Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Omogućiti desni klik miša,kada je prozor accessa sakriven?

[es] :: Access :: Omogućiti desni klik miša,kada je prozor accessa sakriven?

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Omogućiti desni klik miša,kada je prozor accessa sakriven?23.01.2008. u 16:06 - pre 197 meseci
Kako da na izveštaju pozivanog sa neke forme,omogućim desni klik miša i prikaz mog menija.Meni sam napravio i u Dizajn modu za izveštaj na kartici Other za shortcut menu selektujem svoj meni.U Startup-u mi je čekirana opcija za dozvolu shortcut meni-a,ali kad pokrenem aplikaciju i izveštaj,desni klik ne reaguje.Da li ima neke veze to što mi prilikom rada aplikacije,prozor accessa biva sakriven,(pomoću coda koji sa našao na ovom forumu: "ModResizeform"),radi lepšeg izgleda aplikacije?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Omogućiti desni klik miša,kada je prozor accessa sakriven?23.01.2008. u 16:43 - pre 197 meseci
Verovatno da si sve dobro uradio osim što nisi taj svoj shortcut meni proglasio za Popup već si ostavio na Menu Bar. Uđi bez Startup-a držeći Shift, Tools, Customize, Properties, iz Select ToolBar odaberi po nazivu svoj kontekstni meni i u Type promeni sa Menu Bar na Popup ako nije tako selektovano. Posle, kad uđeš koristeći Startup, moralo bi umesto Accessovog da se pojavljuje tvoj kontekstni meni. Inače ovo kod mene radi bez problema. E sad, moguće je da si nekim COD-om to sprečio.

Edit: Prozor Database sakrij u Startup-u, tako što ćeš dečekirati opciju Display Database Window.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: Omogućiti desni klik miša,kada je prozor accessa sakriven?24.01.2008. u 15:40 - pre 197 meseci
Sve sam to odradio i neće da radi.Mislim da je ipak problem u tome što sam na prvoj formi koja je u stvari forma za proveru lozinke korisnika,stavio na on open funkciju Call fAccessWindow("Minimize", False, False) iz gore pomenutog modula.Našao sam rešenje da na svakom izveštaju na on open pozivam suprotnu funkciju AccessWindow Show,a na on close AccessWindow Hide.Međutim,morao sam da malo se pozabavim trikovima,pa sam tako na on open izveštaja pozvao proces docmd.maximize za formu sa koje je izveštaj pozivan.Ne sviđa mi se, ali radi.Svejedno,hvala ti Getsby.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Omogućiti desni klik miša,kada je prozor accessa sakriven?

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.