Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18288 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 07:43 - pre 167 meseci
Zašto hoće na državnu sisu?
Svaki čovjek teži ka sigurnosti, bio on švabo, aboridžin ili srbin. Ist otako svaki od njih bi voleo da za svoj trud/rad dobija više, a znajući da je kod nas stanje takvo da su najsigurniji i najplaćeniji poslovi u državnim službama, ovaj rezultat ankete je potpuno očekivan i prirodan.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 08:25 - pre 167 meseci
eh, bilo bi lepo kad bi se doneli propisi da zaposleni u javnom sektoru ne mogu da imaju vecu platu od prosecne za tu strucnu spremu u privatnom... sudije i inspektore izuzeti, rukovodiocima najvise +50%...
gurali bi se opet tu za drzavnu sluzbu, ali bi stanje bilo pravednije i manje bi nas kostalo...

ima li neko podatak o drugim zemljama gde je prosek plata u javnom sektoru veci od onog u privatnom?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 08:50 - pre 167 meseci
Balkan bato, evo u Bosni u muslimanskom delu, 200 000 veterana prima penziju.. wtf, ljudi u produktivnim godinama.. Sto kaze njihov predsednik da su imali toliko vojske usli bi u Beograd...
U Crnoj Gori stvorise posebnu naciju od drzavne sise, a i ni ovi nasi ovde nisu vise sigurni sta su..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 09:57 - pre 167 meseci
Citat:
Izvoljski: cak i ako je mali trosak to nije argument.



Upravo tako. Birokratija bahato rasipa pare gde god da se nalazi. I tu nema nikakve razlike Srbija-Nemacka-Beneluks ili kojagod

Samo sto u "uredjenim" sistemima, gradjani su unapred nauceni da za drzavnu dudu moraju da imaju neke predispozicije, neku vezu, preporuku, smesak tajne sluzbe, clanstvo u partiji(sto je identicno sa Srbijom..), napono dokazivanje(medju partijskim maherima), dok je mahnito strancarenje u Srbiji izvelo na povrsinu previse decice, rodjaka, kafanskih pajtosa(ukljucujuci i znacajnu kolicinu konobara)...pa i svalera i svalerki..

I napravljena je solidna papazjanija kvazikadrova, veoma nesposobnih, i veoma zlonamernih na svom radnom zadatku, a zahvaljujuci tako niskom intelektualnom rejtingu, lakoj zamenljivozti, i vidnoj nesposobnosti, normalno je da prosecni gradjanin izrazi takvu zelju, samo zelju, da radi na drzavnoj dudi..

Cak mogu da tvrde, da bi ponudili kvalitet vise..od postojecih..

Bez puno, ili upste rada, bez odgovornosti, bez nesigurnosti, uzimati natprosecne pare..lepse od odmora na Bora-Bora

Poz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 10:07 - pre 167 meseci
Citat:
vladd: Upravo tako. Birokratija bahato rasipa pare gde god da se nalazi. I tu nema nikakve razlike Srbija-Nemacka-Beneluks ili kojagod:)

Samo sto u "uredjenim" sistemima, gradjani su unapred nauceni da za drzavnu dudu moraju da imaju neke predispozicije, neku vezu, preporuku, smesak tajne sluzbe, clanstvo u partiji(sto je identicno sa Srbijom..), napono dokazivanje(medju partijskim maherima), dok je mahnito strancarenje u Srbiji izvelo na povrsinu previse decice, rodjaka, kafanskih pajtosa(ukljucujuci i znacajnu kolicinu konobara)...pa i svalera i svalerki..:)



Bas smesak tajne sluzbe ili partijsko clanstvo da radis kao Beamter u Nemackoj :D
Moras da budes drzavljanin te drzave da bi radio za administraciju i to za ne bas veliku platu.

Sansa da tamo zateknes maticara kako sa ortakom cepa radzu za vreme radnog vremena ili da stojis od 3 ujutru u redu je odvec bijedna.
Odnos prema sluzbi u tzv luteranskim zemljama je nebo naspram odnosa u balkanskim zemljama.

Beneficije za obicne administrativne radnike mislim da uopste ne postoje, osim za ucitelje, doktore i policajce - i to mislim da se mahom odnosi na kreditske ili pozicije u osiguranju.

Ako se ne varam, DE ima oko 10% Beamtera u odnosu na broj gradjana i najavljuje se smanjivanje.
Ali kod njih bar nesto zavrsim u razumnom roku i umeju da odgovore na mail ;)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 10:25 - pre 167 meseci
Znamo šta @Ivan piše
Reklo bi se...nit' manje Države, nit' veće Administracije...
A uz to neuspešne.
Ali, sa svetskim platama i benefitima, bonusima i privilegijama, oslobođeno svake odgovornosti za pogrešno učinjeno i neučinjeno, obećano - a neispunjeno.

Administrativni aparat nasleđen od SFRJ, posle SCG...kasnije popunjavan po stranačkim "pravima" i rodbinsko-kumovskoj obavezi...a nije bilo humano te ljude izbaciti na ulicu

Ali i pored toga, samo jedan primer, šta znači drž. služba:
slobodni umetnik biti - je značilo nešto u uskom umetničkom krugu u kome se živelo&radilo.
Onog momenta, kada se "uglavi" u drž. instituciju, dobija opštedruštveni značaj. Ulazak u Prosvetu je odmah "doneo" i oslovljavanje na ulici sa - profesore!
I takvih primera ohohooooo!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 11:03 - pre 167 meseci
Citat:
Isak666: Bas smesak tajne sluzbe ili partijsko clanstvo da radis kao Beamter u Nemackoj :D


Nije ti dobra metoda:D

Ni ovde za cistaca ulice, maticara ili vozaca GSP-a ili cak policajca ne treba smesak sluzbe:D..

Probaj da budes savetnik u SDPR-u, ili pomocnik u nekom ministarstvu..bez osmeha..

Jednostavno sam pobrojao sve uslove, za otprilike sva mesta, a to zaista ne znaci da su potrebni SVI uslovi za bilo koje, svako mesto....cak ni u Srbijici..

Sigurno su u Nemackoj na visokim pozicijama, nestranacki ljudi..:), ako postoje i primeri da nisu clanovi stranaka, moraju da imaju drugu drustvenu tezinu, poreklo ili pozicija u nekoj korporaciji..

Prostih, strucnih gradjana tesko da ima, bez preduslova, jednostavno, ozbiljna drzava tako ne funkcionise, ma sta deklarativno izjavljivala po pitanju sloboda...naravno, na visokim polozajima..ne u nekoj selendri za posao cate..

Drzavna plata u organizovani zrmljama nudi neke povoljnosti, mirnog i stabilnog zivota, bez trzavica. Low level avanture, platica, penzijica, skromno zivljenje..

U Srbiji nesto slicno, ali moze da se izrodi u masnu korupciju, kratkorocnu, blic, ili koju deceniju...a to je vec formula koju mnogi zamisljaju..

Mogucnost prosirenog okoriscavanja u ovom stepenu korupcije..bilo novcanog, bilo nekakvog drugog, od zaposljavanja bliznjih, omogucavanja prisvajanja nekog drzavnog vlasnistva, do prostih informacija, koje mogu da se preoblikuju u materijalna sredstva..kroz munjevite akcije pred donosenje neke uredbe...od kupovine polovnih vozila pred legalizaciju, do kupovine jeftinih placeva pred izgradnju ..ili nesto trece..:)

Ma drzavna duda je ..najsladje mlekce:D:D

Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 11:07 - pre 167 meseci
Citat:
vladd
Sigurno su u Nemackoj na visokim pozicijama, nestranacki ljudi..:), ako postoje i primeri da nisu clanovi stranaka, moraju da imaju drugu drustvenu tezinu, poreklo ili pozicija u nekoj korporaciji..


Ovo propusta sustinu.

Nije sustina to da su svuda "visoke pozicije" popunjene stranackim ljudima, to je verovatno svuda tako - u pitanju su SVE ONE OSTALE pozicije "na sisi" - tj njihova KOLICINA i implikacije na svakodnevni zivot.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 11:25 - pre 167 meseci
Cega metod?

Ne znam ja sta si ti mislio, ali znam sta si napisao i tu nigde ne stoji "za pojedine", nego
Citat:
vladd: Upravo tako. Birokratija bahato rasipa pare gde god da se nalazi. I tu nema nikakve razlike Srbija-Nemacka-Beneluks ili kojagod

Samo sto u "uredjenim" sistemima, gradjani su unapred nauceni da za drzavnu dudu moraju da imaju neke predispozicije, neku vezu, preporuku, smesak tajne sluzbe, clanstvo u partiji(sto je identicno sa Srbijom..), napono dokazivanje(medju partijskim maherima), dok je mahnito strancarenje u Srbiji izvelo na povrsinu previse decice, rodjaka, kafanskih pajtosa(ukljucujuci i znacajnu kolicinu konobara)...pa i svalera i svalerki..


Broj pomocnika u ministarstvima ili savetnika u SDPRu prilicno manji nego broj opstinskih referenata, salterki u posti, pomocnika pomocnika zamenika i ostalih kojima je radno mesto stvoreno na osnovu rodjacko/politicke zaledjine.

U DE je 20% od ukupnog broja cinovnika tih visokostrucnih cinovnika tj raznih savetnika i konsultanata, dok ostalih 80% cine upravo oni kojima ne treba nikakav mig sluzbi, stranacka pripadnost niti bilo sta drugo sto si naveo - osim drzavljanstva za pojedine sluzbe i odredjena skola.

Dok je u Srbiji slucaj da za verovatno 100% ti treba neka veza.



Dok sam radio u Srbiji, retko sam imao problema sa nekim dobro pozicioniranim savetnikom, a cesce sam ratovao sa raznim lokalnim nacelnicima za sport ili predstavnicima opstinskih kancelarija Predsednika ili asistenima sekretara (?!) - sto se tice strucnosti i poznavanja svog posla.

Po vojvodjanskim opstinama rade likovi na tim pozicijama cijim se zaposlenjem daje nagrada za aktivnost u lokalnoj vladajucoj partiji (koja je vladajuca i na republickom nivou, da je ne imenujem sad ) i time se pecaju i ostali mestani za podrsku.



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 11:44 - pre 167 meseci
Pa tu je i razlika, i razlike u "zeljema" gradjena Nemacke i Srbije..

Sitni birokrata, ili cinovnik, u Nemackoj je skroman gradjanin, dok opstinski sekretari u Srbiji setaju versace..

Pre neki dan, svratim do gradske uprave, sve manekeni, ali kao pod konac, crna odela, pantalone malo duze, pa naborane, kosuljica i poneka kravata, cipele sjajne, one od 240 evra+..pitam sta su ovi..referenti..

Do nivoa nepristojnosti, svi napumpani, sa slanicima umesto satova, sa po tri telefona..

Pa to sve ne treba za referenta, ima sefa, nacelnika, na zapadu se zna da PRVI baja nosi crno odelo, i na vrucini, a ostali po rangu..do sivog ili letnjeg..

Birokratija ima drugu dimenziju u Srbiji, ona egzistira sama radi sebe, ako ne muze privredu(malo toga ima i moze), zivi od kredita..

Posao garantuje mandat, osim ako se "stalno" ne zaposle, a tada su zasticeni bolje od belih medveda..mora da im se isporuci socijalni program u iznosu nekoliko desetina hiljada evra..potpuno je neisplatljivo otpustiti ih..


I zato je, pomalo, razlika u Srbiji i Nemackoj..i u trenutnom stanju i u perspektivi..

A malo ce se promeniti, zanemarljivo, u sledecih 20 god..a to je solidan "vek"..zivotni i radni, i dobra osnova za solidan zivot, u birokratiji, i odlicna osnova za penziju...

Poz

P.S
Osvrt za isaka..

"Metod" citanja posta i zakljucivanja, dosadno perfekcionistickog..bukvalnog, SVE mora da se napise, nista ne sme da se ostavi "izmedju redova", ili ne daj boze zdravoj logici..ili opstepoznatom..ako nije napisano, nije se mislilo

Sve precizno, najpreciznije... bukvalno i jasno do poslednje tacke...i zapete...


Jes' da nismo "najnormalniji" (gubimo vreme pred racunarom i zvrljamo po forumima), ali ne treba d apreterujemo

To je los metod i dosadan, vise trolujuci, sto se foruma tice..nema potrebe da se zamajavamo i repliciramo jasne stvari..
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 12:04 - pre 167 meseci
@ Isak,



na 1.07
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 12:22 - pre 167 meseci
Vidi vladd,

mozda je tebi precizno pisanje koje moze svojim necinjenjem da izokrene istinu - kao npr da i u Srbiji i u Nemackoj za komplet drzavnu sisu treba veza, dok realnost kaze da za 80% u DE ne treba sigurno nikakva ledja, sto sa Srbijom nema veze - dosadno perfekcionisticki.

Meni licno su prozaicni postovi koji se delom ocesu o istinu, a delom o licni utisak o necemu o cemu se ne zna puno - trolovanje.

Btw mislim da se ovaj tvoj metod
Citat:
ili opstepoznatom..ako nije napisano, nije se mislilo
moze naci na Paralaksi medju logickim zabludama ;)





@hadzihalif
ako si mislio na deo "princip je isti, ostalo su nijanse", onda i nije cudno to sto sam u skoro svakom susretu sa lokalnim nacelnicima i menadzerima raznih evropskih/razvojnih/omladinskih kancelarija pokusavao -uglavnom bezuspesno- da im objasnim sta je ustvari njihov posao.
Pa pare ostanu tamo i gde su bile jer gospodja iz opstine ne ume da sacini obicni projektni predlog.

Jer sto je vazno da li je tek neki procenat ili su svi zaposleni preko veze, jel?
Necemo trolovati valjda.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.crnagora.net.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 12:34 - pre 167 meseci
Ne vidim nista lose u tome sto je trend da ljudi u Srbiji *trenutno* hrle drzavnom (javnom) sektoru. To je u datim okolnostima cista logika, a kada se covek sluzi mozgom, ne vidim tu nista lose, niti su tu ljudi krvi:

- plate su manje/vise redovne, iako je cist mit da su ogromne (navede se u novinama recimo da neko sa srednjom skolom u EPS-u zaradi 1000DEM, pa obican narod pomisli da svi primaju tolike plate, a tek oni sa vecom skolom. A niko ne pomene da covek radi u smeni u oblaku pepela od cega je tumor pre ili kasnije zagarantovan)
- uplacuje se penziono/zdravstveno
- mnogo vise slobode oko uzimanja godisnjih odmora/slobodnih dana/bolovanja
- vise mogucnosti za prelaz sa radnog mesta na drugo radno mesto po horizontali/vertikali
- firme ne umiru preko noci i sve se desava sporije, pa se na vreme covek moze pokrenuti plan B
- manje stresova sveukupno

A bilo je dana (pre jednu deceniju i vise ) kada su ljudi napustali javni sektor zbog DALEKO vecih plata u privatnom. Ja sam tada u javnom sektoru radio za 136 DEM, i svi su mi se smejali. 10x vise je zaradjivao svaki diler, konobar, svercer, radnik za pultom u bilo kojoj privatnoj prodavnici. Moja logika je bila da je to samo privremeno, pa cu se snalaziti sa strane, znanjem i privatnim poslom. Bio sam u pravu.

E sada, ti dileri, konobari, sverceri, radnici za pultom krive mene zbog 'velike' plate i privilegija i hoce na moje mesto :) Sa moze tacke gledista - ko ih j***. sami su birali ... Onda ih Dinkic kao podrzi (da ih smiri) pa kaze da nama treba smanjiti plate (pre par meseci) a juce kaze da nam treba povecati plate, jer ce to uticati na vecu potrosnju koja je opet od koristi privatnom sektoru. Vrlo jednostavno.


Generalno, problem sa privatnim sektorom u GRADOVIMA U SRBIJI KOJI NISU BEOGRAD (!!!) je sto je *preterano* neizvestan i jako se tesko pronalazi *drugi* posao. U privatnom sektoru se traze mladi i zdravi zivcima. A to traje nekih 10 godina, nakon cega neminovno slede otkazi. Sta ce u privatnoj firmi neko sa 40 godina - em je ruzan em nervozan. Gde da nadje novi posao.


Na osnovu toga - lov na posao u javnom sektoru je sasvim legitimna meta.


Plate u privatnom sektoru su oko 200E, a ja neki dan sracunah da biti vozac automobila u Srbiji kosta 225E.



Slazem se sa da je ovo totalno naopako za prosperitet drzave, ali sta je tu je.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 12:57 - pre 167 meseci
Citat:
Ne vidim nista lose u tome sto je trend da ljudi u Srbiji *trenutno* hrle drzavnom (javnom) sektoru. To je u datim okolnostima cista logika, a kada se covek sluzi mozgom, ne vidim tu nista lose, niti su tu ljudi krvi


Onda ispada da i ljudi koji ne placaju/izvrdavaju poreze, placaju na ruke, ne prijavljuju zaposlene, izvlace cash i to je u datim uslovima cista logika, a takodje se ti ljudi sluze mozgom, jelte, nisu ti ljudi krivi, wtf..

Mislim u prevodu kada Dinkic da 5000 dinara bonusa drzavnoj sisi, evro istog sekunda vredi vise u banci, menjacnici ili ulici, e sad sta je tu zgresio neko u privatnom sektoru koji na primer vraca kredit indeksiran u evricima...

No kako stvari idu, na kraju ce plata u drzavnom sektoru skociti sa 50000 dinara na 5000000000000 dinara ..

 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 13:05 - pre 167 meseci
Ma, ljudi moji, dajte malo optimizma i vedrine na čitavu tu situaciju!

Kada bi ova sredina iznedrila onako genijalnog Nušića da je sve na note kao kod Švaba?

I bilo je tako u doba Nušića i NUšić je i dan danas aktuelan, pa bolje je onda svemu se tome sada smejati nego tamo kroz 50 godina!



Poenta na 5.31
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.crnagora.net.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 13:53 - pre 167 meseci
Citat:
Onda ispada da i ljudi koji ne placaju/izvrdavaju poreze, placaju na ruke, ne prijavljuju zaposlene, izvlace cash i to je u datim uslovima cista logika, a takodje se ti ljudi sluze mozgom, jelte, nisu ti ljudi krivi, wtf..

Po meni to je naprosto FAZA u razvoju biznisa. Mnogi privatnici se grcevito bore da im biznis krene i nemaju drugaciji nacin da se zatvori finansijski krug na drugaciji nacin sem onoga koji si pomenuo. Poznajem mnoge koji su se borili godinama, radili od jutra do mraka i na kraju morali da zatvore bizinis. Kada kezem 'borili se', to podrazumeva i borbu sa inspektorima koje je poslao neki veci biznismen upravo iz razloga da zatvori ove manje. Koliko to vise hrabrosti treba da ima prosecan Srbin da bi se ponasao evrposki? Na kraju i on sam zakljuci da je jednostavnije boriti se za drzavnu sisu.

Ubedjen sam da su mnoge takozvane civilizovane drzave imale ovakvu fazu, koju je nasa drzava naprosto spram evropskih principa blokirala, sa ciljem da samo njima bude lepo.

Naravno, postoje i velike firme koje se ponasaju beskrupulozno prema zaposlenima godinama, onakako kako si i sam napisao - i to su upravo oni koji koji imaju moc da posalju inspektore drugima.

Ali to vec nije u nadleznosti pojedinca koji ima zelju da nesto samostalno postigne.

Citat:
No kako stvari idu, na kraju ce plata u drzavnom sektoru skociti sa 50000 dinara na 5000000000000 dinara ..

Otkuda ti ideja da je plata u javnom sektoru 50,000 din? Plate u BG-u JESU za jedno 20%, 30%, 50% vece za isto radno mesto u tom istom javnom sektoru u Pozarevcu, jer se smatra da je zivot u BG skuplji nego u PO, sto je nebuloza.

Nemoj mi samo pominjati zvanicne proseke, jer oni govore nesto SASVIM drugo. Vecina obicnih radnika bi rado zelela da ima taj prosek plate.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 14:04 - pre 167 meseci
Kao sto ljudi vec rekose - vecina ljudi gleda sigurnost u zivotu, i biraju poziciju koja to zadovoljava.

Tu nema nista sporno.

Problem je _STA_ je ta pozicija.... i zasto je tako.

U Francuskoj je pre par meseci radjena anketa - i zabrinjavajuce veliki % studenata su rekli da hoce drzavnu sluzbu - digla se frka, samo takva... jer to jeste razlog za brigu.

NE njihova "zelja", koliko okruzenje gde je sinonim za dostupan dobar zivot drzavna sluzba.

Srbija mora da smanji kolicinu poslova "na sisi"... na zalost, prosle godine se videlo da je vlast u Srbiji spremna da dodatno zaduzi zemlju i da se biju sa MMF-om samo kako bi zadrzali poslove 'na sisi' i ne bi dosli u situaciju da moraju da rezu poslove rodbini i partijskim prijateljima i da zamrzavaju plate...

Tako da umesto rezanja imamo nove konkurse za "posao na sisi", nove vozne parkove za drzavne sluzbe... i dodatne kredite kod MMF-a i Rusa da se to pokrije :(

Problem? Ma jok...

Vise ljudi na sisi = jos veca opterecenja privatnog sektora, i jos veci dugovi...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 14:31 - pre 167 meseci
Zanimljivo je kako uvek ide ona floskula "ne da MMF". Jasno je da MMF uslovljava, ali kao da se naglašava "Mi bismo vam dali više, al' ne daju ovi MMF-ovci, 'de će im duša".
Pa valjda je i bez tog MMF-a jasno da se "go ne skida".. Naravno, zvuči opravdano kada se isti gurne u prvi plan kao argument.
BTW, poslušao sam ministra i spiskao 5k dinara. Otišlo u privatan sektor
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 14:32 - pre 167 meseci
Citat:
Plate u BG-u JESU za jedno 20%, 30%, 50% vece za isto radno mesto u tom istom javnom sektoru u Pozarevcu, jer se smatra da je zivot u BG skuplji nego u PO, sto je nebuloza.


A ovo je nebuloza^2
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.crnagora.net.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu21.07.2010. u 14:54 - pre 167 meseci
Isto radno mesto u BG termoelektranama bolje je placeno nego u PO. Sta ovde nije tacno?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: [Blic Anketa] Svi bi hteli državni posao i platu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18288 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.