Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija DA ili NE

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija DA ili NE

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64200 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 12:22 - pre 166 meseci


Pa Sarajevo je za Beograd zapad, vi ste tamo imali visok standard, kao i danas. Ja ne znam da li ti mislis da smo mi ludi i pisemo gluposti, a ti dodjes kao lektor pa ispravljas nas i istorijske cinjenice, ali nemozes nista da kazes na ovu temu sto bi drugima pomoglo, pa pises samo da bih pisao.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 13:14 - pre 166 meseci
Eto odgovora na pitanje iz naslova...jbt,posvadjali ste se na prvoj stranici teme oko ordinarne gluposti!
Zato sam resio da odem, a trudim se da ne stupam u kontakt sa zemljacima. Od onih nekoliko koje sam upoznao napolju,90%je probalo da mi se nakaci,iskoristi,zahebe,zaradi nesto preko mojih ledja....mrs!
Sa druge strane nemam apsolutno lose iskustvo ni sa jednim Slovencem,italijanom,Austrijancem...mozda sa mnom nesto nije u redu

edit: bio sam besan malopre dok sam pisao,zato sto me je upravo zvao jedan od tih....zemljaka.I po ko zna koji put pokusao da me zavrne za nesto. Izvinjavam se ostalima.

[Ovu poruku je menjao morihei ueshiba dana 13.08.2010. u 14:47 GMT+1]
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 14:37 - pre 166 meseci
Citat:
I po ko zna koji put pokusao da me zavrne za nesto.

Imam prijatelja u inostranstvu koji baš zbog ovakvih gluposti ne komunicira ni sa kim od "naših" tamo. U se i u svoje kljuse.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 14:41 - pre 166 meseci
@ morihei ueshiba

Izgleda da smo se ti i ja iz istog razloga odlucili za odlazak, Kod nas kao po pravilu uvek postoje neki koji tudje price osporavaju ili proveravaju, a svoje misljenje nisu ni dali. Cim sam stigao ovde u startu sam se distancirao od nasih odavde, a onda kroz mesec dva i od onih iz Srbije sto su vidili u meni izlazak iz njihovog problema. Tada sam i filtrirao prijatelje i shvatio ko su pravi a koji ne. " Junaci se na muci poznaju",

Mogao bih da nam kratko kazes svoje iskustvo za Emigracijom i svoje misljenje zasto treba otici ili ostati, kao i sta ti pruza "zapad"
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 14:46 - pre 166 meseci
Citat:
OT: Po pitanju hiper inflacije http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperinflation

Pri dnu je tabela gde smo treci po najvecoj ikada zabelezenoj infaciji u svetu.


Emigracij? DA!

Zasto? Nekako mi zena redje govori da se smirim da mi ne skoci pritisak jer posle imam strasne glavobolje. Imam 29. godina i patim od glavobolja vec 5-6 godina. Otkako sam ovde osetno su redje.
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 16:13 - pre 166 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bile su i prilicno manje od 20 maraka - u najgorem razdoblju 93-ce su bile i reda velicine par DM ako i manje.

Bosna nije imala inflaciju uporedivu sa srpskom - Srbija je pocetkom 90-tih imala hiperinflaciju koja je jedna od najvecih ikad zabeleznih u svetu.


Sasvim moguce, ali na zalost u to vrijeme je Bosna imala nesto mnogo gore od inflacije, a to je rat.
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 16:30 - pre 166 meseci
Citat:
elmagico: Pa Sarajevo je za Beograd zapad, vi ste tamo imali visok standard, kao i danas. Ja ne znam da li ti mislis da smo mi ludi i pisemo gluposti, a ti dodjes kao lektor pa ispravljas nas i istorijske cinjenice, ali nemozes nista da kazes na ovu temu sto bi drugima pomoglo, pa pises samo da bih pisao.


Ko sada prica bajke. I sta je lose u diskusiji.



 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 17:18 - pre 166 meseci
U konstruktivnoj diskusiji nema nista lose, ali u destruktivnoj koju ti pokusavas da nametnes na skoro svim temama u kojim ucestvujes ima mnogo toga lose.

Prvo se pravis lu..d kao neznas kakvi su uslovi bili u Srbiji, ili Ex-Yu u 90 godinama,

Drugo nije Bosna imala rat, nego je Ex-Yu imala rat, u tom ratu svi izgubili. Ali po tvome Srbija je imala inflaciju a Bosna rat.

Nesto mi u tvom profilu nije sasvim jasno, ili si mnogo mator kao sto si naveo u profilu 40 godiste, pa si rat i inflaciju doziveo u pred odlazak u penziju, ili si mnogo neinformisan. ili nas sve ovde zajedno Z A J. ebavas
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 18:04 - pre 166 meseci
Citat:
elmagico: U konstruktivnoj diskusiji nema nista lose, ali u destruktivnoj koju ti pokusavas da nametnes na skoro svim temama u kojim ucestvujes ima mnogo toga lose.

Prvo se pravis lu..d kao neznas kakvi su uslovi bili u Srbiji, ili Ex-Yu u 90 godinama,

Drugo nije Bosna imala rat, nego je Ex-Yu imala rat, u tom ratu svi izgubili. Ali po tvome Srbija je imala inflaciju a Bosna rat.

Nesto mi u tvom profilu nije sasvim jasno, ili si mnogo mator kao sto si naveo u profilu 40 godiste, pa si rat i inflaciju doziveo u pred odlazak u penziju, ili si mnogo neinformisan. ili nas sve ovde zajedno Z A J. ebavas


Samo sam htio reci da je Bosna i imala rat a Srbija nije. Inflacija je ipak manji problem od rata. Ako sam ja 92 otisao u Englesku, kako bi ja to trebao znati do koje je mjere bila kriza u Srbiji.

Sta ti to nije jasno u mom profilu?
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 18:08 - pre 166 meseci
Citat:
burex: Imam prijatelja u inostranstvu koji baš zbog ovakvih gluposti ne komunicira ni sa kim od "naših" tamo. U se i u svoje kljuse.


Upravo je to i tajna uspeha u inostranstvu!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 20:20 - pre 166 meseci
Ti ili si mnogo glup ili nas kao sto sam rekao sve Z A Jebavas,

Poslednji put: Srbija je imala i rat i inflaciju 90tih, a 99 je bilo bombardovanje Srbije, evo ti malo informacija da ti osvezim pamcenje,

A na tvoje drugo pitanje kako bih mogao znati do koje je mere bila kriza u Srbiji. Da si samo ovaj forum citao i nista drugo od 92 do sada, i da imas gram mozga shvatio bih to, a nedaj boze da si proictao neke srpske ili bosanske online novine, a sve si to mogao naci i u engleskim novinama, jako lako bih znao kolika je kriza bila u Srbiji.

Vidim da je ovo tema otisla u pogresnom pravcu i od sada diskutujem samo sa onima koji hoce da diskutujemo na ovu temu.

@ igor-ch

Ti isto smatras da je izbegavanje nasih ljudi tajna uspeha u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE13.08.2010. u 21:02 - pre 166 meseci
Naravno. Pa mozes misliti kako su reagovali nasi ljudi kada su saznali da sam ulozio 20'000 CHF za skolovanje?!?
Debil, glupak, mogao za te pare da kupi auto, napravi krstenje i sl.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 13:50 - pre 166 meseci
Meni uopšte nisu jasni naši ljudi tamo. I ovde. Kako i zašto naši samo gledaju da zahebu druge naše? Zašto naši uvek misle da naši hoće da ih zahebu? Jesmo li stvarno toliko prokleti? Bemu plek, turci se drže, vuku familije, jedni druge, šiptari se drže i ginu jedni za druge, jevreji ... da ne pričam kako oni deluju, svi znamo .... samo se Srbin trudi da opšte ne kontaktira sa Srbinom. Bolji mu oni što mu zemlju cepaju, i što su mu zemlju zatrovali 99 uranijumom . . .

Da se rezumemo, nisam ja protiv emigracije, ja sam za, sutra bih ja odavde zapalio makar tamo čaše prao, ako će to da omogući bolji život mojoj deci (imam ih, ne govorim hipotetčki), ali sam svedok ovde u mom kraju (a moj kraj je bar poznat po tome) da kada dodju strendžeri, i kada im se spomene odlazak tamo, to je takva kuknjava, zapomaganje, kako tamo ne valja, kako je loše, kako posla nema, kako se propada, sedi ovde, nemaš pojma koliko ste vi ovde srećni . . . . . .

Još ni jednog nisam čuo da je rekao (ne meni, ne pričam nikad o sebi) nekom "e, hajde, probaću nešto, da vidim sa gazdom-šefom-poslodavcem da nadjemo nešto za početak, dodji, nadjem ti stan, pa posle kako znaš i umeš . . . " Ne, kao da se plaše da će zbog još jednog "našeg" tamo, on izgubiti posao i da će ga vratiti kao kufer odande . . .

Kakav smo to narod, nije mi jasno.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 14:06 - pre 166 meseci
E upravo ti sto ti kukaju kad dodju su u vecini tamo i isto kukaju kako im ovde Svabo ne valja.
Nista im ne valja, niko im ne pase.

Tebi se oni u Srbiji ne svidjaju, a nama preko treba da se svidjaju i da se drzimo zajedno?



A ovo za drzanje Turaka i slicnih, ne znam bas koliko je blisko istini - osim kad je rec o familiji.
Kao i ovo da pitam sefa za posao i nalazenje stana.

Ja sam za stan morao da prilazem listing plate i moj i moje zene za 6 meseci, stanodavac hoce da vidi licno na kraju dve tri osobe koje mu izabere agencija i na kraju se placa kapara koja prelazi tisucicu ojra nakon potpisanog ugovora.
Skoro da je prakticno neizvodljivo, ako ne zelis na sebe da uzmes taj stan.
Ali sto bi neko uzimao taj rizik, osim za nekog jakog bliskog?

A i za posao tako moze u nekim privatnim firmama nekih sunarodnika. U ostalim ne.



Svako radi za sebe i svoju familiju eventualno.
Ovde se ne prica o familiji i bliskim prijateljima - no o sunarodnicima. Ljudima koje sreces na ulici, kafani, prodavnici, na odmoru.
A ovo pita te neko u maticnom selu da mu nadjes posao - to je neozbiljno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 14:10 - pre 166 meseci
Citat:
MagicMaster
Bolji mu oni što mu zemlju cepaju, i što su mu zemlju zatrovali 99 uranijumom . . .


Ocigledno jesu, posto je vec emigrirao kod njih :-)

Sto se odnosa tice, tesko da je to tek tako slucajno nastalo. Pre svega, najveca pomoc treba obicno ljudima koji nisu skolovani - dakle spadaju u neki, uslovno receno, "donji" deo drustvene lestvice. Pretpostavljam da je problem te srpske emigracije upravo u tome sto su se u odredjenom vremenu rado iseljavali muvatori svih vrsta, koji, gle cuda, nece imati problema da prevare bilo koga.

Sve su to stvari koje imaju 2 strane - Turci se drze izmedju sebe, ali Turci su takodje narod kod koga se ne ceni prevara i kradja pa nemaju problema sa medjusobnim odnosima i ako nekom treba pomoc, zna se da ce je dobiti zato sto se i od njega ocekuje da uradi nesto bez da nekog zezne.

Citat:

Još ni jednog nisam čuo da je rekao (ne meni, ne pričam nikad o sebi) nekom "e, hajde, probaću nešto, da vidim sa gazdom-šefom-poslodavcem da nadjemo nešto za početak, dodji, nadjem ti stan, pa posle kako znaš i umeš . . . " Ne, kao da se plaše da će zbog još jednog "našeg" tamo, on izgubiti posao i da će ga vratiti kao kufer odande .


Ja sam zaposlio nekoliko ljudi koje poznajem iz Srbije i koji odlicno rade posao. Naravno, sve legalno sa papirima i to ne zato sto smo "nasi" vec zato sto ljudi pre svega izuzetno valjaju i sami bi isto tako mogli da nadju posao bez ikakve pomoci sa moje strane. Naravno da sam ih sve poznavao i bio siguran da su u pitanju odlicni strucnjaci.

Medjutim, pretpostavljam da se u drugim slucajevima radi o traznenju necega nelegalnog - od laznih garancija pa sve do skrivanja nekoga ko je ostao da radi na crno... Zasto bi neko rizikovao SVOJ zivot, posao ono da zavrsi sa nekim kaznetinama ili jos gore zato sto "smo nasi"? Nerazuman je pre svega zahtev od nekoga da se na taj nacin "zalozi".

Ili isto - neko koga ne poznajes ti trazi da mu "nadjes posao", garantujes za njega zato sto? Pa zato sto "smo nasi"... toga mozda ima kod Kineza i Indusa jos tu i tamo (mada i kod njih to pre svega vazi za familije a ne za bilo koga "njihovog"), ali samo na poslovima gde ne mozes puno da se zeznes - neka fizikalija, rad na kasi, itd...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 14:13 - pre 166 meseci
Uzasan samoziv, i ne solidaran. Uzasno smo jadan narod i vrlo se bednicki
ponasamo. Zato sto smo takvi kakvi smo pocepase nas ko papir.

A svi oni koji pricaju da im je lose, neka se vrate sa svojim parama ovde pa
neka zapocnu biznis i neka vide kako je ovde lepo. Radis od danas do sutra
zivis od prvog do prvog prijavljen nisi a i ako jesi vecina je na minimalac.
Nemas godisnji, bolovanje ili bilo sta drugo, radis spavas i nista nemas.

I onda dodje neko sa bmw,audiem,meckom,koji trosi hiljade evra po srbiji
da mi kuka kako mu je lose.

Prokleti smo!
zzviktor
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 14:18 - pre 166 meseci
Citat:
zzviktor
Uzasan samoziv, i ne solidaran. Uzasno smo jadan narod i vrlo se bednicki
ponasamo. Zato sto smo takvi kakvi smo pocepase nas ko papir.


Hajde da uzmemo za tacno ovo sto si na pisao. Hajde da pretpostavimo da postoji nekakav univerzalni "srpski mentalitet" koji je takav kakav si opisao.

Sta mislis, da li to pravilo ima neke geografske odrednice ili vazi za sve onda?




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 14:19 - pre 166 meseci
Znaci neko sa dvoje dece treba da se upusti u avanturu sa nekim koga jedva da poznaje jer je nas i da mu placa stan i hranu dok on ne nadje posao?
Pa da, ovde padaju pare sa neba.

Ja bih to uradio samo bratu/sestri ili nekom bliskom prijatelju.






 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 15:07 - pre 166 meseci
Ima samo ljudsku ne i geografsku odrednicu, ne mora da znaci da su svi ljudi
isti. Postoje i ljudi koji pomazu svoje sunarodnike u srbiji, a ovi im to
tako lepo vracaju da je to strasno samo kukaju i placu i nista ne rade.

Kako ces pomoci prosjaku:
1 Neces mu dati dinar, vec ces ga nauciti da taj dinar sam zaradi.
zzviktor
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE14.08.2010. u 15:27 - pre 166 meseci
Citat:
zzviktor
Kako ces pomoci prosjaku:
1 Neces mu dati dinar, vec ces ga nauciti da taj dinar sam zaradi.


E upravo si sam sebi odgovorio.

Ponavljam se po ko zna koji put, ali izgleda mora tako - Srbi u DE imaju dve krovne organizacije, iako bi trebalo da postoji samo jedna.
One se krljaju vec dugo koja je prava krovna i to im je glavna aktivnost.

Drugi narodi su zavrsili uglavnom (ne racunam Arape i ostale) sa tim i iz tako jedne organizacije su poceli da formiraju fondove i organizacije kojima podrzavaju svoje sunarodnike i iz matice i iz DE u obrazovanju, zaposljavanju, poslovnim kontaktima, kulturnim aktivnostima i sl.

To je ono sto je glavni motor za pomoc.
A ova, sa oprostenjem, pilicarska tehnika daj brate vidi mi neki posao ili mi javi sta treba za fax (redje) treba da bude neka sporedna stvar.


Ne treba ni svako da dodje ili bude pomognut samo zato sto je nas.
Treba ljude informisati kako sistem funkcionise, kako se mogu bolje spremiti za to trziste i stvoriti neki trajniji mehanizam za podrsku tom procesu.
Zato sam ja rekao da je ta prica sa drugim narodima koji se drze zajedno nebliska istini, jer to ne funkcionise bas kako se zamislja - kao pre dvesta godina stize voz/brod, tamo ga doceka nas covek i vodi kod harambase za Baden-Württemberg koji im nadje posao i gajbu za malu nadoknadu.

Ali kao sto rekoh, dve krovne organizacije - sta dalje da pricamo.
I to je tako jer su ljudi takvi.
I zato ih jedan broj ljudi i izbegava.
Zacaran krug.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija DA ili NE

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64200 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.