Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vestacka firma u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Vestacka firma u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6355 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 16:13 - pre 167 meseci
da li je u Srbiji moguce otvoriti fiktivnu firmu kojo bi sluzila prakticki staz i dobrinose ? Da li je to dozvoljeno ?
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 17:04 - pre 167 meseci
Smes da otvoris firmu. Smes da nemas posla. Moras da placas porez i doprinose (bar ono sto je odredjeno kao minimalno). Ako nista ne muckas onda bi trebalo da time sto ces da otvoris firmu koja uopste nema posla ne cinis nikakav prekrsaj a radni staz ti ide ali i sve obaveze prema drzavi ti idu pa bi tu imao konstantan trosak. Pitanje je samo da li ti se takva varijanta uopste isplati? I da li ce da te posecuje inspekcija ybog sumnje da nesto radis na crno posto nije bas uobicajeno da neko placa troskove firme a da ta firma uopste nema posla.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 17:12 - pre 167 meseci
Sto bi otvarao firmu kad mozes da uplacujes i ovako pio i zdravstveno?

Ili bi ti bas voleo da placas i porez na nezaposlenost (doduse to je samo 1.5%) i porez na dobit (10%).
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 17:14 - pre 167 meseci
Kao sto rece Onaj, firmu mozes da otvoris ali prvo se lepo raspitaj o troskovima, posto osim poreza na platu imaces i druge troskove
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 18:14 - pre 167 meseci
ipak firma obezbedjuje npr i kreditnu sposobnost. Da li je moguce sam sebi praviti promet sa fiktivnim fakturama, ne mislim na pranje novca, vec npr izdas racun da si izvrsio neku uslugu, koju nisi ?
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.245.*



+435 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 18:34 - pre 167 meseci
Mozes,ali moras da platis pdv na sumu koja je u fakturi.Ne isplati se.
Mesecno drzavi (tj,kao sebi za zdravstveno,socijalno i penzijsko) moras da puknes oko 150 e.To nije sve-taksa na isticanje firme i jos cega se sve usput sete. To ti je otprilike,a racunaj na povremena iznenadjenja.
A sto ne otvoris firmu u Italiji? Artigiano,o come si chiama? Onda se pojavis u Srbiji kao strani investitor,privatizujes nesto,pokupis neku lovu,izadjes u Dnevnik i milina

A za kreditnu sposobnost ja mislim da moras da poslujes dve godine u plusu da bi te neka banka uzela za ozbiljno. Doduse imas i razne kredite za pocetnike koje naravno ne dobijaju pocetnici vec....hm

Batali,skupa igranka. Ja zamalo da se zatrcim prosle godine. Srecom iskrslo nesto drugo pa nisam.Sad bi se gorko kajao i obijao pragove da ugasim firmu.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 18:53 - pre 167 meseci
Citat:
Izvoljski: ipak firma obezbedjuje npr i kreditnu sposobnost. Da li je moguce sam sebi praviti promet sa fiktivnim fakturama, ne mislim na pranje novca, vec npr izdas racun da si izvrsio neku uslugu, koju nisi ?


Gde je ovde logika?

Kreditna sposobnost firme zavisi od protoka novca na njenom racunu.

Ako vec imas novac da ga presipas iz svog novcanika na racun firme bez obzira na to sta ces napisati na "racunu", ocigledno i ti imas stalne prihode - dakle, i kreditnu sposobnost.

Sta ce ti firma onda?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 19:30 - pre 167 meseci
Citat:
Izvoljski: Da li je moguce sam sebi praviti promet sa fiktivnim fakturama, ne mislim na pranje novca, vec npr izdas racun da si izvrsio neku uslugu, koju nisi ?


Moguće je ali i kažnjivo. Samim tim ako budeš pravio fiktivne račune da povećaš promet na računu to je već opasno. Zašto bi lažirao promet? Zbog lakšeg dobijanja kredita kod banaka? Mislim da je to krivično delo (pokušaj prevare). A takodje se može shvatiti i kao pranje novca (ovde uopšte nije bitno šta ti smatraš pod pranjem novca i koji je motiv pravljenja lažnog prometa).
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 19:32 - pre 167 meseci
Mada... Neki su na taj način uspeli da dobiju besplatan stan i hranu... ...a i ono lepo odelo sa prugicama.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 19:32 - pre 167 meseci
150 evra za doprinose, da zivi firma , pa to nije mnogo toliko su i razne seme osiguranja u Austriji.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 19:35 - pre 167 meseci
mada, zanimljivo firma ne bi bila bas sasvim fiktivnog poslovanja vec bih tu i tamo radio neki tip konsaltinga ili uvoza. Medjutim dok to sve ne krene kako da firma zivi "kao da je normalna" ? Da li je moguce to izvesti a da dobrim momcima u plavom ili ljudima u crnom ne budes sumnjiv ?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 20:16 - pre 167 meseci
Meni se čini da ni ti sam nisi baš siguran šta želiš da postigneš.

Ako je u pitanju kredit, zaboravi. Da bi uzeo kredit na firmu, ta firma mora da ti radi barem 2 godine (neke banke traže i 3) sa pozitivnim bilansom, a verovatno će tražiti i dodatna sredstva osiguranja. Jedini način je da ti neka druga firma koja ispunjava uslove bude žirant, ali čisto sumnjam da ćeš naći budalu koja će pristati da bude žirant firmi koja ne radi ništa.

Ako su u pitanju doprinosi, njih možeš da uplaćuješ i bez firme i to bez dodatnih troškova koje firma nosi sa sobom.

Troškovi firme su ogromni i jednostavno se ne isplati otvarati firmu za bilo šta drugo, osim za posao ili ako si rešio državi da pokloniš pare, a ne znaš kako drugačije, mada za takve stvari postoje donacije.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 20:20 - pre 167 meseci
Nikad nisam čuo goru ideju. Ako hoćeš da ti ide staž i da budeš zdravstveno osiguran onda možeš da se prijaviš u PIO i RZZO i plaćaš doprinose, ne treba ti nikakva firma. Otvaranje firme zbog kredita iliti hvalisanja kako imaš firmu je još luđa ideja. Naime, svaka firma ima svoje troškove koji nisu baš mali. Pogledaj malo novine, poslodavci se već godinama i decenimaja bune kako su nameti države nad firmama previsoki, pa šta misliš zašto toliko ima crnog poslovanja i izbegavanja poreza? Dakle, ako bi otvorio firmu i ništa ne radio sa njom, imao bi da plaćaš doprinose i firmarinu a trebao bi i na kraju godine da predaješ završni račun koji može da tu odradi knjigovođa pa treba i njega platiti. To znači da ti mesečno treba da daješ cirka 150e da bi imao firmu. To može da ti koristi ako hoćeš da muvaš klinke pa možeš da se predstaviš kao direktor ali kredit nema šanse da dobiješ. Kad banke odobravaju kredit onda gledaju kako tvoja firma stoji, a tu se gleda kolika je vrednost kapitala (imovine), koliki je obrt novca preko računa i kolika je dobit na kraju godine. Otvoriti firmu koja ništa neće raditi može svako a kako ćeš napraviti par miliona prometa preko računa (čak je i to smešan iznos za kredit) to je drugo pitanje. Možeš da se registruješ kao neko ko obavlja neke usluge fizičkim licima, kupiš fiskalnu kasu i svaki dan sam sebi uplaćuješ pare na račun kao pazar. Onda treba uzeti u obzir to što ćeš platiti PDV i porez na dobit a i rizikuješ da budeš optužen da pereš novac. Naime, otvaranje firme radi svesnog uplaćivanja svog novca koji se dalje oporezuje se poistovećuje sa pranjem novca a za to ako te ufate, ne prođe se dobro. Svaki knjigovođa je po zakonu o sprečavanju pranja novca obavezan da prijavi svaku sumnjivu transakciju.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 20:54 - pre 167 meseci
pa, par puta mi je bas trebala recimo firma u Srbiji, ne zbog kredita. To sam spomenuo onako, uostalom neke banke recimo intesa - srbija vec odavno daju kredite dijasercima. Malo sam popricao u banci i ujstanovili smo da sam kreditno sposoban na osnovu rada u Italiji. Firma mi treba vise kao pravni subjekt jer ne mozes zavrsiti neke poslove bez firme.

Znaci, kad se sve podvuce: kolika je razlika izmedju samoplacanja doprinosa u fond i sve to zajedno sa firmom ?

Da li ima problema da firma postoji, a ne posluje ? Da li je i to sumnjivo ? Tj da obavlja povremeno poslovnu aktivnost ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 21:16 - pre 167 meseci
@Izvoljski,

Pazi ovako - da bi dobio kredit moras imati 2 godine poslovanja.

Dakle, samo zbog tog kredita ces nepovratno dati 3600 EUR na ime doprinosa.

Sa time ces naravno dobiti kreditnu liniju od 0 EUR, jer nisi pozitivan. Dakle, morao bi da uplacujes svakog meseca neke pare preko 150 EUR kako bi imao prihode.

I sve to da bi dobio kredit >u Srbiji< sa kamatnim stopama koje su znacajno vece nego u Italiji?

Pa vise ti se isplati da te pare uplacujes na svoj racun u Italiji i da na osnovu toga uzmes kredit za fizicka lica u Italiji - em ces tih 150 EUR mesecno moci da koristis i to ce biti vidljivo kao prihod, em ces imati manju kamatu kad dobijes kredit.

Ako ti treba firma tj. pravno lice - uzmi kredit u Italiji, i dokapitalizuj firmu u Srbiji kada ti trebaju pare tamo. Procices jeftinije.

Citat:

Da li ima problema da firma postoji, a ne posluje ? Da li je i to sumnjivo ? Tj da obavlja povremeno poslovnu aktivnost ?


Niko te ne tera da "poslujes" ali doprinose da placas moras.

Ako ti treba pravno lice za zavrsenje nekog posla u Srbiji, onda je bolje da osnujes firmu tek pre radjenja tog posla nego da ti tako stoji i da bacas pare.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji13.07.2010. u 23:18 - pre 167 meseci
pare na doprinose ipak nisu date nepovratno, a uostalom 3600 evra na 24 meseca i nije neka strahovita lova.

Citat:
Ako ti treba firma tj. pravno lice - uzmi kredit u Italiji, i dokapitalizuj firmu u Srbiji kada ti trebaju pare tamo. Procices jeftinije.


ovo nisam razumeo, a u svakom slucaju onih 3600 na dve godine ne gine
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.242.*



+435 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji14.07.2010. u 07:42 - pre 167 meseci
Citat:
3600 evra na 24 meseca i nije neka strahovita lova


Pa nije,ako ce ta firma da ti odradi posao koji ce ti doneti vecu lovu.
Ali ovo je pogresno mesto za postavljanje tih pitanja,posto niko ne zna sta ti ustvari hoces da postignes otvaranjem firme. I koje vrste firme,da li PP ili DOO,ima dosta razlike. A posto nije pametno da obelodanis svima na forumu cime hoces da se bavis,bolje idi kod nekog racunovodje u Srbiji pa mu lepo potanko objasni sta hoces i on ce ti objasniti kako to najbolje da izvedes.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji14.07.2010. u 09:35 - pre 167 meseci
Ako ti baš treba firma zbog drugih stvari a ne SAMO zbog uplaćivanja doprinosa onda možeš da otvoriš firmu i u periodima kad nemaš posla privremeno je zatvoriš i onda u tim periodima ne moraš da uplaćuješ doprinose (imaš valjda samo obavezu da i tad redovno da plaćaš taksu za isticanje firme). Ali to čini mi se nije ono što bi ti nego suprotno da plaćaš a da nemaš posla?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji14.07.2010. u 11:34 - pre 167 meseci
a svi pricaju u ulaganju dijaspore a oonda te doceka hrpa problema. ccc
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vestacka firma u Srbiji14.07.2010. u 11:41 - pre 167 meseci
Što tolike komplikacije, zar nije lakše naći nekog poznanika ko ima firmu, dati mu keš na ruke, i on te prijavi kao zaposlenog i uplaćuje doprinose za tebe?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Vestacka firma u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6355 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.