Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1103978 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.05.2018. u 14:57 - pre 71 meseci
Citat:
Suki012:
Citat:
zlocesti_bn:
Ja zaista ne znam zasto vi komplikujete toliko.

Vencali se u Bosni, zena predala papire za priznavanje braka i priznali ga za manje od mesec.

Dosao fino u CH bez vize i u svojoj komuni predao za permin bez ikakve vize. Jos sam dobio papir da sam u procesu dobijanja permina i da imam pravo neograniceno da boravim (bez onih 90 dana u 6 meseci).

A kada je to bilo? Verovatno su se stvari u medjuvremenu promenile



Evo komsija se ozenio prosli mesec, priznali brak, dosla mlada bez ikakve vize i predala za permin. Isto kao i ja dobila papir da je dosla na osnovu braka i da ceka permin i da samim tim moze boraviti duze od 90 dana u CH.

Kakve crne vize vi vadite, one su ukinute jos 2010.

Te vize sto vadite su vade za nesto sasvim drugo.
 
Odgovor na temu

Suki012
Srbija

Član broj: 338414
Poruke: 13



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.05.2018. u 16:51 - pre 71 meseci
https://www.eda.admin.ch/dam/c...iennachzug-ch-ehegatte_DFS.pdf

Ovo je link po kome su meni rekli sta da pogledam i po njemu skupim dokumentaciju i predam. Naravno tu istu dokumentaciju su i primili u ambasadu CH.

[Ovu poruku je menjao Suki012 dana 06.05.2018. u 18:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.05.2018. u 17:36 - pre 71 meseci
I sta pise tu? Da je za priznavanje braka zaduzen kanton, nigde ne pise da ides preko ambasade vec da je to jedna od opcija.

Ta D viza je nepotrebna, supruznik koji zivi u CH to preda nadleznom organu i to bude ubrzo priznato. Nakon toga skupite papire sve sto vam trebaju za predavanje za permin i predate i dobijete papir za boravak.

Taj papir je bio obican ispis na listu A4 formata sa objasnjenjem i pecatom i to je to. Vize se vade ako planiras da izlazis i ulazis 20 puta iz drzave dok ne dobijes permin, a ne da bi ga dobio. Ako je vama zaista potrebno da izlazite i ulazite u drzavu tih par meseci dok ne dobijete permin onda vadite vizu preko ambasade. Mada i ta viza se dobija besplatno ako je supruznik drzavljanin CH, ja sam je dva puta vadio kad mi je kasnio permin nakon obnove a planirao sam da idem na odmor. Doduse ja sam tu vizu zavrsao za 15', jer sam samo otisao u Lozanu, slikao se i oni mi odmah zalepili vizu u pasos.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.05.2018. u 08:41 - pre 71 meseci
Ja sam XYZ puta napisao da su male opstine kantoni veliki problem, ljudi koji rade u njima nisu bas najbolje informisani, jer tih slucajeva imaju bas malo, drugo administracija funkcionise uzasno, ja znam kad sam dosao u moju opstinu da su mi poslali racun za vodu za 10 godina unapred. Kad sam otisao da ih pitam da li su normalni i ko placa nesto 10 godina unapred oni su mi rekli to je nasa praksa, ako bude problema mi cemo vam vratiti pare. Ovo pisem za one koji treba da shvate kako neki delovi sisteme u CH funkcionisu.

Vize kao sto je rekao zlocesti su ukinute, i nema potreba da se vise uzimaju.
Najjednostavnije sklapanje braka je da to uradite u svom gradu i zajedno za muzem/zenom odete u migraciono, i nista od dokumenata ne ponesete, vec cekate da vam sluzbenica koja ce uzeti vas slucaj to napise na papiru, i onda to samo prikupite i dostavite i za u proseku 4 nedelje stize ausweis.

U slucaju da vam je neko od supruznika CH drzavljanin to ide jos lakse. Naravno da je on sto bi se reklo sve po propisu da nema "betreibung" (dugovanja), da ima stalan posao, dobru zaradu i velicinu stana.

U tom slucaju to funckcionise ovako, za vas koji i dalje zelite vize i sve preko ambasade, odete sa njim/njom u ambasadu u SRB, ili vec gde i udjete u Ambasadu, bez zakazivanje, bez bilo cega, on ili ona izvadi CH pasos i kaze mi smo se pre 10min vencali i njemu/njoj treba odmah sada viza da ide samnom u CH, krecemo za 15 min za CH. Sluzbenik ce skenirati pasos i ako je sve uredu uzece pasos i staviti vizu. (To traje 10min).
 
Odgovor na temu

boztoga

Član broj: 177015
Poruke: 18
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.05.2018. u 12:17 - pre 71 meseci
Ja ne znam sto zbunjujete ljude i zasto ih navodite da veruju vama a ne informacijama koje dobiju u ambasadi :D Pa njima je to posao i valjda sa razlogom daju odedjene informacije. Ne mislim nista lose, da se neko ne uvredi ali preskakanje ili ignorisanje informacija koje daju u ambasadi moze samo neke komplikacije da napravi a par nedelje ako se bude cekalo duze nije nista strasno.

Ja sam danas dobio B pa cu kao najsveziji da vam podelim proceduru koju sam prosao...

Moja supruga ima B i ugovor na godinu dana, koji produzuje svake godine, tako da ugovor na neodredjeno nije neophodan. Sigurno da je plus...
Imamo stan oko 50m2. Uslov za stan je da ima min 15m2 po clanu domacinstva i saglasnost agencije (ili od lica od koga se vec nekretnina iznajmljuje) da u njemu moze da zivi supruznik (i eventuano deca, ko ima dece...). Tako da nije potreban veliki stan vec da zadovoljava ovaj kriterijum, da ljudi ne misle da im treba 100 kvadrata ili slicno.
Bruto plata je dovoljna i CHF 4200 ali ako je visa je opet plus.

Vencali smo se pred novu godinu u Beogradu. Supruga se vratila u CH a ja posle bozica predao u ambasadi u Beogradu papire.
Medjunarodni vencani list
Izvod iz maticne knjuge
3 popunjena zahteva za spajanje porodice
3 slike
placena taksa (mislim 60 ili 65e u ambasadi)
i kopiju pasos (ili 3 kopije, nisam siguran)
Sve potrebne informacije dobijete za 5 minuta u ambasadi sta je potrebno. formulari mogu da se preuzmu u ambasadi ili da se skinu sa interneta.

Supruga pozvala agenciju od koje iznajmljujemo stan, rekla im da se udala i pitala da li se slazu da se i ja uselim. Trazili su medjunarodni vencani list i vec nakon dva dana promenili imena na vratim, intefronu i postanskom sanducetu i poslali nam aneks ugovora sa mojim imenom u njemu.

Medjunarodni vencani list je odnela u kadrovsko na poslu da joj promene status zbog obracuna poreza itd.

Sa medjunarodnim vencanim listom i svojom B vizom je otisla u migraciono i pitala sta je potrebno od papira.
Ugovor o stanu + aneks i dopis gde se agencija slaze da se i ja prijavim na istoj adresi
Izvod iz 3 poslednje plate
Kopije njenih prethodnih viza u svajcarskoj
Kopiju njenog pasos
Medjunarodni vencani list
Iz sve tri opstine u kojima je zivela dokaz da nema dugovanja (ne znam zasto iz sve tri ali su tako trazili)
Kopiju mog pasosa
Koliko se secam to je bilo sve sto su trazili i naglasili da moze slobodno da preda dodatne papire za koje smatra da ce biti od koristi. Poslali smo im Izvod sa stednog racuna

Meni su ambasadi rekli da se ceka oko mesec dana ali cim budu imali info oni ce mi se javiti. Nakon mesec dana i ja sam postao nestrpljiv kao i svi vi koji cekate pa sam ih zvao telefonom i receno mi je da su oni polali dokumenta za svajcarsku i obzirom da je moja supruga vec predala njene papire u migracionom ona ce prva saznati da li mi je viza odobrena ili ne.

Sredinom marta mi je na adresu u svajcarskoj stiglo pismo da im dostavim jos potvrdu o nekaznjavaju iz suda u Beogradu (dovoljan je samo prevod kod ovlascenog prevodica za Nemacki, nije potreban apostil). Dve nedelje nakon toga stigao mi je dopis o odobrenju za vizu.

Sa tim odobrenjem za vizu odlazite u ambasadu u Beogradu, dajete im pasos i nakon 7 dana preuzimate pasos sa D vizom. Na D vizi pise da je za spajanje porodice i samo za jedan ulazak u zemlju! Ona vazi 3 meseca tako da u tom roku morate da podnesete zahtev boraviste u CH. Ako vam D viza istekne ponavlja se ceo postupak... Nisam 100% siguran ali bez D vize mislim da bi vas odbili u migracionom.

Od dolaska u Ch imate 14 dana da prijavite boravak u Opstini gde vam odmah zakazuju termin za migraciono (uzimanje otisaka prstiju, fotografisanje itd).
5 do 10 dana nakon toga vam viza stize postom na kucnu adresu.

Pozdrav,
Srecno
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.05.2018. u 12:44 - pre 71 meseci
Upravo zbog onoga sto je rekao elmagico, nisu kadrovi koji rade u toku.

Mislim meni svejedno, ako hocete vi trazite vizu ali samo odlazete vas dolazak i dobijanje papira, plus se izlazete trosku na raznorazne gluposti.

Ne treba vam viza po stoti put cu napisati, jer su vize davno ukinute. Ako vas mozak ne moze to da procesuira, onda me strah kako cete proci u CH.


Rekoh vam za komsiju sto se ozenio, da je doveo suprugu i da su predali bez ikakve vize. Cura ima potvrdu da ceka permin i moze da boravi koliko hoce. Tako sam isto i ja dosao, moze da se iskopa ovde. Ja sam doduse imao tu nesrecu da kad sam otisao prvi put da predam da je cikica sto inace radi to bio na odmoru i da ga menjala neka ucenica koja je htela da zove policiju jer sam dosao u CH bez vize, pola sata sam ja njoj objasnjavao da su vize ukinute i da vise nisu potrebne da bi na kraju pozvala centralu u Lozani i oni joj to isto potvrdili, ali mala nije htela da uzme papire. Sacekao sam sledecu sedmicu da se vrati cikica sa odmora i uredno predao. Na pitanje zasto mala nije htela i zasto mi je trazila vizu, rekao je da je mala glupa i ucenica.


Toliko od mene na ovu temu, a vi ako hocete vadite vize i za Banglades da bi predali za permin.


 
Odgovor na temu

Suki012
Srbija

Član broj: 338414
Poruke: 13



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.05.2018. u 14:41 - pre 71 meseci
Citat:
boztoga:
Ja ne znam sto zbunjujete ljude i zasto ih navodite da veruju vama a ne informacijama koje dobiju u ambasadi :D Pa njima je to posao i valjda sa razlogom daju odedjene informacije. Ne mislim nista lose, da se neko ne uvredi ali preskakanje ili ignorisanje informacija koje daju u ambasadi moze samo neke komplikacije da napravi a par nedelje ako se bude cekalo duze nije nista strasno.

Ja sam danas dobio B pa cu kao najsveziji da vam podelim proceduru koju sam prosao...

Moja supruga ima B i ugovor na godinu dana, koji produzuje svake godine, tako da ugovor na neodredjeno nije neophodan. Sigurno da je plus...
Imamo stan oko 50m2. Uslov za stan je da ima min 15m2 po clanu domacinstva i saglasnost agencije (ili od lica od koga se vec nekretnina iznajmljuje) da u njemu moze da zivi supruznik (i eventuano deca, ko ima dece...). Tako da nije potreban veliki stan vec da zadovoljava ovaj kriterijum, da ljudi ne misle da im treba 100 kvadrata ili slicno.
Bruto plata je dovoljna i CHF 4200 ali ako je visa je opet plus.

Vencali smo se pred novu godinu u Beogradu. Supruga se vratila u CH a ja posle bozica predao u ambasadi u Beogradu papire.
Medjunarodni vencani list
Izvod iz maticne knjuge
3 popunjena zahteva za spajanje porodice
3 slike
placena taksa (mislim 60 ili 65e u ambasadi)
i kopiju pasos (ili 3 kopije, nisam siguran)
Sve potrebne informacije dobijete za 5 minuta u ambasadi sta je potrebno. formulari mogu da se preuzmu u ambasadi ili da se skinu sa interneta.

Supruga pozvala agenciju od koje iznajmljujemo stan, rekla im da se udala i pitala da li se slazu da se i ja uselim. Trazili su medjunarodni vencani list i vec nakon dva dana promenili imena na vratim, intefronu i postanskom sanducetu i poslali nam aneks ugovora sa mojim imenom u njemu.

Medjunarodni vencani list je odnela u kadrovsko na poslu da joj promene status zbog obracuna poreza itd.

Sa medjunarodnim vencanim listom i svojom B vizom je otisla u migraciono i pitala sta je potrebno od papira.
Ugovor o stanu + aneks i dopis gde se agencija slaze da se i ja prijavim na istoj adresi
Izvod iz 3 poslednje plate
Kopije njenih prethodnih viza u svajcarskoj
Kopiju njenog pasos
Medjunarodni vencani list
Iz sve tri opstine u kojima je zivela dokaz da nema dugovanja (ne znam zasto iz sve tri ali su tako trazili)
Kopiju mog pasosa
Koliko se secam to je bilo sve sto su trazili i naglasili da moze slobodno da preda dodatne papire za koje smatra da ce biti od koristi. Poslali smo im Izvod sa stednog racuna

Meni su ambasadi rekli da se ceka oko mesec dana ali cim budu imali info oni ce mi se javiti. Nakon mesec dana i ja sam postao nestrpljiv kao i svi vi koji cekate pa sam ih zvao telefonom i receno mi je da su oni polali dokumenta za svajcarsku i obzirom da je moja supruga vec predala njene papire u migracionom ona ce prva saznati da li mi je viza odobrena ili ne.

Sredinom marta mi je na adresu u svajcarskoj stiglo pismo da im dostavim jos potvrdu o nekaznjavaju iz suda u Beogradu (dovoljan je samo prevod kod ovlascenog prevodica za Nemacki, nije potreban apostil). Dve nedelje nakon toga stigao mi je dopis o odobrenju za vizu.

Sa tim odobrenjem za vizu odlazite u ambasadu u Beogradu, dajete im pasos i nakon 7 dana preuzimate pasos sa D vizom. Na D vizi pise da je za spajanje porodice i samo za jedan ulazak u zemlju! Ona vazi 3 meseca tako da u tom roku morate da podnesete zahtev boraviste u CH. Ako vam D viza istekne ponavlja se ceo postupak... Nisam 100% siguran ali bez D vize mislim da bi vas odbili u migracionom.

Od dolaska u Ch imate 14 dana da prijavite boravak u Opstini gde vam odmah zakazuju termin za migraciono (uzimanje otisaka prstiju, fotografisanje itd).
5 do 10 dana nakon toga vam viza stize postom na kucnu adresu.

Pozdrav,
Srecno





Koliko je vremena proslo izmedju predaje dokumenata i odobrenja za vizu,hvala
 
Odgovor na temu

boztoga

Član broj: 177015
Poruke: 18
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.05.2018. u 17:02 - pre 71 meseci
Nesto manje od dva ipo meseca do odobrenja za vizu. Sve ukupno tacno 4 meseca.
 
Odgovor na temu

sgtalexxx

Član broj: 334529
Poruke: 89



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.05.2018. u 10:36 - pre 71 meseci
Poštovani članovi foruma,da li neko možda zna da li je moguće da neko ko je strani student dobije praksu u CH u trajanju od nekoliko meseci,nešto poput summer school(ukoliko naravno ima papire)? U pitanju je IT struka,konretnije Software Engineering.
 
Odgovor na temu

Fiona 2014
Beograd

Član broj: 338031
Poruke: 16



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.05.2018. u 11:52 - pre 71 meseci
Meni su naplatili 60€ za vizu i jos 38.000 hiljada dinara,zasto ne razumem? I ako neko zna zasto ambasadi treba 2 meseca da posalje dokumenta za Svajcarsku.
 
Odgovor na temu

Buba12

Član broj: 318047
Poruke: 24
37.220.74.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.05.2018. u 12:07 - pre 71 meseci
Ma zasto 38000 jel su oni normalni ?

Ne posalju odmah , imaju mnogo posla i onda se to razvlaci ...

A zasto si isla preko ambasade Fiona , jel ste pokusali direktno gore u Migracion ?
 
Odgovor na temu

Fiona 2014
Beograd

Član broj: 338031
Poruke: 16



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.05.2018. u 12:58 - pre 71 meseci
Greska moja ne 38.000 vec 32
Nismo nikad pokusavali, jer su mu u opstini gde on zivi rekli da moramo preko ambasade da pocnemo proceduru.
Misleci da je to jedina mogucnost tako smo i uradili. Ali citam ovde na forumu da smo mogli i tamo da predamo sve potrebne papire, da izbegnemo ambasadu.U centru za migraciju nije se raspitivao uopste , mozda bi tu dobili pravu informaciju.


[Ovu poruku je menjao Fiona 2014 dana 11.05.2018. u 14:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dclient.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.05.2018. u 13:59 - pre 71 meseci
Ja ipak mislim da je bolje vencati se u CH, sacekati taj datum i to tamo odraditi. To prepisivanje, opstina-ambasada-Bern-Kanton-Gemeinde mi bas nekako dugacko deluje.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
31.10.149.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.05.2018. u 11:16 - pre 71 meseci
Jedno prakticno pitanje u vezi stana.

Kolega treba ovih dana da napusti stan u kojem je boravio preko 3 godine. Naravno, pri tome mislim da je stan normalno koristen, nije unisten, sa masnim flekama, isaranim zidovima, obijem ili slicno. Jednostavno, poludisperzija je mozda vremenom malo promenila nijansu.
Ubedjen je da on mora da ga okreci pre vracanja berateru, dok sa druge strane meni to nije logicno. U ceni stana mora da bude uracunato i neko redovno odrzavanje stana, poput krecenja stana posle vise godina, farbanja stolarije i slicno. Negde sam cak i naisao na takvu informaciju, na jednom sajtu za imigraciju.

Da li neko ima saznanja o ovome?
 
Odgovor na temu

boztoga

Član broj: 177015
Poruke: 18
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2018. u 09:10 - pre 71 meseci
da, za to i sluzi depozit koji je dao kad se useljavao. depozit je najcesce 3 mesecne kirije. duzan si da stan vratis u istom stanju u kojem si ga dobio i zato se prilikom useljavanja sklapa onaj zapisnik. Ili ce ga on okreciti o svom trosku ili ce agencija odbiti od depozita i platiti nekoga da okreci da bi i novi stanari koji udju posle njega dobiju sveze okrecen stan kao i on kad se useljavao :)
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2018. u 09:27 - pre 71 meseci
Citat:
boztoga:
Ja ne znam sto zbunjujete ljude i zasto ih navodite da veruju vama a ne informacijama koje dobiju u ambasadi :D Pa njima je to posao i valjda sa razlogom daju odedjene informacije. Ne mislim nista lose, da se neko ne uvredi ali preskakanje ili ignorisanje informacija koje daju u ambasadi moze samo neke komplikacije da napravi a par nedelje ako se bude cekalo duze nije nista strasno.

Ja sam danas dobio B pa cu kao najsveziji da vam podelim proceduru koju sam prosao...

Moja supruga ima B i ugovor na godinu dana, koji produzuje svake godine, tako da ugovor na neodredjeno nije neophodan. Sigurno da je plus...
Imamo stan oko 50m2. Uslov za stan je da ima min 15m2 po clanu domacinstva i saglasnost agencije (ili od lica od koga se vec nekretnina iznajmljuje) da u njemu moze da zivi supruznik (i eventuano deca, ko ima dece...). Tako da nije potreban veliki stan vec da zadovoljava ovaj kriterijum, da ljudi ne misle da im treba 100 kvadrata ili slicno.
Bruto plata je dovoljna i CHF 4200 ali ako je visa je opet plus.

Vencali smo se pred novu godinu u Beogradu. Supruga se vratila u CH a ja posle bozica predao u ambasadi u Beogradu papire.
Medjunarodni vencani list
Izvod iz maticne knjuge
3 popunjena zahteva za spajanje porodice
3 slike
placena taksa (mislim 60 ili 65e u ambasadi)
i kopiju pasos (ili 3 kopije, nisam siguran)
Sve potrebne informacije dobijete za 5 minuta u ambasadi sta je potrebno. formulari mogu da se preuzmu u ambasadi ili da se skinu sa interneta.

Supruga pozvala agenciju od koje iznajmljujemo stan, rekla im da se udala i pitala da li se slazu da se i ja uselim. Trazili su medjunarodni vencani list i vec nakon dva dana promenili imena na vratim, intefronu i postanskom sanducetu i poslali nam aneks ugovora sa mojim imenom u njemu.

Medjunarodni vencani list je odnela u kadrovsko na poslu da joj promene status zbog obracuna poreza itd.

Sa medjunarodnim vencanim listom i svojom B vizom je otisla u migraciono i pitala sta je potrebno od papira.
Ugovor o stanu + aneks i dopis gde se agencija slaze da se i ja prijavim na istoj adresi
Izvod iz 3 poslednje plate
Kopije njenih prethodnih viza u svajcarskoj
Kopiju njenog pasos
Medjunarodni vencani list
Iz sve tri opstine u kojima je zivela dokaz da nema dugovanja (ne znam zasto iz sve tri ali su tako trazili)
Kopiju mog pasosa
Koliko se secam to je bilo sve sto su trazili i naglasili da moze slobodno da preda dodatne papire za koje smatra da ce biti od koristi. Poslali smo im Izvod sa stednog racuna

Meni su ambasadi rekli da se ceka oko mesec dana ali cim budu imali info oni ce mi se javiti. Nakon mesec dana i ja sam postao nestrpljiv kao i svi vi koji cekate pa sam ih zvao telefonom i receno mi je da su oni polali dokumenta za svajcarsku i obzirom da je moja supruga vec predala njene papire u migracionom ona ce prva saznati da li mi je viza odobrena ili ne.

Sredinom marta mi je na adresu u svajcarskoj stiglo pismo da im dostavim jos potvrdu o nekaznjavaju iz suda u Beogradu (dovoljan je samo prevod kod ovlascenog prevodica za Nemacki, nije potreban apostil). Dve nedelje nakon toga stigao mi je dopis o odobrenju za vizu.

Sa tim odobrenjem za vizu odlazite u ambasadu u Beogradu, dajete im pasos i nakon 7 dana preuzimate pasos sa D vizom. Na D vizi pise da je za spajanje porodice i samo za jedan ulazak u zemlju! Ona vazi 3 meseca tako da u tom roku morate da podnesete zahtev boraviste u CH. Ako vam D viza istekne ponavlja se ceo postupak... Nisam 100% siguran ali bez D vize mislim da bi vas odbili u migracionom.

Od dolaska u Ch imate 14 dana da prijavite boravak u Opstini gde vam odmah zakazuju termin za migraciono (uzimanje otisaka prstiju, fotografisanje itd).
5 do 10 dana nakon toga vam viza stize postom na kucnu adresu.

Pozdrav,
Srecno
Druze, imas pitanje u poruci.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2018. u 10:41 - pre 71 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Jedno prakticno pitanje u vezi stana.

Kolega treba ovih dana da napusti stan u kojem je boravio preko 3 godine. Naravno, pri tome mislim da je stan normalno koristen, nije unisten, sa masnim flekama, isaranim zidovima, obijem ili slicno. Jednostavno, poludisperzija je mozda vremenom malo promenila nijansu.
Ubedjen je da on mora da ga okreci pre vracanja berateru, dok sa druge strane meni to nije logicno. U ceni stana mora da bude uracunato i neko redovno odrzavanje stana, poput krecenja stana posle vise godina, farbanja stolarije i slicno. Negde sam cak i naisao na takvu informaciju, na jednom sajtu za imigraciju.

Da li neko ima saznanja o ovome?


Iz iskustva mog oca mogu da potvrdim da je to tacno. Morao je da okreci stan odnosno "vrati" u prvobitno stanje.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
194.209.14.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2018. u 11:01 - pre 71 meseci
Citat:
boztoga:
da, za to i sluzi depozit koji je dao kad se useljavao. depozit je najcesce 3 mesecne kirije. duzan si da stan vratis u istom stanju u kojem si ga dobio i zato se prilikom useljavanja sklapa onaj zapisnik. Ili ce ga on okreciti o svom trosku ili ce agencija odbiti od depozita i platiti nekoga da okreci da bi i novi stanari koji udju posle njega dobiju sveze okrecen stan kao i on kad se useljavao :)


Depozit je i za mnogo vise od toga. Ja ga nisam dao, isao sam na drugu opciju, da se uclanim u SwissCaution, oni garantuju za mene, a ja placam godisnju clanarinu.

AKo se doslovno drzimo termina "vratiti u istom stanju u kom je preuzet", ondabi trebalo da korisnik koji je dobio stan sa novim friziderom ili sporetom vrati takodje sa novim uredjajima, ili da prefarba svu stolariju, da zameni laminat u sobama, promeni sijalice sijalicama koje su imale iste sate koriscenja....
Jasno je da ako je neko busio rupe u zidovima, mora da ih popuni i okreci ih, ako je isprljao nesto mora da opera, slomio vrata da ih zameni ili popravi bez tragova,...
Ali ako neko koristi stan 5 godina, normalno je da farba na zidovima nije ista, "ne mirisi" na sveze.

[Ovu poruku je menjao SunnyBoy dana 22.05.2018. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2018. u 13:19 - pre 71 meseci
koliko je godisnja clanirina u SwissCaution ?
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
31.10.149.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku23.05.2018. u 17:27 - pre 71 meseci
https://swisscaution.ch/en/

Ima kalkulatior.

Zavisi od iznosa koji se "osigurava".
Registracija je 231 CHF, fiksno.
Narednih godine je
231CHF u slucaju 4000CHF depozita
336CHF u slucaju 6000CHF depozita
441CHF u slucaju 8000CHF depozita
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1103978 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.