Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li smeta farbi ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: da li smeta farbi ?

[ Pregleda: 2662 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon da li smeta farbi ?05.07.2010. u 20:40 - pre 168 meseci
Nisam znao gde tacno da kacim temu...
Imam jednog poznanika koji poseduje auto perionicu.
Zanima me, da li smeta farbi i unutrasnjoj plastici njegovo stedljivo sredstvo za stakla posto koristi neki miks destilovana voda i alkohol izopropil (medicinski, valjda) i stvarno ekstra ocisti stakla. Zna li neko?
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: da li smeta farbi ?05.07.2010. u 21:18 - pre 168 meseci
Farbi ne smeta ali smeta pumpici koja tu tekucinu transportuje na vetrobransko staklo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: da li smeta farbi ?06.07.2010. u 09:19 - pre 168 meseci
Treba malo detergenta, tecnog, da doda u taj rastvor. Ili za pranje prozora, ili "carli"

Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: da li smeta farbi ?06.07.2010. u 09:55 - pre 168 meseci
Kad je tema već otvorena ( a naslov je sveobuhvatan )

- Auto laku ne smetaju alkoholi: etanol, metanol

- Auto laku smetaju bazne materije kao što je na primer deterdžent. Posle dužeg vremena lak izgubi sjaj. Jako je bitno da se posle pranja, auto dobro ispere i time spreči duži kontakt deterdženta sa lakom
- Auto laku smeta glicerin koji je osnovnisastojak starijih tipova kočionih tečnosti (UKA-2) a ima ga i u novijim. Ukoliko kedere mažete glicerinom (preventiva zaleđivanja vrata) ili gume (estetika) ili metlice brisača (dodatna elastičnost) dobro pazite da ni slučajno ne kapne na lakirani dao. Ako se to desi - odmah obrisati krpom i isprati vodom.
- Autolaku smeta antifriz. Ako dospe do lakiranog dela - odmah obrisati krpom i isprati vodom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: da li smeta farbi ?06.07.2010. u 12:03 - pre 168 meseci
^^vrlo korisno^^
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: da li smeta farbi ?06.07.2010. u 14:12 - pre 168 meseci
Cinjenica je da laku prija lagano zagrejana soba sa prigusenim svetlom, po mogucstvubez krajeva vidljivog spektra.

I istina je da postoji svetska dilema i diskusija oko uticaja alkohola, na lak karoserije.

Medjutim, racionalno, s obzirom na ostale agresije na lak, i uz pretpostavku nekog odrzavanja, pranja i presvlacenja laka zastitnim sredstvima, minoran je atak, sa pozicije prskanja sofer sajbne.

Pogotovo sto se alkohol dodaje minimalno, leti, tek da detergent ne peni previse, zimi malo vise, zbog smrzavanja.

Alkoholni "napad" na lak je zanemarljiv prema suncevom( UV+IR) svetlu, komadima kamenja, prasine, peska, pticijih izlucevina, komadica katrana, asfalta i garezi iz iduvnih grana..

A mislim i da "kupovne" komponente nisu nista manje agresivne.

Jedino sam apsolutno protiv amonijaka i sirceta za koje sam takodje cuo "preporuke" i recepte...

Poz
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: da li smeta farbi ?06.07.2010. u 14:13 - pre 168 meseci
Citat:
dobro pazite da ni slučajno ne kapne na lakirani dao. Ako se to desi - odmah obrisati krpom i isprati vodom.


Ja sam zimus mazao i gumu i deo vrata koji se naslanja na gumu nikakvih posledica po boju nije bilo (metalik) cisto sumnjam da glicerin ima neku slicnost sa UK uljem koje je izuzetno agresivno. Bolje pazite da vam antifriz ne dospe do auto laka.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: da li smeta farbi ?

[ Pregleda: 2662 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.