Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?

[ Pregleda: 5075 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?15.08.2010. u 04:52 - pre 166 meseci
Prvo je sve ok radilo, lap top je prepoznavao eksterni hard i prebacivao sam podatke sa njega, na njega - znaci radio prefektno. Dalje, mislim da mi se onda komp zarazio sa virusima i da su ti virusi presli i na eksterni hard disk. Reinstalirao sam windows, zastitio se i prikacio eksterni, i on je radio... posle nedelju dana komp je opet poceo da koci i sporo radi (kao da zastita - avast i comodo nisu bili dobro ili dovoljni pa se nekako opet zarazio...) tada dok jos nije potpuno zakocio sam uboo eksterni i pisalo mi je obavestenje koji je izlazilo iz statusne plave trake - donji desni ugao, "memory not recognized" i ne prepoznaje hard disk. Na drugom desktop racunaru ne izlazi uopste nikakvo obavestenje jednostavno ne reaguje kada ga prikljucim. Na ovim usb portovima sve drugo radi - znaci nije do usb porta a nije ni do eksternog posto sam probao na trecem - ne mom, racunaru i tamo radi. Sta je ovo u pitanju, sta ce da resi problem, posto sam naknadno danas reinstalirao sistem i opet ista situacija?
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?15.08.2010. u 05:07 - pre 166 meseci
Kada ga prikljucim u device menageru pojavi se unknown device.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?15.08.2010. u 08:50 - pre 166 meseci
Možda je eksterni hard odradio svoje (crko, da izvineš na izrazu)?
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?15.08.2010. u 11:07 - pre 166 meseci
Cuje es da radi i komp ga prepoznaje samo kao unknown device... Sta treba da radim da bi ga prepoznao?
Kako da pronadjem nove drajvere za maticnu plocu na mom lap topu. Gde da vidim kako mi se zove maticna ploca?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?15.08.2010. u 12:31 - pre 166 meseci
Citat:
touch_master: Cuje es da radi i komp ga prepoznaje samo kao unknown device... Sta treba da radim da bi ga prepoznao?


To što se motor vrti, ne znači da je uređaj ispravan. Proveri kod komšije da li na njegovom računaru radi. Proveri na više mesta. Ako je svuda prepoznat kao nepoznati uređaj, reklamiraj ili kupi nov.


Citat:
touch_master: Kako da pronadjem nove drajvere za maticnu plocu na mom lap topu. Gde da vidim kako mi se zove maticna ploca?


Za to postoji odvojen forum.
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?15.08.2010. u 12:47 - pre 166 meseci
Kao sto sam napisao u prvom postu "nije ni do eksternog posto sam probao na trecem - ne mom, racunaru i tamo radi". Znaci vec sam probao kod komsije.
Vidim na google da je ceo internet preplavljen sa ovim unknown device i ostalim sto sam naveo samo sto niko ne nudi pravo resenje. Garanciju imam za hard, mogu da ga posaljem u servis ali zasto bi ga slao kada na mom samo ne radi?!

Miroslav Cvejić imas li jos neki predlog kako da resim ovo?

Za drajvere cu postaviti posebnu temu po predlogu.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?16.08.2010. u 10:58 - pre 166 meseci
Probaj da odradis tzv. "power cycle" iliti "EC reset" laptopu i vidi da li ce posle toga hard biti prepoznat. Evo postupka:

1. Iskljuci racunar.
2. Izvadi kabl od AC adaptera iz laptopa ili napojni kabl od laptopovog AC adaptera iz uticnice (uradi kako inace radis).
3. Izvadi bateriju iz laptopa.
4. Pritisni "Power" dugme na laptopu i drzi pritisnuto do 30 sekundi.
5. Ubaci bateriju u laptop.
6. Ubodi kabl od AC adaptera u laptop ili napojni kabl od laptopovog AC adaptera u uticnicu (uradi kako inace radis).
7. Upali laptop.

Javi da li posle ovog postupka laptop prepoznava eksterni hard...
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?16.08.2010. u 19:22 - pre 166 meseci
evo jedna ideja:

napravi ubcd4win, butaj s njim(traje duže nego obično) i neka ti usb hdd bude uključen i uštekan u laptop dok butaš, vidi jel ga taj win prepoznaje:

da=>problem je s tvojom windows instalacijom(razmisli o nekoj drugoj instalaciji ili drugom os-u...neki krekirani win7 imaju u sebi bundlane malware i sl.)

ne=>problem je hardverski..a pošto si siguran da je hdd ok, onda ti je laptop neispravan

(ne moraš se brinuti da će hdd ladica zaraziti taj ubcd4win cd virusom..hehe)
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?17.08.2010. u 04:10 - pre 166 meseci
@Binary Mind probao sam ovo sto si predlozio, problem nije resen. I dalje ga prijavljaju kao unknown device u device menageru a u my computer-u ga nema. Sta dalje?


@i4004 sta je to ubcd4win? Nikad nisam radio tako nesto. Mozes li da mi onbjasnis korak po korak kako da to izvedem? Ali pre svega da li je to bezbedno za racunar?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?17.08.2010. u 12:08 - pre 166 meseci
Postupak koji sam objasnio resava probleme sa neprepoznavanjem USB uredjaja kada ploca u laptopu "zaglupi" i ne moze da prepozna neki USB uredjaj dok se ne resetuje embedded controller na istoj postupkom koji sam opisao u prethodnoj poruci. Ako si sve odradio kako treba onda definitivno nije do laptopa ako nema problema i sa nekim drugim USB uredjajima. Znaci ostaje da probas ponovnu instalaciju Windows-a sa nekim netaknutim Windows instalacionim diskom ili sa nekim live Windows PE (I ubcd4win je verzija Windows PE ili ti Windows Preinstalation Environment koji se koristi za dijagnostiku u servisima.) bootabilnim diskom kao sto je predlozio i4004 a mozes i sa nekim bootabilnim live Linux diskom. Koriscenje live Windows-a ili Linuxa nece biti stetno po laptop. Ja licno sumnjam da nesto nije u redu sa samim diskom posto si napisao da je pre sve radilo kako treba. Nista te ne kosta da reklamiras isti ako je pod garancijom. Bar ce na licu mesta proveriti da li je sve u redu sa njim da budes nacisto sta je problem.
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?17.08.2010. u 12:18 - pre 166 meseci
Ok probacu da se snadjem sa butabilnim cdom. Na disku imam 500 gb podataka, da li znate da li ce to servis - u pitanju je *******, formatirati, tj. da li je potrebno formatirati disk zbog ovakvih stvari ili ga jednostavno samo popraviti?

Mod Edit: Zabranjeno je navodjenje imena firmi koje se bave prodajom i servisiranjem/odrzavanjem IT opreme.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 17.08.2010. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?17.08.2010. u 13:06 - pre 166 meseci
Skoro je sigurno da ce u servisu formatirati hard kao deo dijagnosticke procedure, ali posto si rekao da se hard vidi na nekim racunarima bilo bi pozeljno da podatke backupujes na racunaru koji vidi taj hard pre nego sto odneses hard na reklamaciju.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?18.08.2010. u 12:54 - pre 166 meseci
ovima u servisu će to raditi i oni to neće nit taknut, pretpostavljam.
(vjerovatno će pokrenuti test sa programom proizvođača hdd-a....a što možeš i ti napraviti, npt. seatools za seagate/maxtor, wd ima svoj program itd. tad ga treba spojiti izravno na matičnu ploču, a ne preko usb ladice)
ali naravno da trebaš imat backup u svakom slučaju ako bude išo u servis.

ovaj ubcd4win dosita nije baš najednostavnije napraviti sam....postoje upute na site-u(ukucaj ubcd4win u google), ali nećeš bit baš oduševljen....

bilo bi lakše ako bi bio negdje gotov za dload, pa da samo zapržiš na cd....ali ja to nisma tražio, pošto sam radio svoj jer sam trebo dodat još neke alate itd.


btw. jesi probo windows repair install?

po onome što ti govoriš(hdd radi drugdje, ostali usb uređaji rade) tu se win zeznuo po pitanju tog diska, i sad je osto u takom stanju.
pa bi možda repair install pomogo...

možda i samo re-instaliranje drivera za usb za laptop...(prvo ih skinut, pa onda ponovo instalirat, mada su šanse da će se sami instalirat nakon skidanja)
 
Odgovor na temu

Hardveras
Beograd

Član broj: 268980
Poruke: 21
*.cpe.vektor.net.

Sajt: spasavanje-podataka.info


Profil

icon Re: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?22.09.2010. u 00:25 - pre 165 meseci
Šta se zezaš, skini Ubuntu, napravi CD i digni sistem sa njega. Ako radi, instaliraj novi Windows sistem, ako ne radi, 100% je do kompa. Za disk si rekao da radi na tuđem kompu, tako da je on najverovatnije sasvim OK.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje mi lap top eksterni hard disk freecom od 1TB?

[ Pregleda: 5075 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.