Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nesto mi nije jasno oko PHP-a i Apache-a

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Nesto mi nije jasno oko PHP-a i Apache-a

[ Pregleda: 1210 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Nesto mi nije jasno oko PHP-a i Apache-a17.08.2010. u 12:59 - pre 166 meseci
Koristim wamp i jos nisam pustao nijednu skriptu na nekom realnom serveru pa me zanima nesto, mozda je glupo. Za neke stvari koje raduckam po PHP-u ponekad sam morao u apache config fajlu da promenim neke parametre kao i u php.ini fajlu. Zanima me ako nesto sto moram da promenim u tim konfiguracionim fajlovima postavim na neki pravi server, da li ja imam neke svoje instance tih fajlova pa kada ih promenim menjam samo za sebe, ili to mora neki admin da promeni ili ... ?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
212.178.244.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Nesto mi nije jasno oko PHP-a i Apache-a17.08.2010. u 13:22 - pre 166 meseci
Zavisi sta menjas tj sta ti treba od 'nestandardnih' podesavanja, na ozbiljnijim hostovima se neka podesavanja mogu promeniti instrukcijama u .htaccess fajlu, neki hostovi imaju namenski php.ini fajl koji moze menjati neke stvari po domenu, a negde cak mozes nesto menjati iz kontrol panela. Ako pak nista od toga ne uspe, u krajnjem slucaju kontaktiras podrsku sa opisom tvog problema.
U svakom slucaju, najbolje je unapred znati sta tvoja aplikacija zahteva pod obavezno, pa pre nego uopste zakupis hosting proveris da li su te opcije dostupne ili se mogu naknadno bez previse zongliranja ukljuciti/iskljuciti.

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Nesto mi nije jasno oko PHP-a i Apache-a

[ Pregleda: 1210 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.