Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pijani broker kriv za cenu nafte

elitemadzone.org :: MadZone :: Pijani broker kriv za cenu nafte

[ Pregleda: 3653 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Pijani broker kriv za cenu nafte02.07.2010. u 17:48 - pre 168 meseci
Citat:
Perkins, koji je inače imao dozvolu da daje naloge samo u ime svojih klijenata, u jednoj je pijanoj noći uspeo da na Njujorškog robnoj berzi kupi sedam miliona barela nafte i time podstakne rast svetskog tržišta "crnog zlata".


http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=442871

Pretpostavljam da su na redu pijani general koji je isprobao nove balističke projektile i pijani naučnik koji je izveo u noćnu šetnju svoju malu kolekciju virusa.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte02.07.2010. u 18:31 - pre 168 meseci
jbt, a mene je danas sef napusavao zbog neke sitnice od 50tak evra ! Alal vera majstore j. im kevu.
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 15:30 - pre 168 meseci
Znaci, njega treba da krivimo zato sto je gorivo kod nas 115 dinara....
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 15:39 - pre 168 meseci
Hej, malo ko moze da kaze da je njegovo pijanstvo uzdrmalo svet Neko napravi prank poziv bivsoj zeni, neko napravi pometnju na commodities berzi
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 15:54 - pre 168 meseci
Jos nisam cuo bedniji izgovor za rast cena bilo cega.

Sledece sto cemo cuti je da je cena nafte skocila jer je svekrva nekog brokera zamalo stradala u saobracajci i da je talas emocija njuorskih brokera uticao na skok cena.



EDIT:

Ovaj je kao pijan potrosio 500 mil. $. Podseti me na onog Francuza iz Societe Generale sto je "kao" na svoju ruku trgovao sa 50 milijardi $.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 16:59 - pre 168 meseci
Samo mi nije jasno kako je napravio gubitak. Ako je on kupio a kasnije cena skocila, jedino je mogao jos da zaradi ako proda po toj vecoj ceni.
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 18:48 - pre 168 meseci
Citat:
Samo mi nije jasno kako je napravio gubitak.


To je van svake pameti...Izgovori + naftni lobi......


Ne bih da budem eternal baksuz, ali ako je "samo" 7 miliona barela podiglo cenu nafte na $2 dolara po galonu, kakve ce biti posledice ovog izlivanja u Meksicki zaliv??? Jos jednu Veliku depresiju??? Pljuc, pljuc, ne dogodilo se...
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 18:52 - pre 168 meseci
Citat:
Shadowed: Samo mi nije jasno kako je napravio gubitak. Ako je on kupio a kasnije cena skocila, jedino je mogao jos da zaradi ako proda po toj vecoj ceni.

e i mene ovo pitanje isto zanima. Ceo dan razmisljam i nije mi jasno...
Po meni on je ucinio veliku uslugu svojim klijentima....

Jedino ako ne misle na gubitak koja je ta brokerska kuca imala...da su dobili neke kazne(zato sto nisu imali odobrenje klijenata) il nesto slicno ...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte03.07.2010. u 23:29 - pre 168 meseci
Gubitak je tehnicki na bid/offer spreadu. Kad je pacijent kupovao naftu kupovao je od market makera po gornjoj ceni gurao je spread i cenu na gore i tako dok nije spicio pare i kupio sta je hteo. Onda posle kad hoces da prodas ti kreces od velike cene ali sada informisano trziste zna da je idiot to uradio pod alkoholnom komom i da ne postoji nestasica i niko nece da izda buy order iznad trzisne vrednosti jer ima ko ce da mu proda za realnu trzisnu vrednost (onaj isti koji je idiotu prodao naftu), market maker siri spread na dole, vuce cenu na dole u potrazi za kupcima i na kraju prodajes naftu po trzisnoj ceni i puko si razliku. U principu u oba slucaja si platio uslugu trzista, prvi put da ti daju naftu koju si trazio drugi put da te oslobode iste.

Ovo je vise zezancija na trzistu (mada za njega nije), i nije nesto sto dize realnu cenu nafte, za transakciju uvek treba i kupac i prodavac. U najboljem slucaju ovo je trenutni glitch, mnogo je opasnije kad neko organizavano napravi paniku na trzistu.

Npr recimo da ti imas prakticno mnogo jabuka. Jabuke doziras i valjas po 10 dinara i ljudi kupuju, desetorica po jednu i ta odrzava cenu na 10d. Onda ja dodjem pijan i kazem daj mi 1000 jabuka, market maker uvek daje svima sansu pa ne dobijes odmah svih 1000 po 10d, prvo dobijes recimo 10 o 10d, i ona desetorica dobiju po jednu po 10d, potraznja prevazilazi ponudu i market maker dize spread na gore (da pokrije svoj rizik) ti osetis da je potraznja veca od onog sto si nudio i hoces da zaradis, cena je sad 10.25d, i tako se ja nakupujem 1000 jabuka u 100 spot transakcija za 20-ak hiljada dinara i trenutna cena bude 25d. Sad ja skontam da sam napravio glupost i hocu da se izvucem, nudim jabuke kao i ti po 25, ona desetorica naravno odavno ne kupuju jer nisu ludi da daju vise od 12d za jabuku jer njihove market analize ne pokazuju da ti patis od nestasice jabuka, ti posto lepo zaradjujes i sa cenom od 10d, spustas sales order, 20, 18, ... 12d (pojavi se prvi kupac), 10d (eto ih sva desetorica), ja moram i dalje da se resim tih jabuka i dajem sell order za 9d i recimo da mi prodje svih 1000 (pod uslovom da me ti ne pokopas cenom opet) izvlacim 9000 i puko sam 11000.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Pijani broker kriv za cenu nafte04.07.2010. u 01:06 - pre 168 meseci
Wow, odlicno objasnjenje :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pijani broker kriv za cenu nafte

[ Pregleda: 3653 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.