Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je otisla maticna

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je otisla maticna

[ Pregleda: 3425 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Intruder123
Student

Član broj: 263501
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Da li je otisla maticna01.07.2010. u 23:41 - pre 167 meseci
Pozdrav svima. Imam jedan problem koji mi se javio pre nekih dva sata. Ovako: hteo sam da restartujem racunar, medjutim onaj naslov system is shutingdown je predugo trajao, ja se iznervirao i pritisnuo dugme restart, tog trenutka se nesto culo i osetila se paljevina i komp se ugasio... Otvorio sam komp i jedino sto je smrdelo je bilo napajanje... Da inace, svetlela je i dalje ona lampica na maticnoj gde mi je prikljucena tv kartica... Uzeo sam od ortaka napajanje zamenio i nista se ne desava kada pritisnem dugme za paljenje, samo se cuje kratak klik... Izvadio sam ram, tv karticu, iskljucio hard i optiku i dalje ista prica... Graficka je integrusa... Maticna je gigabyte ga ma78gm s2h rev 1.1, napajanje koje je verovatno otislo je thermaltake tr2 470w. Da li neko ima predstavu sta bi moglo biti, sta jos mogu da uradim, ili je sigurno otisla maticna? Hvala unapred. Edit; Nisam imao nikakvih problema ranije, jedino kada treba da se podigne sistem i ugasi ima jedan period kada hard disk uopste ne radi, odnosno prilikom dizanja sistema kada krene dizanje pojavi se xp load ekran polucrn, i posle nekog vremena nastavi da pokrece windows, isto je i sa sedmicom hd tune pro je prijavljivao gresku na kablu kao za hard kao ili je ostecen ili nije lepo povezano, ja tu nisam nista dirao jer nisam ima drugi sata kabl... Nadam se da sam malo pomogao... Hvala...

[Ovu poruku je menjao Intruder123 dana 02.07.2010. u 12:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
89.216.46.*



+13 Profil

icon Re: Da li je otisla maticna03.07.2010. u 11:25 - pre 167 meseci
Koliko sam shvatio jedino ti je ostao procesor na ploci prilikom te poslednje probe? Probaj jos eventualno da startujes plocu cak i bez procesora. Ako i tada nema starta napajanja (koje je, predpostvljam, 100% ispravno), onda je ploca sigurno neispravna.

 
Odgovor na temu

Intruder123
Student

Član broj: 263501
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je otisla maticna03.07.2010. u 20:49 - pre 167 meseci
Probao i bez procesora, nista samo se cuje klik negde na maticnoj i to je to... Napajanje je sto posto ispravno(nije moje napajanje) moje je sigurno otislo...Nista ocigledno mi preostaje da vidim sta je prezivelo :(, a maticnu da odnesem u servis, mozda i moze da se popravi... Ocekivao sam da ce napajanje samo otici medjutim prevario sam se ocigledno. Uranijum hvala ti puno na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
89.216.46.*



+13 Profil

icon Re: Da li je otisla maticna04.07.2010. u 11:09 - pre 167 meseci
Nema na cemu. Ne treba bas biti racunarski genije da bi se doslo do ovog zakljucka.
Neprijatno ces se iznenaditi sto se tice popravke tvoje maticne ploce. Ne racunajuci par specijalizovanih servisa, koje ces morati da potrazis sam u oglasima, servis maticnih ploca u Srbiji prakticno niko ne radi, tj. vrlo malo ljudi se time bavi.

Mnogo srece i pozdrav!
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Da li je otisla maticna04.07.2010. u 18:36 - pre 167 meseci
Iz mog licnog iskustva Gigabyte ploce su vrlo problematicne za servis. Jedne od najproblematicnijih. Svakako zelim ti srece!
 
Odgovor na temu

Intruder123
Student

Član broj: 263501
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je otisla maticna06.07.2010. u 11:19 - pre 167 meseci
Pozdrav ljudi. Komp mi je u servisu, samo da mi se dijagnostikuje sta je otislo, a sta prezivelo, jer nemam ni snage ni volje da jurim po kucama ortaka i isprobavam procesor, memoriju, i ne znam ni ja vise sta jos. Nadam se da je samo maticna otisla, ali i to je pitanje. Ako je ona otisla, koliko vidim nista drugo mi ne preostaje nego da kupim novu, ali o tom potom. U svakom slucaju vam se javljam, cim mi komp bude stigao iz servisa...
 
Odgovor na temu

Intruder123
Student

Član broj: 263501
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je otisla maticna10.07.2010. u 11:35 - pre 167 meseci
Evo mene opet. Javljam se kao sto sam obecao. :) Otisla je samo maticna ploca, sve ostalo je prezivelo, ne znam koji je kvar... U svakom slucaju uzeo sam novu MSI 790xt G45 plocu, kakva je nemam pojma, ali sam dobio 3 godine garancije... P. S. Shvatio da od ove moje gigabyte necu tako lako odustati, pa makar da je sredim za burazera...
 
Odgovor na temu

coyote_kv
Kraljevo

Član broj: 14837
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je otisla maticna11.07.2010. u 12:49 - pre 167 meseci
ja sam uvek za gigabyte : ) zavisi sta je otislo na ploci, moguce je da moze da se popravi. Sadasnji serviseri racunara su najobicniji monteri ( bez da se iko naljuti) retko ko je od njih drzao lemilicu ili duvaljku u rukama. Nauce da instaliraju windows i drajvere i iznabadaju kartice i odma su majstori : ) Mada se javlja pitanje isplativosti te popravke sad za 30e imas novu plocu da kupis.
 
Odgovor na temu

Intruder123
Student

Član broj: 263501
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je otisla maticna11.07.2010. u 17:02 - pre 167 meseci
I ja sam za gigabyte i neverovatno mi je tesko da se tek tako oprostim od ove moje ploce... Ja sam dobio samo potvrdu da je maticna otisla, e sad sta i kako nije mi receno... P. S. Ukoliko znas neki servis ili sta vec za maticne bio bih ti zahvalan ako mozes da mi posaljes na privatnu poruku, pa da vidim koliko je to isplativa investicija... :) I da izgleda da servis bas za gigabyte nije lako naci kao sto kaze Misaj. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je otisla maticna

[ Pregleda: 3425 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.