Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ima li ovde korisnika rock linux distribucije?

[es] :: Linux :: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?

[ Pregleda: 4283 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladaS79
Pancevo

Član broj: 16055
Poruke: 87
*.tehnicom.net



Profil

icon ima li ovde korisnika rock linux distribucije?22.01.2004. u 17:39 - pre 246 meseci

kao i svaki pocetnik prvo sam krenuo sa mandrake distribucijom, zatim na rh-u bio jako kratko i onda je za mene pravo otkrovenje bio slackware u verziji 9.0... medjutim davno je to bilo... jos malo pa ce godinu dana, a svi znamo kako i kojim tempom napreduje open source zajednica.... doslo je doba da se radi update... kako mi se nisu svidele mogucnosti koje nudi sam slack u varijanti slapt-get, slack-get itd. (cuo sam i za rsync) i kako mi se ucinila interesantnim ideja da sam iskompajliras ono sto planiras da korisits nedavno sam stigao na gentoo... emerge je za svaku pohvalu sto se tice dodavanja programa.... mada znam da nije bas toliko pametan kada radi unmerge ili depclean... omogucava jednostavan update celog sistema sa emerge --update system i emerge --update world - nisam jos probao ali to bi navodno trebalo da radi.... e sada usput sam cuo za rock... jos jedna lfs distribucija.... i prica se da je dobra... pa me zanima da li neko to koristi... i kakve utiske ima... da li postoji nesto tipa emerge na njoj... koje prednosti bi izdvojio... mane...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.dsl.siol.net



Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?23.01.2004. u 09:19 - pre 246 meseci
Kao prvo ni gentu ni rock nisu lfs distribucije i uopste pojam lfs distribucije mi je malo nejasan! Mozda zbog samog naziva "linux from scrach" aka make ur own linux.

ne znam tacno kako gentu funkcionise posto sam ga koristio tek nekih nedelju dana i to vec instaliran distro ali pogledaj malo u ports stablu po makefileovima za tim opcijama koje ti nedostaju. Prednosti rock-a su po meni standardniji pristup organizaciji sistema ( gentu po tom pitanju pravi svoj os .... run leveli za pocetak preko wheel grupe itditd ) mnogo flexibilnije ports skripte koje omogucavaju bildanje preuredjenog iso-a i jos stosta. Doduse rock tim je u zadnje vreme poceo malo da benavi i da se upusta u trku sa ostalim krsh distribucijama ubacujuci previse nepotrebnih stvari u base install, problematicne skripte nedovoljno iztestirane i tako te stvari. Prednost gentu-a je sto ima ubedljivo najvece ports stablo koje sam ja video koje usput i radi pristojno dobro ( citaj za svoj kratki vek koriscenja nisam imao problema sa buildanjem )

Tako da moj savet je za neki sever minimalni rock i to da se potrudis da nadjes neki noviji relativno provereni build i njega nadogradis po svojim potrebama, a za workstejsn gentoo.

Ili batalis sve to i stavis bsd posto su sve to pokusaji kopije doticnog na linuxu.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.dsl.siol.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?23.01.2004. u 10:33 - pre 246 meseci
Koristim rock linux distro vec vise od 2 godine, jos od verzije 1.4.0. Sve pohvale kao server varijanta ( provereno vec na 20ak server instalacija linux servera ). Dok isto ne bih mogao da kazem za desktop upotrebu. Desktop upotreba je moguca ali uz mnogo hacking-a rock-src stabla, tako da je komfor koji nudi po tom pitanju ~ 0%.

Jedna dobra stvar kod rock-a je mogucnost cluster build-a. To je dobra stvar pri przenju distribucije u distributivnom okruzenju, i jos nisam video to ni ujednoj drugoj distribuciji.
Kao i out-of-the box resenje koje ti na osnovu selektovanih paketa gradi custom iso fajl, naravno bootabile-an.

To je sve sto treba istaknuti. Sve ostalo je vec vidjeno aka topla voda.
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?23.01.2004. u 20:34 - pre 246 meseci
gentoo moze da se dist cc-uje.

Rock linux... koliko sam primetio veoma brz je, ali mi je nesto zasmetalo (ne secam se sta), pa sam se vratio slacku, ali sada sam na gentoo-u i prezadovoljan sam!
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?23.01.2004. u 22:32 - pre 246 meseci
Slazem se sa mohikancem. Njima izgleda cilj da dodaju sto vise paketa, a nista bukvalno ne rade u poboljsanju samog sistema. Svakih mesecak dana oni objave nesto kao stigli smo do tog i tog broja paketa, sto u neku ruku nema veze...

Rock je u svakom slucaju zanimljiv distro. Samo, ima na njemu jos dosta da se radi, pa tek onda moze da se uporedjuje sa ostalim distribucijama tipa Deb, Slack, Gentoo itd..
 
Odgovor na temu

VladaS79
Pancevo

Član broj: 16055
Poruke: 87
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?23.01.2004. u 22:37 - pre 246 meseci

kao sto sam gore i napisao i ja sam trenutno na gentoo-u i stvarno sam prezadovoljan... kad se setim koliko sam se patio sa slackom pri instaliranju novih programa to je strasno... pogotovu mislim na one programe na cijim web stranama ne pise od cega su zavisni... pa tek kad vidim gde pukne ./configure trazim sta mi jos ekstra treba... sa gentom je to stvarno prava pesma... i jos nesto slack 9 je i386 a 9.1 koliko sam cuo i486 kompajliran... e sada da li je to moj trip ili ne ja kad sam na slack 9 upgrade-ovao kde sa paketima prekompajliranim za i686 osetio sam razliku u brzini a da ne govorim o gentu, na kom sam kompajlirao od nule i to sam ekstra flegovima tipa 3dnow, sse, mmx... nije mnogo ali se oseti ;)))
nego da se vratim rocku... znaci kazete definitivno ne za desktop.... ok... sta kazete onda na mozda FreeBSD ili tako nesto.... trenutno sam stvarno zadovoljan mogucnostima genta ali me zanima da li ima jos nesto bolje od toga...
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?23.01.2004. u 23:43 - pre 246 meseci
Ako mene pitas ni jedan linux nije za desktop :) A sto se rock-a tice trenutno ga koristim i prvi utisci su vise nego zadovoljavajuci :o)
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?11.04.2004. u 17:28 - pre 243 meseci
Citat:
VladaS79:
sta kazete onda na mozda FreeBSD ili tako nesto.... trenutno sam stvarno zadovoljan mogucnostima genta ali me zanima da li ima jos nesto bolje od toga...


FreeBSD bi ti bio odlican izbor :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?11.04.2004. u 17:52 - pre 243 meseci
.. samo što nije linux.
 
Odgovor na temu

VladaS79
Pancevo

Član broj: 16055
Poruke: 87
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?11.04.2004. u 21:51 - pre 243 meseci

instalirao sam u medjuvremenu FreeBSD 5.2.... prvi utisci su vise nego povoljni... ne znam da li se varam ali cini mi se da ufs mnogo brzo radi.... mada nazalost trenutno nemam bas vremena da se bavim manuelima kako bi konfigurisao ceo sistem prema svojim potrebama.... i jedna stvar mi mnogo smeta... mada verujem da je to stvar ovog prethodnog... konfigurisanja jel' da.... nemam bash completion! ;).... i da jos nesto.... ne mogu da nateram misa da radi ni ovako a ni pod X-om.... isprobao sam sve i trazio na netu... ali nista... probao sam kako sam bsd preporucuje ali nista....
a sto se tice toga da nije linux.... nije mi to uopste bitno.... bitno mi je sta sistem nudi i sta meni treba od toga.... uostalom da sam bio zadovoljan sa windozeom ne bih se ni raspitivao oko ovih stvari.... zar ne?
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?12.04.2004. u 02:13 - pre 243 meseci
Citat:
nemam bash completion! ;)


A možda nemaš ni bash?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?12.04.2004. u 12:37 - pre 243 meseci
Radi ti brzo zato sto 5ica koristi ufs2.
 
Odgovor na temu

VladaS79
Pancevo

Član broj: 16055
Poruke: 87
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?12.04.2004. u 21:27 - pre 243 meseci
aaa..... mozda bas zbog te dvojcice ne mogu da montiram iz linuxa freebsd-ovu particiju....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: ima li ovde korisnika rock linux distribucije?

[ Pregleda: 4283 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.