Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc

[es] :: Muzička produkcija :: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chke
Tupko Tupkovic
kraljevo

Član broj: 60783
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc17.07.2010. u 16:05 - pre 166 meseci
u naslovu sve pise. stvar je ovakva:
imam lap top acer aspire 7220. sad ima 1.5gb rama. i prikacim gitaru, ubacio sam asio4all, i stavim u cubase dok sviram i snimam da mi se cuje. al... imam latenciju. oko 1s. lupam glavu satima, prebacujem na mic, pa line in, i onda sam cackao sva ziva podesavanja, i na kraju nista. latencija ostaje. ako ima neko bilo kakav predlog, i vise sam nego rad da isprobam. u najgorem slucaju cu dignem lap u vazduh :))
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc17.07.2010. u 17:13 - pre 166 meseci
U naslovu ne piše recimo, kakvu zvučnu kartu imaš u tom lap top-u.

Jer, ako je Realtek...za njega kažu "najbolje radi kada je isključen..."

Šalu na stranu...
Da li si probao da "pustiš" neki gotov, snimljen file , da bi utvrdio da li se Cubase jednako ponaša i u reprodukciji, kao i prilikom sviranja?

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

chke
Tupko Tupkovic
kraljevo

Član broj: 60783
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc17.07.2010. u 17:31 - pre 166 meseci
hahaha. brate, car si :D imam realteka. :/ a probao sam i audacity. isto ima kasnjenje. i to jos vece. bas mi je ovaj problem sa gitarom bitan, posto moram da cujem dok sviram, da bih mogao da uklopim sa ritmom. hvala na pomoci. mene mozak boli. doslo mi da odnesem komp u prvi servis i da platim koliko traze ako imaju snage da mozgaju. a reprodukcija nema problem. mada realtek sam imao na pc-u, do duse jacoj masini od lapa i radilo je sve perfektno bez ikakvih podesavanja
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc17.07.2010. u 19:18 - pre 166 meseci
Možda neko i reši Tvoj problem.
Jer, taj problem sa Cubase 5 ide i u temu - da li imaš Windows 7...ili version XP.

Ne moraš me poslušati

Ali, ja bih snimao u SForge-u, a Cubase bih koristio kasnije, za druge stvari.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

chke
Tupko Tupkovic
kraljevo

Član broj: 60783
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc17.07.2010. u 20:23 - pre 166 meseci
upravo sam instalirao win7. ja imam kasnjenje i kad sviram. sto je najgore. nije samo snimanje. tako da zaista ne znam kako to da resim. hvala na dosadasnjoj pomoci. valjda ce neko da mi pomogne. ja nemam ideja
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 14:22 - pre 166 meseci
Da li si u programu koji koristis za snimanje odabrao da ti maticni audio drajver bude Asio4All (umesto onog koji stoji kao default)?
Da li si podesio buffer u Asio4All?

Realtek i slicne integrisane audio igracke nisu predvidjene da rade ASIO protokol, za to postoje audio karte/interfejsi koji imaju svoj ASIO drajver. Asio4All je "divlji" drajver napravljen od strane entuzijasta i ne postoji garancija da ce to da radi.
 
Odgovor na temu

chke
Tupko Tupkovic
kraljevo

Član broj: 60783
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 14:38 - pre 166 meseci
jesam. sve sam probao, i latencija je mala, al opet primetna. citao sam i tvoje komentare isto za asio, i skinuo i onaj drugi programcic, da vidim sa njim... i nista. latencija je smanjena, al nedovoljno
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 15:48 - pre 166 meseci

Problem se javlja mnogima (Google Search) i sve se vrti u krug...

Odgovor si dao u svom postu: "...do duse jacoj masini od lapa i radilo je sve perfektno bez ikakvih podesavanja."

Pozdrav




[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 18.07.2010. u 17:10 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 16:18 - pre 166 meseci
Acer Aspire 7220 je i vise nego dovoljna konfiguracija za pristojan rad sa muzikom (naravno - ne sa integrisanim audiom, vec sa eksternim interfejsom), ako gledamo na brzinu procesora i kolicinu memorije...ja sam pre 6-7 godina bez problema pokretao po nekoliko (tada aktuelnih) VST efekata i pluginova na svega 650 MHz brzine procesora (stari Duron), sve u ASIO protokolu sa kasnjenjem od 10 ms.
A da li Asio4All moze normalno da funkcionise sa svim Sempron procesorima (koliko vidim, u tvom Acer-u je procesor Sempron 3500+), to ne mogu da budem siguran.
 
Odgovor na temu

chke
Tupko Tupkovic
kraljevo

Član broj: 60783
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 18:12 - pre 166 meseci
ljudi, carevi ste. hvala sto se cimate. ja sam to sredio koliko sam mogao. sad cu opet da zalepim xp sp3, pa da probam. ne odustajem dok ne sredim, il se ne onesvestim :) a eksterni interfejs cu pozajmiti od ortaka i probati. to mora da radi. samo me cudi sto ovo ne radi. cak sam i sa realtekovog sajta skidao drajvere. a nesto mi se par sati koci masina cela. prijavljuje mi temperaturu gpu-a 65C. to izgleda nije ok. al i kad je sve radilo ok, bilo je latencije. prvo sam probao u win xp, u cubase da slusam i sviram, i ima. prvo je bilo oko 3s, pa posle 1s. i reko mozda je do drivera. drugi nemaju, ja sta cu, ubacim win7. sve isto. isti djavo. a drajvere originalne nemam, posto sam moj pc dual core menjao za ovaj polovan lap, jer sta ce mi pc, kad sam u pokretu. e, i kad prikacim gitaru i u line in i u mic, i stavim listen to device, opet kasni, jedva, al osetno je. prvo se cuje zica, a zatim odma zvuk. znaci nije u isto vreme. mada, imam problem pod oba sistema, npr slusam muziku u winampu, i pokrenem igricu. ma koliko mala zahtevnost te igrice bila, meni ce zvuk da zatrokira kad ulazim u i kad izlazim iz igrice. to isto nisam provalio zasto je. a npr winamp i video playback u nekom programu zajedno lepo rade. ko da imam wooden pc. radim sa kompjuterima 10god vec, al sam malo vise zaribao sa lap topovima. da je pc, snasao bi se. ovako trazim pomoc preko neta, posto u pola servisa rade jos veci lameri od mene. :)) pitao sam par ortaka sa vecim znanjem i oni su lupali glavama, al nista dok se svi ne okupimo oko mog lapa i krenemo da se izivljavamo i mozgamo
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 18:37 - pre 166 meseci
Citat:
chke: drajvere originalne nemam

Odes na support stranu Acer-ovog oficijelnog sajta i pronadjes paket drajvera za svoj model laptopa.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc18.07.2010. u 19:53 - pre 166 meseci
Citat:
chke:  pa da probam. ne odustajem dok ne sredim, il se ne onesvestim a eksterni interfejs cu pozajmiti


Na Googl Search "Cubase 5 latency problem" izbaci zaista interesantne diskusije na temu problema, naročito sa raznih foruma...
Evidentno je da Cubase 5 pravi ljudima problem i oni traže uzroke, kao i Ti.

Ne znam šta imaš od drugih software-a, pa da probaš...da bi po principu eliminacije došao do zaključka:
da li Cubase 5 pravi problem ili je problem u konfiguraciji lap-top-a;
dalje ide proba sa eksternim interface-om;
i obavezna instalacija driver-a za Acer (što savetuje SM acaradio).

Ja sam taj latency problem imao sa Cubase SX...ali zato ga nisam imao u radu sa SForge-om

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc19.07.2010. u 02:53 - pre 166 meseci
imas latency sa realtek integrisanom zvucnom... zanimljivo

glup je post, ali suvisno je bilo sta reci, ne daju ljudi po 300e da bi imali malu latenciju
 
Odgovor na temu

chke
Tupko Tupkovic
kraljevo

Član broj: 60783
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc19.07.2010. u 08:13 - pre 166 meseci
znam ja da je do kompa. i menjao sam windowse i skidao drajvere i sa realtekovog i acerovog sajta. nego rekoh mozda to nekako suzbijem. posto nemam para za opremu, rekoh da probam ovako, pa sta bude. i znam da je glup post. al na proslom kompu sam imao integralu, i to realtek, samo sto je ocigledno bila jaca, pa latencije bilo nije. ocekivao sam da ovaj lap nema toliko losu zvucnu, al cackacu ga jos. ko zna, mozda smanjim latenciju dovoljno da mogu da se zajebavam sa ovim dok ne skupim pare za eksternu zvucnu. u svakom slucaju, hvala svima
 
Odgovor na temu

clapton
montenegro

Član broj: 173436
Poruke: 226
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc20.07.2010. u 07:34 - pre 166 meseci
skini program Reaper pa preko njega pokusaj. meni je latencija bila, koliko se sjecam 16ms. sad imam eksternu zvucnu karticu bas za svrhu sviranja gitare - Toneport GX i latencija je 10ms. mislim da to moze da se podesi. sjecam se da sam ja muku mucio oko toga i konacno nekako dosao do rjesenja. procackaj malo a i progoogleaj :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: cubase 5, asio4all, latencija. potrebna pomoc

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.