 166 meseci
Citat:
Angelico: Ne znam kako se radi to što hoćeš.

Ali možeš i ovako. Uključiš My Documents stavku u start meniju
Desnim klik - properties na my documents prečicu na desktopu promeniš TARGET odnosno putanju prema tvojim dokumentima, i ubiješ 2 muve sa jednim udarcem

Odlično, ovako sam napravio. Još uvijek ne znam kako postaviti vlastiti prečac, ali nije mi više ni bitno jer sam na ovaj način riješio problem. Hvala puno na pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako staviti vlastiti shortcut u desni dio start menija (Windows XP)

[ Pregleda: 3382 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.