Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Desktop minimalizam - za ili protiv ?

[es] :: Advocacy :: Desktop minimalizam - za ili protiv ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12439 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 08:03 - pre 167 meseci
Kakav izgled desktop-a vama odgovara ? Masne teme, simplicity, gomila informacija na desktopu ili nista sem wallpaper-a ?

Na Linuxu su u glavnom u pitanju conky ili plasmoidi koji pruzaju informacije koje su extremno korisne. Ocitavanje termalnih senzora, cpu load, ram/swap, baterija, top, protok na mrezi - ne da mi je trebalo jednom nego mi zatreba vise puta u toku dana. Kad skuca neka aplikacija i pocne da jede ram i cpu vreme - dok odes u system monitor ili pokrenes terminal pa top pa onda killall app... Lakse odmah alt+f2 i killall app :)

Sto se mene tice, ja volim da imam osnovna sistemska ocitavanja sa desne strane - sa leve u jednom redu - dva maximalno shortcut-ove osnovnih programa koje koristim (mada mi ni to u principu ne treba niti ih kada koristim (ok brisem ih sad odmah :D)), i to je to.

Nemojte kaciti slike vasih desktopova u ovoj temi posto vec postoje odgovarajuce teme za to u Windows i Linux kategorijama - moze link do postova u tim temama ili eventualno link do imageshack-a (ali kao thumb da tema ostane lightweight :D).

make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 08:18 - pre 167 meseci
Cist Desktop, pojavljuju se samo montirani uredjaji na njemu.
Jedan panel, donji, konfiguracija postavljena slicano kao u
Windows-u ("start", "quicklaunch" ikonice, zatim window list,
odnosno lista programa, i skroz desno sat i "quicktray", i ikonica za trash).

Nikakav conky ili nesto slicno, nema sta da gledam temp procesora, diskova
stanje memorije... komponente se sasvim adekvatno hlade a stanje memorije
ako me zanima jednom u 100 god provericu iz konzole ;)

Dakle, minimalizam, u svakom slucaju :)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 08:52 - pre 167 meseci
Nisam za pretrpan desktop, ali jesam da se isti koristi ;)
Od ostalih gadgeta i mumbo-jumbo, baš ništa.
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 10:30 - pre 167 meseci
Cist desktop, samo recycle bin, windows classic tema bez pozadine, par osnovnih stvari u quick launch, sve na single click
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 12:05 - pre 167 meseci
minimal!
imam samo jedan mali taskbar gore na kome se vidi trenutni desktop, vrijeme i net protok trenutni.
cak sam prestao da koristim i neke lude wallpapere.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 12:13 - pre 167 meseci
Sto manje ikonica.

Ili koriscenje Stardocks Fences za sredjivanje ikonica na desktopu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 12:19 - pre 167 meseci
Ja svoj desktop retko i vidjam tako da mi je sve jedno :)
Na jednom monitoru mi je stalno maximized ono sto trenutno radim, bilo browser, total commander, visual studio ili koji god vec program. Na drugom imam nekoliko prozora koji su rasporedjeni i zauzimaju zajedno ceo ekran i to tako stoji. Programe pokrecem ili iz taskbar-a (pinned) ili iz start menija. Desktop vidim prilikom startup-a sto mu dodje otprilike jednom mesecno :)
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 12:34 - pre 167 meseci
Citat:
Shadowed: Ja svoj desktop retko i vidjam tako da mi je sve jedno :)
Na jednom monitoru mi je stalno maximized ono sto trenutno radim, bilo browser, total commander, visual studio ili koji god vec program. Na drugom imam nekoliko prozora koji su rasporedjeni i zauzimaju zajedno ceo ekran i to tako stoji. Programe pokrecem ili iz taskbar-a (pinned) ili iz start menija. Desktop vidim prilikom startup-a sto mu dodje otprilike jednom mesecno :)

X baš tako s lijeve strane na monitoru je Visual studio, i još možda SQL server management studio, i par alata u full screenu, a s desne strane ostaci VIsual studia, browseri folderi neki otvoreni, svašta... do desktopa se opčenito teško dođe :)
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 12:42 - pre 167 meseci
Kakav vam je to desktop-minimalizam, kad imate dva desktopa??
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 12:55 - pre 167 meseci
Wallpaper mi nije bitan jer ga ionako ne vidim celog jer obicno pretrpam desktop kojekakvim glupostima pa tek posle mesec dana se setim da sortiram... Onda mi je tesko jer naviknem na gomilu ikonica i na njihov redosled pa se nemogu snaci kada je sve sredjeno
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Pedja_N
Predrag N
nije poznata

Član broj: 221565
Poruke: 71
77.239.87.*



+4 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 13:26 - pre 167 meseci
Uvek minimalizam!
Ja to ovako otprilike radim.



 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 13:29 - pre 167 meseci
Meni je to tvoje pretrpano


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 13:37 - pre 167 meseci
na desktopu imam 3 ikonice (my computer, recycle bin i my bluetooth places) i to samo zato sto me mrzi prckati u reg. bazi da i to obrisem, mada i onako retko kada vidim desktop (obicno je total commander ili firefox ili neki 3. program odozgo)
a u start panelu (koji mi je autohide) imam start dugme, pored quick lunch ikonice programa koje cesto koristim,pored je jezik tastature, i pored sata oni programi koji su vec ukljuceni i tamo su

te zezancije poput analognog sata na pola ekrana, koliko dugo radi komp i koje je zauzece procesora na desktopu mi ne trebaju, pogotovo na ovako "jakoj" masini

a kad mi se zaglupi komp svakako moram cekati dok se pojavi process explorer,tako da nema tu nekih efikasnijih lekova da se brze pojavi ako ga drzim na desktopu ili gde vec

tako da, odgovor na naslov - da
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 13:56 - pre 167 meseci
Ne moras u Registry-u, mozes desni klik na desktop, view > iskljucis Show desktop icons (to je za 7, mislim da je slicno i za xp/vistu).
 
Odgovor na temu

kkedacic
Extropia

Član broj: 261437
Poruke: 31
*.adsl.net.t-com.hr.



+41 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 13:59 - pre 167 meseci
Od WM-a imam dwm + dmenu, terminal je mrxvt, a shell dash. Jedina promjenjena stvar kod dwm je dodano vrijeme i datum, a jedina stvar koja mi ne dostaje je system tray :D
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 15:08 - pre 167 meseci
al opet ikonice postoje negde,al ja hocu skroz da ih obrisem :]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 15:12 - pre 167 meseci
rclick na desktop pa properties ili personalize, pa change desktop icons, odatle zibacis sve sto ti ne treba.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

AmoK

Član broj: 39404
Poruke: 61
109.175.65.*



+1 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 15:33 - pre 167 meseci
Mislim da je organizacija puno bitnija od minimalizacije !

RainMeter aplikacija je super za sredjivanje desktop (mnogo bolje od Samurize).
Cheaters ARE NOT hackers. Hackers MAKE cheats, cheaters USE cheats... I use Microsoft Windows but nobody call me Bill Gates either... damn!
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 15:42 - pre 167 meseci
Minimalizam? Na Linux-u, da. E, sad na WIndows-u je malo drugacija prica...
Npr. situacija sa radne stanice (winxp):
    C:\> dir /B "%HOMEPATH%\Desktop" | find /v /c "::"
120
plasim se da bi ste se slogirali ako bih postavio screenshot :D

Citat:
kkedacic: Od WM-a imam dwm + dmenu, terminal je mrxvt, a shell dash...

E i ti si stvarno otisao u krajnost.. mislim gde nadje dash :)
Sto se mene tice bez bash, zsh ili ksh nema nista.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Desktop minimalizam - za ili protiv ?09.07.2010. u 15:57 - pre 167 meseci
Za minimalizam!

640x480, 16 boja bato, pa da vidiš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Desktop minimalizam - za ili protiv ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12439 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.