Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24205 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 09:35 - pre 166 meseci
VIP, sve za vas
Parola u Hrvatskoj.
Meni samo nije jasno zasto se i pored toliko prituzbi tolerise ovakvo prevarantsko ponasanje mobilkom austria grupe.
 
Odgovor na temu

mokelet
Beograd, Vozdovac

Član broj: 89322
Poruke: 299
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 09:39 - pre 166 meseci
Jednom mom komšiji su na VIP-u blokirali saobraćaj na isti način. Samo, kada je zvao automat da proveri (čuo sam), javio je da je zaduženje bilo oko 8.000 din. Bez poreza, tako da je verovatno to ta suma od 10.000 din preko koje se blokira saobraćaj.
"Ima jedna vračarija za taj strav od vampiri. Kad se nekoj mlogo plaši, ja mu malko prebajem. Uznem jedno perce od crnu kokošku, jednu rženu slamku i malko bosiljak. Toj držim u ruku, a taj čovek što ga strav, on se krsti a ja bajem: "Otud ide crna kvačka, vodi crni piliki, dovede gi na crno bunjište, tuj čeprljaše i raščeprljaše, s kljunice iskljucaše, i raznesoše i odletoše."
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 10:09 - pre 166 meseci
Tako ti je to u Srbiji..Oni određuju limit potrošnje umesto da se mi pitamo.

Skoro sam izvadio internet karticu OTP banke i pitali su me koliko nameravam trošiti da bi to stavili kao dnevni limit. Korektno.

Ne znam zašto mi sve prihvatamo zdravo za gotovo. Posebno mi koji imamo ugovor i uredno plaćamo. Da sam hteo prepaid i trčanje do kioska, kada se njima prohte ne bih ni zaključio ugovor.

Kakva je VIPU garancija da im i platim 100000 din po atipičnoj potrošnji..A sledeći mesec napravim 300000 i ne platim..nema tu normalne logike..
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.rs.



+49 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 10:46 - pre 166 meseci
OK, da kazemo da gospodin iz naslova laze, slazemo se i sta sad? Da mi na ES-u to resimo, ili mozda postoji neki drugi nacin ili mozda cak institucija koja bi se time bavila. Ako je korisnik u pravu, postoji zakon o zastiti potrosaca koji je u poslednje vreme vrlo primenjivan.
ERROR974
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:02 - pre 166 meseci
Pa ako vas 100 korisnika vip-a ovde i na drugim forumima oceni da je to što rade apsolutna glupost VIP će da reaguje i da to liberalizuje. I njima je bitno da osvajaju tržište. Uvešće npr. u ugovoru klauzulu, koliki limit želimo i ako ga prekoračimo da mogu suspendovati saobraćaj.

To što su mene juče zvali, znači da im je ipak stalo do korisnika, i da se ovo čita.

A vi tapšete tu glupost i smatrate da je ok. Zato nas i jašu.

Vip nije loš operater, samo da dopuste nama posebnim korisnicima, ali stvarno "posebnim", a ne lažno posebnim iz jučerašnjeg pisma, da ukinemo te suspenzije koje su krajnja glupost.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:06 - pre 166 meseci
Ako je istina što da ne podeli sa ostalima da znaju ljudi šta može da ih čeka. Kao što imamo milion tema o neposlovnosti Telekoma - ništa time nismo rešili ali su ljudi bar upoznati sa problemima i kako stoje stvari.

Nego možeš li da nam napišeš koji su to bili iznosi računa od aprila za koje su te terali da im uplaćuješ avansno? I da li su te terali da im uplaćuješ više puta u toku jednog meseca?
Jer ugovor kaže:
Citat:
Netipični saobraćaj je svaki saobraćaj čiji obim znatno (više od 3 (tri) puta) prelazi obim saobraćaja savesno ostvarenog u proteklom periodu i/ili saobraćaj koji uključuje pozive sa prosečno jednakim trajanjem koji su obavljeni 5 (pet) ili više puta u proteklih 12 (dvanaest) sati sa istim servisnim brojem, ili bilo koji drugi saobraćaj čiji obim znatno premašuje dnevni, nedeljni ili mesečni obim saobraćaja koji je Vip utvrdio radi zaštite interesa Pretplatnika (tj. suzbijanje prevare).

Hajde da vidimo gde se ti uklapaš. Po kom osnovu odavde su ti tražili uplatu i koliko puta?
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.rs.



+49 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:09 - pre 166 meseci
A ne ne ne, ovaca za šišanje uvek ima, onaj ko misli da ga provider jaše, menja provajdera, zar ne? Jel mene neko prisiljava da budem kod odredjenog provajdera? Razumeo bih gnev da čovek nema izbora, ali ovako... ne vidim poentu.

Citat:
ZanLepen: Pa ako vas 100 korisnika vip-a ovde i na drugim forumima oceni da je to što rade apsolutna glupost VIP će da reaguje i da to liberalizuje.


VIP je od samog ulaska na trziste okrenut mladima, a ne poslovnim korisnicima. Teško da ovde ima 100 mladih sa racunima preko 10000 (ako sam dobro razumeo politiku VIP-a).

Sam si napisao da ti se to desilo 10 puta. Pa ako si im oprostio 10 puta, naravno da si njihov najverniji korisnik.
ERROR974
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:20 - pre 166 meseci
Cek sta sad nije jasno, ima stavka u ugovoru, i ?
Trazio si da potpises ugovor bez nje, nisu dali, imas druge operatere, ali i kod njih ima ta stavka u ugovoru.

Kakve veze ima da li smo srbi , kinezi ili englezi, lepo sam ti ostavio primer i link do Vodafonovog ugovora, znaci skoro svi operateri na svetu imaju TU stavku.
Cemu dalja prica, moze da ti se ne svidja, strajkuj gladju ispred kompanije ako mislis da ce dati rezultate.

Ili otvori svoju kompaniju, pa daj uslove kakve hoces.


Citat:
TELENOR:

Član 29
Kontrola potrošnje

Telenor zadržava pravo kontrole u potrošnji i korišćenju usluga koje Telenor pruža svojim korisnicima, a u cilju njihove zaštite.

Telenor zadržava pravo da utvrdi dnevni, nedeljni i mesečni limit u iznosu potrošnje, kao i da utvrdi slučajeve u kojima Korisnik vrši prekoračenje svojih prava u korišćenju usluga iz zaključenog ugovora.

Telenor će na adekvatan način (telefonskim pozivom ili SMS porukom) obavestiti Korisnika o prekoračenju potrošnje, odnosno o prekoračenju prava u korišćenju usluga, kao i o obavezama koje se tim povodom za Korisnika uspostavljaju.

Telenor ima pravo da isključi broj ili brojeve na zbirnom ugovoru ili da ograniči druga prava Korisnika u korišćenju usluga iz ugovora, sve dok se učinjena prekoračenja ne otklone.

Telenor zadržava pravo da isključi nedostupan broj ili brojeve na zbirnom ugovoru, čiji se vlasnik/odgovorno lice ne može obavestiti o učinjenim prekoračenjima na način predviđen stavom 3 ovog člana.



Citat:
MTS:

3.6. Telekom Srbija ima pravo da u slučaju osnovane sumnja da postoji bilo kakva nedopuštena ili prevarna radnja koja može naneti štetu Korisniku i/ili Telekom-u Srbija privremeno isključi Korisniku usluge.
Korisnik je obavezan da se obrati Korisničkom servisu za sprovođenje neophodnih provera i ponovno uključenje usluga.




nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:38 - pre 166 meseci
Do kraja aprila 2010 nisam imao nikakav problem, koliko trošim, toliko platim.

Tog aprilskog dana obradovaše me sms-om, da zovem glupi servis, i tu mi traže da uplatim 5000,00. Ja ih pitam zašto bih plaćao, oni kažu mora. Ja onda kažem neću..i uplatim tek kada sam dobio redovni račun, bio mi telefon 20 dana u blokadi.

Čim je aktiviran ja pustim par glasanja na tv i drugih poruka i oni me odmah bloknu za nekih 400 500 din. Opet zovem, pa me uključe. Valjda im sramota za taj iznos da idem i uplaćujem..Tako 3 4 puta. Kada je račun prešao 2000 din, opet zapeli da platim. Ja opet neću i 20 dana blokade do dolaska redovnog računa. Kažu žao im da nemam liniju, ja odgovorim žao je i meni, ali nemam drugih mera da se suprostavim komunizmu i zavlačenju ruke u džep, kada vreme nije.

Čim je telefon aktiviran, ja opet pustim ovaj put namerno par sms na tv i popijem opet suspenziju, pa se cimaj, zovi da uključe..

Jednom i ja popustim i uplatim tu atipičnu potrošnju 4300. Oduševili se u vipu, kažu sada vas neće suspendovati, imate bonus, ovo, ono. Ja namerno raspalim da poručujem muzičke želje preko tv, i slično i na 500-600 din opet njihov šugavi sms poštovani, atipična potrošnja..javite se svetom Petru..
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.rs.



+49 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:41 - pre 166 meseci
Ti neces da platis, a oni su losi?
ERROR974
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:45 - pre 166 meseci
@ZanLepen:
Ti nas ovde očigledno zezaš. Ajde iskuliraj malo.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 13.08.2010. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:45 - pre 166 meseci
@Vic
Ne, covek nece da plati dok nije vreme za racun. Nece da placa 100 puta mesecno vec odjednom racun. Citas li ti sta pise? Vidis da je placao svaki put kad bi mu dosao regularan racun.
Pricao o postpaid-u, a ne prepaid gde svaki cas treba da uplacujes neku sumu. Da je hteo prepaid, takvu karticu bi i uzeo.

@ventura
Otkud znas da ako on nije hteo da placa tu "netipicnu" potrosnju odmah, da nije neko iz vip-a resio da njega zaje*****va i da mu postavi limit namerno na 500 dinara?

Mada, sam je kriv, ugovor je procitao i pristao na njega, tako da nema sta da se zali - sam je kriv.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.rs.



+49 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 11:46 - pre 166 meseci
Da je prvi put platio atipicnu potrosnju, desilo bi se ono sto je Ventura opisao (veci limit i ne bi bilo problema). Posto nije hteo da plati, limit mu je vracen na 0 i od tada su krenuli njegovi problemi...
ERROR974
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 12:10 - pre 166 meseci
Citat:
Ti neces da platis, a oni su losi?

Platio je pa su ga opet isključili. Istog meseca. Nadam se da sam dobro razumeo.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.nat.sas.com.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 12:14 - pre 166 meseci
Vip kao i svi drugi operateri plaćaju gomilu novca za kvalitetno segmentiranje korisnika u grupe po različitim pravilima ponašanja, a ti bi da budeš poseban zbog 50 i 100e koje ostavljaš mesečno :) Nema te love koju ti kao pojedinačni korisnik možeš da napraviš da bi za nekog iole ozbiljnijeg operatera bio ne znam kako poseban...i to je to. Chill out.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.rs.



+49 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 12:15 - pre 166 meseci
Citat:
Tog aprilskog dana obradovaše me sms-om, da zovem glupi servis, i tu mi traže da uplatim 5000,00. Ja ih pitam zašto bih plaćao, oni kažu mora. Ja onda kažem neću..i uplatim tek kada sam dobio redovni račun, bio mi telefon 20 dana u blokadi.


Kaze da nije hteo da plati i da je 20 dana bio u blokadi.
ERROR974
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 12:16 - pre 166 meseci
po njemu bih svakih 15 min trebao ići u banku, umesto jednom, oko 20 kada stigne račun.

Nego uskoro ću predati VIPU obaveštenje da 1.10.2010 okončavamo saradnju, izmirim sve dugove do tada i zdravo đaci. Nađite drugu budalu u Srbiji, a ovaca za šišanje hvala Bogu ima.


www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 12:23 - pre 166 meseci
Izgleda da nemaju tako striktne limite u roaming-u: http://forum.benchmark.rs//sho...hp?p=2248445&postcount=120
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.masel.rs.



+12 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 13:50 - pre 166 meseci
Citat:
ZanLepen: Do kraja aprila 2010 nisam imao nikakav problem, koliko trošim, toliko platim.

Tog aprilskog dana obradovaše me sms-om, da zovem glupi servis, i tu mi traže da uplatim 5000,00. Ja ih pitam zašto bih plaćao, oni kažu mora. Ja onda kažem neću..i uplatim tek kada sam dobio redovni račun, bio mi telefon 20 dana u blokadi.

Čim je aktiviran ja pustim par glasanja na tv i drugih poruka i oni me odmah bloknu za nekih 400 500 din. Opet zovem, pa me uključe. Valjda im sramota za taj iznos da idem i uplaćujem..Tako 3 4 puta. Kada je račun prešao 2000 din, opet zapeli da platim. Ja opet neću i 20 dana blokade do dolaska redovnog računa. Kažu žao im da nemam liniju, ja odgovorim žao je i meni, ali nemam drugih mera da se suprostavim komunizmu i zavlačenju ruke u džep, kada vreme nije.

Čim je telefon aktiviran, ja opet pustim ovaj put namerno par sms na tv i popijem opet suspenziju, pa se cimaj, zovi da uključe..

Jednom i ja popustim i uplatim tu atipičnu potrošnju 4300. Oduševili se u vipu, kažu sada vas neće suspendovati, imate bonus, ovo, ono. Ja namerno raspalim da poručujem muzičke želje preko tv, i slično i na 500-600 din opet njihov šugavi sms poštovani, atipična potrošnja..javite se svetom Petru..


A da nadješ ženu i na nju trošiš vreme i novac umesto što bacaš ogromne sume isprobavajući gde je VIP-ov limit?-:)

po ovoj tvojoj priči, deluje da se potpuno uklapaš u stavku njihovog ugovora gde piše "...ako 5+ puta imaš pozive (valjda se to odnosi i na razne SMS nagradne igre i sl. gde su ljudi obično pravili problem sami sebi) ka istim servisnim brojevima..."
P.S.
A koju tarifu koristiš?


 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže13.08.2010. u 13:53 - pre 166 meseci
novac mogu da trošim kako mi je volja jer je moj, in sve dok uredno plaćam treba da budem poštovan.

Ako neplaćam zna se sud i zaplena...heh, pa mogao bi i eps da mi uvede limit i vodovod i svi drugi..
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Mislim da gospodin Željko Rosić otvoreno i bezočno laže

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24205 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.