Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cisco sertifikati ?

[es] :: Advocacy :: cisco sertifikati ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17528 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon cisco sertifikati ?20.01.2004. u 15:32 - pre 245 meseci
Da li je potrebno posedovanje CCNA diplome da bi se pohađali CCNP ili CCIE kursevi ???
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?20.01.2004. u 15:41 - pre 245 meseci
Za kurseve verovatno nije, ali da bi dobio CCNP sertifikat, neophodno je da imaš važeći CCNA.

CCIE nema ovo ograničenje.

Marko.
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?20.01.2004. u 15:51 - pre 245 meseci
Pa zar CCIE nije najelitniji CISCO-v sertifikat ??
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?20.01.2004. u 16:11 - pre 245 meseci
To je tačno, ali ne menja na stvari da za njega nije potrebno imati bilo kakav prethodni Cisco sertifikat.

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?20.01.2004. u 18:06 - pre 245 meseci
Potvrđujem to što je Marko rekao, CCNA je preduslov za CCNP i CCIP, ali na CCIE možeš već sutra bez ijednog drugog položenog ispita. To je zapravo najbolja opcija ukoliko želiš da te Cisco primeti. Imaju nekoliko zaposlenih CCIE-ova koji su stekli svoj prvi CCIE sertifikat sa manje od 20 godina, neki i ispod 18.

Ovo sve važi samo za ispite, kursevi su privatna stvar škola koje ih organizuju i mogu ali ne moraju postavljati neke preduslove.
 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
*.vdial.verat.net

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: cisco sertifikati ?20.01.2004. u 18:34 - pre 245 meseci
e nisam mogao da izdrzim vise, sta zapravo znaci wannabe ?
gojko, znam da nije mnogo u vezi sa temom ali bas me interesuje.
look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.InFoDaTa.Co.Yu

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?20.01.2004. u 20:19 - pre 245 meseci
hahaha...pa izgovori samu reč wannabe (uonabi odprilike :o)), znači da Gojko želi da postane CCIE.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 00:39 - pre 245 meseci
gde najblize mogu da pohađam kurseve koji te pripremaju za polaganje nekog od CCIE-a sertifikata??
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 08:32 - pre 245 meseci
Nema u Srbiji za sada, tako da kreni po netu da tražiš. Ali najčešće su to bootcamp kursevi od 5 dana tako da opet moraš sam da prelaziš većinu stvari, a to dođe samo kao neki uvod. I moraš imati pristup opremi naravno.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 09:21 - pre 245 meseci
Da budem iskren, ja bih izrazio sumnju u svaki CCIE kurs koji traje manje od 6 meseci, osam sati dnevno.

CCIE nije ni blizu ispitima tipa MCSE ili tome slično. Na CCIE lab testu se testira sve što na datom IOS-u (12.2 u ovom trenutku) na datoj opremi može da se konfiguriše. To nije mala stvar.

Ima po mreži "horor" priča sa testa. Ljudi se godinama aktivno spremaju za CCIE.

Marko.
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 14:47 - pre 245 meseci
Je li se neko od vas priprema za CCIE ??? Zanaci ipak bi mi bilo pametnije da polozim za CCNA i da odem na kurseve za pripremu za CCNP da bi se malo bolje upoznao sa ciso opremom, pa tek onda da sednem i da se pripremam CCIE!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 15:16 - pre 245 meseci
To bi ti svakako bilo najpametnije da uradiš.

Kad otvoriš ovaj link, ako ima ijedna stavka o kojoj ne znaš ama baš ništa, daleko si od spremnog i da pomisliš na CCIE.

Da bi bio spreman za CCIE, manje-više u snu bi morao da znaš da konfigurišeš sve što se nudi ovde. Uz sitne izuzetke, u zavisnosti od toga koji CCIE pravac (routing&switching, service provider, security ili voice) uzimaš.

Marko.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
80.93.234.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 15:27 - pre 245 meseci
Dajte malo motivacije za buduće CISCO profesionalce! :)

Ljudi koji su upoznati sa ovom tematikom neka napišu kakvi se sve poslovi mogu raditi sa CCNP, CCNP i CCIE sertifikatima i koliko se to plaća.
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 16:13 - pre 245 meseci
Konkretno za posao koji dobijaju CISCO profesionalci ne znam ali znam da se plate system administratora (Lin,BSD,Solaris,Win) krecu od 60000 $ - 120000 $ na godisnjem nivo u USA! Mislim da je i sa CISCO-m slicna stvar mada ne verujem da ce ti samo CCIE doneti posao ja bih pre rekao da ce to da bude idealan spoj sa znanjem systemske administracije nekog od gore pomeniuti O.S-ova!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.81.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 16:41 - pre 245 meseci
Citat:
gandalf:
Konkretno za posao koji dobijaju CISCO profesionalci ne znam ali znam da se plate system administratora (Lin,BSD,Solaris,Win) krecu od 60000 $ - 120000 $ na godisnjem nivo u USA! Mislim da je i sa CISCO-m slicna stvar mada ne verujem da ce ti samo CCIE doneti posao ja bih pre rekao da ce to da bude idealan spoj sa znanjem systemske administracije nekog od gore pomeniuti O.S-ova!


hmm... cene rada su cesto i nize i moram primetiti da su prilicno niske za linux administratore, ukoliko ne poznaju i neke od komercijalnih unix-a. cesto se od miloshte nazivaju "linux cowboys" i nisu narocito dobro placeni. naravno, to je sadasnje stanje i ne znaci da se nece promeniti u korist linux-a, ali svi veci iNJformaNJcioni sistemi se uglavnom vrte na komercijalnim unix-ima i linux je uglavnom cut-the-budget resenje i poslodavci takvih firmi uglavnom imaju takav stav i prema radnoj snazi. *BSD se prilicno lose kotira na trzistu rada i uglavnom je, nazalost, samo pohvalno poznavanje istog. mislim da bi trebao malko bolje da pogledas cene rada posto pogresno upucujes coveka. uvek je bolje znati sve, ali opet postoji uska specijalizacija, jednostavno ne mozes znati sve, a pored toga nije neverovatno pretpostaviti da covek koji je dogurao do CCIE-a mozda ponesto zna i sistemskoj administraciji. :)
sto se windows-a tice, ne bih znao, to bi mogao verovatno neko drugi da ti kaze. u nekim normalnim uslovima plate administratora idu do oko 80k$, morao bi dobro da opravdas poslodavcu razlog za vecu platu (npr. enormno iskustvo, ili ekstremni security).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 16:47 - pre 245 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/37686/0#253608

tj.

http://www.bls.gov/oco/ocos268.htm#earnings

Citat:

Median annual earnings of network and computer systems administrators were $51,280 in 2000. The middle 50 percent earned between $40,450 and $65,140. The lowest 10 percent earned less than $32,450, and the highest 10 percent earned more than $81,150. Median annual earnings in the industries employing the largest number of network and computer systems administrators in 2000 were:


Za cifre od "$120K" postoji opcija:

1. Da imas vrasko iskustvo, ~10 ili + godina, opcioni CCIE (sto automatski podrazumeva 10 godina iskustva u praksi :-), jak background + da je firma jako dobro stojeca i da imaju ozbiljan razlog da unajme bas tebe...

ili - da nemas to... ali

2. Da upadnes u neki dotcom startup (ovakvih vise nema, to jest), tj. da si ortak sa nekim od osnivaca i da 6-12 meseci krckas svojih $120K/Y dok startup ne potrosi prvi talas investicija posle cega sledi ... drugi posao :)

ili -
3. da imas CCNP + veliko prakticno iskustvo, recimo u dizajnu VoIP mreza i jake preporuke, i da upadnes recimo, u izgradnju nove voice mreze u Dubai-u sa fiksnim ugovorom na 24-36 meseci... Kod Arapa mozes i mnogo vise od $120K da izvuces ako im bas trebas :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 17:16 - pre 245 meseci
Velicinu plata sam naveo gledajuci oglase na jobs.com ja licnog iskustva nemam ali je tacno to sto caboom kaze da je poznavanje nekog komercijalnog UNIX-a mnogo bolje placeno od poznavanja Linux administracije. Sve u svemu ko zna ima lepo da zivi ? :o) I sadm mi nije jasno zasto su windows administratori tako dobro placeni jer ipak da se ne lazemo mnogo je teze nauciti linux administraciju od windows-ove ??
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.81.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 17:53 - pre 245 meseci
da li si siguran? pazi, dobar windows administrator mora da zna mnogo vise od toga da ubaci cd sa windows2003 server edition-om i podesi ip adrese. opet, tu je i onaj psiholosko/finansijski efekat koji sam vec pomenuo (cut-the-budget).
 
Odgovor na temu

gandalf
Goran Raovic
senior network engineer
Belgrade

Član broj: 52
Poruke: 248
*.vdial.verat.net

Jabber: goran.raovic@gmail.com


+44 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 21:56 - pre 245 meseci
Citat:
caboom:
sto se windows-a tice, ne bih znao, to bi mogao verovatno neko drugi da ti kaze. u nekim normalnim uslovima plate administratora idu do oko 80k$, morao bi dobro da opravdas poslodavcu razlog za vecu platu (npr. enormno iskustvo, ili ekstremni security).


Mene sad interesuje koji to admin moze da ti garantuje extremnu sigurnost ??? Kad je windows i gotovo svi servisi koji se na njemu vrte (izuzev Apacha) close source i time on nema mogucnost da pregleda kod da i u slucaju pronalasaka neke security rupe moze sam da napravi patch. On je ogranicen na to kada ce microsoft da izbaci odgovarajuci patch sto opet nije uvek bas na vreme! I s'obzirom da je win close source otkud on moze da garantuje da ne postoji neki backdoor koji microsoft koristi za spiunazu.... . Ovo su samo pretpostavke ali ne mora da znaci da nije tako!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: cisco sertifikati ?21.01.2004. u 22:39 - pre 245 meseci
Citat:
gandalf:
Mene sad interesuje koji to admin moze da ti garantuje extremnu sigurnost ???


jako malo cistokrvnih linux administratora i ljudi koji se vrte iskljucivo oko open source resenja ako mene pitas. :)

Citat:

Kad je windows i gotovo svi servisi koji se na njemu vrte (izuzev Apacha) close source i time on nema mogucnost da pregleda kod da i u slucaju pronalasaka neke security rupe moze sam da napravi patch.


pazi u bajci u kojoj pretpostavljamo da je veliki broj administratora sposobno da tako nesto uradi pretpostavljamo i da su bar donekle natprosecni programeri ako su u stanju da rucno izoluju problem i naprave sami patch (dakle sami __napisu__ patch). opet, nisam sreo mnogo onih koji su to u stanju. ne bih da branim m$ niti imam nameru posto su se dosta puta obrukali sa IIS-om, ali vala i OS software je imao brdo fantasticnih propusta i promasaja. security je siroka oblast i obuhvata mnogo vise od price m$_bad_linux_good, meni je licno lakse da izadjem na kraj sa *nix-olikim sistemima posto ih bolje poznajem, ali situacija uopste nije tako crno-bela i prilicno je licemerna cela ta prica oko open source-a i prilicno iskrivljena iz konteksta svojih pradavnih korena. ne bih da opet potezem istu dosadnu pricu, ali to sto imas source je super, ali opet ja mogu da ti kazem: "pa sta?". uostalom, pre ili kasnije naci ces se u realnoj situaciji kada ces rado pozeleti da tvoji poslodavci nisu neobrazovano-pilicarski orjentisani sa stavom "uu super, ovo je dz. a sada ce to mali da namikeri, pametan je on.", a ti ces zavrsiti sa frustracijama i lose placenim poslom (zasto bi bio dobro placen u firmi koja bespotrebno pilicari i na osnovnim sredstvima za rad?) pitajuci se zasto jos radis i tudji posao pod pretpostavkom da si placen da radis kao administrator a ne kao programer. been there, seen that. najgore u celoj prici je sto ti se nakon odredjenog vremena stvara mehanizam samoodbrane cije su posledice da se sve manje mesas u svoj posao zbog cega se samo lose osecas. toliko o open source bajci i velikom broju firmi koji orbitriraju oko iste.

Citat:

On je ogranicen na to kada ce microsoft da izbaci odgovarajuci patch sto opet nije uvek bas na vreme! I s'obzirom da je win close source otkud on moze da garantuje da ne postoji neki backdoor koji microsoft koristi za spiunazu.... . Ovo su samo pretpostavke ali ne mora da znaci da nije tako!


pa znas kako, ni open source community nije bas redovan. obrati paznju na razmak izmedju najave nekog security audit-a i pojave patch-a. tu cesto prodje i po nedelju-dve od lokalizacije problema do pojave patch-a. a ovo sa spijunazom mi se cini malko naivno, zar mislis da hiljade paranoicnih administratora/sistem inzenjera ne bi primetila cudno-odlazece pakete?

[Ovu poruku je menjao caboom dana 22.01.2004. u 00:44 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: cisco sertifikati ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17528 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.