Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se izbegava fiskalizacija - know how

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako se izbegava fiskalizacija - know how

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19893 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how21.08.2010. u 19:43 - pre 166 meseci
Citat:
zmej: .....Svoju nezavisnost i samostalnost ostvaruje i po tome što nema fiskalizacije u njoj... Eto....]


Da je sa ovakvim objašnjenjem došao i onaj iz komore, malo manje bi smrdela cela priča definitivno. Ali ono sa inovacijama i naučnim metodama je šamar svima koji to ustvari rade, i redovno kucaju račun.

Ali dobro, oni trebaju da se zapitaju zašto je to tako, i zašto su oni lošiji od advokata. Pa kad se lekari zapitaju, bilo bi lepo da to urade i građevinci i mašinci, ima tu i nekih softverskih firmi koje kuckaju račune, pa da dođemo i do onih frizerki. Na kraju, zašto to paušalno oporezivanje ne bi imao i moj komšija pekar koji je sa svojih 60ak godina učio na fiskalnu kasu? Lakše je ovako bez, ne mora čovek da strepi svaki put kad mu se obračun i keš u kasi ne slažu za 15 dinara da če biti oguljen sa 100.000 kaznice. Mislim, nije onako, po evropski
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how21.08.2010. u 20:56 - pre 166 meseci
Citat:
Pa zar nisam naveo primer gore, kontrola koga zastupas, kako ga zastupas i sl.A odnos između advokata i klijenta je privilegovan odnos. Rešenje bi bilo u drugačijem paušalnom oporezivanju, a u ostalom advokati koji zaradjuju preko censzusa za PDV su u PDV sistemu, ne zna sta ti nije jasno tu....


Nisi naveo primer, naveo si da je moguce. Ja ne kazem da nije moguce, ja bi samo voleo da cujem neki primer.

Citat:
a u ostalom advokati koji zaradjuju preko censzusa za PDV su u PDV sistemu, ne zna sta ti nije jasno tu....


Ovo si ti sad uveo u raspravu, meni je to jasno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how21.08.2010. u 22:53 - pre 166 meseci
Fiskalizacija onemogucava klijentu da sakrije koliko placa advokata za svoje usluge (zato sto drzava prosto moze da analizira ulaske novca). To je sasvim razumno pravo klijenta, i mozda moze da utice lose na slucaj.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 08:06 - pre 166 meseci
ovde su vrlo zanimljivi komentari

http://www.politika.rs/index.p..._reviews&int_itemID=146450

:(
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 09:16 - pre 166 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Fiskalizacija onemogucava klijentu da sakrije koliko placa advokata za svoje usluge (zato sto drzava prosto moze da analizira ulaske novca). To je sasvim razumno pravo klijenta, i mozda moze da utice lose na slucaj.


Pa i sada advokati valjda vode neke knjige. Ko ima pravo uvida u te knjige i na koji nacin?
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.82.*



+265 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 09:17 - pre 166 meseci
Citat:
Nisi naveo primer, naveo si da je moguce. Ja ne kazem da nije moguce, ja bi samo voleo da cujem neki primer.

Evo jednog primera....

Mislim da je problem u tome sto se smatra da su advokati lopovi koji zgrcu milione pa daj da ih oderemo kroz porez, nista drugo, naravno oni koji zaradjuju milione uglavnom zastupajuci strane firme po Srbiji placaju itekako porez, ali imas i masu advokata, pogotovu po malim mestima po Srbiji koji svoje usluge naplacuju od procenta tek kada se zavrsi spor, obicno posle dve i vise godina, kako onda da taj mali advokat izda racun za usluge koje vrsi za taj period od dve, tri godine kada klijent njemu nista ne placa, vec se naplata vrsi na kraju spora i to od one strane koja je izgubila spor, onda dodje poreska policija i kaze ti si pruzao usluge ovom licu, nisi platio porez, a advokat nije uzeo ni dinara, evo primera i problema recimo....Gomila ljudi koji imaju radne sporove, protiv nesavesnih poslodavaca nemaju novca za osnovne zivotne potrebe, tuze za minimalne plate i nemaju odakle da plate advokata koji im je neiphodan da bi u sporu uspeli i naplatili od poslodavaca ono sto im pripada, pa se dogovore sa advokatom da ovaj radi za procenat koji se naplacuje posle dve ili tri godine.
Citat:
Ivan Dimkovic: Fiskalizacija onemogucava klijentu da sakrije koliko placa advokata za svoje usluge (zato sto drzava prosto moze da analizira ulaske novca). To je sasvim razumno pravo klijenta, i mozda moze da utice lose na slucaj.

Pored toga i ovo gore navodi na postojanje mogućnosti na ugrožavanje prava klijenta u toku postupka.

[Ovu poruku je menjao zmej dana 22.08.2010. u 10:52 GMT+1]
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 10:22 - pre 166 meseci
Citat:
dule_ns: Pa i sada advokati valjda vode neke knjige. Ko ima pravo uvida u te knjige i na koji nacin?


A ne, ne, zasto da vode knjige i to je ugrozavanje necijih prava, moze iz knjiga da se vidi svasta. Nije to zbog neplacanja poreze, kuma nam.

jbg sa fisklanom kasom vise ne moze da uzme advokat 100 evrica da podmaze sudskog catu da se slucaj malo ubrza i slicno, doslo bi do opsteg kolapsa naseg podmazujuceg drustva. Ne dao bog da drustvo ostane bez lubrikanta i podmazivaca. Sve te vase price naprosto ne piju vode, nigde ne pise da na fiskalnoj kasi moraju da stoje sifre za usluge po kojima bi drzava identifikovala tajne klijenata, moze da stoji jedna sifra "Pravna usluga" sa iznosom od 1000 dinara i ako naplati milion od musterije otkuca 1000 komada te sifre, ako naplati 10000 otkuca 10. Fiskalni racun sluzi jednoj i samo jednoj svrsi, da pruzaoca usluge natera da prijavi promet u kesu, nista manje nista vise i svaka pobuna protiv fiskalne kase je upravo to pokusaj da se drzava spreci da sazna sa koliko kesa barataju, nista manje, nista vise. Te price o nauci i inventivnosti i kako je to vektor pritiska na advokate su naprosto SMESNE i mozgu uvredljive, poreska samo treba da pita advokata odakle mu kola od 50000evra kad godinama radi na ivici blokade i prijavljuje minimalce, fiskalna kasa im ne treba ali nimalo da izvrsi pritisak na ove nase "eticne" branioce prava.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 10:29 - pre 166 meseci
Citat:
Evo jednog primera....

Mislim da je problem u tome sto se smatra da su advokati lopovi koji zgrcu milione pa daj da ih oderemo kroz porez, nista drugo, naravno oni koji zaradjuju milione uglavnom zastupajuci strane firme po Srbiji placaju itekako porez, ali imas i masu advokata, pogotovu po malim mestima po Srbiji koji svoje usluge naplacuju od procenta tek kada se zavrsi spor, obicno posle dve i vise godina, kako onda da taj mali advokat izda racun za usluge koje vrsi za taj period od dve, tri godine kada klijent njemu nista ne placa, vec se naplata vrsi na kraju spora i to od one strane koja je izgubila spor, onda dodje poreska policija i kaze ti si pruzao usluge ovom licu, nisi platio porez, a advokat nije uzeo ni dinara, evo primera i problema recimo....Gomila ljudi koji imaju radne sporove, protiv nesavesnih poslodavaca nemaju novca za osnovne zivotne potrebe, tuze za minimalne plate i nemaju odakle da plate advokata koji im je neiphodan da bi u sporu uspeli i naplatili od poslodavaca ono sto im pripada, pa se dogovore sa advokatom da ovaj radi za procenat koji se naplacuje posle dve ili tri godine.



Znaci, kad se oporezuju advokati, to je po tebi deranje kroz porez. Kad se oporezuju frizeri to je sta, poreska politika.

Za naplatu si u pravu. Jedino mi nije jasno zasto mislis da samo advokati imaju problem sa naplatom. Ima ih i moj brat. Trgovac. I on mora da plati porez kad izda racun, a ne kad ga naplati. Imaju ih i svi ostali. Sto znaci da ovo treba promeniti za sve.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 11:32 - pre 166 meseci
Razmisljanje sa pozicije "pravde, postenja, prava" i ostalih njima slicnih filozofskih pojava je iluzorno i bespredmetno u Srbiji.
Ne postoji trenutno ikakvo djelovanje koje se rukovodi u tom smjeru, ni od ovih odozdo ni od ovih odozgo.
Cilj bilo cega sto se u Srbiji trenutno desava je licna korist bez obzira na opstu stetu i to je sve sto se o tome ima reci.

Da li ce to nekom poci za rukom pojedinacno, ili je nekima (poput npr. ovih advokata) lakse da do toga dodju zdruzenim snagama, irelevantno je i uopste ne mijenja smisao tog cilja.
Sve propratne price o "uzvisenim ciljevima" koje se slepaju na putu do tog cilja sluze samo ovcama i Boldricima kao prica za laku noc.

Bez obzira na velicinu opste stete, epilog je na kraju uvijek isti: "Ujeo vuk magarca, ajmo razlaz dovidjenja". A za sutra je vec spremna neka nova prica o svetackim naporima i mukama nasih vodja da nas izbave od zla.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.82.*



+265 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 11:36 - pre 166 meseci
@mmix
Delim tvoj bes i frustraciju vezanu za korupciju, ali silno gresis ako mislis da ce fiskalizacija advokature da eliminise korupciju u pravosudju....Ne razumem zasto i sta bi advokata fiskalna kasa sprecila da uzme 100 evra od klijenta da podmiti sudskog catu kako ti kazes, nema smisla niti logike. Sta kao on bi tada morao da tih 100 evra provuce kroz fiskalnu kasu i da izda racun, aha ali juce...
Drugo, kad izdas racun mora da pise za koju uslugu je izdat racun. Ne moze da pise za pravnu uslugu nego tacno za koju uslugu, sve ostalo bi bilo pausalno. Trece ja i dalje tvrdim da bi fiskalizacija bila sredstvo pritiska na advokaturu u slucajevima kada drzava ima interes. I nije tacno da advokati ne vode knjige, vode ih kao i pausalci...
@dule_ns
Ovo dranje sam naveo zbog tona kojim ova polemika odise i smisla vise postova na ovoj temi, kroz koje se pronosi stav da su advokati lopovi koji zgrcu milione i treba ih oporezivati sto je vise moguce, jer ko ih j#be voze kola od 50000 evra a kao nemaju porez da plate, aha...


ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 12:07 - pre 166 meseci
^ I sta je tu pogresno? Ako svi ostali moraju da placaju porez morate i vi i zbog toga sto necete dajete sebi za pravo da uzurpirate vlast kroz pripadnike svoje branse u izvrsnoj vlasti? To se zove zloupotreba sluzbenog polozaja radi sticanja materijalne koristi a posto vas ima gomila mozda bi i sud za organizovani kriminal trebao da se pozabavi vama, i zamisli to sam sve primetio bez da sam "naucnik" kao vi. Ali ah, zaboravih, to su sve vase kolege, ruka ruku mije, zar ne. Za sve ove postove ti nisi imao ni jednu jedinu iskrenu izjavu, jednu nisam ni ocekivao od advokata ali abr ogranicite svoj entuzijazam na neki normalan nivo.

I nisam ja besan zbog korupcije, na nju sam navikao, ja sam cak i realno ocikivao da cete napraviti neku mahinaciju kroz izvrsnu vlast da sebe oslobodite placanja poreza, ali nacin na koji ste to uradili me je stvarno iznervirao a nisam verovao da je to vlasti vise moguce. Nije vam dosta sto ste rak rana ovog drustva nego ste okupili svoje ljude i dekretom drzave proglasili sebe za mudrace, naucnike i inovatore. Ej, naucnike! Sta su jedan Ajnstajn, Laplas i Paster naspram Vas, vi ste carevi koji tumace zakone, you rock, all our bases are belong to you. Sta je sledece? Hocete ukinuti nobelovu nagradu za fiziku i uspostaviti nobelovu nagradu za advokaturu? Svako drustvo koje nije u stanju da vas zauzda je osudjeno na propast.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 12:45 - pre 166 meseci
Hehehe, mmix, sad će da te namrznu advokati, zapamtiće ovu tvoju fotografiju sa foruma, staviće te na zajedničku crnu listu pa ako ti bude zatrebala usluga nekog od njih ima taj da se potrudi da namerno izgubi slučaj.

EDIT:
Za cenjene i poštovane advokate: samo sam se šalio, nemojte me tužiti zbog ovog posta, znam ja da ste vi fini.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.82.*



+265 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 12:54 - pre 166 meseci
Citat:
mmix: ^ I sta je tu pogresno? Ako svi ostali moraju da placaju porez morate i vi i zbog toga sto necete dajete sebi za pravo da uzurpirate vlast kroz pripadnike svoje branse u izvrsnoj vlasti? To se zove zloupotreba sluzbenog polozaja radi sticanja materijalne koristi a posto vas ima gomila mozda bi i sud za organizovani kriminal trebao da se pozabavi vama, i zamisli to sam sve primetio bez da sam "naucnik" kao vi. Ali ah, zaboravih, to su sve vase kolege, ruka ruku mije, zar ne. Za sve ove postove ti nisi imao ni jednu jedinu iskrenu izjavu, jednu nisam ni ocekivao od advokata ali abr ogranicite svoj entuzijazam na neki normalan nivo.

I nisam ja besan zbog korupcije, na nju sam navikao, ja sam cak i realno ocikivao da cete napraviti neku mahinaciju kroz izvrsnu vlast da sebe oslobodite placanja poreza, ali nacin na koji ste to uradili me je stvarno iznervirao a nisam verovao da je to vlasti vise moguce. Nije vam dosta sto ste rak rana ovog drustva nego ste okupili svoje ljude i dekretom drzave proglasili sebe za mudrace, naucnike i inovatore. Ej, naucnike! Sta su jedan Ajnstajn, Laplas i Paster naspram Vas, vi ste carevi koji tumace zakone, you rock, all our bases are belong to you. Sta je sledece? Hocete ukinuti nobelovu nagradu za fiziku i uspostaviti nobelovu nagradu za advokaturu? Svako drustvo koje nije u stanju da vas zauzda je osudjeno na propast.

Ne mogu da verujem, provalio si nas zlocinacki advokatsko-pravnicki plan da ukinemo nauku, da stavimo Njutnove zakone van snage, da ukinemo fiziku da sebe proglasimo vrhovnim svestenicima. "Nemoj imati idole svoje, vec samo advokata svoga" . A ovo za Nobelovu nagradu otkud si to znao, mora da imas neke insajdere u nasoj zajednici.....
Sarkazam off...
To je direktna predrasuda vezana za advokate, po kojoj su advokati lopovi, zlikovci, ali ovo je nesto novo "Rak rana ovoga drustva".
Ovde se vise ne polemise argumentima, zaista mi je zao ali sta je tu je. Doci ce fiskalizacija i do vas, sofwerasa pa da vidimo sta ce biti onda.

Moram da zurim u komoru da obavestim kolege da je mmix provalio nas opaki plan.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 13:06 - pre 166 meseci
Citat:
zmej
da stavimo Njutnove zakone van snage


E, vidiš, to ne bi bilo loše.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 13:07 - pre 166 meseci
Citat:
zmej: Moram da zurim u komoru

E ako vam treba nekog gasa za tu komoru, rado cu vam besplatno donirati...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 15:15 - pre 166 meseci
Citat:
zmej:
da stavimo Njutnove zakone van snage

Ma jok, dovoljno je da ih na "pravednom" sudjenju "osporite", i pravosnaznom presudom stavite van snage... posle ste mirni.
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 15:54 - pre 166 meseci
Ja bih voleo da su uveli fiksalne ( ) kase advokatima, jer bi im onda porezi bili formirani spram naplacenih usluga. Ovo, pausalno mozda i nije tako lose po vecim gradovima, gde je veci obrt para ali po manjim sredinama.. Moja majka je zatvorila kancelariju bas zbog pausalnog poreza, kada je treci mesec zaredom platila soma evra drzavi a naplate nije bilo (procenat nakon presude) jer ljudi jednostavno nisu imali od cega da joj plate ranije..

Pozdav
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.82.*



+265 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 16:25 - pre 166 meseci
Eto jedan argumenat pro fiskalizacije....

[Ovu poruku je menjao zmej dana 22.08.2010. u 17:38 GMT+1]
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 16:47 - pre 166 meseci
Ivan Dimković:

Citat:
Fiskalizacija onemogucava klijentu da sakrije koliko placa advokata za svoje usluge (zato sto drzava prosto moze da analizira ulaske novca). To je sasvim razumno pravo klijenta, i mozda moze da utice lose na slucaj.


Zašto bi klijent krio od poreske inspekcije koliko je platio advokata? Kapiram da ne mogu istu tarifu imati naprimer Toma Fila i neki sveži-tek-položio-pripravnički advokat, i to je ok. Ali ako se ja sudim sa komšijom za među, plaćam odbranu jer sam nešto debelo za*ro, kako loše utiče na slučaj to da li sam mu ja platio 10.000€ ili milion - on će meni da otkuca račun, ja njemu keš, on porez državi, i svi lepi srećni i debeli. A to odakle meni hiljada ili milion je sasvim druga priča. Čemu tajnost??

Zmej:

Citat:
Mislim da je problem u tome sto se smatra da su advokati lopovi koji zgrcu milione pa daj da ih oderemo kroz porez


Problem je ako ne plati državi ono što joj pripada, bio on milioner ili pred zatvaranjem. A uvreda je izgovor za izbegavanje jednog sasvm finog (ne kažem najefikasnijeg!) načina oporezivanja.

Citat:
imas i masu advokata, pogotovu po malim mestima po Srbiji koji svoje usluge naplacuju od procenta tek kada se zavrsi spor, obicno posle dve i vise godina, kako onda da taj mali advokat izda racun za usluge koje vrsi za taj period od dve, tri godine kada klijent njemu nista ne placa, vec se naplata vrsi na kraju spora i to od one strane koja je izgubila spor, onda dodje poreska policija i kaze ti si pruzao usluge ovom licu, nisi platio porez, a advokat nije uzeo ni dinara


Kad primi pare on otkuca račun, tako bar pekari i frizeri rade, ne? Ko će da ga juri za nešto što se nije deslio - naplata poreza za neke pare koje taj čovek nije video?

Citat:
Gomila ljudi koji imaju radne sporove, protiv nesavesnih poslodavaca nemaju novca za osnovne zivotne potrebe, tuze za minimalne plate i nemaju odakle da plate advokata koji im je neiphodan da bi u sporu uspeli i naplatili od poslodavaca ono sto im pripada, pa se dogovore sa advokatom da ovaj radi za procenat koji se naplacuje posle dve ili tri godine.


Koliko sam upućen, ovo nije dozvoljeno, ali ajd sad, Srbijatm, i neka za te 2,3 godine pobedi pravda, kakav je problem otkucati račun i platiti porez na keš koji je dobijen kao honorar?

Citat:
@mmix
Delim tvoj bes i frustraciju vezanu za korupciju, ali silno gresis ako mislis da ce fiskalizacija advokature da eliminise korupciju u pravosudju.


To i nije poenta fiskalizacije, poenta je pravilno oprezivanje advokata, korupcija u pravosuđu je druga priča.

Citat:
Ne razumem zasto i sta bi advokata fiskalna kasa sprecila da uzme 100 evra od klijenta da podmiti sudskog catu kako ti kazes, nema smisla niti logike.


Ne bi ga nikako sprečila da uzme, ali ako nema račun za to ja bih voleo da nahebe, kao i taj ćata, da se više nikad ne bave sa tim poslom.

Citat:
Sta kao on bi tada morao da tih 100 evra provuce kroz fiskalnu kasu i da izda racun, aha ali juce...


Provuče, oporezuje, šta će dalje da radi...široko mu polje, deo sa ćatom spada u onaj deo sa korupcijom u prevosuđu, ne o oporezivanju

Citat:
Trece ja i dalje tvrdim da bi fiskalizacija bila sredstvo pritiska na advokaturu u slucajevima kada drzava ima interes


Molim te, navedi jedan primer, iz prakse nemoguće, ali jedan teoretski. Niko još konkretno nije rekao u temi kako to država može da stisne advokata, a da dosad nije mogla tako, pa mu, jadnom, samo to zlo od kase treba???

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako se izbegava fiskalizacija - know how22.08.2010. u 16:50 - pre 166 meseci
Citat:
ArsenLupen
1. Zašto bi klijent krio od poreske inspekcije koliko je platio advokata? Kapiram da ne mogu istu tarifu imati naprimer Toma Fila i neki sveži-tek-položio-pripravnički advokat, i to je ok. Ali ako se ja sudim sa komšijom za među, plaćam odbranu jer sam nešto debelo za*ro, kako loše utiče na slučaj to da li sam mu ja platio 10.000€ ili milion - on će meni da otkuca račun, ja njemu keš, on porez državi, i svi lepi srećni i debeli. A to odakle meni hiljada ili milion je sasvim druga priča. Čemu tajnost??


Nisu svi sudski sporovi o ogradama.

Ima sporova gde je drzava jedna od strana, i gde bi ovim drzava vrlo lako mogla lakse da dodje do podataka koje bi mogla da zloupotrebi.

To sto TEBI takva tajnost ne treba, ne znaci da je tajnost nepotrebna stvar univerzalno u sudskim sporovima.

Tacno je i da advokati verovatno odbijaju fiskalne kase iz vrlo licnih razloga - ali to uopste ne znaci da je ta ideja dobra onda. Stavise, prilicno sam siguran da bi se sa tim samo ubrzala erozija pravnog sistema koji je i ovako i onako u prilicno losem stanju.

Citat:

Čemu tajnost??


Tajnost je tu kako bi se izbegla citava klasa losih uticaja na sud kao i na sam proces. Kao sto rekoh, nisu svi procesi sukobi oko ograda pa da mozemo da olako izjavljujemo "cemu tajnost".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako se izbegava fiskalizacija - know how

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19893 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.