Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice u beogradu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79043 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 11:33 - pre 139 meseci
U cemu je razlika izmedju beogradskih i provincijskih pasa lutalica? Postoji neki civilizacijski jaz izmedju njih ili sta?

Znaci, od sad pa nadalje o ovoj temi samo Beogradjani?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 11:45 - pre 139 meseci
Citat:
da zavirim u tvoju dušu


Je l' to neki narodnjak ?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 12:52 - pre 139 meseci
^
Neka si ti nama živ i zdrav, ohol, gord, mrzovoljan, na vjeki vjekov, sa sve samim hrišćanskim odlikama.
Nema veze što si ateista...
...a jesu ove osobine težak narodnjak.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 13:36 - pre 139 meseci
U pravu si.

Ker lutalica = nacionalno blago,
svako kome smetaju g*vna i buka = fašista,
mazohizam = vrlina koju svet tek treba da otkrije, tj. da prepiše od Srbina, kao i celu srpsku istoriju što je prepisao i pokrao.

Srbin Cezaru udarao zauške, zato oni danas tako prema nama, lepinju im pokatoličenu...

Prva rasna kučka se okotila u Srbiji, engleski ovčar je poreklom iz Ovčar Banje, samo se to krije iz svetske literature.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 14:22 - pre 139 meseci
^ Nije stvar u mrženju pasa. Pas je pas i ne može biti ništa drugo. Ne laje on jer je iz zlobe skovao plan da tebi napakosti nego zato jer je pas.
Problem koji tebi stvaraju psi ne potiče od pasa nego od ljudi.

Da tebe neko pogodi ciglom u glavu, ti bi vjerovatno napao ciglu i na njoj se iskalio, zar ne?
Da ti neko istrese kamion smeća u dvorište ti bi vjerovatno gađao smeće kamenom sa prozora, pričao okolo kako je smeće zlo i na kraju presavio tabak i tužio smeće sudu, jel' tako?

Dog god vam psi budu krivi za ono što psi rade, nikad ih se nećete rješiti.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 14:33 - pre 139 meseci
Da, ali ako ti nekome usred noci lajes ispred prozora, umesto cigle u glavu, hapsi te milicija (bar u normalnim zemljama). Ako napadnes ciglu.. znaci miliciju, dodje jos veca cigla (pendrek i zatvor).

Posto je pas pas, i nisu mu poznati koncepti milicije, i zatvora, zato tu odgovara vlasnik, koji je duzan da skoluje psa, kad sme da laje, kad ne (postoje lepi nacini tipa stap i sargarepa... mislim, moze i kobasica). Isto kao kod male dece, uvek mora da odgovara roditelj/vlasnik.

A ako je malo dete samo na ulici, i ako nema roditelja, postoje sluzbe, koje se brinu o tome, i sklone ih sa ulica. Isto tako postoju sluzbe koje bi morale to da rade sa psima, a izgleda da ne rade svoj posao.

Inace, psi (poput male dece), nemaju sta sami da rade na ulici (bez vlasnika). A i vlasnicki psi bi moralu da budu skolovani (bas mi zanimljivo, kako moze jedan pas da tiho lezi ispred prodavnice i ceka vlasnika, a 5m od njega, neki drugi pas sve vreme laje na sve prolaznike koji ulazi/izlaze.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 16:02 - pre 139 meseci
Citat:
mulaz:Posto je pas pas, i nisu mu poznati koncepti milicije, i zatvora, zato tu odgovara vlasnik,

E taj film u Srbiji teško da ćeš gledati.

Kad se prije par godina ovdje povela priča o obaveznom čipovanju i plaćanju nekakve naknade za kućne ljubimce, digla se buka i halabuka, ustalo se na kuku i motiku. To je samo pokazatelj da narod ne želi imati odgovornosti i obaveze u pogledu životinja već da sa njima postupa kako mu se ćefne.

Narod želi da ima mogućnost da nabavi psa kad god i kako god hoće, da ga tretira/maltretira kako god hoće, da ga šutne na ulici, gađa kamenjem, ubije iz lovačke puške, pusti da crkava od neke boleštine bez ikakvog lječenja...

U mom komšiluku ima lik koji drži dva psa u boksu od žice veličine možda 1.5m x 1m x 1m, na podu nema ništa, čista zemlja, unutra nema ništa, ni kućice, ni nekog natkrova. Tako žive, pada po njima kiša i snijeg, leže na mokroj zemlji u blatu, zimi na ledu na -20°C. Nikad ih nisam vidio da su pušteni van tog kaveza.

Tu još ima i nekoliko kvazi-lovaca, kojima se psi stalno "gube", "zalutavaju", "tjeraju", "bježe", "ne vraćaju", i oni su glavni generatori lutalica, jer po 3-4 puta godišnje gube te pse i nabavljaju nove. A i za to gubljenje vjerovatno lažu: po svoj prilici ako su nezadovoljni lovom uopšte ga ne povedu ga kući nego ga šutnu tamo negdje u šumi i najure od sebe. To njima dođe nešto kao potrošni materijal.

I sad kad neko kaže da čipovanje treba da bude obavezno i da se plaćaju kazne kad izgubiš psa ili ga držiš u nehumanim uslovima - takvima odma uzavri krv u alkoholičarskom nosu i počnu da trabunjaju kako će svojom lovačkom puškom upucati prvog koji im sa takvim idejama prismrdi dvorištu.

E sad, baš bi bilo zanimljivo vidjeti @Borisa Tadića da uzme ciglu pa gađa automobil takvog vlasnika ili da njemu ode na vrata pa ga okrivi za čopore lutalica u svom naselju.
Ali, ni taj film nećeš gledati. On će naravno uzeti ciglu i gađati kuče i pričati kako je upravo to ono što nam je potrebno i kako je upravo to rješenje. SrbijaTM.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 16:13 - pre 139 meseci
Citat:
mulaz: Da, ali ako ti nekome usred noci lajes ispred prozora,

Ne znam da li se pod to lajanje podrazumeva i arlaukanje čitavog leta sa savskih splavova, ono, istina da nisu baš tik do prozora, AL' BRATE, ISTO KO I DA JESU!
Ovde već ne bih ništa imao protiv tretiranja izvora arlaukanja građevinskim materijalom, obzirom da se u takvim slučajevima institucionalizovane službe ne mešaju u svoj posao.
Normalno, svakog prvog uredno primaju platu...
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 18:32 - pre 139 meseci
Citat:
mislim, moze i kobasica

Samo sudžuk srBina spasava.
Citat:
baš bi bilo zanimljivo vidjeti @Borisa Tadića da uzme ciglu pa gađa automobil takvog vlasnika

?
Citat:
ili da njemu ode na vrata pa ga okrivi za čopore lutalica u svom naselju.

Nije za sve čopore lutalica kriv samo 1 čovek. Da je tako, sve bi se odmrsilo za 5 minuta.

Ko god ima digitron shvatiće brzo da neće živeti 500 godina i da sa idiotima nema ništa po "evropski", nego samo po idiotski. Što pre, to bolje.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 08.11.2012. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 19:24 - pre 139 meseci

^
Tjah, sad još samo da nađemo nekog sposobnog da napravi razliku međ' idiotima i onima koji bi da se služe idiotskim metodama.
Beograd je već odavno postao mentalna džungla.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu08.11.2012. u 20:43 - pre 139 meseci
Pa sam je napravi, nisi valjda lud da ti ne smeta urlanje kerova i sr@nje na svakom koraku.

Šinteri nemaju kapacitete, komunalci balansiraju mošnice, komšiluk je takav kakav je(50% ima pola mozga i u inat drugoj polovini hrani lutalice i unosi se u ulogu "šaptača") i sasvim sigurno niko četvrti neće da ti pomogne, a i da hoće - bolje ćeš sam.

Da bude naslov u novinama: "Vlasnik psa dobio preko p****" ili "Ugljenisano telo lutalice, komšije prijavile čudan smrad".
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu09.11.2012. u 08:33 - pre 139 meseci
Neki ne čitaju tekstove na koje odgovaraju, a neki ni naslov teme kada se late tastature.

Citat:
Sarastro:
U cemu je razlika izmedju beogradskih i provincijskih pasa lutalica? Postoji neki civilizacijski jaz izmedju njih ili sta?

Znaci, od sad pa nadalje o ovoj temi samo Beogradjani?

Lično sam najmanje u dva teksta objasnio u čemu je razlika. Ajde i treći put, možda ćeš ovaj put pročitati i zapamtiti.

Svaki grad i svaka opština podzakonskim propisima reguliše ovu materiju tako da ne mora biti isto rešenje u Subotiti, Nišu ili Pirotu na primer. Za Beograd je doneta "ODLUKA O DRŽANjU DOMAĆIH ŽIVOTINjA I KUĆNIH LjUBIMACA NA TERITORIJI GRADA BEOGRADA" i sve se zo objavljuje u Službenom listu grada Beograda.

Zato sam isticao da znam kako se to unazad više decenija radi u Beogradu, ali ne znam kako se to radi u Dimitrovgradu, Negotinu, Nišu ili Valjevu na primer. Da je tema bila o psima u Leskovcu ja se ne bih ni javljao jer ne poznajem dovoljno tu materiju.

Citat:
mulaz:
Posto je pas pas, i nisu mu poznati koncepti milicije, i zatvora, zato tu odgovara vlasnik, koji je duzan da skoluje psa, kad sme da laje, kad ne (postoje lepi nacini tipa stap i sargarepa... mislim, moze i kobasica). Isto kao kod male dece, uvek mora da odgovara roditelj/vlasnik.

A ako je malo dete samo na ulici, i ako nema roditelja, postoje sluzbe, koje se brinu o tome, i sklone ih sa ulica. Isto tako postoju sluzbe koje bi morale to da rade sa psima, a izgleda da ne rade svoj posao.

Inace, psi (poput male dece), nemaju sta sami da rade na ulici (bez vlasnika). A i vlasnicki psi bi moralu da budu skolovani (bas mi zanimljivo, kako moze jedan pas da tiho lezi ispred prodavnice i ceka vlasnika, a 5m od njega, neki drugi pas sve vreme laje na sve prolaznike koji ulazi/izlaze.


Potpuno promašena tema jer ovde nije reč o vlasničkim psima već o uličnim. Usko pravno gledano svi psi u Beogradu su vlasnički. Jedan broj je u ličnoj svojini vlasnika i njih najčešće nazivamo "vlasničkim", a preostali su u vlasništvu grada Beograda i njih najčešće nazivamo "psima lutalicama". Ponovo naglašavam da je ovaj naziv potpuno pogrešan i netačan, a upotrebljava ga čak i zakonodavac iz očiglednog neznanja. Psi nisu nomadi,čak ni vukovi to nisu. Teritoriju menjaju samo zbog sile, tačnije jedino u slučaju potpunog nestanka hrane ili neke prirodne katastrofe. Obaveza je da svi psi budu čipovani tako da je lako utvrditi vlasništvo.
========================================================================================================================================================================

POSEBNO BIH MOLIO SVE ZAINTERESOVANE ZA TEMU DA PRELISTAJU Službeni list grada Beograda br. 37/2011 I PROČITAJU NAJMANJE OVE DVE ODLUKE:

S TRATEG I J U REŠAVANjA PROBLEMA NEVLASNIČKIH PASA I MAČAKA NA TERITORIJI GRADA BEOGRADA
i
ODLUKU O DRŽANjU DOMAĆIH ŽIVOTINjA I KUĆNIH LjUBIMACA NA TERITORIJI GRADA BEOGRADA

Ovaj broj se nalazi na ovoj adresi: http://www.sllistbeograd.rs/cyr/arhiva/broj/483/

Nadam se da će nakon ovoga neke stvari biti jasnije. Obratite pažnju i na obrađenu statistiku.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu09.11.2012. u 08:59 - pre 139 meseci
Citat:
Neki


Isti oni koji su onomad...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.212.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu10.11.2012. u 21:51 - pre 139 meseci
@Sava:

Kao sto postoje instutucije za "nevlasnicku" decu (znaci decu bez roditelja), postoji i instutucija za nevlasnicke pse (zivotinjski azil).
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu11.11.2012. u 06:34 - pre 139 meseci
Citat:

Tjah, sad još samo da nađemo nekog sposobnog da napravi razliku međ' idiotima i onima koji bi da se služe idiotskim metodama.
Beograd je već odavno postao mentalna džungla.

Citat:
Boris Tadić: Pa sam je napravi, nisi valjda lud da ti ne smeta urlanje kerova i sr@nje na svakom koraku.

Ja ne bi' da međ' boldovanima pravim razliku...a ti?
Interesantna bi to metodologija bila...baš me zanima kako bi to odradio...efikasno.
A lud jesam TAČNO onoliko ko i svaki prosečan(malo+) čovek u koje i tebe svrstavam, ali IPAK ne vidim toliiiko kerećeg sr@nja i buke oko mene, koliko tih produkata ali ljudskog porekla, pa mi opet na pamet ne pada da zbog toga svoje frustracije usmeravam ka psima.
U principu nemam problem sa ljudima, pa stoga valjda nemam materijala ni za projekciju na pse.
Konačno, sve oko nas se dešava sa opravdanim razlogom...
...ali treba prihvatiti činjenicu da ne postoji priroda radi ljudi, već ljudi radi prirode.
Koliko god da se mnogi "civilizovani" upinju da stvar okrenu naglavačke.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu11.11.2012. u 09:03 - pre 139 meseci
Citat:
mulaz:
@Sava:

Kao sto postoje instutucije za "nevlasnicku" decu (znaci decu bez roditelja), postoji i instutucija za nevlasnicke pse (zivotinjski azil).

Nisam baš razumeo opasku i vezu sa decom jer su to dve potpuno različite stvari koje nikakve sličnosti nemaju niti dodirnih tačaka.

U Srbiji praktično ne postoje azili. Postoje neki mali državni kapaciteti koji mogu da pokriju neznatan procenat uličnih pasa. Pri tom su ti kapaciteti smanjeni brojem pasa koji se sterilišu i ostaju tu do povratka na prethodnu teritoriju. Ostalo su privatni donirani kapaciteti koji su više nego skromni, a rad u njima je isključivo volonterski. Kada posetiš Beograd svrati do poznatog trga "Slavija" pa ćeš tu svakog vikenda zateći te volontere koji pokušavaju da udome jedan broj uličnih pasa.

Da si pročitao dokument koji sam postavio za skidanje video bi da se u Beogradu stanje iz godine u godinu popravlja jer je manji broj pasa na ulicama, a što raduje sve veći broj udomljenih pasa. Takođe bi video da je tek u bliskoj prošlosti grad uzeo pod svoje nekadašnju kafileriju ili šinteraj kako su se pre toga zvali, nazvali je pretenciozno "Beoveterina" i krenuli sa projektom rešavanja problema tih životinja. Već sam pisao da je za to potrebno jako mnogo novca čega nema dovoljno ni za druge važnije namene. Takođe u tom dokumentu stoji da broj udomljenih pasa polako raste i da je sve veći. Trenutno je u Beogradu "in" imati nerasnog psa iz azila što me raduje jer tih pasa ima predivnih u svakom pogledu. U mom okruženju je najmanje 30% vlasničkih pasa tog tipa.

[Ovu poruku je menjao Sava dana 11.11.2012. u 10:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu11.11.2012. u 09:21 - pre 139 meseci
Niko ne može da ti zabrani da budeš invalid. Samo je malo groteskno time da se ponosiš.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu11.11.2012. u 11:16 - pre 139 meseci
^
...možeš ti to i bolje, al sad, šta je tu je...
...ego trip i sujeta nikada nisu poželjni saveznici.
Kako god, ali uspeo si da me nateraš da POPUSTIM.
The end!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.209.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu11.11.2012. u 12:27 - pre 139 meseci
Citat:
Sava: Nisam baš razumeo opasku i vezu sa decom jer su to dve potpuno različite stvari koje nikakve sličnosti nemaju niti dodirnih tačaka.


Ni psi ni deca nisu pravno odgovorni za to sto pocine. I jedni i drugi moraju da imaju nekog, ko je odgovoran za njih. Ako nema tog odgovornog, mora o njima da se brinu odredjene sluzbe (problem, bar kod pasa jeste, da se time ne bave dovoljno dobro... kako je u sirotistima ne znam).

A ni jednim ni drugima nije mesto na ulici.


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu11.11.2012. u 12:30 - pre 139 meseci
Evo neka me ´zemljak´ iz Lj ispravi, ako je on igde u Slo video i jednu lutalicu. Ja nisam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79043 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.