Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27217 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 13:03 - pre 166 meseci
Citat:
Da li si uopshte nazvao Customer Service Call Center :) pre puta da se informises oko toga koliko ce te sta kostati i kako ce sta biti tarifirano dok budes boravio u stranoj zemlji sa "domacim" telefonom, i koristio usluge stranog operatera? :) Ili je sve Velika Srbija.....

Da li si pogledao/la pre slanja odgovora kome odgovaras? Dosta ljudi na ovom forumu je poprilicno IT pismeno, i izgleda mogu da drze predavanja o celijskim mobilnim mrezama vama iz VIPa, zato verujem da je Borisu jasno kako se sta tarifira u posecenoj mrezi i da se ceo njegov post nije odnosio na cene prenosa podataka vec na los anti-fraud sistem (koji ne radi kada treba, a 'radi' kada ne treba) i na losu organizaciju VIPa. Cisto sumljam da ima vremena da salje faks iz inostranstva i ceka 10 dana na odgovor da bi dobio svoj telefon nazad.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

njushkalitza
istrazivac,freelancer
Beograd,Srbija

Član broj: 266693
Poruke: 15
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 13:36 - pre 166 meseci
Citat:
pajaja: Da li si pogledao/la pre slanja odgovora kome odgovaras? Dosta ljudi na ovom forumu je poprilicno IT pismeno, i izgleda mogu da drze predavanja o celijskim mobilnim mrezama vama iz VIPa, zato verujem da je Borisu jasno kako se sta tarifira u posecenoj mrezi i da se ceo njegov post nije odnosio na cene prenosa podataka vec na los anti-fraud sistem (koji ne radi kada treba, a 'radi' kada ne treba) i na losu organizaciju VIPa. Cisto sumljam da ima vremena da salje faks iz inostranstva i ceka 10 dana na odgovor da bi dobio svoj telefon nazad.


Pogledala sam, ali me zaista ne zanima ko sta radi, da li je magistar, kv radnik ili doktor nauka. Zanima me da li ume da koristi mobilni telefon. Zanima me ono sto je napisao o svom iskustvu. I njegova tacka gledista.

Ako ima takvu propedeutiku iz oblasti telekomunikacija, onda je ceo njegov post smesan. Ili bar onaj deo o anti-fraud sistemu, tacnije, u tom slucaju bi znao zasto je reagovao kada jeste, a zasto je kasnio kada je kasnio.

Sto se vas, koji sumLJate umesto sto sumNJate, tice, iako sam u svom prvom postu rekla zasto bas ovde pisem, ponovicu da ja nisam "Iz Vipa" :) Ja sam iz Beograda :D

I neko ko eto ima iskustva sa dosta problema sa telefonima, i u zemlji a ponajvise u romingu, zbog prirode posla. Kod sva tri operatera. A istrazivacke sam prirode pa me i zanimalo. I za razliku od mnogih pre, dobro se snalazim sa postavljanjem pravih pitanja ;)

Takodje, zaista ne znam kanale komunikacije i uredjenje hijerarhije nadleznosti u VIPu, pa se ne bih usudila da komentarisem koliko je kompanija interno organizovana...
A iskreno, nisam ni sigurna zasto nas dvoje razgovaramo umestno mene i njega? :D

Cmokaaa! :)
Quod me nutrit - me destruit!
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 20:43 - pre 166 meseci
Izgleda da je ta šugava suspenzija na mom broju ukinuta posle pisanja ovde.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

njushkalitza
istrazivac,freelancer
Beograd,Srbija

Član broj: 266693
Poruke: 15
77.243.16.*



+1 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 22:03 - pre 166 meseci
Citat:
ZanLepen: Izgleda da je ta šugava suspenzija na mom broju ukinuta posle pisanja ovde.


Cekaj, cekaj, "kolega," kako ukinuta? Hoces da kazes da nemas limit? To bi bas bio presedan... izvini ako previse pitam :) ali malo je cudno. Kako to?

pozzitj..
Quod me nutrit - me destruit!
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
nije ukinuta nego ti je limit povecan zato sto si platio po onoj ponudi koji si okacio ovde pa.

ja koristim VIP postpaid godinu ipo dana i nijedan racun mi nije ispod 5k dinara i nijednom mi niko nije suspendovao broj.

edit: ispravljena konfuzna recenica :)

[Ovu poruku je menjao neca dana 23.08.2010. u 00:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 22:42 - pre 166 meseci
ako pustiš 5 poruka za tv igre ili muzičke želje pada odmah suspenzija, bez obzira na limit..uključe te oni čim pozoveš, ali pada pre toga suspenzija. Sada toga nema. Treba ih više prozivati da se opamete.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!22.08.2010. u 23:31 - pre 166 meseci
Citat:
njushkalitza: Cekaj, cekaj, "kolega," kako ukinuta? Hoces da kazes da nemas limit? To bi bas bio presedan... izvini ako previse pitam :) ali malo je cudno. Kako to?

pozzitj..

Sto da ne. Meni je pre ~4 godine na mt:s-u limit povecan sa 8.000 (ili bese 12.000, ne secam se) na 80.000. Naravno, ne posle razumnih, uctivih razgovora sa operaterima, menadzerima po poslovnicama i direkciji vec nakon divljacke tirade pogrdnih reci i psovki ovog naseg divnog jezika. Stoka ne razume dok joj se ne obratis kako i dolikuje - kao stoci.
Nakon slicne "intervencije" su prestali da mi salju i sve one reklame, vesti, promocije, pozive na izbore i sl. s*anja, jedino ostao izvestaj o iznosu racuna za prethodni mesec i obavestenje o propustenim pozivima
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!23.08.2010. u 06:58 - pre 166 meseci
ranio sam se obradovao. Capnuli ga u 12 h noćas. Otpad. Iako je potrošnja ispod svakog limita.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 06:13 - pre 166 meseci
još jedno isključenje noćas zbog atipične potrošnje, a da telefon nije korišćen u zadnja 24h. službenica se pravda da sistem nije mogao blagovremeno da obračuna pa me naknadno još jednom suspendovao. Jak sistem,. lična osveta one sitne duše od šefa korisničkog servisa.

juče jutru uključili i nisam ga uopšte koristio, a oni ga opet isključili. Lopovčine

www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

51Pegasi
Student
Beograd

Član broj: 266815
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 10:23 - pre 166 meseci
Kada sam ja citao ugovor, tamo je pisalo da mozes da budes iskljucen zbog prevelike potrosnje koja se do sada nije pojavljivala na tvom broju ili ako u roku od 12 sati posaljes 5 poruka na isti kratki broj. Mozda si bio iskljucen zbog toga, ali sve to pise u ugovoru.
Zato je savet da, ako imas i vip prepaid, posaljes kredit na taj broj i glasas/saljes te poruke sa tog broja.
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 10:59 - pre 166 meseci
ok to, ali nisam od juče kada sam uključen, uopšte koristio telefon, a jutros suspendovan. bitange bre
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 11:57 - pre 166 meseci
A da predjes ti u biznis korisnike?
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 12:29 - pre 166 meseci
nisam lud, da me još više zaj...ukinuli mi telefon bez ijednog sms ili poziva..bagra..čekam dva meseca da istekne ugovor i daleko im lepa kuća
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 18:55 - pre 166 meseci
Dokle vise s ovim?!??!
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!24.08.2010. u 19:17 - pre 166 meseci
škodi ti istina? Pa što se ne javi neko iz VP a da demantuje da su mi isključili telefon zbog atipične potrošnje a da nisam uopšte koristio isti. Oni ovde neće da pišu, nego me zovu sa 0601234 kada ovde nešto pročitaju.. neka me ospore ako ovo nije tačno..
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!25.08.2010. u 00:47 - pre 166 meseci
Citat:
ZanLepen: nisam lud, da me još više zaj...ukinuli mi telefon bez ijednog sms ili poziva..bagra..čekam dva meseca da istekne ugovor i daleko im lepa kuća

Mislim da ide jos + 3 meseca (nakon isteka ugovora)
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!25.08.2010. u 10:45 - pre 166 meseci
Citat:
DR83: Dokle vise s ovim?!??!


Jos jedno 5 meseci
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

njushkalitza
istrazivac,freelancer
Beograd,Srbija

Član broj: 266693
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!27.08.2010. u 13:16 - pre 166 meseci
Citat:
ZanLepen: škodi ti istina? Pa što se ne javi neko iz VP a da demantuje da su mi isključili telefon zbog atipične potrošnje a da nisam uopšte koristio isti. Oni ovde neće da pišu, nego me zovu sa 0601234 kada ovde nešto pročitaju.. neka me ospore ako ovo nije tačno..


Hehehe, kolega, izuzetno si zabavan :) A pretpostavljam da nisam jedina na ES koja uzziva u tvojim postovima u chasovima popodnevne dokolice :)

Dakle, evo kako ja vidim tvoju situaciju, suma-sumarum:

1. Potpisao si ugovor a nisi ga ni prochitao, ili ako jesi pola stvari ti nije bilo jasno a nisi pitao za pojasnjenje

2. Ono sto dodatno upucuje na prethodnu stavku jeste chinjenica da si kupio telefon/paket za privatne korisnike a koristish ga u poslovne svrhe :)

2. Troshio si, i shodno ugovoru na koji si stavio svoj potpis oni ti iskljuchili odlazni saobracaj

3. Bunish se protiv nechega na shta si pristao

U cemu je konkretno sada tvoj problem? :)

Citat:
ZanLepenMesečni račun mi je od 2000 do 5000, ekstremno 7000, kada baš zovem. Svaki drugi dan atipična potrošnja, zvanje korisničkog servisa, psovanje majke, vredjanje rukovodstva od strane mene, pitanje zar vama nije u interesu da više trošim, zašto me ne poštujete kao klijenta itd...Na pitanje zbog čega ne brinu o meni kao dobrom klijentu sa nizom povoljnosti, novim tarifnim modelima, ostaju bez ikakvog objašnjenja.


Vidi ovako Zzan, da si neko dete od 7-8 godina, a ja tvoja mama, izvukla bih ti ushi i oduzela sve igrachke.
Ovako, mogu samo da ti uputim par rechi, na osnovu tvojih dosadasnjih pisanija i onoliko podataka koliko si podelio sa svima nama ovde na ES...

1. Par mojih prijatelja imaju privatni 060 broj koji koriste u poslovne svrhe. Ne znam obim tvog posla, ali oni koriste najveci paket (koji je i najpovoljniji ako se mnogo komunicira), a racuni su im nikad ispod 10-15 hiljada. Dakle, razmishljali su, informisali se, i potpisali ugovor za paket koji najvishe odgovara njihovim potrebama. Ti mi zuvchish kao neko ko hotje da se pojavi na svechanoj vecheri i izgleda primereno a kupio si samo spotsko-elegantne bermude. I onda shizish kad te usmeno opomenu na vratima, a pravis frku i galamu kada te zamole da se udaljish sa svechanog skupa. Pa, kolega, to ne ide..

2. Dobar klijent za svakog operatera je na prvom mestu onaj koji je svestan svoje potrosnje. Dakle, ne svaki veliki troshadzija, vec razuman potroshach, bio on veliki ili mali. To shto cesh ti placati rachune od po 7.000 ne znachi nishta ako za tih 30 dana (za koliko potroshish te pare) nerazumnom potroshnjom proizvedesh josh 10 komplikacija i sebi i operateru.

3. Svaki drugi dan netipichna potroshnja?!? Reci mi molim te, ti to svoj poslovno/privatni broj koristish za glasanje na Farmi, naruchivanje pesama na DMu ili dopisivanja sa Dudom, Cecom, Bebom... ? Poshto jedino sa tim slanjem poruka na kratke kodove mozze da ti se deshava tako chesto iskljuchivanje saobracaja. (Ja sam imala iskustvo da mi je saobracaj iskljucen zbog 1.500 rsd, a racuni su mi bar trostruko veci :) ) Troshenje vece sume novca u kratkom vremenskom periodu je takodje netipichna potroshnja, takodje neshto sa chim si se slozzio kada si potpisao ugovor..

4. Ceo tvoj pristup, kao i tvoj gore citirani komentar, zaista su infantilni... pochewshi od one reakcije na standardno pismo koje si dobio iz Vipa, pa do tvoje firme u kojoj si Gospodin Zamenik Direktora, koju reklamiras ovde, a chiji sajt izgleda kao da ga je radila mala Mara (kako reche neki kolega ovde u nekom postu) ako uzmemo u obzir chime se firma bavi, naravno.

Ja ti toplo preporuchujem da raskinesh ugovor sa Vipom sto pre budes mogao, i bacis mobilni. Drzi se ti fiksnog. I to Telekoma, molim te nemoj da kupujes Orion pakete i dodatne usluge uz fiksnu liniju. Pa za 5-10 godina, opet da razmislish o mobilnom telefonu uz postpejd, kod bilo kog operatera.

Da ne bi bilo nesporazuma, nemam nista lichno sa kolegom, niti ishta protiv njega. Samo sam malo alergichna na kratkovidost, umishljanje i polu-informacije.

Cmokaaa!
Quod me nutrit - me destruit!
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!28.08.2010. u 07:02 - pre 166 meseci
Prmio K znanju. Pozdravi šefa
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!28.08.2010. u 12:52 - pre 166 meseci
Mene zanima koliko prosecno vremena trose da smisle i (donekle) pazljivo otkucaju post ove duzine i koliko ljudi deli taj account.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP suspendovan saobracaj zbog povecane potrosnje?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27217 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.