Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poručivanje robe iz Kine?

[es] :: E-Kupovina :: Poručivanje robe iz Kine?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 40509 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Virsss
Preduzetnik
Novi Sad

Član broj: 264899
Poruke: 2
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Sajt: www.viruss.co.rs


Profil

icon Poručivanje robe iz Kine?23.07.2010. u 14:19 - pre 167 meseci
Hteo bih da kupim jedan mali aparat iz Kine, tezina oko 4kg a cena je oko 250 dolara, našao sam ga na sajtu www.tradekey.com

Nikad nisam kupovao ništa preko neta, pa bih molio ako možete da me posavetujete, kako ide procedura naručivanja, da li ja biram dostavljača. Nije mi bitno vreme isporuke, važnija mi je cena i sigurnost isporuke. Šta ako ja to platim i ne dobijem robu, pretpostavljam da se to dešavalo. Kako to izbeći, postoji li neki način plaćanja da dobijem pare nazad ako ne stigne roba? Koliko bi otprilike bila carina za ovako nešto? Da li je neko naručivao iz Kine tako nešto, a da nije sa nekog poznatog sajta (bar je meni nepoznat)?
 
Odgovor na temu

Bejzbolka
Student
Sabac

Član broj: 268694
Poruke: 8
91.150.71.*



Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?19.09.2010. u 11:23 - pre 165 meseci
Interesuje me da li je neko imao priliku da narucuje robu iz Kine?
http://www.nfl777.com/INDEX.HTML naleteo sam na ovaj sajt i u razgovoru sa operaterima sajta video da su cene izuzetno povoljne od odece, obuce, satova, nakita... Jedini problem je shipping za Srbiju koji je duplo veci od vrednosti proizvoda kad se uzima na malu kolicinu. Za mene problem predstavlja kako objasniti domacim carinicima koliko sam platio robu kad placanje ide preko Western Uniona. Mozda je i neka prevara odkud znam (Nike patike R4 30$ a shipping 70$) .Ako neko ima iskustva sa ovim ili nekim slicnim Kineskim sajtom neka podeli ovde sa nama.
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?20.09.2010. u 07:55 - pre 165 meseci
moze sve da se naruci iz kine, ali carina najverovatnije nece izostati. Mada nije ni to 100%, u zavisnosti ko radi u carini tad kad se vas paket nadje na carinskom terminalu (ili kako se vec to zove).
Sto se tice sigurnosti, najbolje je placanje pay palom, jer koliko-toliko je osigurano (tipa da ce prodavac taj proizvod poslati na zeljenu adresu)
To govorim iz licnog iskustva, za ostale vidove placanja ne mogu da tvrdim i da znam koliko su pouzdani
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
212.200.65.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?22.11.2010. u 08:15 - pre 163 meseci
Da li neko ima iskustva sa sajtom solomobi.com? Naručio bih jedan mobilni telefon koji se u Beogradu ne može naći, za sebe. Sajt postoji skoro četiri godine, na internetu ne mogu naći konkretne žalbe prevarenih ljudi, a plaćanje iz Srbije i slanje ovamo je lako.

Inace, 2007. sam od jednog Kineskog prodavca sa e-bay-a narucio i dobio nekoliko adaptera za memorijske kartice, tako da nemam losih reči.
 
Odgovor na temu

miki_np
novi pazar

Član broj: 99354
Poruke: 3
188.55.28.*



Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?28.12.2010. u 14:28 - pre 161 meseci
Ja sam kupovao sa
alibaba.com
Medjutim sajt je veoma tezak, i nije bas najbolje zasticen, naime kupio sam GPS uredjaj 128mb ram 4gb rom, 533 procesor, DVB, BT, AV, HD 800x480 monitor...Stigao mi je preko DHL za nekih 3 dana, medjutim nikako nisam bio siguran od koje firme da kupim, to je problem sa ovim sajtom, sto morate mnogo vremena da izgubite...

Medjutim sajt

aliexpress.com

je jedan od najsigurnijih i najboljih kineskih sajtova. Najslicniji je ebay-u, postoji zastita u vidu da kada izzvrsite placanje, pare stoje na sajtu a ne idu prodavcu sve dok vi ne potvrdite da ste dobili robu i da odgovara opisu tek onda prodavac dobija pare... normalno da podrzava PayPal a takodjer i direktno uplacivanje preko visa i mastercarda...

Nadam se da sam bio od pomoci
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?19.02.2011. u 10:37 - pre 160 meseci
Citat:
Medjutim sajt

aliexpress.com

je jedan od najsigurnijih i najboljih kineskih sajtova. Najslicniji je ebay-u, postoji zastita u vidu da kada izzvrsite placanje, pare stoje na sajtu a ne idu prodavcu sve dok vi ne potvrdite da ste dobili robu i da odgovara opisu tek onda prodavac dobija pare... normalno da podrzava PayPal a takodjer i direktno uplacivanje preko visa i mastercarda...

Nadam se da sam bio od pomoci


Hvala !

Sajt ima dosta zanimljivih proizvoda

Ono sto kod nas prodaju za 25-30 eura je kod njih 10-15 puta jeftinije
 
Odgovor na temu

chipo
private
Osijek

Član broj: 284367
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?05.05.2011. u 09:14 - pre 157 meseci
Vidim da ste kupovali reko aliexpressa. Ako mi možete odgovoriti na koji način ste rješili sa carinom. Ja sam jučer izvršio jednu uplatu preko paypala, međutim na paypalu mi stoji samo iznos koji sam uplatio i piše da je uplata za aliexpress. Kako ću carini dokazati da se radi o robi koju sam naručio, jer ne piše o čemu se radi.... da li postoji neki račun koji bi bio vidljiv da je transakcija koja plaćena paypalom vezana za dotični proizvod koji je kupljen na aliexpressu? ili možda kad mi stigne roba, pa kad potvrdim da je stiglo onda dobijem neko izvješće na paypal?!

Hvala unaprijed, nadam se da nisam bio naporan :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?05.05.2011. u 11:05 - pre 157 meseci
Pogledao sam nasumicno dve stvari tamo od kojih sam jednu kupio nedavno preko e-bay-a. Trenutno je to na eBay http://cgi.ebay.com/EDUP-150Mb...main_0&hash=item3366030cc8 cena $1,35 a postarina do Srbije $5,99. Na aliexpress identican artikal NE salju u Srbiju - http://www.aliexpress.com/prod...Free-Shipping-wholesalers.html ali njegov rodjeni brat http://www.aliexpress.com/prod...ter-Wholesale-wholesalers.html kosta slicno ali je najniza postarina ovamo malo ispod 29 dolara (dvadesetdevet), tako da je poredjenje sa eBay ovde u prilog eBay-u.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

radredidisciplina

Član broj: 186306
Poruke: 84
*.ap.plala.or.jp



+2 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?12.05.2011. u 19:51 - pre 157 meseci
Kada ti stigne roba u paketu ce biti i racun sa nazivom robe i cenom. To
bi trebalo da je dovoljno za carinu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?12.05.2011. u 20:25 - pre 157 meseci
Citat:
radredidisciplina: Kada ti stigne roba u paketu ce biti i racun sa nazivom robe i cenom. To
bi trebalo da je dovoljno za carinu.
Imas li ti nekih konkretnih iskustava sa ovim? Ja nemam sa Kinom nego sa slanjem iz SAD a sklon sam da verujem da su ljudi svuda slicni - i kupci i prodavci i carina.

Ja licno ne kupujem nista licno nego preko posrednika, jer mnogi sajtovi ne salju robu ovamo, mnogi zahtevaju placanje iskljucivo PayPalom i slicno i tako sam se odlucio za posrednika koji uz neku malu naknadu sve obavi za mene. On je odmah poceo da pise manje iznose na pratecem dokumentu cim smo poceli. Ne secam se vise da li sam uopste pokusao da ga nesto ubedjujem da pise tacno ili ne, uglavnom ostalo je tako.

Tu stizemo do drugog problema. Carinici nisu naivni i ja sam na njihovim dokumentima prepoznavao svoju kupljenu robu po ceni takoreci u cent. Kako oni to znaju? Ovde smo imali prilicno ostru diskusiju oko toga. Ja mislim da oni sasvim hladno pogledaju na Internetu, jer cak i ja, koji sam laik ali sad vec imam neka iskustva, za par sekundi nalazim na amazon i ebay sta god hoces, sto ne bi i oni? Bila je postavljena primedba da je to bez veze, da njih zanima prava cena, u pravoj prodavnici, sto se postize poredjenjem sa istom ili slicnom robom, vec uvozenom (za koju ne znam odakle im pravi racun, iz prave prodavnice, ako je stigla na isti ili slican nacin kao moja?). Osim toga, ja JESAM kupio robu na amazon, javno se vide cene, specifikacije i sve ostalo za tu robu, nece neki gigant kao amazon da kazi lazne cene za tamo nekog mene is Srbije, ali sva ta objasnjavanja su ostala bez razumevanja i covek sa suprotnim stavom je otisao toliko daleko da je rekao da se BAS ZATO I DESTIMULISE KUPOVINA ROBE OD PRIVATNIH LICA. Nije bitno, ali eto. Dodatno, cene identicnih artikala se na amazonu i ebay cesto razlikuju od prodavca do prodavca i za 20 - 50% pa ne znam kako bi neko za takvu robu dobijao tacnu cenu poredjenjem. U situaciji kad nasa posta i carina obilno koriste Internet za pracenje posiljki iz inostranstva nije mi jasno zasto bi taj isti Internet negirali i kao "prodavnicu" i zahtevali racune iz neke fizicke prodavnice kad je totalno jasno da ja nisam mogao tamo da kupim robu. Verujem da bi iskusan advokat ovde imao sta da kaze, jer je to pojava koja bi se mogal uvrstiti u neku vrstu zabrane trgovine i slicno.

Uglavnom, carinici znaju koliko sta kosta i onda to uzimaju u obzir. Nekad te potpuno oslobode carine, ako smatraju da je to fizicko lice poslalo fizickom licu a u zadnje vreme su bila i neka objasnjenja o olaksicama od strane Uprave carine, ali nisam zapamtio tacno o cemu se radi. Trude se oni da olaksaju koliko se moze, nije da nas mrze, ali i drzava trazi da i ona dobije neki dinar kad se vec pravi promet robe.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cv3le
Surdulica

Član broj: 301999
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?16.04.2012. u 05:36 - pre 146 meseci
Pozdrav,

Vidim ima puno onih koji trguju online po Kini pa me interesuje dali bi neko mogao da mi objasni ceo postupak od trenutka kada se odabere [redmet pa do trenutka placanja na aliexpress-u

Tek da unesem neke novine u celu raspravu oko carina-mogu vam reci ono sto znam i sta su mi rekli oni koje sam kontaktirao na razlicite nacine
1)Carina-Sva roba jeftinija od 50 eura ne podleze carini ukoliko se roba kupuje za licnu upotrebu i ukoliko je kupuje fizicko lice(Pokloni se tretiraju na isti nacin-dakle kao kupljena roba)
2)Transport-Aliexpress nudi vise nacina transporta.Sto se konkretno DHL-a tice sa pojedinim kompanijama zakljucio je ugovore te je tako transport za odredjene proizvode besplatan,osim toga nudi se i Kineska posta i posta u Singapuru kao i ostali poznati prevoznici poput FedEx-a itd...i sto se njih tice pojedine kompanije omogucavaju free shiping(besplatan transport kako sam ja shvatio do kucnoga praga-UKOLIKO NISAM UPRAVU NEKA ME NEKO ISPRAVI)
3)Sigurnost-Postoji opcija Osiguranja proizvoda ali ona ne vazi za nasu zemlju i postoji ta Escrow opcija(Depozit-Novac odlazi u ruke kompanije tek kad dospe do krajnjeg korisnika)

Moje pitanje je kako tece celokupni postupak placanja i kako da osiguram svoj novac...i kako se vrsi uplata preko nasih banaka...po prvi put online kupujem i nebih zeleo da budem nasamaren ove podatke dobio sam od ljudi sa kojima sam bio u kontaktu prilikom informisanja o robi iz Kine i njenom uvozu...

Nadam se da cu dobiti odgovor...unapred zahvalan :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?16.04.2012. u 11:08 - pre 146 meseci
Citat:
cv3le:Nadam se da cu dobiti odgovor...unapred zahvalan :)
Neces dobiti odgovor. Problem je, sto si u jedan post stavio mnogo pitanja. O svakom od tih pitanja ima na ES po najmanje par tema, komplikovano je to.

Gledao sam navedeni sajt, sa koga nikada nista nisam kupovao, i tamo vidim da ima bas dosta objasnjenja, sve korak po korak. Sad, ili ne znas engleski dovoljno ili je nesto drugo u pitanju ali zaista pitas bas sve. Recimo, ima li u banci neki racun pa da uplatis (bice da sam ovo izmesao, posto imas jos u jednoj temi gotovo identicna pitanja). Nema. Placa se karticom, a to bi morao vec da znas. Ovako ispada da neko treba da ti objasni bas sve redom, sto je prakticno nemoguce. Ti izgleda zamisljas online kupovinu kao ono nekad ovde (mozda jos i sada) - ti napises nekom preduzecu da ti treba recimo sporet, oni ti posalju predracun, ti odes u banku, na njihov racun uplatis pare i gotovo, nije to tako za online kupovinu.

Nemoj ovo da shvatis kao neku ruznu kritiku, da te ja nesto potcenjujem ili slicno, daleko od toga. Kao juce sam bio na tvom nivou a sada nakon 2 - 3 godine redovnog kupovanja online jos uvek ima bezbroj stvari koje ne znam dovoljno.

I nema totalne zastite od gubljenja para i prevara. Ljudi u principu rade korektno ali tu i tamo se desi neki kiks i nestane roba ili pare i sad ako ti se desi da ti je bas prva kupovina bas taj slucaj koji je sudbina odredila da bude nesrecan ti ces kasnije govoriti: "Kupovao sam ja online, nikad vise - prva kupovina mi propala, da im sve po spisku!"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?16.04.2012. u 16:15 - pre 146 meseci
@cv3le

Najbolje je da polako krenes u to, zapocnes proces kupovine, pa ces vec videti koliko razumes i sta ti nije jasno. Kada zapnes negde konkretno, postavi pitanje ovde vezano za konkretan problem.
Ovako teoretisanje uopsteno ti nece mnogo pomoci.
Naravno preporucujem ti sa sitnom kupovinom, da prvo vidis kako to sve ide, a posle krupnije i skuplje stvari. Takodje, prelistaj ovde forum i postojece teme, dosta ce ti pomoci.

Poz,
Marko

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

cv3le
Surdulica

Član broj: 301999
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?17.04.2012. u 19:21 - pre 146 meseci
Citat:
tdjokic: komplikovano je to.

Pa upravo zato sto je komplikovano treba da se razjasni cela problematika kupovine preko aliexpressa
Sve pogodnosti,manjkavosti ama bas sve jer nemam dovoljno novca za bacanje a ovde je kupovina povoljna :)
Nista nije nejasno iako sam imao odlican 2- iz engleskog kontam postupak-zelim dodatna razjasnjenja,nije problem da odem u neku banku i tamo dobijem sve odgovore o transferu novca nacinima uplate itd ali cemu bi onda sluzio ovaj forum.
Promasio si sustinu-pomoc,objasnjenje,informacija-tome sluze forumi
A ova generalna zajebavanja tipa KAKO JE OVO PITANJE GLUPO,SVE TI LEPO PISE...nastupam u ulozi nekoga ko ne razume citavu problematiku i trazim objasnjenja-ali uz ovakav stav mislim da mi call servis uprave carina,DHL call servis i verovatno neki bankarski sluzbenik mnogo vise pomazu nego ti sa ovakvim odgovorima
Nego nebitno cana proizvoda je 60 dolara narucio sam ga i ukoliko za 20 dana ne uplatim na njihov racun narudzbina se ponistava
E sad ja odem u banku sa novcem i sta dalje(Imam neku karticu komercijalne banke preko koje primam platu)...mogu li sa njom odraditi posao ili i tu postoji neka caka
ODGOVORI TIPA,PA KAKO TI NIJE JASNO,IMAS SVE LEPO NAPISANO ITD MI NE POMAZU...objasnite-nekada ivama mozda to nije bilo najjasnije...:)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?17.04.2012. u 20:07 - pre 146 meseci
Ama covece ne pricaj gluposti, ne moze "sve" da se objasni jer postoji gomila detalja koji zavise od odgovora na prvo pitanje, pa drugo, pa redom! Gomila tema, gomila postova o bezbroj detalja i ti bi sad hteo da ti neko to objasni u jednom postu. Jednostavno GLUPOST i to velika! Ja ti malo ukazao na sirinu pitanja i odgovora i izvinio ti se a ti se raspricao sa nekim pausalnim kritikama!

Citat:
cv3le: E sad ja odem u banku sa novcem i sta dalje(Imam neku karticu komercijalne banke preko koje primam platu)...mogu li sa njom odraditi posao ili i tu postoji neka caka
Hajde konkretno. Kazes da imas "neku karticu", dobro. Sada idi na http://escrow.aliexpress.com/e...i-pay-with-my-credit-card.html i radi kako je tamo napisano pod How do I pay with my credit card?. Ides redom i ili ce biti u redu ili ce ti javiti nesto da ta kartica nije podrzana ili nesto slicno. Ako ti to javi onda se opet javi ovde, neko ce znati da ti kaze sta dalje.

U nasoj banci nemas sta mnogo da uradis po tom pitanju, jedino se treba pobrinuti da na kartici imas dovoljno novca i to uvek malo vise nego sto je cena robe koju nameravas da kupis.

I jeste dobro skupljati informacije na vise mesta, ali ti si ovde na JEDNO mesto poslao dva upita, to se tako ne radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?17.04.2012. u 22:48 - pre 146 meseci
@cv3le

Odgovor na pitanje iz drugog thread-a:

Ako pise da je besplatno, onda je valjda tako... u suprotnom je prevara. :) Ukoliko ti nista ne naplate slanje, posiljka kada stigne ovde ce ici u proces spedicije i to ces platiti ~4k din.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

cv3le
Surdulica

Član broj: 301999
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?17.04.2012. u 23:02 - pre 146 meseci
Citat:
tdjokic: Ama covece ne pricaj gluposti, ne moze "sve" da se objasni jer postoji gomila detalja koji zavise od odgovora na prvo pitanje, pa drugo, pa redom! Gomila tema, gomila postova o bezbroj detalja i ti bi sad hteo da ti neko to objasni u jednom postu. Jednostavno GLUPOST i to velika! Ja ti malo ukazao na sirinu pitanja i odgovora i izvinio ti se a ti se raspricao sa nekim pausalnim kritikama!

Hajde konkretno. Kazes da imas "neku karticu", dobro. Sada idi na http://escrow.aliexpress.com/e...i-pay-with-my-credit-card.html i radi kako je tamo napisano pod How do I pay with my credit card?. Ides redom i ili ce biti u redu ili ce ti javiti nesto da ta kartica nije podrzana ili nesto slicno. Ako ti to javi onda se opet javi ovde, neko ce znati da ti kaze sta dalje.

U nasoj banci nemas sta mnogo da uradis po tom pitanju, jedino se treba pobrinuti da na kartici imas dovoljno novca i to uvek malo vise nego sto je cena robe koju nameravas da kupis.

I jeste dobro skupljati informacije na vise mesta, ali ti si ovde na JEDNO mesto poslao dva upita, to se tako ne radi.

Verovatno si upravu kad kazes da je glupo.Hocu da skontam sve odjednom ali ne ide-mada sad razumem celokupni postupak-HVALA NA ODGOVORIMA :)
 
Odgovor na temu

cv3le
Surdulica

Član broj: 301999
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?18.04.2012. u 00:35 - pre 146 meseci
Citat:
mr. ako: @cv3le

Odgovor na pitanje iz drugog thread-a:

Ako pise da je besplatno, onda je valjda tako... u suprotnom je prevara. :) Ukoliko ti nista ne naplate slanje, posiljka kada stigne ovde ce ici u proces spedicije i to ces platiti ~4k din.

Pa mogu li oni da mi naplate spediterske usluge ako se roba ne carini...sva roba jeftinija od 50 eura ne podleze carinjenju,i za kakve usluge oni naplacuju taj novac ???
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?18.04.2012. u 01:43 - pre 146 meseci
Citat:
cv3le: Pa mogu li oni da mi naplate spediterske usluge ako se roba ne carini...sva roba jeftinija od 50 eura ne podleze carinjenju,i za kakve usluge oni naplacuju taj novac ???
Ne znam kako je sa Kinom, ali normalno ako ti stigne nesto iz SAD preko DHL to neces dobiti na kucnu adresu nego ce te ljubazni ljudi iz DHL pozvati telefonom i reci da ti je posiljka stigla (opet ogranicenje - to vazi za Beograd, ne znam kako je sa mestima iz unutrasnjosti i ne verujem da imaju neke podruznice po Srbiji, pa cak i ako ih imaju oni ce ti reci isto). Znaci, tvoja posiljka TE CEKA na aerodromu.

Moras pozuriti jer se lezarina placa i verovatno nije jeftina. Onda odes na aerodrom, pitas gde je tvoja posiljka i oni te upute na neki salter da pocnes da radis potrebne formalnosti. Onda drugi salter, treci, ima ih vise jer je postupak komplikovan. Cak i da ti dodje prazna kutija, carina mora da je otvori, odredjene formalnosti moraju da se ispostuju, i sve to se placa. Na kraju ce ti napisati "Carina = 0, PDV = 0, otkup tovarnog lista = nesto par stotina dinara i jos neka sitnina, neke takse i lezarine" ali da bi ti licno dosao do tog kraja nema sansi, jer bi verovatno zaista morao da dodjes licno i zato postoje spediteri koji sve to odrade za tebe i onda ti taj postupak naplate, jer su zaista radili mnogo. Nema veze sto je kutija prazna, sto si oslobodjen carine, trik je u tome da je to neko morao da pogleda u skladu sa zakonima i sada mozes mirno da odneses tvoju praznu kutiju kuci. Odnosno, spediter organizuje i dostavu na tvoju adresu, sto je dodatni trosak. Licno sam to sve platio mnogo puta a kasnije presao na slanje obicnom postom, gde je sve to drugacije i jeftinije. A sirom sveta ljudi koriste DHL jer je brze i jednostavnije, osim kod nas.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cv3le
Surdulica

Član broj: 301999
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Poručivanje robe iz Kine?18.04.2012. u 02:08 - pre 146 meseci
Citat:
tdjokic: Ne znam kako je sa Kinom, ali normalno ako ti stigne nesto iz SAD preko DHL to neces dobiti na kucnu adresu nego ce te ljubazni ljudi iz DHL pozvati telefonom i reci da ti je posiljka stigla (opet ogranicenje - to vazi za Beograd, ne znam kako je sa mestima iz unutrasnjosti i ne verujem da imaju neke podruznice po Srbiji, pa cak i ako ih imaju oni ce ti reci isto). Znaci, tvoja posiljka TE CEKA na aerodromu.

Moras pozuriti jer se lezarina placa i verovatno nije jeftina. Onda odes na aerodrom, pitas gde je tvoja posiljka i oni te upute na neki salter da pocnes da radis potrebne formalnosti. Onda drugi salter, treci, ima ih vise jer je postupak komplikovan. Cak i da ti dodje prazna kutija, carina mora da je otvori, odredjene formalnosti moraju da se ispostuju, i sve to se placa. Na kraju ce ti napisati "Carina = 0, PDV = 0, otkup tovarnog lista = nesto par stotina dinara i jos neka sitnina, neke takse i lezarine" ali da bi ti licno dosao do tog kraja nema sansi, jer bi verovatno zaista morao da dodjes licno i zato postoje spediteri koji sve to odrade za tebe i onda ti taj postupak naplate, jer su zaista radili mnogo. Nema veze sto je kutija prazna, sto si oslobodjen carine, trik je u tome da je to neko morao da pogleda u skladu sa zakonima i sada mozes mirno da odneses tvoju praznu kutiju kuci. Odnosno, spediter organizuje i dostavu na tvoju adresu, sto je dodatni trosak. Licno sam to sve platio mnogo puta a kasnije presao na slanje obicnom postom, gde je sve to drugacije i jeftinije. A sirom sveta ljudi koriste DHL jer je brze i jednostavnije, osim kod nas.

Znaci ipak ko ne plati na mostu plati na cupriji...a kakva su ti iskustva sa postom???Dali roba dolazi na kucnu adresu ili i oni spremaju iznenadjenja u vidu nekih troskova.i uopste mogu li da budem siguran u Kinesku i Singapursku postu
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Poručivanje robe iz Kine?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 40509 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.