Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???

[ Pregleda: 8604 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???25.04.2006. u 11:50 - pre 218 meseci
Imam jedan ludacki problem i danima pokusavam da ga resim. Naime imam IBMov eksterni disk prikacen na ibmov laptop r40. Sve je radilo super dok pre odprilike 3 dana nije usled nekih zezanja sa usbom WinXP poceo da izbacuje razne baloncice pored sata gde prijavljuje neke greske sa eksternim. Od tada hard disk nece da radi i win zamrzne ili nece da se pokrene kada ukljucim eksterni. Cim izkljucim sve nastavlja da se odvija kako treba. Posle mnogo istrazivanja i eksperimentisanja napravio sam u Nero-u boot disk i gle cuda kada se pokrene boot disk iz dosa mogu da pristupim fajlovima na usb disku koji je inace NTFS. To sam iskoristio kako bi prekopirao par stvari na sigurnu fat32 particiju (usput, nije mi jasno zasto je to prebacivanje uzasno sporo tj. mozda 1MB/min)...

Ok. resio sam da se pozdravim sa svim podacima na usb disku... Ali sada imam i drugi problem: KAKO FORMATRIATI EKSTERNI DISK??? Pomocu bootabilnog winXPa nema sanse posto i kad se bootujem sa njega i kad dodje do jedne tacke opet zamrzne celu instalaciju dok ne iskljucim eksterni.

Da li neko zna u cemu je problem i kako da formatiram eksterni disk? Ili jos bolje, kako da sredim stvar bez formatiranja? Hvala unapred na svakom odgovoru...

Pozdrav,
Mladen

ps. disk se prepoznaje samo pomocu diska krerianim u nero-u...
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???25.04.2006. u 12:21 - pre 218 meseci
Nadji startni disk/disketu za Win98, udji u DOS (nisam siguran da je to kreirano sa NERO, DOS disk, ne bi trebao videti NTFS particiju), pokreni FDISK, pobrisi sve particije, kreiraj ponovo particiju(e), preporucljivo FAT32 (videce ga svaki sistem), restartuj sistem, ponovo istim diskom udji u DOS i formatiraj HDD. Ako ga i dalje ne bude video, problem je u racunaru.
 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???25.04.2006. u 12:30 - pre 218 meseci
Hvala na brzom odgovoru... Probacu to za 10tak minuta, mada mi se cini da sam i to probao ali da na listi particija i diskova nije nigde prikazao eksterni disk...

Uskoro cu da se javim sa rezultatima...
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???25.04.2006. u 13:03 - pre 218 meseci
Mozda da se ne patis sa FDISK-om, uzmi partition magic pa probaj iz windowsa sve s njime odraditi.
A prije toga (za podatke) probaj acronis partition recovery.

Citat:
zbacuje razne baloncice pored sata gde prijavljuje neke greske sa eksternim

da se nije javila neka greska za rad s diskom, dok kazes da tako sporo kopira + jos to cudno ponasanje?

 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???25.04.2006. u 13:09 - pre 218 meseci
Mislim da bilo koja fora sa upotrebom winXP programa nece pomoci, jer prosto winXP blokira kada samo ukljucim eksterni... A da bi formatirao disk u partition menadzeru morao bih da ukljucim disk... Tako da mislim da je jedini nacin da sredim stvar koriscenje dos programa posto jedino oni (tj neki od njih) mogu da vide usb disk a da pri tome ne puknu... Sada skidam gomilu utiliti programa za dos i za rad sa ntfs particijama pa se nadam da ce dobro proci... pozdrav
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 08:54 - pre 218 meseci
Evo, posle nastavka cimanja oko eksternog i dalje nema nista novo...Isprobao sam sve vase predloge ali nista... Ne mogu nikako da pristupim disku i to me ubija u pojam... Instalirao sam can i win98 u nadi da ce on videti ntfs pomocu nekog utiliti programa a da pri tome nece da pukne... Medjutim, uopste ne prepoznaje eksterni disk i predpostavljam da mi treba neki drajver da bi ga prepoznao... Sad da stvar bude gora nema ni na netu nigde drajvera za usb disk...
A samo bih hteo da ga formatiram....

Jel zna neko neki dobar alat sto radi iz win98 ili dosa da moze da formatira eksterni disk pri cemu je on NTFS???
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 09:36 - pre 218 meseci
Pa, nije valjda zalepljen u kuciste! Izvadi ga iz kucista, umuvaj u racunar i formatiraj ga kao i svaki drugi! Cak i da je 2,5", i iz notebooka se lako vadi HDD.
 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 18:19 - pre 218 meseci
Buljko, ja tebe stvarno ne razumem nista... Kako da izvucem EKSTERNI hard disk iz kucista? Povezan je sa kompom(laptopom) preko usb2.0 porta! Nije meni problem ovaj disk od 40GB sto se nalazi U laptopu... Problem mi je ovaj portabilni disk od 40GB sto se ne nalazi u racunaru nego je sa njim povezan preko usb2.0 porta. Cim ga ukljucim na usb sistem zakoci kada pokusam da mu bilo kako pristupim (na primer, dovoljno je da otvorim My Computer i da zaglavi sve dok ga ne izkljucim)... Tako se ponasa na svakom sistemu sa WinXP-om (tacnije, na jos dva je testirano). Ono sto meni daje nadu je sto sam uspeo da mu pristupim preko DOS-a i da sacuvam neke podatke stim sto je to jako sporo iz razloga sto se koristi jako malo memorije za prebacivanje (copy naredba).

Da li postoji neki softver koji bi radio u dosu a koji bi omogucavao formatiranje eksternog diska koji je usput NTFS... Jako bitno je da ne bude previse veliki zato sto koristim staromodnu dial-up konekciju...Nesto do 50MB maksimalno...

Da li postoji neka minijaturna linux distribucija koja bi sadrzala neki softver za formatiranje? (nasao sam par ljudi na netu koji imaju slican problem i tvrde da im je eksterni preglediv u Linuxu)

Pozdrav
Mladen
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 18:34 - pre 218 meseci
K'o gluv i mutav, ni ja tebe ni ti mene. Externi HDD je, obicno, sasvim obican ATA disk smesten u kutiju sa USB kontrolerom, zato ti kazem da ga izvadis iz kucista i formatiras u nekoj masini. Koja je tacno oznaka tog diska, kucista ili sta je vec? Nije valjda USB kontroler uradjen na elektronici HDD?

PS. Postoji dosta alata koji citaju i kopiraju NTFS fajlove iz DOS-a. Ako ne uspemo nista, poslacu ti nekoliko tih alatki. Obicno su to jako kratki DOS programi.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 26.04.2006. u 19:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 19:11 - pre 218 meseci
:D Definitivno se nismo razumelli... Pa ne znam bas da li mi je pametno da ovo otvaram, ali ajde... Inace pre nego sto nadjem srafciger za dva safcica ovde na kutiji pise samo IBM Portable 40GB USB 2.0 Hard Drive... Ne pise nista kako je ugradjen...

Bilo bi super da mi bacis neki alat za citanje ntfs particija (ALI EKSTERNIH PREKO USB/a)... Jer ja sam vec probao onaj besplatni NTFS Reader od Acronisa, ali cita samo ono sto je u racunaru, a ne ovo preko USBa...

Hvala na odgovorima... Pozdrav...

ps. upravo skidam Hirens Boot CD od nekih 65MB... Nadam se da ce mi on dosta pomoci cim ga skinem za jedno 2 dana :(
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 22:07 - pre 218 meseci
Jel' to ovaj HDD? Imas li originalni CD koji se dobija uz njega? Imas li User manual?



[Ovu poruku je menjao buljko dana 26.04.2006. u 23:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???26.04.2006. u 23:51 - pre 218 meseci
to je USB 2.5" kuciste sa diskom...
koji se u svakom slucaju moze izvaditi
i proveriti nezavisno od kutije
samo je potreban 2.5 - 3.5" adapter....

Moguce je da je USB poceo da pravi probleme
a da je sam hard disk - ok....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
213.244.208.*

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???28.04.2006. u 11:11 - pre 218 meseci
Jeste, buljko, ta slika sto si je ostavio je slika ove nesrece. Dobio sam i User Manual i CD ali mi oni trenutno nisu tu a i cini mi se da sadrze Recovery program za pravljenje imagea celog diska i za njegovo ponovno vracanje sto meni nije od neke pomoci.

Medjutim, hteo sam ovim postom samo da vam se zahvalim na odgovorima i na pomoci, jer uspeo sam da ga sredim, tj. formatiram i da posle spasem podatke... A evo kako za one koji budu imali iste probleme..

Skinuo sam Hirens Boot CD sa adrese http://www.thefastest.biz/temp...D.v8.0.with.Keyboard.Patch.zip na kome se nalazi gomila DOS programa... Srezao sam disk i u dosu odradio par pripremnih stvari, kao sto su ucitavanje panasonikovog USB drajvera i prosirivanje memorije ako se tako moze reci, posto dok to nisam odradio nije mogao da pristupi usb disku ni iz jednog programa za particioniranje jer ga jednostavno nije video, a dok nisam iskoristio neki utiliti za memoriju nisam mogao ni da pokrenem program zbog Insufisient memory greske. Uglavnom, nakon sto sam naterao dos da ga prepozna bilo je sve ostalo rutinski deo pokretanja programa za particioniranje i prebacivanje sa NTFS na FAT32... U principu to je bilo sve sto se tice formatrianja. Za spasavanje programa koristio sam Acronis UNDELETE, koji je odlicno odradio posao i vratio sam bukvalno sve podatke.

Pozdrav,
Mladen

ps. ipak sam odustao od srafcigera :)
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje eksterni disk u winu+kako formatirati disk???

[ Pregleda: 8604 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.