Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108632 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 13:37 - pre 139 meseci
ovo sto je FIKI035 rekao je 100% tacno. Ljudi koji rade u HR imaju svoj recnik koji mogu oni medjusobno da desifruju, nije to neki novi jezik ili ne znam sta, nego nacin i vrsta reci koja se koristi u preporuci. Znam da sam citao 10 preporuka i za 7 sam mislio da su dobre, a ispostavilo se da su samo 2 bile dobre, da napomenem u svim je pisalo sve super o radniku. Kad mi je objasnjeno sta je vazno i kako oni to gledaju onda sam shvatio da se stvarno dosta razlikuju dobro i odlicna preporuka.

Ja cu opet spomenuti da sam u svom CV, napisao samo da jezik (DE) govorim sehr gut i da je to jedino bilo diskutabilno. Neznam da li sam to pisao nekom u PP ili ovde na forumu, ali nije na odmet da se zna. Na prvom razgovoru za posao, mojih prvih 10 recenica su bile tipa. Da znam da sam u drugoj zemlji, da zelim da se integrisem, da sam otvoren za nove stvari, da mi plata nije bitna kao i radno vreme, da zelim samo sansu da pokazem sta znam i koliko vredim oni ce sami proceniti. Odmah sam i rekao da znam da pise u CV da je mi je DE na sehr gut nivou, a da sam ja mozda na B1, ali da isto znam da cu u svakodnevnoj komunikaciji sa ljudima to popraviti jako brzo a i da cu dalje ici na neki kurs DE, a da sam to napisao da bih dopio sansu za razgovor. 80% njih je to prihvatilo sa odobrenjem a ovih 20% je na to reagovalo iskljucivo profesionalno i reklo nama treba covek kome je DE maternji jezik, naravno ja sam to prihvatio sa osmehom i izvinjenjem.

do posla sam poslao oko 50 CV i posle 2 Meseca sam nasao prvi posao. Za godinu dana sam promenio 3 posla i sad sam na onoj poziciji na koju sam zeleo da budem kad sam slao CV. 90% ljudi koje znam kazu da sam imao vise srece nego pameti, ali ja se sa tim necu sloziti. godinu i vise dana pre dobijanje papira sam ispitao trziste i video sta se trazi, onda pozurio da to imam medju prvima i to mislim da je bio kod mene kljuc uspeha.
 
Odgovor na temu

ThePersistent

Član broj: 288652
Poruke: 48
*.kopernikusljig.com.



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 13:48 - pre 139 meseci
Jel nije tajna kako si to ispitivao trziste? :D
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 13:59 - pre 139 meseci
Citat:
elmagico:... Sigurno u zakono niko nece naci da treba da se uda/ozeni za papire.Pozdrav


Ma i to su objasnili, nema sta nema
http://www.bfm.admin.ch/conten...achzug/6-familiennachzug-d.pdf


Citat:
ThePersistent: Jel nije tajna kako si to ispitivao trziste?


Evo na primer, pogledas na nekom od mnogobrojnih sajtova za posao sta se najvise trazi i onda se na osnovu toga i pripremas:
http://www.edvjobs.ch/web/itj.nsf/AlleStellen.xsp

Predpostavljam da je i elmagico tako postupio...
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 14:25 - pre 139 meseci
@ThePersistent

Upravo kako ti je igor-ch, objasnio, mozda drugi site www.jobs.ch, ali sustina je ista. npr. sad je aktuelan ITIL.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 14:27 - pre 139 meseci
@ThePersistent

Predpostavljam da si ocekivao neku toplu vodu, ili neko prosseravanje sa moje strane. ali jednostavne stvari su nekad mnogo korisnije nego koplikovane.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 15:26 - pre 139 meseci
ne, ne, ja nikako nisam savetovao da se napise u CV sta ne zna da radi nego malo da ga ulepsa, nasminka.

Mozda moze da ode malo u CH, najbolje kolima jer je CH mala zemlja, a saobracaj je jako skup i da onda odsedne u nekom bed&breakfast i da malo se promuva po Cirihu, Bazelu, Sankt Galenu sta-ja-znam. I onda adresu moze da napise od hostela, to je potpuno regularno, to prihvata cak i kantonalna policija jer covek moze i ima pravo da zivi i u hotelu...

Nabavi neku kjavetu za PC, sad ne ne znam da li CH operateri to izdaju nerezidentima.

I eto tako malo, nesto konkretnije. A ko zna mozda tamo upeca i neku ribicu...

Ovako sedeci kuci i slati CV to moooozda moze ako je jako veliki strucnjak ili pak ako konkurise za neku akademsku poziciju gde je to obicaj...


recimo:

http://www.bitboost.com/ref/in...l-address-formats/switzerland/

i neki tlf +41xxxxxx

 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.adsl.eunet.rs.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 21:34 - pre 139 meseci
Švajcarska:Referendum o imigrantima
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=657198
 
Odgovor na temu

ThePersistent

Član broj: 288652
Poruke: 48
*.kopernikusljig.com.



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 21:49 - pre 139 meseci
Nadam se da ce brak i dalje biti nacin odlaska u CH :)

A znao sam da ce Svajcarci biti sve vise nezadovoljniji tolikim prilivom stranaca...
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.cpe.vektor.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.11.2012. u 22:16 - pre 139 meseci
Moje misljenje je da se ovo sigurno nece odnositi na priliv mozgova u CH i visoko obrazovanih imogranata, a i kako bi se velika vecina svajcaraca onda ozenila posto ima bezbroj slucajeva koji su bukvalno kupili zene u tajvanu ili nekim drugim istocnim zemljama, ja npr sam radio za dekicu koji je svoju zenu doveo sa kube.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 10:49 - pre 139 meseci
CH ima gustinu naseljenosti 180ljudi/km2. To je oko duplo vise od Srbije i oko duplo manje od Italije. Po tim kriterijumima CH nije bogzna kako naseljena, ali problem je kako je to naseljena CH ?

Gotovo 90% stanovnistva zivi u luku Zeneva-Lozana-Bern-Bazel-Cirih-Sankt Gallen a to vam je nekih 360km, samo 3h voznje ! Ja sam npr iz Lozane koja je onako jos i zabacena odlazio u Cirih ili Bazel onako na - mogao bih malo da skoknem...

Ostatak zemlje osim mozda ovog ital. kantona je nista. Nema nista. Mozda bi CH mogli da pocnu i to da naseljavaju kao sto su recimo lepo razvili Davos i St. Moritz. Sta je problem negde u planincugi imati neku hightech laboratoriju ili trezor ?
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 11:12 - pre 139 meseci
@ Braksi

Sto si se ti vratio iz Lozane? pa pametujes ovamo onima sto hoce da emigriraju u CH.
Kad vec znas kako je, obnjasi lepo kako je tvoje iskustvo i sto jos nisi tamo.

Vidim da ti je IP adresa ovamo ko meni u Italiji, pa me bas zanima, posto meni kazes da idem na siptarske forume.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 12:16 - pre 139 meseci
jel si zavrsio, pa da nastavimo dalje sa forumom, ili ces ovako ko strina do u besvest ?
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 12:33 - pre 139 meseci
@ Braksi

Ja te lepo pitam.
Ovo je forum gde delimo svi svoja iskustva.
Posto ti pricas drugima sta da rade, lepo ispricaj ti nama, nesto vise o tebi.

Sa obzirom da si trenutno u Italiji, ne zivis vise u Lozani, sta si radio tamo i sto si se vratio.
I sa mogucnosti cime se bavis, (da li ti zapravo radis nesto ovamo u Italiji) posto vidim imas dovoljno vremena da posecujes forum i dajes drugima savet da idu u CH (a ti cudno zar ne, vratio si se....?)

Kao strina ili ne, moja su sasvim logicna pitanja. Posto ovamo svi mi delimo svoja iskustva: pocevsi prvo od mene, kao i drugi. Moram da spomenem ovde najkorektniji i koji stvarno zeli da dodje nekom u susretu ovde u ovom forumu elmagico, naravno i ostali.

Ajde pokazi se da si i ti kao mi ostali.


PS.
Posto sam i ja iz Italije, i vrlo brzo prepoznajem pogotovo neke nase ljude ovamo u IT (kazem neke a ne sve) vidim nisam se izgleda slucajno zakacio na pocetku stobom (kakva cinjenica).
Stvorio sam neko moje misljenje o tebi, ali to cu da zadrzim za sebe.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 14:14 - pre 139 meseci
kako da ne ! Pa ja bas i dolazim na forum da bi tebi podnosio racune, samo sam trenutno zauzet pa izvini, pisacu ti cim stignem.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 15:50 - pre 139 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Švajcarska:Referendum o imigrantima
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=657198



Ovo je ponajvise radi portugalaca, ubili su Svajcarsku. Dolaze i rade za duplo manju platu.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.cpe.vektor.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 16:44 - pre 139 meseci
Citat:
zlocesti_bn: Ovo je ponajvise radi portugalaca, ubili su Svajcarsku. Dolaze i rade za duplo manju platu.
[quote]

Ja mislim da je i zbog Nemaca, Italijana i Francuza. Gde god da sam radio u CH radio sam sa nekim ko je iz Nemacke dolazio da radi u CH,
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 19:02 - pre 139 meseci
I ja mislim da je zbog Nemaca, mada taj referendum skoro da nema nikakve sanse da uspe. I to iz 2 prosta razloga:
1. Svajcarska bi tako jos vise zakomplikovala odnose sa EU, pogotovu sa Nemackom (a trenutno imaju neresena 2 spora i to zbog avionske buke i poreza)
2. Nedostatak visoko-obrazovanih kadrova (i to onih koji govore Nemacki)
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.cpe.vektor.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 19:09 - pre 139 meseci
Slazem se sa Igorom taj referendum ne mora da bude izglasan.

Igore da li vozis BMW 5? Pitam jer svakog srbina iz Sr. Galena kojeg sam upoznao vozio bmw 5.:D mala sala
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 19:27 - pre 139 meseci
to sto kaze igor-ch je potpuno u pravu.

Moze i ovaj referendum i da bude odrzan (ipak su preko 100K potpisa)
Ali tesko da ce da prodje ko sto kaze on, a najveci razlozi su koji je on upravo nabrojao.

Moze EU bez Svajcarske, dok je suprotno maltene, nemoguce.

Setimo se kad je na referendumu EU8, proslo da mogu da rade i drzavljani nove clanice.
Svajcarci, pitali bi se dva puta, kad bude bilo glasanje, sta dobijaju a sta gube.

Nije bas svejedno.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.11.2012. u 20:07 - pre 139 meseci
Citat:
Arsenije.G:...Igore da li vozis BMW 5? Pitam jer svakog srbina iz Sr. Galena kojeg sam upoznao vozio bmw 5. mala sala


Razocaracu te: trenutno vozim Nissan Murano...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108632 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.