Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20223 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 04:59 - pre 168 meseci
Citat:
Roker23: organizatori "kvizova" samo iskoriscavaju dobro poznatu srpsku pohlepu - tj zelju da bez imalo truda i rada dodju do necega....


Citat:
maliradojca: Sta je to srpska pohlepa? :)


Ta vrsta pohlepe je postala - svetska pohlepa i modus operandi kapitalistickog sistema ... a to nam nisu rekli kada su nas mamili da krenemo put kapitalizma. Pa eto i do nazovi "kvizova" na radiju...

Prevara je TEMELj kapitalistickog sistema!

Primera ima na svakom koraku. Evo jednog banalnog: ranije se smrznuto povrce pakovalo u providne kese da bi se videlo sta je sadrzaj (dobro se toga secam), a sada su to kese sa lepim slikama, vidis kakav je grasak u njima tek kada ih otvoris ... ili one cene koje se zavrsavaju sa 99 ili 98 ... ili milion drugih sitnica, a sitnice su odraz sustine onog krupnog, sustinskog.
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 13:51 - pre 168 meseci
eto danas opet, ko je znao sta je to "palenta" (kacamak), mogao je da osvoji nekakav Samsung lap-top ... a niko pojma nije imao - OPET

mozda ne bi bilo lose da se napravi kakva zbirka glupavih odgovora pa to da se stavi na nekakav CD ili DVD, pa da im se prodaje
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 15:07 - pre 168 meseci
Ti i dalje slusas taj radio
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 18:02 - pre 168 meseci
Citat:
DaliborP: Ti i dalje slusas taj radio


Ne samo taj nego i sve ostale koji se bave istim prevarama. Cilj mi je da im detaljno upoznam tehniku rada da me opet ne bi nasankali. Nisam samo ja prevaren onako na prvu loptu, bez mnogo razmisljanja...

U ostalom, kapitalizam je to, opasnost vreba iza svakog ugla... svako dublje iskustvo je dobro doslo...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 18:13 - pre 168 meseci
smisao njihovog poslovanja je prost

nemoj da zoves = neces biti nasankan

zovi te brojeve = ispasces budala

a da ce biti raskrinkani ili ce im neko zabraniti da to rade to nemoj da budes naivan

jer tu u celoj prici pare deli drzava tj telekom srbije i te radio stanice


svi su tu u PLUSU osim prevarenih gradjana

a to sto su oni prevareni sami su krivi ko ih je bio po usima da okrecu te brojeve.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 18:29 - pre 168 meseci
pade mi sad nesto na pamet...

Sto se sibicari ne bi organizovali i udruzili, placali neki pausalni porez, kao i svaki zanatlija - pa radili brate bez zaziranja od zakona. Zakupe lepo tezgu na pijaci ili neki kiosk gde god, pa - navali narode... Kada bi ih poredili sa radio stanicama, siguran sam da bi ove zadnje pobedile u takmicenju ko za manje vremena makne vise love...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze05.07.2010. u 19:13 - pre 168 meseci
Citat:
Roker23:  ko ih je bio po usima da okrecu te brojeve.

Ljudi mnogo mi se svidja ova "srpska" demokratija. Kad te ministar pregazi audijem od 100k evra,tebe optuze za nanetu "stetu" audiju i jbg ko ti je kriv sto si mu bio u putanji. Naravoucenije: kad vidite ministarske audije sklonite se sa ulice jer cete biti krivi i optuzeni za pokusaj ubistva ako vas pregaze,vozeci bar 120 km/h :)
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze06.07.2010. u 05:04 - pre 168 meseci
Citat:
KrkaCiC: Ljudi mnogo mi se svidja ova "srpska" demokratija. Kad te ministar pregazi audijem od 100k evra,tebe optuze za nanetu "stetu" audiju i jbg ko ti je kriv sto si mu bio u putanji. Naravoucenije: kad vidite ministarske audije sklonite se sa ulice jer cete biti krivi i optuzeni za pokusaj ubistva ako vas pregaze,vozeci bar 120 km/h :)


Da, BAS TAKO: kad' te pregazi drzavni audi - ko ti je kriv sto si mu se podmetao pod branik... ili kad' te izdzepare u busu - ko ti je kriv sto se vozis javnim prevozom kad znas da u njemu ima dzeparosa, sto im se podmeces...

U takvoj tvrdnji tog tipa, skrivena je paradigma "ko ti je kriv kad si sam kriv", po kojoj nije kriva stanica koja vara i otima pare od SVOJIH slusalaca (zabog kojih i postoji, uostalom), vec su krivi slusaoci sto se "podmecu"... Zakljucak: nikad' nema prevare, nikad' nema zle namere, ubijeni su krivi a ne ubice...

Koliko je to naopaka i nebulozna logika, neka svako saam prosudi...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 13:19 - pre 167 meseci

ovoga puta je neki radio Venus delio opet cuvene LCD Samsung-e, ali samo onima koji su znali - "kako se zove supruga Josipa Broza Tita?"...

i zmislite - NIKO nije znao satima... ;) ... a kakva su se samo sve imena lictirala - to je bilo za slusati...

evo ja cekam pitanje koji je glavni grad Srbije, pa da se javim, jedino to znam od tih teskih pitanja ... jer, eto - nisam ni ja znao ime zene naseg negdasnjeg dozivotnog predsednika ... kako ono bese...?

(ovo postaje epidemija JAVNIH prevara)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 13:41 - pre 167 meseci
Uplati lotto/bingo pa da od utorka/ponedeljka promenimo temu...

Zamisli, oni pre izvlačenja znaju sve uplaćene kombinacije... To mora da je prevara.

Opeko si se, nemoj više da obraćaš pažnju.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 14:09 - pre 167 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Uplati lotto/bingo pa da od utorka/ponedeljka promenimo temu...

Zamisli, oni pre izvlačenja znaju sve uplaćene kombinacije... :) To mora da je prevara. :D

Opeko si se, nemoj više da obraćaš pažnju.



Da li bi mi verovao da ovo ne radim zbog sebe vec da bi nam tekuci svet bio bolji - ? ... dakle i za druge

Jesam se opekao, ali je bas zato to za mene postao fenomen - da neko JAVNO preko medija VARA ljude, nisam to ocekivao, zato sam naseo... tesko mi je to da shvatim, ipak ... moram da reagujem, odrastao sam u daleko daleko postenijem sistemu, gde takve stvari nikome nisu ni snu padale na pamet

Izvinjavam se ako sam dosadan, ali tek kad se cuje sva gomila tih tupavih pitanja na koja "niko nezna" odgovor, tek onda sve postaje ocigledno ... zato ih citiram ... rekao sam ranije - ako prestanemo da reagujemo, jednog cemo se jutra probuditi u korovu od lazi
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 15:37 - pre 167 meseci
Budale niko ne moze spasiti od njih samih.
I da se ukinu prevarantski kvizovi - postoji 16 milijardi ziliona drugih situacija u kojima ce budale ispoljavati svoju prirodu.

To sto ce ga zakon spasiti da ne baci 500 din na kviz-prevaru, ne garantuje da sutra na pijaci nece potrositi 5000 na teglu magicnih krastavaca, stajanje u nekim krugovima, zamjeniti kravu za 3 zrna carobnog pasulja ili uplatiti nekom Cunga-Lungi Ngogi iz Zimbabwea 2000 evra na racun, kako bi ovaj njemu poslao vrecu dijamanata koje je njegov otac - bivsi svrgnuti kralj - bla bla bla....

Mogucnosti su neogranicene, kao i ljudska glupost. Ne mogu se suzbiti ogranicenim stvarima poput zbirke zakona i propisa.
Sjesti se svoga primjera sa magnetima i perpetum mobile-om i reci da li je iko ili ista moglo da te odvrati od tog nauma?
Kad neko nece da slusa, potpuno je irelevatno sta se pusta na razglasu...


 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 15:54 - pre 167 meseci
Citat:
Odin D.: Budale niko ne moze spasiti od njih samih.
I da se ukinu prevarantski kvizovi - postoji 16 milijardi ziliona drugih situacija u kojima ce budale ispoljavati svoju prirodu.

To sto ce ga zakon spasiti da ne baci 500 din na kviz-prevaru, ne garantuje da sutra na pijaci nece potrositi 5000 na teglu magicnih krastavaca, stajanje u nekim krugovima, zamjeniti kravu za 3 zrna carobnog pasulja ili uplatiti nekom Cunga-Lungi Ngogi iz Zimbabwea 2000 evra na racun, kako bi ovaj njemu poslao vrecu dijamanata koje je njegov otac - bivsi svrgnuti kralj - bla bla bla....

Mogucnosti su neogranicene, kao i ljudska glupost. Ne mogu se suzbiti ogranicenim stvarima poput zbirke zakona i propisa.
Sjesti se svoga primjera sa magnetima i perpetum mobile-om i reci da li je iko ili ista moglo da te odvrati od tog nauma?
Kad neko nece da slusa, potpuno je irelevatno sta se pusta na razglasu...


znaci po tvome - pustimo nek stvari idu svojim divljim haoticnim tokom bez reda i zakona...

divno misljenje... Lucifer bi te u celo poljubio! ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 17:01 - pre 167 meseci
Citat:
ultraKeen:znaci po tvome - pustimo nek stvari idu svojim divljim haoticnim tokom bez reda i zakona...
divno misljenje... Lucifer bi te u celo poljubio! ;)
 
Znas kako, red i harmonija je kad budale rade ono sto budale rade, a pametni ono sto rade pametni.
Ako bi se pametni bavili smisljanjem zakona koji ce spasavati budale od budalastina, onda bi i oni sami bili budale i nastao bi haos.
Priroda ima razlog zasto je stvorila ovce, bizone i jos neke, te sigurno ima razloga zasto je napravila budale.
Za budale i nije nista drugo nego da ispunjavaju tu svoju primarnu funkciju u prirodi.

A sto se tice Lucifera, vidis, nije on bas tako los kako pise u bukvaru za budale (Bibliji). Upravo je on razdvojio budale od pametnih tako sto im je ponudio da kusaju plodove sa drveta znanja, sto je za posljedicu imalo istjerivanje ljudi iz svijeta za ovce u svijet u kome je potrebno misliti.
Naravno, najveci protivnici i kriticari takvog razvoja dogadjaja su uvijek bile i ostale upravo budale, posto je njima najvise odgovaralo da imaju nekog pastira da o njima brine i da ne moraju misliti.
To je ono sto ti upravo pokusavas vaspostaviti - sistem u kome budale nece morati misliti.
To ti je u startu propao pokusaj. Bar dok se pastir ne predomisli. A ako je vjerovati pisanijama u bukvaru za budale, tesko da ce se predomisliti.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 17:26 - pre 167 meseci
@ Odin D.

obzirom na sadrzaj zadnjeg posta, pretpostavljam da sebe svrstavas o one pametne, ne-budale...

ali onda ne znam odakle ti takva budalasta logika? ... nesto je tu van pameti

jedino je sve uredu ako moja pretpostavka nije tacna
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 17:29 - pre 167 meseci
Logika je sasvim prosta.
Nikakav zakon nece spreceti prevaru, zakon ce samo kazniti prevarante, a oni prevareni ce da ostanu prevareni.
Dakle, ne uzdaj se u zakon nego u sebe...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 17:40 - pre 167 meseci
Citat:
ultraKeen: @ Odin D.

obzirom na sadrzaj zadnjeg posta, pretpostavljam da sebe svrstavas o one pametne, ne-budale...

ali onda ne znam odakle ti takva budalasta logika? ... nesto je tu van pameti

jedino je sve uredu ako moja pretpostavka nije tacna

Gresis.
Postoji mnogo vise opcija. Od toga da je tvoje zakljucivanje netacno do toga da si ti npr. budala (bez uvrede, ovo samo navodim moguce opcije). Izmedju ta dva slucaja postoji jos minimum 16 drugih opcija (kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti) koji mogu objasniti tvoju zbunjenost.
Ako malo promislis, vjerujem i da bi i ti sam dosao do nekoliko.
No, kao sto je iz dosadasnjeg ocito, problem je sto neki nemaju naviku da misle.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze11.07.2010. u 17:53 - pre 167 meseci
aj dobro...

jel se mi to takmicimo cija ce zadnja da bude?

glupa je to igra
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze12.07.2010. u 14:21 - pre 167 meseci
Citat:
Odin D.: Mogucnosti su neogranicene, kao i ljudska glupost. Ne mogu se suzbiti ogranicenim stvarima poput zbirke zakona i propisa.


Mogu itekako, brzo i efikasno, kada neko zaista to želi. Pre bih rekao da su budale oni koji ponavljaju rečenicu da su "ovce za šišanje". Društvo u kome samo "mudri i iskusni" uspevaju da opstanu je nehumano društvo koje vodi direktno nazad u kriminal, robovlasništvo, i plemensku organizaciju društva (nalik životinjskim čoporima, u kojima sirova brutalnost igra veću ulogu od razuma).

Ljudi generalno i jesu samo obične životinje, ali bi trebalo ipak uložiti neki napor da se odvoje od svoje životinjske prirode, u cilju boljeg života cele zajednice. Ali to nikada neće ući u glavu onima koji razmišljaju na "ovce su za šišanje" način. Jedino što nikako da shvate da su i oni sami u takvom društvu nekome ovce za šišanje, svesno ili verovatnije potpuno nesvesno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze12.07.2010. u 15:09 - pre 167 meseci
Kako reče Đoka Balašević, "svakom se desi da ispadne šaran".
Ja zaista cenim iskenost Ultra Kena. Moram priznati da nisam naseo na telefonske kvizove, ali jbg, naseo sam na neke druge. Neke prevare čovek jednostavno prekasno shvati. Ali dok je god šteta mala - ne vredi se jediti.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Tehnologija ozakonjene prevare kojoj niko nista ne moze

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20223 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.