Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!

[es] :: E-Poslovanje :: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21400 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!06.09.2010. u 16:43 - pre 165 meseci
Dajte ljudi savet! Imam Austrijski nalog na Paypalu sa verifikovanom (18.07.2010) intezinom internet karticom sa pravom adresom iz Srbije. Pitanje glasi: Dali smem platiti izlicitiranu robu sa Ebay koja košta 1010 eura a da mi ne blokiraju tu lovu na računu, znate koja je kriza a zima dolazi. Još jedno pitanje: Kad plaćam dali moram prebaciti lovu na Paypal sa kartice pa platiti ili će to sam Paypal odraditi sobzirom da je vezan sa mojom karticom...Pliz za odgovor sa iskustvima...

IMAM LIMIT NA 2500EURA

[Ovu poruku je menjao vizia-pro dana 06.09.2010. u 18:15 GMT+1]
IBRO
 
Odgovor na temu

giveinfonet
US

Član broj: 203178
Poruke: 17
*.ips.direcpath.com.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!06.09.2010. u 17:02 - pre 165 meseci
Paypal ce sam uzeti pare sa kartice na koju je vezan. Provjeri dali imas limit dizanja na kartici...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!06.09.2010. u 17:24 - pre 165 meseci
Citat:
vizia-pro: Još jedno pitanje: Kad plaćam dali moram prebaciti lovu na Paypal sa kartice pa platiti ili će to sam Paypal odraditi sobzirom da je vezan sa mojom karticom...Pliz za odgovor sa iskustvima...
Na zvanicnom PayPal sajtu pise da je placanje sa kartice, bankovnog racuna i novca na PayPalu ravnopravno. Prema tome, ne bi morao rucno da prebacujes pare na PayPal. Steta je, sto nisi probao malo te transakcije sa malim iznosima, nesto bez veze da si kupio, evro-dva...

Ne verujem da ce ti blokirati racun u prvom pokusaju (ako je prvi). A ako imas u Austriji i neko stalno ili privremeno boraviste i neki dokument otuda, pa si u stanju da im posaljes fotokopiju toga, onda bi to bilo jos bolje ako ipak nesto zakoce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!22.03.2011. u 15:57 - pre 159 meseci
i ja sam stavio Sloveniju kao drzavu a Srbiju kao pokrajinu i mislio sam da ce uspeti da mi verifikuje account ali on je odma prepoznao gresku kad sam ukucao broj visa kartice,da se ne uklapa po njihovim pravilima,i nisam uspeo da verifikujem account,kad sam pre izvesnog vremena ponovo pokusao da ukucam broj visa kartice i ona zadnja 3 broja radi verifikacije accounta izbacilo mi je obavestenje da je broj te kartice vec u njihovoj bazi podataka tako da mi i dalje stoji da sam unverified,najverovatnije je razlog sto Srbija i dalje nije u njihovoj dozovoljenoj listi zemalja za isplate,bas sam im poslao i mail u vezi ovog problema,videcemo sta ce i dali ce da odgovore.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!22.03.2011. u 18:29 - pre 159 meseci
Citat:
yo018: i ja sam stavio Sloveniju kao drzavu
Pre 15-tak dana se javilo nekoliko ljudi sa slicnim problemom. Izgleda da su uveli selekciju prema zemlji u kojoj je izdata kartica. Doduse, juce se javio covek koji je morao da pravi novu karticu i kaze da mu je isti ovakav "okolo, naokolo" postojeci PayPal nalog to prihvatio, ali i sam vidis da ipak postoji neki problem.

Opet cu reci ono sto sam na par mesta rekao a neki su me zbog toga i kritikovali jer upucujem na jedan konkretan sajt. To je tacno, ali to radim zbog nas, ne zbog onoga tamo. Da je neki drugi posrednik bolji ja bih upucivao na tog drugog, ali boljeg ne znam. Ako neko zna, slobodno neka nam kaze. Kupujes nesto na netu i nailazis na nekoliko situacija:

- sajt prihvata za placanje vecinu kartica, PayPal, mozda jos nesto, salje robu u Srbiju, sve super, ali su takvi sajtovi u manjini. Mnogo cesce su neke od sledecih situacija:

- sajt prihvata za placanje vecinu kartica, PayPal, mozda jos nesto, NE SALJE robu u Srbiju
- sajt prihvata za placanje iskljucivo PayPal, salje robu ovamo, onda mozes da molis nekoga ko vec ima PP da ti to kupi
- sajt prihvata za placanje iskljucivo PayPal, NE salje robu ovamo, nema nacina da kupis to nesto

Za ove situacije postoje posrednici. I tu se javlja varijanta da Srbije nema na listi zemalja u koje salju ali mislim da bi bili elasticni po tom pitanju.

Posrednika ima prilicno. Uglavnom je njihova usluga relativno komplikovana i skupa a cesto i oni sami traze PayPal ili neke od onih nezgodnih nacina slanja novca direktno preko banke i slicno.

Srecnim sticajem okolnosti ovde sam saznao za sajt www.forwardit.us i preko njega vec nesto vise od godinu dana kupujem razlicite stvari i zadovoljan sam uslugom. Osnovna prednost im je sto primaju Google checkout za placanje, a njega je sasvim jednostavno dobiti osim ako imas neku od retkih kartica koje ne primaju (Maestro!). Koliko je meni uspelo da vidim, i provizija im je najniza i NE komplikuju ako trazis da ti se salje preko najjeftinijeg nacina - obicne poste (USPS), pa ako imas potrebu za nekom kupovinom preporucujem ti njega. Provizija je 9,9 dolara po sajtu sa koga kupujes, ako kupujes sa 4 razlicita sajta onda 4 puta 9,9 dolara, nezavisno da li na svakom sajtu kupujes 1 ili 15 artikala, za svaki sajt samo jednom platis 9,9 dolara. Ako je vrednost porudzbine preko 200 dolara onda mora da se plati jos 3,9%, valjda trosak za banku. U tu cenu je uracunato i udruzivanje robe u jedan paket, pakovanje i predavanje na postu. Postarinu placas posebno, po izboru nacina tranporta.

Na sajtu je sve kao zvanicno, trazi se registracija i takve stvari, a moze im se pisati i obicnim mejlom, pa ako nekoga zanima neka mi se javi na PP da mu dam taj mejl.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!22.03.2011. u 22:02 - pre 159 meseci
pa meni konkretno ne treba za kupovinu nego za podizanje novca,znaci da sa paypala povucem na karticu,ali sad ne znam kako cu da resim ovaj problem verifikacije accounta zato sto je broj moje visa kartice vec registrovan tamo u njihovoj bazi jos kada sam se prvi put registrovao kod njih i taman kad sam dosao do zadnjeg poteza da sumiram sve on je prepoznao da broj te kartice spada u zemlju koja nije odobrena kod njih i nije mi zavrsio do kraja,i sad kad god pokusam da ukucam ponovo broj moje visa kartice radi verifikacije accounta on mi uvek to izbaci,da je ta kartica vec registrovana kod njih i sad pojma nemam kako uopste,cak i ako se desi da odobre Srbiju,da odradim verifikaciju mog paypal accounta,jos ne odgovaraju na mail sto sam im poslao u vezi ovog problema,nadam se da necu morati da uzimam novu visa karticu kod neke druge banke pa ponovo da radim sve ispocetka registraciju na paypal.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!22.03.2011. u 22:11 - pre 159 meseci
Za podizanje novca nema sanse na taj nacin. Tako su bar rekli svi ljudi u mnogim temama oko toga. Za placanje jos i nekako ali za podizanje je mnogo strozi rezim.

I ne radi se samo o verifikaciji nego sto oni i kasnije imaju pravo da te povremeno proveravaju - traze dokumenta da dokazes da li zaista stanujes na adresi koju si prijavio kao svoju - neke priznanice od placanja nekih obaveza, struja, telefon, nesto tako, samo da se vidi da si ti zaista ti i da zivis zaista tamo gde si napisao. Sa njima nema zezanja.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 22.03.2011. u 23:25 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!22.03.2011. u 23:27 - pre 159 meseci
ma neka proveravaju sta hoce,samo neka odobre Srbiju kao zemlju i to je to,napisacu im sve tacne podatke pa neka proveravaju,samo ne znam sto su mi registrovali ovu visa karticu u njihovu bazu tamo kad nema Srbije na listi,mozda zato sto sam prilikom registracije naveo Sloveniju kao drzavu u kojoj zivim a posle sam dodao i Srbiju pa najverovatnije zbog toga ne mogu da verifikujem paypal account,zato sam im poslao mail da mi isprave to (ali nema da odgovaraju), pa kad bude bilo Srbije na listi da mogu bez problema da verifikujem account,ovako sam se samo zeznuo opasno sto sam napisao Sloveniju misleci da cu da ih zeznem na taj nacin i nekako verifikujem i karticu i account na paypal,ovako ispada samo alertpay i moneybookers najsigurnije varijante za podizanje novca a nema nista od webmoney-a i paypal-a.
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!23.03.2011. u 14:57 - pre 159 meseci
evo odgovorili su,po ovom citanju su kao pokazali neki interes da uvedu PayPal u Srbiju pa cemo videti kad ce to biti,evo odgovora njihovog:

Thank you for contacting PayPal in relation to verifying the account you
have opened.

I have reviewed the account and can see that you have opened
a Slovenian PayPal and you currently reside in Serbia.

Unfortunately, we don't currently offer services in Serbia.
Our PayPal system does not work from Serbia.

The account that you have opened cannot be used and has to be closed.
Here's how to close your PayPal account:

1. Go to www.paypal.com and log in to your account.
2. Click 'Profile' near the top of the page.
3. Click the 'Close Account' link located under 'Account Information'
and follow the instructions. (Don't see this step? Follow the
instructions below.)

Meanwhile, I forwarded your interest to use our services in Serbia to
the relevant department.

The more request we receive to have a country introduced, the quicker it
is implemented. I am not able to give a specific timeframe, but I
guarantee you that we are actively working on it.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Bhowna
PayPal

Copyright © 1999-2011 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349


Tako da saljite im mejlove u vezi toga da odobre Srbiju i oni ce se kao vise iscimati,barem po ovome sto su napisali,da uvedu Srbiju u njihovu bazu za isplatu,vreme ce sve pokazati sta ce biti od toga,ja se nadam da ce biti sto pre.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!23.03.2011. u 15:23 - pre 159 meseci
Svaka cast i tebi i njima! Ipak se nesto pomera. Doduse vrlo malim koracima, ali sta da se radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!23.03.2011. u 17:47 - pre 159 meseci
pa nadamo se da ce biti nekih pomaka po pitanju nase zemlje kod paypal-a,ja cu da ugasim ovaj trenutni account sto imam kod njih da bi izbrisao sve podatke sto sam uneo kad sam se prvi put registrovao,pa kad uvedu Srbiju (a ja sam siguran da hoce samo je pitanje vremena kad) da mogu ponovo bez problema da ubacim sve podatke za verifikaciju accounta,kartice i svega ostalog.
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!25.03.2011. u 00:16 - pre 159 meseci
Ugasi taj nalog i ponovo se registruj ali sa drugom email adresom ja ti savetujem da napraviš na hotmail.com da ta emejl adresa sadrži tvoje ime to je upečatljivije ili prezime a može i oboje ali nikako ne pišeš Srbija u adresi samo (ime,prezime,ulica i grad) kao što piše i na intezinoj internet kartici a zemlja ostaje naprimer Austrija(super prolazi).Pozdrav i srećno!!
IBRO
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!25.03.2011. u 13:25 - pre 159 meseci
ma dzaba brate prepoznace automatski da broj visa kartice koju budem ubacio pripada zemlji koja nije u njihovoj listi,vec sam pokusao sa Slovenijom nije uspelo,sta mi sad vredi da pisem Austrija,ako je nekom uspelo super,svaka cast na snalazljivosti,ugasicu taj nalog i nadam se da necu imati nikakvih problema,kad ubace Srbiju naravno,da upisem iste podatke kao prvi put,videcemo.
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!25.03.2011. u 14:15 - pre 159 meseci
Plašim se da ćemo dugo čekati dokle ubace Srbiju u paypal a i kad se to desi treba da prođe određeni period u početku dozvole da se samo plaća a ne i da se prima novac.Zato ti uradi kao što sam ti napisao probaj ništa ne gubiš.Meni funkcioniše na Austrijsku registraciju i istu karticu koju ti imaš a sa istim podacima imam i Bosanski ali druga kartica koji ne koristim.

[Ovu poruku je menjao vizia-pro dana 25.03.2011. u 20:16 GMT+1]
IBRO
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!26.03.2011. u 19:37 - pre 159 meseci
ma ne moze kralju,evo ponovo sam probao sa Austrijom i isti slucaj,cim sam uneo broj kreditne kartice odma mi izbacio da se broj kreditne kartice ne moze potvrditi i da se paypal kreditne kartice mogu koristiti samo od strane kavlifikovane zemlje,nemam pojma kako si ti uspeo da verifikujes tu tvoju visa karticu na Paypal,to mi stvarno nije jasno,i jos podizes pare,ono svaka cast na snalazljivosti,nama ostaje da cekamo Srbiju i to je to.
 
Odgovor na temu

sonnybg
net

Član broj: 272509
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!27.03.2011. u 23:06 - pre 159 meseci
Ocigledno od pre par dana intesine kartice vishe ne prolaze na paypal-u. Ja sam probao i Slovenija i Hrvatska i nista , ranije mi je kartica odmah prolazila, verifikovao bez problema a sada vise ne.

Jel zna neko da li na paypalu moze da prodje kartica neke druge Banke u Srbiji? npr Raifeisen ili neka druga. Ako neko zna neka odgovori hitno je!
 
Odgovor na temu

yo018

Član broj: 282051
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!28.03.2011. u 11:45 - pre 159 meseci
pa ja mislim vrlo tesko,odma ce prepoznati da je kartica iz Srbije i nece dovrsiti proces,ja imam visa karticu iz Pireous-ove banke,probacu da vidim nekako sa webmoney-jem,da preko njega podignem novac posto je on dozvoljen u Srbiji.
 
Odgovor na temu

7Alex
Aleksandar Ilic
Programer
Beograd, Srbija

Član broj: 285150
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!20.05.2011. u 05:58 - pre 157 meseci
Postepeno povecavajte sumu koju trosite ili podizete sa PP racuna.

Znaci prvo 30-40 dolara pa 80-100 dolara pa nekoliko kupovina preko 100 i tako dalje.

Jer ako im odmah trazite 1000 ili vise oni ce vam blokirati racun.

imate dosta tema o PP nalozima na www.talkgold.com pa kada se registrujete mozete se konsultovati sa srecnicima koji imaju i paypal i mnogo vise od toga


Pozdrav
 
Odgovor na temu

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!27.06.2011. u 14:41 - pre 156 meseci
Ima li nekih novosti koja kartica prolazi verifikaciju ???


Citat:
sonnybg: Ocigledno od pre par dana intesine kartice vishe ne prolaze na paypal-u. Ja sam probao i Slovenija i Hrvatska i nista , ranije mi je kartica odmah prolazila, verifikovao bez problema a sada vise ne.

Jel zna neko da li na paypalu moze da prodje kartica neke druge Banke u Srbiji? npr Raifeisen ili neka druga. Ako neko zna neka odgovori hitno je!



?????????????
 
Odgovor na temu

slsimic
Beograd

Član broj: 17806
Poruke: 25
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!21.07.2011. u 08:08 - pre 155 meseci
Ako su na Paypal-u napravili bazu sa spiskom banaka iz Srbije, a po broju svake kartice se zna koja banka i odakle ju je izdala,
onda mož` da se slikamo :)
Meni su "ograničili" PayPal nalog pre 10ak dana zato što je kartica iz Srbije
a koristio sam je i plaćao PayPalom više od godinu dana.
Objašnjenje... "ne može iz Srbije"

hm, majku im... :(
Potpis?!? Ma ne potpisujem nista!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: PayPal i Intezina visa internet kartica-HITNO!!!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21400 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.