Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja

[ Pregleda: 3525 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola.platner
Beograd

Član broj: 263462
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja01.07.2010. u 21:24 - pre 168 meseci
Pozdrav svima!

Imam canon eos450d, ali se bas nista ne razumem u slike :D, pa mi treba mala pomoc...

Ako moze neko da mi objasni kako da slikam i u kom rezimu a da cela slika bude izostrena (ne samo objekat u sredini a sve okolo mutno) (to je pri automatskom rezimu).

I da li postoji mogucnost da ovaj aparat napravi ovakvu sliku...

crno-bela + boja koju podesim

I bio bih veoma zahvalan ukoliko neko ima da okaci neka objasnjenja oko rezima slikanja (AF,TV i ta cuda)

Hvala unapred
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja01.07.2010. u 21:51 - pre 168 meseci
Tv

F16

na 18 mm zize

a ostalo kako ispadne. Sve postavi na auto (za pocetak dok ne naucis, a bilo bi dobro da uzmes i nekakvu knjigu o osnovama fotografisanja).

Za ostalo je zaduzen foto sop.


Ako zelis sve ostro najbolje uzmi neki mali kompakt pa neces morati ni o cemu da razmisljas. Ova slika je ovako napravljena namerno i na njoj, kao takvoj ne treba nista menjati. Upravo je prednost "velikih" aparata sto ovako nesto umeju, za razliku od kompaktnih aparata.
 
Odgovor na temu

nikola.platner
Beograd

Član broj: 263462
Poruke: 3
*.mercedes-benz.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja02.07.2010. u 07:36 - pre 168 meseci
Hvala puno!

Pokusacu...

Mislio sam da ovaj dslr aparat ima podesavanje za crno-belu sliku + odredjena boja, jer sam tu opciju video kod nekih kompaktnih aparata.

Znaci i kad radim grupne fotografije i portrete gde hocju da mi pozadina bude cista da koristim TV mod?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
93.184.95.*



+3 Profil

icon Re: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja02.07.2010. u 11:50 - pre 168 meseci
Najbolje prvo procitaj neke osnove fotografije ili nadji nekog ko ce ti pokazati osnovne stvari .Kad naucis osnovno onda ces znati i da pitas to sto te interesuje.Sad si na pocetku.Skljocaj i isprobavaj pa ces vremenom i sam ukapirati kako sta ide,sta moze a sta ne itd,itd...
U svakom slucaju za pocetak neko stivo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja02.07.2010. u 13:13 - pre 168 meseci
Citat:
nikola.platner: kompaktnih aparata.

Znaci i kad radim grupne fotografije i portrete gde hocju da mi pozadina bude cista da koristim TV mod?


Izvini prijatelju, ja sam pogresio.

Treba da izaberes Av mod u kome ces odrediti blendu. Na primer 16 ukoliko zelis vecu dubinsku ostrinu. Ostalo vazi onako kako sam napisao.

P.S. Blenda je ta koja u tvom slucaju (postavljeni primer) odredjuje koliko ce sta biti ostro po dubini.
 
Odgovor na temu

nikola.platner
Beograd

Član broj: 263462
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja03.07.2010. u 19:57 - pre 168 meseci
Hvala drugari !
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 450D, pomoc oko izostravanja i rezima slikanja

[ Pregleda: 3525 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.