Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tadic trguje sa deltom?!?!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Tadic trguje sa deltom?!?!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16574 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!17.07.2010. u 19:26 - pre 167 meseci
@Jagnjeca brigada

Znam da su ovi iz Deleza dobri, ali mislim da ce uskoro doci do neke vrste revolta u narodu. Nekako imam osecaj da ce sve da eksplodira kao bure baruta.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!17.07.2010. u 20:09 - pre 167 meseci
Citat:
trgovinom, se bavilo 250-400 hiljada ljudi u desetinama hiljada str-ova, kao sto znamo sve je bilo jeftinije i u glavnom kvalitetnije(slucaj u mom kraju)..


ne kazem da ih Miskovic nije pozatvarao, ali to ti je inace trend. Ja sam u Italiji 2-3 puta nabasao na onako malo str tipa nase srpske piljarnice. Par njih je radilo recimo i nocu i tako su ostvarivali profit jer veliki lanci su fenomenalno sindikalno zasticeni pa je oko max 21h fajronat.

Sto je najveca tragedija naseg srpskog sna tj kosmara je da nama pucaju i trgovinski lanci. Pa to je neverovatno, pogotovo kad se zna da narod stalno nesto kupuje. Sad cemo i marzu da predamo strancima, pa telekom i na kraju eps !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!17.07.2010. u 20:17 - pre 167 meseci
Ko smo to "mi" ?

Delta ima svog vlasnika - Miskovica a ne "nas". Vlasnik je ocigledno u finansijskom problemu cim ima nameru to da proda.

Kome ce on prodati svoju firmu, to je samo njegova stvar. Niko ovde nista od njegove firme nije imao, pa se nista nece promeniti ni ako dodje neki drugi vlasnik. Lova od profita koja je mogla da se skloni bez da se plati porez je do sada isla u Off-shore zone, a tako ce isto biti ko god da dodje da bude vlasnik.

I ne vidim sta je tu cudno uopste - Srbija nije na nekoj dvadesetoj planeti pa da na nju ne deluju globalni problemi. Kriza koja se desava je i te kako delovala na potrosacku moc u Srbiji, i logicno je da trgovinski lanci osecaju stisak. Ako se Miskovic zaduzio previse za svoje projekte ekspanzije, nije ni cudo da je u ovom momentu u problemu.

Miskovic se zesce sirio u proteklih par godina i van granica Srbije - verovatno je to radio uz pomoc kredita i verovatno sada u vremenu kada nije bas ruzicasto ne zeli da bude opterecen previse sa obavezama, pa ce se osloboditi necega sto mu je manje profitabilno.

I to nema nikakve veze sa "Srbijom" - vec iskljucivo sa njegovom licnom ekonomskom kalkulacijom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!17.07.2010. u 20:54 - pre 167 meseci
Evo jos jedna interesantna vest za veliki broj nezaposlenih ljudi u Srbiji:


SIN POZNATOG BIZNISMENA NA HVARU
Marko krstari Jadranom

Marko Mišković, sin biznismena Miroslava Miškovića, uslikan je na Hrvatskom primorju kako uživa u društvu lepih plavuša pokraj Hvara, od kojih se za jednu nagađa da je njegova nova izabranica.

[img]http://www.blic.rs/data/images/2010-07-12/57242_zabmarko-foto-cropix_f.jpg?ver=1278958691[/img]

Marko Mišković u tajanstvenom društvu
Marko je viđen u uvali Palmižana, na Hvaru, na skupocenoj jahti „Code predator 92“ na čijem se pramcu sunčao sa dve veoma atraktivne plavuše čiji je identitet za sada nepoznat. Jedino što je poznato je da se ovaj trojac odlično provodio, sunčajući se i kupajući se u azurnoplavom moru.

Marko će verovatno narednih dana krstariti Hrvatskim primorjem, kao što je to činio i prošle godine. Podsećamo da je pre tačno godinu dana u ovom vreme sin jednog od najbogatijeg Srbina plovio Jadranom, takođe sa tajanstvenom plavušom za koju su mediji pisali da je Jovana Nikolić, ćerka poznatog reditelja Bože Nikolića. Mnogi su tada nagađali da je Marko potpuno izgubio glavu za tom plavušom, a izgleda da je zaista slab na ovakav tip devojaka. Osim što je prošle godine uživao u krstarenju, Marko je na brodu proslavio svoj 27. rođendan i to u velikom stilu. Zabavi je prisustvovao veliki broj zgodnih devojaka, dok se šampanjac točio u potocima, a specijalna gošća mu je, ni manje ni više, bila Severina. Marko verovatno namerava da na sličan način proslavi i 28. rođendan pa se zahuktava za dobar provod.


O ljubavnom životu Marka Miškovića koji slovi za velikog zavodnika može zaista samo da se nagađa, pa su ga tako mediji povezivali sa Eminom Jahović, Ninom Badrić, Sanjom Papić, Mirkom Vasiljević i mnogim drugim, ali je on demantovao ove tvrdnje. Nikada u javnosti nije zvanično predstavio svoju devojku, te će se time verovatno voditi i ubuduće.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/198038/Marko-krstari-Jadranom


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!17.07.2010. u 22:47 - pre 167 meseci
Čovek je jednostavno isisaoo sve što je mogao, a da pritom nikome leđa nisu
nisu utrnula, niti dobila išijas. Krenuli su lagani bolovi u predelu lumbaga, i tu je krenula
lagana masaža druga iz exfrancuske7 , gosp. fikusa Tadića.

poz..
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 07:31 - pre 167 meseci
Citat:
O ljubavnom životu Marka Miškovića koji slovi za velikog zavodnika može zaista samo da se nagađa


bila bi vest da su napisali da ima problema u odnosu sa suprotnim polom.

ps.: opet "Marko".
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 08:22 - pre 167 meseci
Citat:
Ko smo to "mi" ?

Delta ima svog vlasnika - Miskovica a ne "nas". Vlasnik je ocigledno u finansijskom problemu cim ima nameru to da proda.


pa nije ba stako. Vidi se na primeru Amerike. Posle finansijske krize Obama ce uvesti nova pravila da niko ne moze biti toliko velik da mu se ne moze desiti too-big-too-fail. Svakako da su i te banke bile necije i da iduci logikom Amerike treba da propadnu, a bio je primenjen bail-out. Pa kako to ? Dok je dobro banka je samo moja, a kad propadne ima da bi pomognu taxpayers jer ako ja puknem idete svi u Q. Naravno da to vise nece biti dozvoljeno, cak ni u Americi.

Slicno je kod delte. Ona jeste Miskoviceva ali s obzirom na profit koji ostvaruje i sam znacaj za drzavu za nju treba da vaze drugacija pravila nego za str. Nije to nikakvo diskriminisanje to je nesto ako progresivno oporezivanje. S obzirom na ogroman promet ona mora biti reg. u Srbiji ili ne moze u Srbiji da posluje. Kako ? Sasvim prosto - jednim jedinim zakonskim aktom. Sastane se skupstina i stvar resena. I Amerikanci su uvek donosili razne aktove npr Shermanov akt ili sada Obamin uvek kada je neko hakovao sistem, zakonodavac ga je u ime naroda zaustavio.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 10:23 - pre 167 meseci
"Mi" smo nekadasnji vlasnici C marketa i Pekabete, poklonjeni su Radulovicu i Miskovicu, organizovanoj bratiji "uspesnih" biznismena, bez kinte svog novca, "mi" smo oni kojima je obecavano blagostanje, clanstvo u EU, bolji standard, nova radna mesta, bolje skolovanje, zdravstvo, komunalne usluge...

"MI" smo oni koji su glasali za "one" koji su obecali i zakleli se da ce to da ispune..

"Mi" smo oni koji POSMATRAMO, i konstatujemo da je odredjeno drustvance obicna banda lazova i lopina...

"Mi" se pomalo osecamo prevarenim...i cekamo... da se "malo vise" osetimo prevarenima...

A za koju godinu...vec cemo konstatovati..na koj ce deo planete ...neki "marko"..da emigrira...od silnog postenog rada...

Poz
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 11:49 - pre 167 meseci
Mišković mi preti!

„Miroslav Mišković krivičnom prijavom pokušava da zastraši mene i moju porodicu“, navela je Forcanova


Milka Forcan, bivša potpredsednica „Delta holdinga“, izjavila je ekskluzivno za „Alo!“ da vlasnik najmoćnije srpske privatne firme Miroslav Mišković pokušava da zastraši nju i njenu porodicu. Ona je potvrdila da je Mišković tužio nju i njenu sestru, inače generalnu direktorku kompanije „Jugohemija“, Smiljku Mileusnić-Adžić.
- U ovom slučaju, krivična prijava je sredstvo zastrašivanja moje porodice i pokušaj zanemarivanja naših suvlasničkih odnosa, bez pravnog osnova - rekla je za „Alo!“ Forcanova.
Ona nije želela da se detaljno izjašnjava o tužbi jer, kako je rekla, još nije vreme za to. Prema našim saznanjima, Mišković je tužio svoju donedavno najbližu saradnicu zato što je, navodno, kao predsednica upravnog odbora „Jugohemije“ izdvojila nekretnine te firme sa namerom da ih registruje na neku drugu.
Kako nezvanično saznajemo, Miškovićeva tužba je stigla u Prvo tužilaštvo u zgradi Palate pravde u četvrtak, pred kraj radnog vremena.
Inače, upućeni spekulišu da je tužba neminovna posledica njihovog razlaza, odnosno nerešenih suvlasničkih odnosa u firmama „Delta holdinga“ u kojima i Forcanova i Mileusnić-Adžić imaju svoj udeo. Osim „Jugohemije“, vlasnika „Delta holdinga“ najviše svrbi udeo Forcanove u „Delta maksiju“ pošto su u toku pregovori o prodaji Miškovićevog lanca belgijskoj kompaniji „Delez“. Prema našim saznanjima, Mišković bi hteo da sa Belgijancima pregovara iz pozicije suverenog vlasnika „Maksija“, ali Milka i Smiljka nisu voljne da mu preprodaju svoj deo akcija.
Podsećamo, Milka Forcan je krajem maja „iznenada“ napustila „Deltu“, objavivši to na svom sajtu, i najavila da će se baviti ekonomskim i komunikacijskim konsaltingom i lobiranjem. U javnosti su se tada mogle čuti priče da je njeno napuštanje „Delte“ posledica dvogodišnjeg tihog sukoba sa Miškovićem.

http://www.alo.rs/vesti/29134/Miskovic_mi_preti


OBRAČUN MIŠKOVIĆA I MILKE FORCAN

Miroslav Mišković tuži Milku Forcan zbog „Jugohemije“, a ona će na sudu potražiti svoj udeo u „Delta Maksiju“

BEOGRAD - Sukob Miroslava Miškovića i njegove dojučerašnje desne ruke Milke Forcan mogao bi ozbiljno da uzdrma imperiju „Delta“, saznaje Kurir!

Krivična prijava koju je Mišković zbog „Jugohemije“ podneo protiv Forcanove mogla bi da bude deo fronta, jer se mogu očekivati sporovi u vezi sa drugim firmama u kojima su dojučerašnji saborci poslovni partneri. Kako Kurir saznaje, Forcanova će tužiti Miškovića zbog njenog udela u kompaniji „Delta Maksi“.

Ovakav sled događaja Milka Forcan je već najavila u izjavi za naš list.
- U toku je njegov napad na naše partnerstvo u firmama u kojima smo u suvlasničkim odnosima - rekla je Forcanova.

Kurir je već pisao da se Miškovićeva krivična prijava odnosi se na „Jugohemiju“. On tereti Forcanovu da je kao predsednik UO sa njenom sestrom Smiljkom Mileusnić-Adžić, generalnom direktorkom „Jugohemije“, prebacila dve nekretnine na njihovu drugu firmu.

- One su, navodno, to učinile bez Miškovićevog znanja i pri tom nisu platile porez na prenos apsolutnih prava, zbog čega on očekuje da ih i država krivično goni. S druge strane, Milka njega tuži zbog svog udela u „Delta Maksiju“ - ističe naš izvor.

Ono što je, međutim, definitivno poznato jeste da je Delta 2003. kupila „Jugohemiju“. Kao vlasnik „Jugohemije“ vodi se kompanija „Delta star“, preduzeće koje drže dve of-šor firme: „Hemslejd“ sa Kipra, koja je 60 odsto u Miškovićevom vlasništvu, i „Form komjunikejšens“ iz Delavera (SAD), koja je, pretpostavlja se, u vlasništvu Milke Forcan.


http://www.kurir-info.rs/vesti...ovica-i-milke-forcan-42327.php



"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 11:58 - pre 167 meseci
Citat:
. S obzirom na ogroman promet ona mora biti reg. u Srbiji ili ne moze u Srbiji da posluje

ne razumem sta si s ovim hteo reci

svako preduzece mora biti registrovano u srbiji ako misli da (legalno) posluje, cak i "predstavnistva"


a to sto su ameri izvlacili razne banke, to je no comment

(a kako je bitan "ljubavni zivot" sina doticnog?? glupi paparaci)

Citat:
„Hemslejd“ sa Kipra, koja je 60 odsto u Miškovićevom vlasništvu

odakle im ovaj info, zar nisu podaci sa kipra skriveni? ako je to tacno, ko drzi ostalih 40%?
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 13:53 - pre 167 meseci
Milka Forcan - Obaveštena sam o tome. U pripremi je moja krivična prijava protiv njega, jer me neosnovano optužuje. U toku je njegov napad na naše partnerstvo u firmama u kojima smo u suvlasničkim odnosima, metodama koje su više puta primenjivane i pomoću svih oblika pritisaka. Nadam se i želim da verujem da je vreme bahatosti u Srbiji prošlo - bilo je sve što nam je Forcanova rekla.

pretpostavljam da je ovo Freudova omaska. Znaci te dobro razradjene metode su bile ok dok su im oboma koristile da se neizmerno bogate, a sada kad su uperene protiv nje, ne valjaju i krivicno su delo. Ili Milka hoce da nam kaze da ona onda nije znala za te metode niti nedajboze kao ppreds. ucestvovala u istim, a sad ih se naprasno setila. Milka, Milka. Razocarali ste me i opet dokazali da zene nisu za prejake igre jer se uvek utronjaju do daske od same pomisli da raskos dvoraca moraju da zamene sapunom i ribanjem cucavca.

Sto se tice bahatosti, verujte Milka ja bih najsrecniji bio da je to vreme proslo. Ali to podrazumeva da onda objasnite i kako ste dosle do ogromnog vlasnistva u Jugohemiji ?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 14:05 - pre 167 meseci
Ja sam ipak očekivao malo više stila sa obe strane...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 14:12 - pre 167 meseci
Ma jok, obicna predstava za javnost, ali suptilno odradjena, sa vecim brojem aktera, radnji i formalni ponasanja.

Kada je napustala mesto direktora kompanije, Milka je rekla da ce se baviti medjunarodnim poslovanjem Delte, kao jedna od zainteresovanih(deonicarski ili vlasnicki) strana.

Sada se taj trenutak priblizio, firma je pred prodajom, posao je zavrsen, samo ga sada treba prezentovati javnosti, i zamajati javno mnjenje, nekakvim akcijama.

Jednostavno se proizvodi "politicko-socijalni" efekat, ne uznemirava se bahato javnost finalnim potezom velike pljacke, i iznosi ogroman kapital iz zemlje..

Na kraju ce postati drzavljani, recimo Engleske, dovoljno je 800000 funti da ne pitaju ko si i sta si, za jos par desetina hiljada, dobice titule lordova i ledi..

Tako da je ovo "prepucavanje" samo farsa, cisto zamajavanje, da se ne izazovu neke iznenadne, nezeljene posledice..
Menadzerski je kontrola situacije(u ovom slucaju statusa imidza u javnom mnjenju), izazivanjem kontrolisane formalne aktivnosti, koja je stit za veci deo mogucih problema..


Poz
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 14:18 - pre 167 meseci
o kakvom stilu ventura pricas ? pa to su pomracene duse ogrezle u svakojake mahinacije. Spremni su sada da upropaste jedno drugo zbog za njih tricavih par miliona evra. To su ti Srbi dragi moj ventura. A da smo Englezi tj sa stilom oni bi lepo za pojas zadenuli, uzeli titulu, svojim degenerisanim potomcima obezbedili mesto u crvenim stolicama gornjeg doma u parlamentu i dzentlmenski pustili i ostale sposobnjakovice da pljackaju. U kuci i po svetu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 14:28 - pre 167 meseci
beltrammi nisi mi odgovorio na sta si s onim mislio (pogledaj prethodnu moju poruku)?
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 14:35 - pre 167 meseci
klasicna utaja poreza.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 17:18 - pre 167 meseci
Citat:
Izvoljski: o kakvom stilu ventura pricas ? pa to su pomracene duse ogrezle u svakojake mahinacije. Spremni su sada da upropaste jedno drugo zbog za njih tricavih par miliona evra. To su ti Srbi dragi moj ventura. A da smo Englezi tj sa stilom oni bi lepo za pojas zadenuli, uzeli titulu, svojim degenerisanim potomcima obezbedili mesto u crvenim stolicama gornjeg doma u parlamentu i dzentlmenski pustili i ostale sposobnjakovice da pljackaju. U kuci i po svetu.

Dvadeset godina su radili zajedno, raskantali su se, i umesto da se obe strane džentlmenski ponesu i na miru reše svoje probleme, oni uzeli da se prepucavaju preko novina...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 17:40 - pre 167 meseci
Ma to sto se prepucavaju preko novina to je samo mazanje ociju... Verujem da saradnja i dalje i ide nesmetano
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 19:40 - pre 167 meseci
Prema nepotvrđenim informacijama koje su se procurele u javnosti, nakon prodaje "Delta Maksija", Miroslav Mišković namerava potpuno da izađe iz trgovine.

U javnosti se spekuliše o tome da bi sav dobijeni novac, ali i kapacitete koje trenutno poseduje, Mišković mogao da preusmeri ka investicionom fondu i daljem razvijanju poslova u poljoprivredi.


http://www.b92.net/info/vesti/...07&dd=18&nav_id=446279
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Tadic trguje sa deltom?!?!18.07.2010. u 20:01 - pre 167 meseci
E tu ce mu biti kraj...

Sa neplacanjem je zavio u crno mnoge sitne(i pomalo krupne)dobavljace, a u poljoprivredi, kao posrednik(jedino to ume) ako bude zaboravio da plati "kuki i motiki"...

Ali je to samo olako osmisljena "varijanta", za kompletiranje predstave..mislim da ce pare zavrsiti na krokodilskim ostrvima, i na jahticama usred toplih mora..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Tadic trguje sa deltom?!?!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16574 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.