Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik + SBB docsis 3 modem

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik + SBB docsis 3 modem

[ Pregleda: 3601 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Mikrotik + SBB docsis 3 modem17.08.2010. u 17:53 - pre 166 meseci
Odlučih se za SBB 30MB paket... sa njime dobih i statičku IP adresu... prethodno sam ima Telekomov HG520... pppoe konecija prebačena na Mikrotik sa dinamičkom IP adresom...


ip firewall nat... prebacih sa pppoe na wan... pretpostavih da će tako bez frke da proradi... inače, pre toga sam promenio DNS-ove sa Telekomovih na one koje sam pročitao sa mog mrežnog adaptera... iiii... ne fercera... F1 ako se kome javlja di bi mogo da bidne probljem
 
Odgovor na temu

sphere
System Administrator
Beograd

Član broj: 240005
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Mikrotik + SBB docsis 3 modem17.08.2010. u 20:12 - pre 166 meseci
Cekaj malo..

Sada imas sbb net?
Pre toga si imao telekom adsl i na mt-u ti je bila pppoe konekcija?

Ako sam te razumeo dobro, ti si sad prikacio sbb na mt i napravio si pppoe za sbb?
Ako jesi,za sbb ti treba da napravis dhcp client a ne ppp

Nisam te bas razumeo najbolje zato je vako ispalo :P
 
Odgovor na temu

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Mikrotik + SBB docsis 3 modem17.08.2010. u 20:49 - pre 166 meseci
Ne...

Isključih Telekomovu pppoe konekciju jer ničemu ne služi... zatim na DHCP-u promenih DNS-ove sa Telekomovih na SBB-ove koje sam pogledao kada sam bez Mtika nakačio laptop na Docsis... takođe sam zabeležio i tu statičku IP adresu koju je mom laptopu dodelio Docsis... dve mrežne na Mtiku su mi Lan1 i Wan (Lan2 je trenutno van funkcije)... Prethodno postavljenu statičku IP sa wan-a sam izbrisao i očekivao sam da će Docsis da automatski dodeli IP adresu kao i mom laptopu ali se to nije desilo... pokušao sam i sam da je unesem ali nije dalo rezultata... i kao što rekoh predhodni put, IP -> Firewall -> NAT maskaradu promenih sa isključene pppoe konekcije na Wan...

...da li sam još nešto propustio?...
 
Odgovor na temu

sphere
System Administrator
Beograd

Član broj: 240005
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Mikrotik + SBB docsis 3 modem17.08.2010. u 21:09 - pre 166 meseci
Aj evo ti ovako...

Npr.. ethe1 ti je LAN, a ether5 ti je WAN

Prvo treba da setujes DHCP Client-a za sbb. Znaci IP-> DHCP Clien, das mu plus izaberes interface WAN i to je to. Kada se taj dhcp client nakaci na sbb sam ce dobiti JAVNU ip adresu i takodje ce sam pokupiti DNS-ove. Ti tu ne treba nista da menjas

Takodje mozes da setujes i DHCP server. IP-> DHCP Server, Klik na DHCP Setup,pojaviti se prozorce, izaberes ether1 tj LAN, adresni prostor(tipa 192.168.1.0/24), gateway stavis da sam MT bude( npr 192.168.1.254 ),DHCP Relay blanko i to ti je to

Za FW si dobro uradio.. chain-srcnat, ou inter WAN( ili ether5 kako ga nazoves vec), akcija masq

Takodje u DNS-u treba da ti je stiklirano allow remote request(to ti se nalazi IP->DNS, pa na settings)

To ti je za najprostiju konekciju dovoljno.
Pozdrav

Edit:

Zaboravih da ti kazem da treba i da adrese rucno dodas da bi mt znao sta da deli

IP->Addresses, pa plus. Tu mu navedes kakav ces adres prostor imati npr 192.168.1.25/24 i izaberes LAN interfejs
 
Odgovor na temu

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Mikrotik + SBB docsis 3 modem20.08.2010. u 06:19 - pre 166 meseci
E izvini na zakasnelom odgovoru... frka neka na poslu pa ne postizavam :P ...

Bio sam genijalac i nisam postavio na wan kartice da budu DHCP klijenti - ostalo je bilo kako treba... hvala još jednom...

pozz


Goran
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik + SBB docsis 3 modem

[ Pregleda: 3601 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.