Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa daljinskim upravljacem TTS35AI

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa daljinskim upravljacem TTS35AI

[ Pregleda: 841 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale75a
sasa andjelic
krusevac

Član broj: 79759
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa daljinskim upravljacem TTS35AI06.08.2010. u 17:39 - pre 167 meseci
Kupio sam pre neki dan polovan daljinski upravljac TTS35AI sa com port ic senzorom ali ne mogu da ga pokrenem. Prvi put sam se sreo com port ic senzorom pa me interesuje posle namestanja senzora kad se pokrene windows da li treba da ga registruje kao nepoznati hardver jer kod mene to nije bio slucaj i ako ne treba sta treba da uradim kako bi uspostavio komunikaciju izmedju daljinskog i senzora. Daljinski sam proverio kod drugara koji ima usb ic senzor i on radi. Probao sam program grider i pokusao sa winlrc ali bezuspesno. Molim vas pomozite mi.
Unapred se zahvaljujem
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Problem sa daljinskim upravljacem TTS35AI06.08.2010. u 19:37 - pre 167 meseci
Jel uključen COM port u BIOSu?
Obrati pažnju da nije na "automatic" već da mu je dodeljen resurs (IRQ).

Takođe, ponekad u nekim kombinacijama ploča/uređaja ume da bude problema ako uređaj nije povezan na COM poret pre paljenja računara.

OS neće detektovati uređaj jer nije reč o Plug'n'play uređaju. Softver treba da se podesi da određeni COM port koristi.
 
Odgovor na temu

sale75a
sasa andjelic
krusevac

Član broj: 79759
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa daljinskim upravljacem TTS35AI07.08.2010. u 14:18 - pre 167 meseci
probao sam sve moguce varijante u biosu i nikako da vidi senzor kao uredjaj. Da li postoji jos neki nacin?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa daljinskim upravljacem TTS35AI

[ Pregleda: 841 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.