Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com

[es] :: E-Poslovanje :: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42469 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com18.08.2010. u 22:25 - pre 165 meseci
hehe.. nije losa fora 50.000 x 10 meseci jednako pola miliona za jedno popodne posla
 
Odgovor na temu

cemix
Borislav Čakarević
London

Član broj: 30386
Poruke: 40
*.easynet.co.uk.

Sajt: www.repairasash.co.uk


Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com18.08.2010. u 22:30 - pre 165 meseci
Citat:
optix: I dobro, ocigledno su procitali... sto im nije ustupio domen?


Pa valjda trebas nesto da zatrazis da bi to dobio, cak i kad je dzabe.
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com18.08.2010. u 22:52 - pre 165 meseci
Prica je izuzetno zanimljiva a pojedini stavovi su mi, moram da priznam, jos zanimljiviji

npr

Prvo je g.Cuckovic u svojoj ponudi ostavio svoj mail, telefon, adresu, ... i velicinski broj gaca a onda se jako naljutio sto su ga odbili pa je

Citat:
informer:Nakon sto je od Banke dobio odgovor da ne postoji interesovanje za njegov predlog onda je na svoj sajt poceo da stavlja logo grupe IntesaSanpaolo (dakle ZVANICNI logo a ne neki preradjeni) i poceo je da stavlja neke info materijale o Banci i o elektronskim servisima Banke.


bas im je pokazao!!!

Kao kad lopov ostavi licnu kartu u zlatari, ili jos bolje, kao kad nazove policiju i kaze "ej murija, ja upravo kradem tu i tu zlataru"


 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2001:470:9da5:.*



+101 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com18.08.2010. u 23:02 - pre 165 meseci
Citat:
cemix: Pa valjda trebas nesto da zatrazis da bi to dobio, cak i kad je dzabe.


Uslove je postavljao vlasnik eintesa domena... Uslov je bio (kako kaze i post pre mog) da se procita dodatno pismo... Procitali su ga, zahvalili se, i odbili samu ponudu za finansiranje projekta. Ako vlasnik eintesa domena nije zahtevao nista vise, sto nisu usli u proceduru ustupanja domena? Mogao je da kaze, ok odbili ste me, evo vam ipak domen, kao sto sam i rekao...
Da, ne?
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com18.08.2010. u 23:23 - pre 165 meseci
Moderator jeste izmenio prvu poruku ali u toj poruci je i dalje izostavljen najvazniji detalj.

Sled dogadjaja:

1. - g. Cuckovic kontaktira Banku i trazi da pogledaju njegovu ponudu
2. - Banka odbija
3. - g. Cuckovic menja izgled eintesa.com sajta i umesto njegovog logo-a stavlja pravi logo IntesaSanpaolo grupe zajedno sa nekim informacijama o Banci i to tako da nekome moze izgledati da je zaista na nekom od zvanicnih sajtova Banke ili Grupe.
4. - Banka reaguje na prethodnu tacku (dakle, ne na tacku broj 2) i obraca se MUP-u i trazi arbitrazu

Tacka 3. fali u prvoj poruci i ne znam da li je namerno preskocena ili ne ali bez te tacke ispada da je Banka tuzila coveka samo zato sto je "ponudio banci domen na poklon".

Mene licno tacka tri podseca na uvod u phishing. Da li je to njemu bio cilj ili nije to samo on zna.

Citat:
newtesla: Uf, jedva čekam da vidim kako Adobe tuži Blic zbog upotrebe prevoda reči naziva svog proizvoda za svoje novine.


Evo ga prototip coveka koji nije procitao tacku 3. Dakle, Banka ne tuzi nikog zbog toga sto u nazivu svog domena ima rec "Intesa" vec zbog neovlascenog koriscenja logoa i eventualnog laznog predstavljanja (opet napominjem da ne znam koje su mu bile namere i ne zelim da ga optuzujem da je hteo da napravi bilo kakvu prevaru ali da je mogao neke ljude da dovede u zabludu - mogao je).
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.ADSL.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com18.08.2010. u 23:41 - pre 165 meseci
Link koji sam dopisao na početku teme je link do vesti koja je i pokrenula celu priču oko eIntesa.com na domaćem webu. Banca Intesa se javila kada se javila i saopštila šta je saopštila upravo na adresi navedenoj u prvoj poruci ove teme, te ne vidim zašto bih ja bio dužan da bilo šta dodatno pojašnjavam i napominjem čitaocima? Nije moj posao da ispravljam greške banke u komunikaciji sa javnošću. Jednostavno pratim diskusiju kao i ostali zainteresovani, onako kako se ista razvija, zahvaljujući doprinosu i obe 'zaraćene' strane.

Naveo sam već ranije u temi, Intesa jeste zaštićena robna marka i postoji dosta primera pokretanja sporova kod WIPO od strane Banca Intesa grupacije radi zaštite istoimene robne marke. Ja to ne dovodim u pitanje, već kao i mnogi drugi učesnici u diskusiji, sam redosled akcija banke u komunikaciji sa vlasnikom eIntesa.com. Mogli su da odmah izraze želju da besplatno preuzmu ponuđeni domen i onda ovog crva (diskusije, prašine, spinovanja) ne bi ni bilo :)
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 01:36 - pre 165 meseci
Da li je neko ovde kivan na ovu banku!?

Iako je relativno kristalno jasno da banka tuzi "baticu" zato sto je zloupotrebio njen logo, u temi pocevsi od prve poruke se predstavlja da je razlog "domen od 6.21€ (6.21€ (6.21€ ($8)))1,164.6€ ($1,500 USD) 1,164.6€ ()(ili manje) koji je jos hteo i da ustupi besplatno, banka pokrenula arbitrazu koja kosta 1,164.6€ () + advokati i ostali troskovi."

Sta vise upravo moderator je otvorio temu i napisao tekst koji je najverovatnije neistinit, pa su nakon toga drugi moderatori odbili da lockuju temu i/ili izmene prvu poruku kako posetioci ne bi bili dovodjeni i dalje u zabludu da je banka pokrenula tuzbu zato sto je covek registrovao domen eIntesa.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.ADSL.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 06:20 - pre 165 meseci
A da li neko ovde radi za ovu banku? ;)

Banca Intesa nije vlasnik ES-a i ja nemam nameru da moderišem sadržaj samo zato što se njima ne sviđa.
 
Odgovor na temu

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 06:45 - pre 165 meseci
meni onaj odgovor koji se gore spominje ne zvuči kao "pročitali smo, ne zanima nas projekat" već kao "e aj pali".

u svakom slučaju ukoliko je gornja priča tačna, arbitraža je glupost i baciće pare. (nije njihov logo, ne bavi se bankarstvom, ne vara ljude ... samo ima domen)

ukoliko postoji nešto što ne znamo, ko zna šta će biti.

inače sky i skype se tuže oko sličnog logoa koji ide uz slično ime. jedino ovde mogu da probaju da dobiju nešto, ali nismo videli taj logo nigde. ako im ga je samo poslao u mailu a nije ga držao na sajtu ne vidim kako za ovo mogu da mu kažu nešto

edit: preskočio sam informerov post, ovo bi već nekako delovalo smislenije što se tiče tužbe.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:03 - pre 165 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic:Banca Intesa nije vlasnik ES-a i ja nemam nameru da moderišem sadržaj samo zato što se njima ne sviđa.


Zato bi objektivnost i istinitost trebalo da ti posluže kao univerzalni motivi. :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:20 - pre 165 meseci
Citat:
ivanbj: edit: preskočio sam informerov post, ovo bi već nekako delovalo smislenije što se tiče tužbe.


Upravo to. Masa korisnika procita samo prvu poruku i onda klikne na "Odgovori". Zato i mislim da bi u prvoj poruci trebalo da budu navedeni svi dogadjaji bez obzira na to ko je kada reagovao.

Citat:
Davor Vlajkovic: Banca Intesa nije vlasnik ES-a i ja nemam nameru da moderišem sadržaj samo zato što se njima ne sviđa.


Odatle sledi da je na ES-u dozvoljeno klevetati bilo koga ko nije vlasnik istog?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.ADSL.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:21 - pre 165 meseci
Ne razumem čemu ova opaska. Nemam razloga da budem kivan na Intezu kako kaže MilanTarot, niti da klevetam kako kaže Informer, ali nemam razloga ni da ih volim. I sam koristim njihove usluge te delim sve dobre i loše strane tog odnosa kao i drugi njeni korisnici. Evo recimo jedne dobre:

Citat:
13.avgust 2010

Priliv novca iz inostranstva od sada bez provizije

Osluškujući potrebe klijenata, Banca Intesa je pripremila dodatnu pogodnost za korisnike loro doznaka koji žive u inostranstvu i njihove porodice u Srbiji. Banka neće naplaćivati proviziju na novčana sredstva koja klijenti pošalju direktno na račun u Banci, ukoliko se oroče delimično ili u celosti, bez obzira na period oročenja. Povrh toga, prilikom delimične ili celovite prevremene isplate svih oročenih štednih uloga, banka neće uzimati nadoknadu.

Inače, „loro doznaka“ je jedan od najefikasnijih i najsigurnijih instrumenata međunarodnog platnog prometa. Sredstva iz inostranstva se isplaćuju u valuti po izboru korisnika, odnosno valuti u kojoj je novac poslat ili u dinarima. Na ovaj način, iz inostranstva, preko Banca Intesa klijenti mogu primiti novčani poklon, pomoć ili priliv po drugom osnovu. Provizije Banca Intesa za loro doznake zavise od visine upućenog novca i smanjuju se sa visinom iznosa.


Moji motivi za učešće u ovoj temi su jasni - interesuje me kako finansijske institucije poput banaka reaguju na predloge za saradnju na online projektima. Ništa više i ništa manje od toga.
 
Odgovor na temu

® marsal ®
Marko Djukovic
Pljevlja,Sabac,Novi Sad

Član broj: 58555
Poruke: 103
212.200.139.*



Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:22 - pre 165 meseci
A oce li kazniti ovog???

http://www.intesa.rs/

Gospodo iz Intesa banke, mnogo ste glupavi bre. Primate se kao moticica na 20 ari.
Pustite coveka na miru.
®.....sve ove ruke mogu,sve ovo srce zna, ne boj se gaziti ponosno i gledaj kako to radim ja....
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:24 - pre 165 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Moji motivi za učešće u ovoj temi su jasni - interesuje me kako finansijske institucije poput banaka reaguju na predloge za saradnju na online projektima. Ništa više i ništa manje od toga.


Banka je reagovala tako sto se zahvalila g. Cuckovicu. Kraj price.

Sve sto se posle toga dogodilo je posledica nekih drugih akcija doticnog gospodina i nema nikakve veze sa njegovim predlogom za saradnju ali nije iskljuceno da njegove akcije imaju veze sa odbijanjem tog predloga.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:26 - pre 165 meseci
Citat:
® marsal ®: A oce li kazniti ovog???

http://www.intesa.rs/


Nece. Ne koristi logo Banke niti Grupe niti se lazno predstavlja.

P.S. Evo je jos jedna reakcija na prvu i samo prvu poruku u temi.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.ADSL.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:32 - pre 165 meseci
OK, Informer, slažem se, ali koji sam ja faktor (pa makar bio i moderator) da namećem zaključke u ime pokretača teme i spinujem javnost? Neka ide priča svojim nesputanim tokom.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:37 - pre 165 meseci
A ko je rekao da treba da se namece bilo kakav zakljucak?

Prvu poruku treba izmeniti tako da sadrzi sve cinjenice a zakljucak ce svako sam da izvuce.

A ako ti ispod imena pise SuperModerator onda jesi dovoljan faktor da sprecis klevetanje. Bar ja tako mislim...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:41 - pre 165 meseci
@Informer
izvini, a sto si se ti toliko uspalio oko ovoga? Jesi ti direktor tamo? Ili si valjda toliko pravdoljubiv?
Molim te nemoj mi pricati o postenju i korektnosti banaka, posebno u Srbiji.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.ADSL.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 08:43 - pre 165 meseci
@Informer

Izmenio sam naslov teme i dodao izvor inicijalne vesti, od mene dosta. Ovaj forum ima svog moderatora i to je, gle čuda, pokretač teme :) SM-ovi nisu direktno odgovorni za moderisanje foruma, osim ako nisu i naznačeni kao moderatori istih.

Zanimljiv IP btw ;)
 
Odgovor na temu

paparazzo
beograd

Član broj: 8009
Poruke: 58
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.artfoto.rs


+15 Profil

icon Re: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com19.08.2010. u 09:12 - pre 165 meseci
Citat:
Informer: A ko je rekao da treba da se namece bilo kakav zakljucak?

Prvu poruku treba izmeniti tako da sadrzi sve cinjenice a zakljucak ce svako sam da izvuce.

A ako ti ispod imena pise SuperModerator onda jesi dovoljan faktor da sprecis klevetanje. Bar ja tako mislim...


Procitao sam od prvog do poslednjeg posta,procitao sam i pisma koja su poslata banci,jedino nisam nigde video sta je g.din.to postavljao na sajt eintesa.com da bi slika bila potpuna.Ali i bez tih podataka ime i logo je zasticeno svuda u svetu samo ne kod nas.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Case study: Banca Intesa a.d. Beograd & eIntesa.com

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42469 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.