Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Problem.....Herceg-Novi

[es] :: Wireless :: Wireless Problem.....Herceg-Novi

[ Pregleda: 3501 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.cg.yu



Profil

icon Wireless Problem.....Herceg-Novi20.01.2004. u 21:04 - pre 246 meseci
Imam jedan problem.
Iz Herceg-Novog sam i jedan sam od osnivaca trenutno jedine wireless mreze u okolini.
Mreza je inace privatna i povezana na 2Mbps DSL Link.

Imam jedan problem.
Posto je glavni (trenutno jedini) Access Point u IGALU, ja iz Kumbora gdje zivim nemogu pristupiti mrezi jer nemam vizuelan kontakt sa zgradom na kojoj je AP.
Posle duzeg razmisljanja dosao sam do rjesenja ali treba mi pomoc oko tehnicke realizacije.....
Postavio bih nesto kao "preusmjerivac"
Evo kako bi to trebalo da izgleda:

Da pojasnim:

- Lokacija 1: To je lokacija gdje se nalazi AccessPoint povezan na DSL Link. Njemu pristupa pet korisnika iz okoline.
DSL - Prestige *** sa integrisanim DHCP serverom
Omni direkciona antena.

- Lokacija 2: Mjesto gdje se ja nalazim i odakle nemam vizuelan kontakt sa AP-om
Parabola....

- Lokacija 3: Mjesto na brdu sa kojeg je moguce ostvariti vizuelan kontakt sa obje lokacije.
Prema glavnom AP-u ide parabola
Prema meni ide usmjerena YAGI antena

Problem koji se javlja je tehnicko rjesenje "lokacije 3"
Evo dva grafikona kako sam ja zamislio da to treba da izgleda.


Ova slika predstavlja neki uredjaj koji bi davao konekciju sa glavnim AP-om meni i mrezi na toj lokaciji.


Ovo bi predstavljalo vezu dva AccessPointa na toj lokaciji.
Jedan AccessPoint bi bio setovan kao EndPoint (onaj koji je povezan sa glavnim AP-om) i drugi koji bi bio u Workgroup Mode (na koga se ja povezujem)
Njih dvoje bi medjusobno bili povezani preko HUB-a da bi i ta mreza na toj lokaziji mogla imati vezu sa glavnim AP-om

Nadam se da je bar neko skontao sta zelim uraditi.
Znaci jos jednom......da ponovim sta mi treba.
Treba mi tehnicko resenje prve slike pod uslovom da korisnici mogu da se povezu bilo da upere antene prema Lokaciji 1 ili Lokaciji 3.

Ako neko ima neko tehnicko resenje neka se obavezno javi.

Pozdrav
Marko
[email protected]
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi20.01.2004. u 21:34 - pre 246 meseci
A što tačku jedan ne montirate negde na Luštici, pa odatle je svi lepo gledate i imate o'pičku vidljivost.

Off topic: Ajd mi nadji ar zemlje jeftino, dolazim da živim i donosim WiFi opreme u miraz ))
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi20.01.2004. u 21:51 - pre 246 meseci
Ovako:

Glavni AP je u IGALU na zgradi banje u TV Sky Sat. Postavljen je tamo jer do tamo imamo dovedenu DSL liniju koja je prikacena na taj AP
Lokacija 3 predstavlja navisu tacku lustice (Obosnik) i to je mjesto gdje bi trebalo da bude postavljen taj bridge/repeater ili sta vec treba.

Vec su mi neki dali predlog da postavim PC sa dvije kartice ali to je losa opcija jer na Obosniku nema nikoga po mjesec dana.....ako se stogod desi ja nemogu izac gore jer mi za to treba Land-Rover (tamo nema normalnog puta)
 
Odgovor na temu

zch
Branislav Kovacevic
CEO, Code Master Software Studio
Herceg Novi, Montenegro

Član broj: 19437
Poruke: 21
*.podgorica.cg.yu

Sajt: codemaster.me


+7 Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi21.01.2004. u 03:30 - pre 246 meseci
osnivacha? interesting

a tebi radi link poslednja 2 dana?

koliko ja videh ap je ugashen.

a svi dobro znamo zashto... pogledaj samo kako je radio link u poslednjih metar dana, kad ljudi neche da se organizuju pa svi downloaduju kao manijaci, kao dzabe je daaaaaaaaaaaaaaaaj, jes da sam ostao bez neta, ali mi je sa jedne strane drago, jer takvo korishchenje linka je glupo, i to kapiram da je ono, svi skidaju isti film, ne bi niko da sluchajno dignemo neki serv na koji bi vukli sve .... organizacija je bash bila do jaja, i zbog neumerenosti ljudi sada svi pushe... .



any thoughts?


zch
zch
................................................................
http://codemaster.me/
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.cg.yu



Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi21.01.2004. u 12:00 - pre 246 meseci
ZCH....iako je nick Lord_Sauron....ja sam Marko Tomasevic.
Malo se raspitaj ako me neznash pa cesh skontat.

AP nije ugashen vec je bio skinut i stavljena zastita sa filtriranjem MAC adresa tako da sada moze samo odredjeni krug ljudi to da koristi.
Ako mi nevjerujesh onda probaj.....ime je iz "digit" promjenjeno u "YT6A".
Probaj se nakacit pa mi javi mozesh li....
Ja sam podesavao to....i nadlezan sam za prosirivanje te mreze.

Uskoro mozda padne dogovor sa ICG da povecaju link od 2Mbps i mozda bude postavljen jedan zaseban AP za korisnike koji ce placat po protoku.....

Toliko o tome posto vidim da si mnogo sumnjicav...

Pozdrav
EsCaPe - Marko
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.cg.yu



Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi21.01.2004. u 12:03 - pre 246 meseci
Da dodam....pushe oni zbok kojih je sada link "IN PRIVATE"
Za sada su samo 4 MAC adrese na spisku dozvoljenih i to su jedna moja i tri od Ranka Boce koji je organizator svega.
Mozda budu dodate jos dvije ali to nece ugroziti nikakvu brzinu jer su u pitanju ozbiljniji ljudi.

Pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi21.01.2004. u 19:12 - pre 246 meseci
Nije valjda da niko nezna.....
 
Odgovor na temu

zch
Branislav Kovacevic
CEO, Code Master Software Studio
Herceg Novi, Montenegro

Član broj: 19437
Poruke: 21
*.cg.yu

Sajt: codemaster.me


+7 Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi23.01.2004. u 18:54 - pre 246 meseci
ok, ja nisam bio u novom nekoliko dana, sinoch sam se vratio i bez problema se nakachio, ali sad evo ustadoh iz kreveta i videh da sam ukinut, svaka chast na azhurnosti :-] ja sam na linku od pochetka, tachnije zoki polich i ranko su od mene i chuli za bezhichni internet, i tu sam svo vreme, tako da nekako zakljuchujem da ja nisam taj koji je zagushio link, zamolichu te da dozvolish pristup mojoj adresi, meni je potrebna stalna konekcija samo zbog jedne stvari - irc-a, ja sam jedan od admina irc.cg.yu i ja online je jedina zashtita od klonova koji opsedaju server, a drugi problem je irc kviz koji sada igra preko 400 ljudi i koji je sad mrtav, a ljudi u zhalosti :-) ... ja ne skidam filmove niti gushim link ... moj mail je [email protected]

poshalji mi detail kome treba da se obratim za ukljuchivanje moje mac adrese u spisak povlashchenih ...

p.s. da se kako sam ja pre god i po dana prichao postavio jedan file serv, na koji bi se svlachili novi filmovi i "warez" a posle se mi kopirali lokalno .. svega ovoga ne bi bilo ... no za to krivim nekoga drugog ...


pozdrav

zch


[email protected]
zch
................................................................
http://codemaster.me/
 
Odgovor na temu

fmdream

Član broj: 11923
Poruke: 28
161.53.28.*



Profil

icon Re: Wireless Problem.....Herceg-Novi24.01.2004. u 13:00 - pre 246 meseci
To sto ti treba zove se REPETITOR...
koristim Trendware wireless opremu (802.11g). AP kojeg ja imam jednostavno stavim u repetitorski mod, upisem MAC adresu AP na kojeg zelim prosljediti pakete i to je to. Neznam koju opremu imas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Problem.....Herceg-Novi

[ Pregleda: 3501 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.