Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9539 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
*.pppoe2189.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon15.07.2010. u 12:04 - pre 167 meseci
...lajte kere varosanke... kao sto sam vec prethodno rekao

..."jos ako uzmes u obzir golgotu koju je potrebno proci sa svakim pokusajem izbora dobrog primerka (u svakom pogledu) nekog od tih, alternativnih, resenja (iole vrednih pomena) u odnosu na originalna jasno je da je kupovinom istih garantovana samo teska glavobolja i nista drugo."... u nedostatku boljeg izraza ovo je pres.....nje
nadam se da sam dovoljno polako ukazao sta ja vidim kao fotoksenofobiju jer dok se neko zove kako se zove(sigma, tamon, ibrahim, stefan, nemanja, tokina) mora da je los jer nije nas cisti fini kontrolisanog porjekla koje samo po sebi jasno jer na njemu pise to i to.

kacenje za moju galeriju je apsurdno jer ja nisam ni bio niti cu biti fotografska referenca, ja samo amater koji voli da skljoca i igra se sa opremom, samim tim otpada kupovina objektiva za x000 eura tijela za x000 eura i slicno, nema potrebe da me smatras kompleksasem ja tebi nisam dao nikakvu personalnu referencu, nisam rekao ni da si glup, ni da si celav, ni da si cupav, btw i redovno se sisam tako da ne potpadam pod dugokose umjetnike.
Ne shvatam apriori odbijanje, mrznju, podsmjeh i generalno negativan stav prema svemu sto nije moje, nikad necu shvatiti, a iskreno ni ne zelim jer kad bih shvatao to bi opravdavao a to ne zelim niti mislim da je ispravno niti ce ikad biti ispravno.

i jos da dodam ta smatram tvoje postove nevjerovano inteligentnim, prefinjenim i argumentovanim, da se stvarno cudim kako nisu do sad sabrani i izdani tvrdo ukoriceni da pri ruci mozemo ih imati kad god nas uhvati malodusje i potrebna nam je inspiracija i elan u svakodnevnom zivotu
 
0

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
*.pppoe2189.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon15.07.2010. u 12:15 - pre 167 meseci
@zoran

kao sto mozes vidjeti u mojim postovima i komentarima na objavu i primjere canon 100mm macro objektiva sa stabilizacijom, ja sma se izjasnio vec da je to odlican objektiv, odlicne kvalitete slike itd itd, ne pada mi na pamet da kazem da je los zato sto je canon, to bi bila glupost kapitalna

da li vrijedi novaca u odnosu na sigmu 105 ili tamron 90 to je individualno pitanje i odlucuje svatko u skladu sa svojim preferencama, da li zeli da mu ostane vise novca vise kvaliteta ili balansirano.

ponovo kazem i stojim iza toga, ako neko nekoga mrzi, ne podnosi i nipodastava samo radi porjekla, onda je to ksenofobija, iako se to aplicira na fotoopremu...
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon15.07.2010. u 12:35 - pre 167 meseci
Vrlo lako se mogu resiti sukobi u misljenju, samo treba napraviti poseban podforum za pro-upotrebu i onda veliki majstori tamo mogu da se bave detaljima koji samo njima nesto znace, tako da oni nece morati da sitno mastiljare sa Tokinom,Tamronom,Sigmom,Voigtländer-om...
Sto rece jednom Emir (i jos uvek se smejem) " pusti bolan Tamrona da i sirotinja vidi blendu f2.8 " , neka mi oprosti ako sam malo pogresio (nije strogi citat).
Najvaznije da je korisnik zadovoljan, a to sto drugi besedi za tudje pare je cista dokolica.
Ja cu licno uvek birati proizvodjaca sa slicnim karakteristikama za manje para i to osetno manje i to je moj stav i stav svih onih koje pazare datu robu a znam ja odlicno da je najbolja Laica S2 sa pratecim objektivima za cca 40k evra.Taman bi pokrilo neko sitno panovanje voluharica i pop-nitni na Mig-u 29.
Btw, mogli bi spomenuti i sasvim solidnu (ne bolju) Sigmu APO 120-400mm f/4.5-5.6 DG OS HSM, malo trazi fokus nije instant ali kada ubode reze.I onako je stalak tu neminovan...
I evo sad pitanje i to za Nebojsu da li bi pre isao na 70-300VR ili 120-400 DG OS HSM, cini mi se da je negde provukao test sa 70-300 ali za Sigmu nisam siguran...
Ima Nikon AF 80-400 f/4.5-5.6D VR samo sam nesto tanak sa kusurom.
Nema sumnje (i to govorim napamet) da je N bolji od S ali imamo i paralelu od 1800 spram 700 evra, stvarno teba dodati jos samo malo
 
0

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon15.07.2010. u 13:20 - pre 167 meseci
Citat:
EmirHozic: ...nadam se da sam dovoljno polako ukazao sta ja vidim kao fotoksenofobiju jer dok se neko zove kako se zove(sigma, tamon, ibrahim, stefan, nemanja, tokina) mora da je los jer nije nas cisti fini kontrolisanog porjekla koje samo po sebi jasno jer na njemu pise to i to.

@Emire

kao sto vec davno rekoh... da bi nekome argumentovano mogao da repliciras, red je prvo sa njim da se i "upoznas"... ovako SVE sto pises ispada cisto nasumicno lupetanje, odraz velikih frustracija, licnih animoziteta i ocigledne iskompleksiranost...

jer,

da si samo malo truda ulozio u "upoznavanje" mogao si saznati pre svega na ocnovu cega ja gradim svoje misljenje i na koji nacin i zasto ga bas tako izrazavam, i mozda bi ti bilo jasnije zasto stalno insistiram na terminu koji je ocigledno tebi i @LG-u potpuno nepoznat a zove se vlastito iskustvo, itd, itd...

da si samo malo truda ulozio, mogao si ovde naci jako mnogo mojih i komentara i slika (i kategorisanih, i test, crop, kadar, kakvih god...), sa dosta ozbiljnih Sigminih objektiva (12-24mm F4.5-5.6 EX DG, 24-70mm F2.8 EX DG, 70-200mm F2.8 EX DG, 120-300mm F2.8 EX DG APO HSM, 150-500mm F5-6.3 APO DG OS HSM...) ali i recimo Tokine AF 16-50mm f/2.8 AT-X Pro DX i prilicno ostrih diskusija u kojima sam pisao o kvalitetu istih ukljucujuci cak i dva mini testa za Sigmu 120-300mm f/2.8 i Sigmu 150-500mm f/5-6.3 OS koje ti nije kasno ni sada da pogledas, ne bi li shvatio koliko si daleko otisao u neargumentovanim ispadima prepunim predrasuda, gluposti...

ali neeeee... ti si ipak radije izabrao put u kome ces se nekome obracati koristeci termine fasista i ksenofobicno, time samo dokazujuci da je tvoj, bas kao i i @LG-jev...

Citat:
ArtCool: ...odraz frustaracija i nezadovoljstva u privatnom zivotu koji se na ovakav nacin ispoljava i javno.

...jako veliki i ozbiljan problem, sto se i vidi iz svakog nepromisljeno i napamet ispisanog posta, i da je kao takav prevelik cak i za vas same, te samim tim i zasluzuje ozbiljniju (strucnu) analizu.


[Ovu poruku je menjao beske dana 15.07.2010. u 14:42 GMT+1]
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon15.07.2010. u 13:45 - pre 167 meseci
Citat:
ArtCool: znam ja odlicno da je najbolja Laica S2 sa pratecim objektivima za cca 40k evra.



E vidiš, baš sam nešto guglao o tome ... pa taman, da priuipitam tebe iz prve ruke.

Dakle, prednost Leica S2 sa pratećim objektivima do 40K ili Canon 1Ds MarkIII sa staklima do 10K ?



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
109.175.54.*



+7 Profil

icon Re: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon15.07.2010. u 13:49 - pre 167 meseci
jedna poluistina je puna neistina, ko je koga nazvao fasistom
ksenofobija je mrznja onih drugih, drugacijih, po nazivu,imenu,izgledu ili nekoj drugoj predrasudi a naveo sam gore citat u vezi offbrand objektiva zasto sam to nazvao fotoksenofobijom
sad se nesto prica razvodnjava i azmeksava u stilu mog starog komsije ...eeeee dijete znas li ti kad sam ja ono tako k'o ti davno sam ja to i to....

svaka cast i tebi i tvojim testovima, citao sam ja njih i pregledao kadar po kadar, i jos mi nije jasnije da se pozivas na svoje testove, koristis spomenutu opremu, i gdje god se ko pojavi na forumu sa idejom o tome grakne se na njega ko na zadnju fukaru kako to ne valja.

eto i sad ti meni reci nakon sto si me nazvao kompleksasem, neznalicom, dugokosim umjetnikom(sto ti pogotovo zamjeram jer ja se redovno sisam) te si rekao da sve sto napisem lupetam, odrazavam svoje frustracije i ocitu iskompleksiranost

mislim da bezveze pjenis, bez imalo potrebe

 
0

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9539 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.